Pułapki duchowości
#67

Może to być Miruś- Uzależnienie od internetowych forów tematycznych, tworzenie wirtualnych iluzji, fanklubów, bieganie z kursu na kurs, utrata kontaktu z normalnym życiem. Zawalenie życiowych spraw - pracy, związków itp może być powodem rekompensowania sobie tego w necie czy też kreowania siebie na kogoś wyjątkowego, kto posiada ponadnormalne zdolności, umiejętnśći, wiedzę, emanuje wirtualną miłością, łagodnością, empatią. Taki fałszywy obraz siebie jako wysoce rozwiniętej duchowo jednostki. życie na ogół bardzo szybko weryfikuje, a z "Mistrza" wychodzi dupek o rozhuśtanym ego, który tupie nóżka w bezsilnej złosci na cały świat, że się do niego nie dostosował.
Zauważyłam, że często osoby o dużym talencie, mające imponującą wiedzę i dryg do kart, są bardzo drażliwe na punkcie swojego mistrzostwa, nie znoszące sprzeciwu, nieomylne...Zdziwione, że ktoś może uważać lub chcieć inaczej...
MUśmiech
Odpowiedz
#68

Wiesz Marzenka, ze ja takich Mistrzów , który mają ogromna wiedzę i dryg do kart. Takich, którzy sa naprawdę w tym dobrzy. Mistyków, nawet z ich wybujamy ego-rozgrzeszam. Tak Gorzej jest z tymi, którzy wiesz, tak tylko liznęli kilka linijek wiedzy. Nawet jestem skłonna uwierzyć, ze są dobrzy w czytaniu kart, ale kiedy zaczynają kreować się na guru i Wielkiego Mistrza to mnie bierze jedynie pusty śmiech. Egzorcyści tylko zacierają rączki, bo roboty maja coraz więcej. Uśmiech
Oj jaką smaczną jem kanapeczkę Rotfl Swój chlebek z czarnuszką, a na to smalczyk z suszonymi prawdziwkami...tez swój!!! Rotfl Mniam
Odpowiedz
#69

A mnie to wkurza, że taka osoba - mądra, bystra, posiadająca wielki dar, nie dostrzega prostej pułapki własnego ego i pozwala mu hulać...
Ha, jaki Mistrz taka pułapka Dokucza
MUśmiech
Odpowiedz
#70

"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa Arystoteles" Bezradny Rotfl
Odpowiedz
#71

no fakt Kotek
MUśmiech
Odpowiedz
#72

A ja jestem guru sama dla siebie, jak się dobrze zastanowić, to każdy dobrze wie ,co dla niego najlepsze, tylko trza się stosować do swoich własnych mądrości, a nie używać ich tylko do pouczania innych.
Odpowiedz
#73

Oj tak, ta pułapka jest szczególnie podstępna. Co jakiś czas chyba każdy z nas w nią wpada Rotfl Dokucza
MUśmiech
Odpowiedz
#74

Libra22 napisał(a):A ja jestem guru sama dla siebie, jak się dobrze zastanowić, to każdy dobrze wie ,co dla niego najlepsze, tylko trza się stosować do swoich własnych mądrości, a nie używać ich tylko do pouczania innych.
Mądralińska Rotfl Rotfl Ok Buziak Buźki

„Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inny ludzie też wiedzą to i owo o innych ludziach.”
- Terry Pratchett (z książki Maskarada) Rotfl Rotfl Język

Pou­czać in­nych jest łat­wiej niż siebie, czyż nie? Rotfl
Odpowiedz
#75

Miriam napisał(a):Jeśli Bóg jest miłosierny,

A potem Pan rzekł do Noego: «Wejdź wraz z całą twą rodziną do arki, bo przekonałem się, że tylko ty jesteś wobec mnie prawy wśród tego pokolenia.
A reszta popłynęła z nurtem rzeki Papa
22.Wszystkie istoty, w których nozdrzach było ożywiające tchnienie życia, wszystkie, które żyły na lądzie, zginęły. 23 I tak Bóg wygubił doszczętnie wszystko. Bezradny
Odpowiedz
#76

Mystic napisał(a):
Miriam napisał(a):Jeśli Bóg jest miłosierny,

A potem Pan rzekł do Noego: «Wejdź wraz z całą twą rodziną do arki, bo przekonałem się, że tylko ty jesteś wobec mnie prawy wśród tego pokolenia.
A reszta popłynęła z nurtem rzeki Papa
22.Wszystkie istoty, w których nozdrzach było ożywiające tchnienie życia, wszystkie, które żyły na lądzie, zginęły. 23 I tak Bóg wygubił doszczętnie wszystko. Bezradny

No i teraz wszystko Ma_ewo wiesz Bezradny
Nie zajmuj się pierdołami, wszystko Ci objaśniono i wytyczono.
Postępuj zgodnie z instrukcjami a w pułapki nie wpadniesz Oklaski
Kop rowy, nawadniaj ziemię i nie staraj sie poznać dobra ni zła...
I pamietaj po co zostałaś stworzona Paluszkiem
Cytat:20 I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny1.
21 Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber11, a miejsce to zapełnił ciałem. 22 Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę.
Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
Odpowiedz
#77

Temat jest tak sformułowany, że implikuje odpowiedź. Pewnie, że zostaliśmy wrobieni. Po co drzewo rosło w raju i to w samym środku? I kto wpuścił węża do raju? Bóg podpuchę zrobił?
Skoro ludzkość popełniła grzech, to nic dziwnego, że istnieje karma; a skoro tak, to nie dziwota, iż shit happens.
Odpowiedz
#78

hehheh i to jeszcze jaką podpuchę. Rotfl

[Obrazek: 1377439928941.jpg]
Odpowiedz
#79

Adam zgodził się na monogamię, mógł negocjować, a o piwie nikt wtedy nie słyszał.
Odpowiedz
#80

My lubimy łamać zakazy Uśmiech
Odpowiedz
#81

Pułapki duchowości ...są nimi adepci sami dla siebie wpadający np z poczucia wartości w poczucie ważności... z miłosci bezwarunkowej w kurewstwo, z braku oceniania w bezktytyczny zachwyt, z wybaczania - w puszczanie tzw płazem i pozwalanie na wszystko. z nieprzywiązywania - w całkowity brak odpowiedzialności itp. Ciężko zrozumieć? A te bajki o drzewach, żebrach, wężach no sorry...to nie ta faza. Jeśli świadomość nie nadąża, to się w pułapki wpada niestety...w pułapki Duchowości, takiej, na jaką nas w danym momencie stać.
Jakby tak na spokojnie prześledził nasze forum kupę przykładów by się znalazło. Ot choć by autor tego postu, może spokojnie pierwszy rzucić kamieniem... w siebie
Buźka, lecę do szpitala.
MUśmiech
Odpowiedz
#82

Hmm... Rotfl faktycznie w rozwoju duchowym można pobłądzić. Przypomina mi się opowieść o pewnej sekcie, gdzie przywódca spał z żonami uczestników tej kongregacji i nazywało się to "obcowaniem z barankiem".
Odpowiedz
#83

ma_ewa01 napisał(a):Pułapki duchowości ...są nimi adepci sami dla siebie wpadający np z poczucia wartości w poczucie ważności... z miłosci bezwarunkowej w kurewstwo, z braku oceniania w bezktytyczny zachwyt, z wybaczania - w puszczanie tzw płazem i pozwalanie na wszystko. z nieprzywiązywania - w całkowity brak odpowiedzialności itp. Ciężko zrozumieć? A te bajki o drzewach, żebrach, wężach no sorry...to nie ta faza. Jeśli świadomość nie nadąża, to się w pułapki wpada niestety...w pułapki Duchowości, takiej, na jaką nas w danym momencie stać.
Jakby tak na spokojnie prześledził nasze forum kupę przykładów by się znalazło. Ot choć by autor tego postu, może spokojnie pierwszy rzucić kamieniem... w siebie
Buźka, lecę do szpitala.
MUśmiech

Kwiatek Ok Rotfl
Zdrówka! Pociesza
„Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość”
Michael Ellner
Odpowiedz
#84

a najgłośniej ryczy krowa co najmniej mleka daje Paluszkiem
Odpowiedz
#85

Miriam napisał(a):„Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość”
Michael Ellner
Człowiek : Chyba wszystko zjada co jest na tej palniecie nawet robali Cwaniak
chyba wydycha trujący gaz Ok
Przerabia bogactwa ziemi tak szybko , słyszałem ze ziemia zgina przez nas Oklaski
Ogólnie rozróba a duchowość , często słyszę ze ludzi mową , a i tak idę do piekła Ok spotkamy się w piekle Papa
Ogólnie nie zdziwi się jak piekło biedzie miało problemy tam z nami Hura
i pewni człowiek opodatkował ogień , np. podatek płomyczek 66 % Cwaniak a ile wysprzedał Bezradny a jakie bezrobocie Boi się diabeł pewnie teraz Głupek
22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»6. 23 Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. 24 Wygnawszy zaś człowieka, Bóg postawił przed ogrodem Eden cherubów i połyskujące ostrze miecza, aby strzec drogi do drzewa życia7
Odpowiedz
#86

22 Po czym Pan Bóg rzekł: «Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki
Oświeciło mnie, to nie chodzi o to kto z kim, w jaki sposób, gdzie i po co tylko o konkurencję , Dzizus...
MUśmiech
Odpowiedz
#87

Ostatnio Jan Suliga udostępnił ciekawy link do artykułu o Pułapkach duchowości z takim oto wpisem "Odważnym do poczytania, mądrym do przemyślenia, pokornym do zrozumienia ( i nie tylko ) Uśmiech

<!-- m --><a class="postlink" href="http://ciemnanoc.pl/?blogsub=confirming#blog_subscription-2">http://ciemnanoc.pl/?blogsub=confirming ... cription-2</a><!-- m -->

Myślę, ze warto z tym artykułem sie zapoznać. Pozdrawiam. Uśmiech
Odpowiedz
#88

Marion
dzięki za link. Dużo tekstu a ja pisze raporty i żeby się zrelaksować wchodzę na forum.
Myślę, że trzeba zachować równowagę między duchem a ciałem i wtedy jest łatwiej uniknąć pułapek, czyli duch jest ważny ale ciało też, pomagać innym ale z zachowaniem minimum egoizmu. Nie pomagać na siłę - chce ktoś to przyjdzie i poprosi.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości