Kapłan
#1

A co wedlug was oznacza kapłan na koncu rozkladu w pytaniach o sprawy zawodowe? Czy tylko chodzi tutaj o znalezienie swojego powolania? A co oznacza np.w finansach? Bo mnie ta karta ostatnio stale przesladuje  Bezradny
Odpowiedz
#2

Wyczytałam tu i tam, że jest to karta jak najbardziej pozytywna, może chodzić o dofinansowanie, dobre pieniądze, dobry pomysł na zarobienie pieniędzy coś takiego Uśmiech Może nawet pomoc kogoś w pracy Oczko
Odpowiedz
#3

Arkan V Papież ozn. autorytet moralny i społeczny, nauczyciel, mentor, pracodawca, opiekun, przewodzenie, dostatek. Osobę, która wie lepiej. Na końcu rozkładu może ostrzegać przed problemami urzędowymi wzgl. osobistymi (zwłaszcza duchowymi). Wydaje mi się, że nie należy podejmować zbyt pochopnych decyzji. Należy się dobrze zastanowić. Oczko
Tak to widzę. Niech się wypowiedzą bardziej zaawansowani ja dopiero poznaję ten świat.

Pozdrawiam Uśmiech Buziak
Odpowiedz
#4

sansevieria napisał(a):A co wedlug was oznacza kaplan na koncu rozkladu w pytaniach o sprawy zawodowe? Czy tylko chodzi tutaj o znalezienie swojego powolania? A co oznacza np.w finansach? Bo mnie ta karta ostatnio stale przesladuje Bezradny

Patrząc na Twoje pytanie z perspektywy powiedziałbym, że to taka wredna sugestia o treści 'drogie dziecko, musisz się jeszcze wielu rzeczy nauczyć' Oczko
Odpowiedz
#5

sansevieria napisał(a):A co wedlug was oznacza kaplan na koncu rozkladu w pytaniach o sprawy zawodowe?
To zależy jakie znaczenie ma karta na końcu TEGO rozkładu. Na jakie pytanie odpowiada?
Odpowiedz
#6

Dzieki kochani za odpowiedzi Kwiatek

Tarofides: zwykle zadaje ogolne pytania, i bardzo czesto wyciagam wlasnie te karte. A poniewaz jakos nie widze specjalnych zmian, i nigdy nie zauwazylam, by kaplan symbolizowal jakies konkretne wydarzenie/sytuacje, zaczelam sie zastanawiac, czy aby nie jest to karta pasywna ukazujaca jedynie pewien stan duchowy.Takze pytajac np. o sprawy zawodowe, wyciagajac kaplana mozemy byc wrecz pewni, ze zadne zmiany nie nastapia, no chyba ze na plaszczyznie rozwoju duchowego Myśli Ale nie o to mi chodzi, zreszta tutaj tez nie zauwazylam jakies glebokiej transformacji Foch
Rowniez patrzac na te karte niczego nie czuje, nie mam specjalnych skojarzen, powiedzialabym nawet, ze wieje od niej stagnacja i nicoscia Bezradny
Druga karta, z ktora niestety tez nie moge sie zaprzyjaznic jest sila. Moze zaloze oddzielny watek kaplan vs sila. Bardzo by mnie ciekawilo jakie macie doswiadczenia z ta karta.
Odpowiedz
#7

Z mojego doświadczenia to dobra karta dla spraw zawodowych, mocno uaktywnia się ochronny charakter Arcykapłana. Zdecydowanie dobra karta dla spraw naukowych.
Odpowiedz
#8

Kapłan w pytaniach o pracę to dobry prognostyk zwłaszcza wtedy, kiedy sygnifikuje osobę pytającą - wskazuje wtedy na wysokie kompetencje pytającego, a za tymi kompetencjami zwykle idzie wysoka pensja i dobre stanowiska Oczko
Jako miejsce pracy może wskazywać te środowiska, w których potrzebne jest wyższe, specjalistyczne wykształcenie.

Jako bezpośrednia odpowiedź, wynik starań o pracę może jednak tak samo pokazać bardzo wysokie wymagania przyszłego pracodawcy, jego krytyczną postawę, surowe kryteria. W staraniach najważniejsze będą kompetencje, dyplomy, doświadczenie. Kapłan na pewno nie zaoferuje pracy na umowę śmieciową, ani też nie ma tutaj mowy o typowej pracy w handlu czy szeroko rozumianych usługach. To również często zapowiedź pracy, w której będziemy dalej się uczyć, dlatego Kapłan świetnie prognozuje wszelkiego rodzaju stażom Oczko Często pracując pod patronem Kapłana, jeszcze nabędziemy nowe dyplomy i certyfikaty.

Podsumowując w aspekcie finansów: jeśli "jesteśmy" Kapłanem w rozkładzie - pensja będzie wysoka, odpowiednia do indywidualnego autorytetu; jeśli jesteśmy "pod skrzydłami" Kapłana - o wysokości pensji ciężko prognozować, ale zwykle ta praca nauczy nas czegoś nowego, wzbogaci nasze CV o ładnie prezentujące się referencje, być może umożliwi nam pozyskanie kolejnych kursów lub certyfikatów, rozszerzając nasze możliwości.

Ps. Luks, podziwiam Twój stosunek do Kapłana jako karty "ochronnej" Oczko Już kilka razy mi się to rzuciło w oczy, że w ten sposób postrzegasz tę kartę. Dla mnie to jedna z gorszych kart w całej talii, a jej plusy są sztywne jak krochmalona pościel Plotki
Odpowiedz
#9

W sprawach zawodowych rzeczywiście pokazywał mi zarówno dobry rozwój aplikacji na staże, ale także stanowiska specjalistyczne. To taki dobry prognostyk dla tego typu stanowisk. Podpisuję się pod Twoim postem oboma łapskami Uśmiech

Co do tej ochronności... Każdy ma inne doświadczenia z kartami. U mnie akurat Arcykapłan był taką... powiedzmy... pocieszającą kartą, mówiącą, że wszystko jest zgodnie z zasadami, wszystko idzie w dobrym kierunku itd. Jest ochronny w tym sensie, że chroni przed złymi zachowaniami np pokazanymi w karcie Diabła. Z mojego doświadczenia wynika też, że jeśli zrobimy coś nie tak jak należy to pod opieka tej karty nie poniesiemy konsekwencji za błąd. Ale nie powiem, że uwielbiam tę kartę, po prostu z trzech kart ochronnych on był dotychczas najbardziej konkretny. Natomiast tutaj w kwestii ochronności chodziło mi o to, że przebieg postępowania kwalifikacyjnego będzie uczciwy, zgodnie z określonymi zasadami i sam pracodawca może się jawić jako i mentori i opiekun w sensie osoby pilnującej by nie było nadużyć.  
PS. Le Stelle masz dar pisarski.
Odpowiedz
#10

Wink Dziękuję za te kilka kolejnych słów z Twojej strony, no i za komplement również dziękuję Uśmiech
Odpowiedz
#11

KAPALN W pytaniu o finanse mwia ze finanse beda ale Z URZEDU tzn - zasilek macierzynski , l4 itp .
co od zawodu -specjalista zawsze, ktos wyzej w hierarchii, autorytet, ktos kto ma moc urzedowa
Odpowiedz
#12

To zalezy od calego rozkladu i pytania.
Ale ogolnie rezcz biorac, Arcykaplan sugeruje, ze musisz "wyciagnac lekcje", ze swojego postepowania w kwestiach pracy, aby ta lekcja nauczyla cie na przyszlosc.
Badz wymagana jest dalsza edukacja, aby np: poprawic swoja sciezke zawodowa.
Ewentualnie jakis autorytet moralny, itd podpowie ci, ktora isc sciezka zawodowa.
Badz ktos bedzie cie "pouczal" w kwesti twich zawodowych wyborow.
I inne.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości