Karta w negacji (odwrócona) a opis osoby
#1

Chyba nigdzie nie doczytałam się jak to jest z tą negacją a opisem osoby prezentowanym przez kartę.
Dziś stawiałam karty i wyszedł mi król mieczy, który opisany jest (w skrócie oczyiście) jako bystry, ale niedostępny facet. Z tym, że karta była odwrócona. Czy zatem odwrocone jest jej całe znaczenie łącznie z opisem prezentowanej postaci? W tym przypadku byłby to niezbyt bystry ale za to łatwo dostępny facet?
Wiem, że pytanie może wydawać się głupie, ale nieraz nie wiem jak mam interpretować.
Odpowiedz
#2

Nie jest to głupie pytanie, bardzo ciekawe sama teraz sprawdzam jak to możnaby zinterpretować, bo ogólnie znaczenie inne jest jak jest w normalnej pozycji natomiast jak jest odwrócona hmm... no nic nie mogę znaleźć tak w skrócie ukazuje się osoba ( odwrocona karta) która podejmuje złe decyzje. Naprawdę nie mam pojęcia jak w takiej sytuacji można to interpretować czy właśnie odwrotnie, czy normalnie jeśli chodzi o osoby. Sama jestem ciekawa, pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#3

No właśnie zadałam to pytanie, bo jak wspomniałam stawiałam dziś karty i wyszedł mi król mieczy, osoba której wróżyłam jest dokładnie taka jak opis karty w pozycji prostej, choć ta była odwrócona. Dlatego ja jestem zdania, że nawet odwrócona karta oznaczająca osobę (mam na myśli głownie wielkie arkana i głowne karty dworskie - rycerzy, asy, królowe itp) nie zmieniają swojego znaczenia prezentując sylwetkę osoby. Ale to moja teoria a ja nie mam wielkiego doświadczenia Uśmiech
Odpowiedz
#4

No właśnie też mi się tak wydaje Oczko Że tutaj nic się nie zmienia, a reszta to napewno Oczko
Odpowiedz
#5

Odwr. Król Mieczy to także człowiek szalony,fanatyk,buntownik. Oczko
Odpowiedz
#6

Zakładąc, że interpretujesz Asa Mieczy jako bystrego, ale niedostępnego faceta, to w pozycji prostej będzie to także sprawiedliwa, prawa osoba. As Mieczy odwrócony też będzie bystry i niedostępny ale to manipulant bez skrupułów, który nie zważając na innych dąży do celu ( wykorzystując swój intelekt).
Odpowiedz
#7

Rozumiem i dziękuję Uśmiech Po prostu dręczyło mnie to, pamiętam, że mama prosiła kiedyś, żeby postawić jej karty na przyszywaną ciotkę, jedna z kart wskazywała na ciemnowłosą wdowę. To się zgadzało, choć karta odwrócona, a mimo to znaczenie pozostało takie samo.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości