Rzeczywistość, marzenia, nadzieja...
#89

To straszna karta , Nadziejo, ten "zajac na sznurku".... 10tka fajna , taka ...jakby sie troche czas w miejscu zatrzymal....relax...
Odpowiedz
#90

wczorajszy dzień minął spokojnie- do południa pełen pracy i energii z tym mojej związanej a potem już tak na luzie . Natomiast wieczorkiem miałam wizytę siostry i troszkę poplotkowałyśmy... więc nie wiem co miały znaczy te karty Wisielec i 10 Monet...

a ja nie odebrałam jej jako "strasznej'.. wisi sobie zwierzątko, - to tak jak dawniej wieszano mięsko po uboju (kiedy nie było lodówkę ) i ono sobie wisiało, dojrzewało, czasem dość długo ale i się nie zepsuło - wiec tak mi się skojarzyło - z długim czasem , czasem potrzebnym na transformacje wewnętrzna osoby ( a wisielec to czas około roku ) te 10 monet - odbieram jako taki spokój panujący wokoło ale ludzie patrzą w stronę jakby miał ktoś nadejść - więc może stąd wizyta mojej siostry...
Odpowiedz
#91

Wisielec to czas przemyśleń, konieczność dojścia do ładu z sobą samym, a czasami wymuszona konieczność spowodowana okolicznościami.
Odpowiedz
#92

Natko - masz racje - jednak wczoraj nawet nic zbytnio wiele nie przemyśliwałam.. taki częściowo pracowity a częściowo bardzo spokojny dzień.. żadnych wewnętrznych rozterek..., które potrafią mi się zdarzać...
Odpowiedz
#93

Więc karta ta tym razem pokazała Twój wewnętrzny spokój, wyciszenie...
Odpowiedz
#94

a na dzisiaj karty:
Pustelnik - 8 Buław

do południa byłam energiczna , nalepiłam cała masę ruskich pierożków , nawet już pojadłyśmy - teraz pora na odpoczynek..
a jak dalej minie dzionek -czas pokaże...
Odpowiedz
#95

Pustelnik - 8 Buław - i popołudnie było rozrywkowe w słowach Uśmiech
maleńki atak na mnie a potem miałam co myslec Uśmiech....


a karty na dzisiaj to:Paz Mieczy - Słońce
może jakiś pomysł doczeka się realizacji?, może będę inwigilować ale wszystko zakończy się bardzo ładnie i popołudnie powinno być całkiem niezłe...
Odpowiedz
#96

Paz mieczy - Słońce - w tym dniu - wykonałam telefon do koleżanki - z okazji jej imienin -, poza tym nic ciekawego no i nie jestem pewna czy to słoneczko aż tak oświeciło mi dzionek Uśmiech

a karty na dzisiaj : 7 Monet - Papież - Giermek Pucharów

takie spoglądanie, medytowanie nad tym czego dokonałam i czekanie na efekty ale muszę użyć dzisiejszego dnia swej mądrości , działać zgodnie z własnym sumieniem i nie odpływać w jakieś mrzonki, nie próbować tęsknic za czym co jest w oddali i narazie nieosiągalne, nie wyglądać za niczym...


coś ostatnio ciężko czyta mi się karty, jakby mniej do mnie przemawiały.. chyba muszę swoje talie oczyścić lub - oczyścić siebie Uśmiech
Odpowiedz
#97

Nadziejo ! ta karta w srodku to PAPIERZ ? !! bardzo dziwna...zupelnie inna...co to za talia ?
Odpowiedz
#98

Lila - tak Papież - Kapłan - a to są karty cygańskie..
Odpowiedz
#99

Nadziejo bardzo fajne karty Uśmiech
Odpowiedz

Lila, ta talia to Buckland Romani Tarot. Najtaniej możesz ją kupić w wydawnictwie Galde Press.
Kowal w społeczności cygańskiej był kimś bardzo ważnym. Wytwarzał narzędzia, kotły, podkuwał konie, naprawiał osie wozów. Pracując z ogniem tworzył podkowy, które zawieszone nad drzwiami chroniły przed złem. Dlatego był również postrzegany, jako ktoś w rodzaju szamana. Stąd jego obecność na tej karcie. Uśmiech
Ciekawostką jest to, że w tej talii Wielkie Arkana nie mają nazw. Według autora nazwy WA mogą narzucać pewien tok myślenia, a najważniejszy w interpretacji jest obrazek.
Przepraszam Nadziejo, że tu wtryniłam się :kiss3:
Odpowiedz

Dzieki, Gosiu, sa bardzo ladne.
Odpowiedz

Gosiu? przepraszasz? - za co? - ja ogromnie się ciesze ze wstawiłaś własne zdanie - dziękuje
a jak zrealizowały się wczorajsze karty? - no cóż niby dzień taki sam - jako rada co robić/ - kapłan. - na fotce jest jako kowal i ciężko pracuje - a u mnie chyba objawił się tym, ze zachciało mi się ciasta drożdżowego i bułeczek z z rabarbarem i dżemem truskawkowym więc zbadałam sytuacje czy w domu są wszystkie składniki i popiekłam , popołudnie nieco leniwe a wieczorkiem popisałam z przyjacielem ...

a na dzisiaj karty :
Wieża - Giermek Monet - 3 puchary oraz podczas tasowanie wypadło mi Umiarkowanie...



jak narazie spokojnie, nic się nie dzieje . jak zwykle codzienne obowiązki... oby nic się nie zawaliło... wieża mnie troszkę przeraziła...
Odpowiedz

Nie ma co strachać, Wieża nie taka zła- mi pokazała "o raaany, czemu na to wcześniej nie wpadłam" :sarcastic: także jak grom z jasnego nieba pomysł trzasnął w łeb.
Odpowiedz

a mi chyba pokazała - , że nie doszło do rozmowy telefonicznej jaka miała dzisiaj nastąpić Uśmiech poza tym jak narazie dzień bardzo spokojny ...
- o - przed chwilka była rozmowa z panem z nieznanego numeru ale to była pomyłka - Oczko
Odpowiedz

Gośka napisał(a):Lila, ta talia to Buckland Romani Tarot. Najtaniej możesz ją kupić w wydawnictwie Galde Press.
Kowal w społeczności cygańskiej był kimś bardzo ważnym. Wytwarzał narzędzia, kotły, podkuwał konie, naprawiał osie wozów. Pracując z ogniem tworzył podkowy, które zawieszone nad drzwiami chroniły przed złem. Dlatego był również postrzegany, jako ktoś w rodzaju szamana. Stąd jego obecność na tej karcie. Uśmiech
Ciekawostką jest to, że w tej talii Wielkie Arkana nie mają nazw. Według autora nazwy WA mogą narzucać pewien tok myślenia, a najważniejszy w interpretacji jest obrazek.
Przepraszam Nadziejo, że tu wtryniłam się :kiss3:

Gosiu stworz watek na ten temat tego co Buckland pisze o wrozeniu i wogole co pisze w swej ksiazce o tych kartach..

(Teraz to ja przepraszam, ze w twoim pamietniku zalatwiam takie sprawy, ale Gosia pisala mi ze ta ksiazka b. interesujaca..)
Odpowiedz

Rani - sama jestem ciekawa - nie znam za bardzo tych kart ale bardzo mi się podobają i jakby był o nich wątek ucieszyłoby mnie. Jednak co Cyganie to cyganie - u nich wszystko z życia wzięte... proste , jasne i przejrzyste.. mało tego te karty maja bardzo niewielka otoczkę i patrzenie na nie sprawia wrażenie jak byśmy właśnie w danym miejscu byli .....
Odpowiedz

Rani, o wróżeniu nie pisze wiele. W zasadzie to samo, co w innych książkach. Najwięcej jest o kartach, które przetłumaczyłam do połowy jak na razie. :?
Tutaj, podaję stronę (polskie tłumaczenie, jak ktoś woli, to może wrócić do oryginalnego tekstu), na której są omawiane poszczególne karty z tej talii na Forum Aeclectic: <!-- m --><a class="postlink" href="http://translate.google.com/translate?hl=pl&prev=/search%3Fq%3Dtwo%2Bbolers%2Btarot%26hl%3Dpl%26rls%3Dcom.microsoft:pl:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLL_en%26prmd%3Divns&rurl=translate.google.pl&sl=en&u=http://www.tarotforum.net/showthread.php%3Fp%3D526517">http://translate.google.com/translate?h ... p%3D526517</a><!-- m -->
Jeszcze poszukam, bo gdzieś tam są wszystkie MA.
Odpowiedz

Dzień dobry - i minął następny dzień , powitał nas nowy - piękny ciepły i słoneczny

a jaki mnie czeka?
oto karty na dzisiaj :
Rycerz Pucharów - 9 Monet - Gwiazda
Rycerz Pucharów - aura dnia - kolorowo, nastrojowo, impulsywne działania ale wszystko takie zamglone , nie do końca spełnione, zapatrzona na swe potrzeby nie będę odczuwała potrzeb innych, mogę się przenieść w świat kolorowej tęczy ale ta tęcza to jedynie smuga tej tęczy .
9 Monet - co robić? - to karta brama, karta Świat małych wtajemniczeń. - należy zrozumieć że "jestem wielka ale zarazem tak maluczka" . Powinnam się cieszyć z tego co posiadam, i "muszę zrozumieć swoje serce " by odnieść sukces..żyć swym światem, swoja codziennością, nie bacząc na to co inni powiedzą lub myślą
Gwiazda - czego nie robić - nie wyznaczać sobie nowego kierunku obranej drogi , nadzieja będzie złudna - raczej pozostać przy starym , sprawdzonym , wyciągnąć wnioski z dotychczasowych doświadczeń, pokonać swe ograniczenia i leki wtedy dojdzie się do celu a sama nadzieja na obecna chwilę może być złudna - to jeszcze nie ten czas. nie ten moment kiedy można marzyc o czymś więcej
Odpowiedz

Tak jak piszesz, zostać przy tym co znasz i masz, a jest tego całkiem sporo.
Tak mi się nie wiem czemu skojarzyło- może jakieś spotkanie z rycerzem, ugościć wtedy być go "musiała" ładnie, ale nie robić sobie na razie nadziei na coś więcej.

Jakoś taka historyjka mi nagle przed oczy wskoczyła.
Odpowiedz

I wczorajszy dzionek minął tak zwyczajnie, jak zwykle, żadnych nowości czy zmian , żadnych niespodzianek

karty na dzisiaj :Królowa Monet - Cesarzowa - 8 Buław
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości