Portret psychologiczny Zakretki :)
#1

Mogę prosić o interperetacje Uśmiech))

19.08.1976

(XIX) Słońce ------- (VIII) Siła ------- (III) Mag
------- (V) Arcykapłan ---------- (IX) Pustelnik
------------------(XIV) Umiarkowanie--------------------- (VI) Kochankowie

1. Dzieciństwo - Słońce (XIX)
2. Wiek średni - Siła (VIII)
3. Wiek dojrzały - Mag (III)
4. Podświadomość - Arcykapłan (V)
5. Świadomość - Pustelnik (IX)
6. Nadświadomość - Umiarkowanie (XIV)
7. Misja do wykonania - Kochankowie (VI)
8. Dary jakie otrzymujemy by wypełnić misje - Głupiec (XXII)
9.
10.
11.
12. Karta harmonii psychicznej - Kochankowie (VI)
13. Wewnętrzna analiza osoby, z czego zrezygnowała, co ukrywa - Wieża (XVI)
14. Jak jest odbierana na zewnątrz - Cesarz (IV)

Jak wyliczyć pozycje 9,10,11 dot. karmy ??
Odpowiedz
#2

Skąd wziął się Mag jako III w pozycji #3?!! 1976=20+13=23=23-22=1

Do przyczyn Karmy musimy się cofnąć więc stosujemy odejmowanie. Lol
Zaczynamy odemując poz. 1 i poz. 2 od siebie. Tutaj uwaga, bo zawsze arkan o liczbie mniejszej odejmujemy od wiekszej, tzn. w przypadku twoim poz.1 odejmujemy od poz.2 ( XIX-VIII= XI) - Sprawiedliwość - ta karta-pozycja #9 mowi kim bylaś w poprzednim wcieleniu.

Następnie obliczamy #10 - co wtedy robila? - odejmujemy od siebie poz.2 i 3 (znowu arkan o numerze mniejszym odejmujemy od wiekszego).
U ciebie VIII-I=VII. Dostałaś więc Rydwan.

Nastepnie obliczamy #11 jak masz to co zrobiłaś karmicznie odpracowac, abyśmy mogli ci przebaczyć (a ty przebaczyć sobie) i tu odejmujemy pozycje karmicznego portretu; mniejsza od wiekszej, tzn. u ciebie:
XI-VII=IV Cesarz. Zdaje się, że odpracować masz ojcowską miłością. :roll:

Na koniec uwaga - karty w portrecie karmicznym interpretujemy negatywnie zacienione tzn. są jakby troszkę odwrócone. Interpretując poszczegolne karty bierzemy pod uwage wplyw kart sąsiadujących portretu karmicznego tylko, ale nie bierzemy sie pod uwage wplywu kart na pozycjach zwyklego portretu'' czyli pozycji 1,2, 3 itd.

Są tu lepiej wyszkolone specjalistki od portretu więc dalej napewno pomogą ci zinterpretować karty i dowiedzieć się o sobie czegoś czego jeszcze nie wiesz.
Odpowiedz
#3

zakretka napisał(a):Wiek średni - Siła (VIII)
Zib napisał(a):XIX-VIII= XI) - Sprawiedliwość
Przypominam, że w Portrecie Sprawiedliwość ma nr VIII, a Moc (Siła) - XI. Uśmiech
Odpowiedz
#4

I tak doszliśmy do dylematu i dyskusji o wyższości Świąt Bożego Narodzenia. Lol Spodziewałem się takiej uwagi. Skoro ja uznaję na codzień, że Waite miał rację poprawiająć mniej lub bardziej świadomą pomyłkę wcześniejszych mistrzów okultyzmu to mam prawo w portrecie też to stosować.
W sumie interpretacje nie są tak znowu odległe. Przecież dla osądzanego Sprawiedliwość to przejaw Siły. Dla sędziego też i stąd jego Siła. Lol
Najczęściej i tak ten silny osądza albo zwycięzca Lol .
Odpowiedz
#5

Zibku, to nie jest moje prywatne widzimisię, tylko zasada autorki metody Portretu, Alicji Chrzanowskiej.
Odpowiedz
#6

Ojej ale wstyd z tym Magiem ..pisałam pozycje i numery kart. Tutaj przepisałam pozycje trzecią. U mnie w kartach na pozycji VIII jest Siła, więc tak też przyjełam. Dziekuje
Odpowiedz
#7

Wiem kto jest autorką tego portretu. Chwała jej i dzięki za pracę i wkład. Dzięki za przypomnienie Mewa. Nie zmienia to faktu, że ja mogę czytać karty tak jak sam chcę, jak sam uważam za słuszne według mojego własnego widzimisię. Lol To konstytycyjne prawo do wolności.
PS. Zakrętka, radzę jeszcze raz przepisać znaczenia kart stosująć odwrotne pozycje Siły i Sprawiedliwości, bo i tak wiedźmy nie odpuszczą. Dla mnie to tylko znak, że zwycięzca i tak będzie kiedyś osądzony. Lol
Odpowiedz
#8

Ojcowską miłość ?? Hmm mam rewelacyjne stosunki z obojgiem rodziców.
Odpowiedz
#9

Hm ,Zibku zaraz dostaniesz ,żólta kartke i pojdziesz do modoru ,zasmiecasz wątek :o Język
Odpowiedz
#10

Zib napisał(a):Wiem kto jest autorką tego portretu. Chwała jej i dzięki za pracę i wkład. Dzięki za przypomnienie Mewa.
Skąd ta ironia, którą wyczuwam? :o
Zib napisał(a):ja mogę czytać karty tak jak sam chcę, jak sam uważam za słuszne według mojego własnego widzimisię.
Nikt tego nie kwestionuje.
Odpowiedz
#11

zakretka napisał(a):Ojcowską miłość ?? Hmm mam rewelacyjne stosunki z obojgiem rodziców.
Właśnie próbujesz łączyć doczesne życie (a więc i normalne karty portretu) z karmą. :o Wskazaniem karty #11 IV Cesarza jest, że masz odpracować w ten sposób dawne "grzechy" - wykazać się dominacją, ojcowską bardziej a nie matczyną charyzmą, autorytetem, odwagą, skupieniem.
Odpowiedz
#12

Zib napisał(a):Skoro ja uznaję na codzień, że Waite miał rację poprawiająć mniej lub bardziej świadomą pomyłkę wcześniejszych mistrzów okultyzmu to mam prawo w portrecie też to stosować.
No więc jak to jest, można zmieniać coś bez wiedzy i akceptacji autora , czy nie ?
Zib napisał(a):Nie zmienia to faktu, że ja mogę czytać karty tak jak sam chcę, jak sam uważam za słuszne według mojego własnego widzimisię. To konstytycyjne prawo do wolności.
Oczywiście, ale nie w przypadku Portretów, ponieważ nie będą się zgadzały z rzeczywistością. Zwłaszcza te z podwójnymi kartami. Pisałam już o tym i podałam przykład na Tarotnet.
Mewa chciała Ci pomóc.

Zib napisał(a):XI-VII=IV Cesarz
W ostatnim wcieleniu możliwe było nadużywanie posiadanej władzy i pozycji dla własnych korzyści, dążenie do sukcesu bez zwracania uwagi na innych. Odpracowanie poprzez pracę i może też relacje z mężczyznami.
Odpowiedz
#13

Widać, że chyba zapomniałem dodać, że.... mogę się mylić. Lol Od razu dostalo mi się.
Ja nie zmieniam portretu pani Alli, ja stosuję tylko swoje karty. Dobrze, że Mewa wspomniała o czyim rozkładzie rozmawiamy bo nie wszyscy czytający w przyszłości wiedzieliby.
Gośka napisał(a):...ponieważ nie będą się zgadzały z rzeczywistością...
To akurat nie jest takie pewne i być może wymaga weryfikacji. Czy tak czy siak nazwiemy kartę VIII to wyliczenia dalsze są te same. Nie ma aż tak wielkiej różnicy pomiędzy tymi kartami aby było o co wojnę robić bo Siła i Sprawiedliwość w parze i rączka w rączkę idą. Tu się zamieni a tam znowu na wierzch jak prawdy oliwa wypłynie. Lol

Nadużywanie posiadanej władzy i pozycji dla własnych korzyści, dążenie do sukcesu bez zwracania uwagi na innych - możliwe w ostatnim wcieleniu nie wynika dla mnie z karty Cesarz a raczej z kart #9 i #10 czyli Siły/Sprawiedliwości i Rydwanu, ale oczywiście.... Lol moge się mylić. :roll:
Odpowiedz
#14

Zib napisał(a):To akurat nie jest takie pewne i być może wymaga weryfikacji
Zostało to już sprawdzone i zweryfikowane na bardzo dużej ilości Portretów.
Zib napisał(a):Nie ma aż tak wielkiej różnicy pomiędzy tymi kartami aby było o co wojnę robić bo Siła i Sprawiedliwość w parze i rączka w rączkę idą
Różnica jest i to duża. Znaczenia psychologiczne i prognostyczne tych kart nie są zbliżone do siebie.
Zib napisał(a):Nadużywanie posiadanej władzy i pozycji dla własnych korzyści, dążenie do sukcesu bez zwracania uwagi na innych - możliwe w ostatnim wcieleniu nie wynika dla mnie z karty Cesarz a raczej z kart #9 i #10 czyli Siły/Sprawiedliwości i Rydwanu, ale oczywiście.... moge się mylić.
Zacytowałam i opisałam cały układ kart.
Gośka napisał(a):Zib napisał(a):
XI-VII=IV Cesarz
Cesarza dotyczyło ostatnie zdanie, czyli to:
Gośka napisał(a):Odpracowanie poprzez pracę i może też relacje z mężczyznami.
Odpowiedz
#15

Gośka,
Wydaje mi się, że tracisz dużo energii na coś co nie ma sensu ani szans powodzenia - na przekonanie mnie. To wszystko to tylko twoje racje i twój punkt widzenia. Ja ich wcale nie atakuję przecież.
Odpowiedz
#16

Zib napisał(a):To wszystko to tylko twoje racje i twój punkt widzenia
No akurat nie moje tylko autorki tej metody.
Odpowiedz
#17

Witam ponownie Uśmiech

9. Kim byłam - Siła XI
10. Co robiłam - Rydwan VII
11. Karmiczne zadanie - Cesarz IV

15. Sposób odpracowanie karmy - Umiarkowanie XIV
Powinnam brać o dobre stosunki z otoczeniem, wspierać innych i pomagać, zaś w przypadku konfliktów wcielać się w rolę mediatora. Moim zadaniem jest wprowadzanie równowagi pomiędzy światem wewnętrznym, a zewnętrznym, panowanie nad swoim temperamentem,w każdej sytuacji zachowanie spokoju niezależnie od okoliczności zewnętrznych.

17. Punkt komfortu karmy - Księżyc XVIII
18. Jak pracować z misją na obecne wcielenie? Cesarz IV
Odpowiedz
#18

Gośka,
Wygląda na to, że portret dalej się rozwinął a ja nie czytałem twojego sprawozdania z nowego kursu - więc nic nie wiem. Czy przy okazji mogłabyś blizej wyjaśnić dlaczego #11 zmienił się w karmiczne zadanie a także karty od #15 w górę. Czy jest nowy artykuł na interenecie na ten temat?
Odpowiedz
#19

Sposób wyliczenia z książki "Tarotowy Portret Psychologiczny" A.A. Chrzanowskiej.
Pozycja 15 robimy sumując karty z pozycji 9., 10. i 11., i odejmujemy wartość z pozycji 7. pamiętając o zasadzie, że zawsze odejmujemy wartość niższą od wyższej.
Pozycja 17 dodajemy do siebie pozycje 11. i 6.
Pozycja 18 dodajemy do siebie pozycje 11. i 8.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#20

Zib napisał(a):a ja nie czytałem twojego sprawozdania z nowego kursu
A ja nie piszę sprawozdań z kursów.
Karmiczne zadania, a sposób przepracowania karmy to bardzo pokrewne sprawy. Pierwsze mówią o tym co mamy do zrobienia w tym życiu, aby odpracować karmę, a drugie w jaki sposób możemy tego dokonać. Czyli w tym wypadku potrzebna będzie praca, dobre relacje z mężczyznami, odpowiedni stosunek do władzy (IV), a będzie można to osiągnąć dzięki panowaniu nad temperamentem, uważności w relacjach z ludźmi, umiejętności odnalezienia złotego środka (XIV).
Odpowiedz
#21

Dziękuje bardzo za interpretacjeUśmiech))
Moje lęki dotyczą problemu z brakiem autorytetu, wyższym wykształceniem karta Kapłana.
Następnie aspiracje, sfera samorealizacji dążenia karta Pustelnik - rozwój duchowy, zajmowanie się ezoteryką.
Ukryte talenty karta Umiarkowania - umiejętność wychodzenie z trudnych sytuacji oraz zachowanie spokoju w skrajnych sytuacjach – przetrenowałam to nie raz Łagodność, spokój, dyplomacja.
Zadanie do wykonania karta Kochankowie – powinnam wszystkich dookoła obdarzać miłością Rotfl
Dar karta Głupca – świeżość dziecka w spojrzeniu na wiele sprawy, umiejętność zaczynania od nowa, entuzjazm.
Odpowiedz
#22

Czy można więcej wyciągnąć z portretu psychologicznego np. predyspozycje??
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości