partnerski portret
#1

Nie wiem czy dobrze obliczyłam , prosze o pomoc ewnetualnie Prosi


--------------JA---------------------------------------------------------------------------------------ON
VI ------- IV ------ XIX ___________________________________________________II------- IV------- XX
------X ------- I ----------- VII ________________________________________________VI-------- II ----------IV
-----------XI__________________________________________________________________VIII
-------------- XV ____________________________________________________________________ XII


(1) pocz.związku = VI+ II = VIII MOC-----------------(2) rozwój zw. IV+iV = VIII MOC ---------------------------(3) etap końcowy XIX+XX = 39-22= XVII GWIAZDA

---(4) trudnosci i zaburz X+VI =XVI WIEŻA ----(5) wspolne plany i dążenia I+II = III CESARZOWA---(7) po co ludzie sie spotkali VII+IV=XI SPRAWIEDLIWOŚĆ

-------------------------------------------------------(6) jak zwi. bedzie sie rozwijał XI+ VIII = XIX SŁOŃCE

-------------------------------------------------------(8) jak to zadanie wypełnic XV + XII = 27-22= V PAPIEŻ


bardzo prosze o podpowiedzi bo teraz mam dylemat , czy w tym portercie MOC to 8 a SPRAWIEDLIWOSC 11
oceniąjc zwiazek uznałabym ze 1 etap i rozwoj MOC (chemia była/jest , przyciaganie no i duzo odwagi, cierpliwosci anielskiej )
ale widziałam u innych osób w portretach , ze zaznaczało sie pozycje (o) jakby odwrócona karta domysliłam sie, ze były one tam gdzie od sumy liczy wysokiej (przekraczajacej 22) nalezałoby odjac 22 , czy słusznie zauwazyłam czy cos pokręciłąm ?

dziękuje Kwiatek
Odpowiedz
#2

podpowiedzcie prosze, w ktorym miejscu karta pownna byc odwrócona??? Kwiatek Prosi
czy nie chodzi o to, ze odwrocone sa te karty , ktore mamy w swoich osobistych portretach?
ja mam XI (sprawiedliwosc) i XiX (słońce)
a On ma VIII (moc)
czy te pozycje w naszym wspolnym odczytywane sa jako negatywy ,jak to czytac ? Bezradny
Odpowiedz
#3

Mamo Muminka
jestem ostatnio zarobiony .....teraz na 2 tygodnie wyjeżdżam...jak będę miał net pomogę.
Odpowiedz
#4

dziekuje Uśmiech
Odpowiedz
#5

W portrecie VIII to Sprawiedliwość, a Moc - XI.

Poz. 4 - wskazuje na ewentualne trudności w związku. Ponieważ jest tu Wieża, jedna z trudniejszych kart na tej pozycji, przytoczę to, co napisała autorka portretu w swej książce:

XVI składająca się z VI i X, to "związek bardzo trudny, gdyż jedna z osób zawarła go z miłości, a druga z wyrachowania. Jednak do ostatecznego rozstania nie dochodzi zbyt często, ponieważ jedno zatrzymuje w związku uczucie, a drugie względy finansowe".

Co do "odwróconych" kart, to interpretuje się je w taki sposób tylko wtedy, kiedy powtarzają się w portrecie indywidualnym i partnerskim, ale na różnych pozycjach.
Czyli tu są to: XIX i VIII

Karty, które powtarzają się w obu portretach indywidualnych, lecz na różnych pozycjach, prawdopodobnie zrealizują się z większą siłą niż inne.
W tym wypadku są to: IV i VI

Jeżeli chodzi o pozycję "o", - nigdy się z czymś takim nie zetknęłam, nie wiem skąd to się wzięło?
Odpowiedz
#6

Mama_Muminka napisał(a):(1) pocz.związku = VI+ II = VIII SPRAWIEDLIWOŚĆ-----------------(2) rozwój zw. IV+iV = VIII SPRAWIEDLIWOŚĆ ---------------------------(3) etap końcowy XIX+XX = 39-22= XVII GWIAZDA

---(4) trudnosci i zaburz X+VI =XVI WIEŻA ----(5) wspolne plany i dążenia I+II = III CESARZOWA---(7) po co ludzie sie spotkali VII+IV=XI MOC

-------------------------------------------------------(6) jak zwi. bedzie sie rozwijał XI+ VIII = XIX SŁOŃCE

-------------------------------------------------------(8) jak to zadanie wypełnic XV + XII = 27-22= V PAPIEŻ

DZIEKUJE Uśmiech Kwiatek Buziak
zmieniłam pozycje MOC <> SPRAWIEDLIWOŚĆ
tylko teraz nie wiem jak to sie ma do pozycji 1 i 2 .... co mówi autorka o tej pozycji ?
co do WIEZY czy ona moze mowic o wielu rozstanaich bo tak było w przeszłosci (chyba z 6!!!)
Jestem na utrzymaniu mezczyzny wiec wyszłoby ze to ja z wyrachowania ale tak nie jest - to moja milosc na którą czekałam bardzo długo , co to moze byc ???? Myśli
Chyba, ze on z wyrachowania ale on jest zamożny wiec to tez odpada jakby. Szok Rotfl Jesli rozbic WIEZE na czesci , z których powstała to owszem kolo fortuny i kochankowie idelanie pasuje do wzlotów i upadów to byl chleb powszedni
Koło fortuny jest z mojego portretu z jego jest karta kochankowie ... Stres to ja jestem wyrachowana ? bo po mojej stronie koło,tak to mozna odczytac?
Kocham Go bardzo i nie kalkulowałam , to było takie bum jak grom z jasnego nieba, nie miałam pojecia co ma i czym dysponuje, poświeciłam dla Niego kariere i stanowisko gdyz nie było innej mozliwosci aby byc razem.

A mozesz cos napisac na temat innych tutaj pozycji?
Odpowiedz
#7

Wiesz, napisałam to, co autorka mówi, o takiej akurat konfiguracji.
Sama wiesz najlepiej, jak to u Was wygląda Uśmiech
Myślę, że nie ma co przywiązywać się zbytnio do tej interpretacji, w końcu każdy związek dwojga ludzi jest inny.
A ogólnie o karcie Wieży na tej pozycji, bez rozbijania na składowe, autorka pisze, że wskazuje na rozstania, zerwania itp., co u Was miało miejsce, jak sama napisałaś.

Z moich obserwacji wynika, że z tym portretem jest tak, że w większości przypadków wszystko pasuje, ale czasem absolutnie nie Bezradny

Co do innych pozycji, to niestety nie ma opisów w książce, a sama mogę jedynie pogdybać, na podstawie tradycyjnych znaczeń kart, a w tym na pewno jesteś ode mnie lepsza, bo moja przygoda z tarotem rozpoczęła się zaledwie dwa lata temu.
Odpowiedz
#8

nie mozna napisac czy lepsza czy gorsza , tego nie da sie tak zmierzyc , kazdy chłonie inaczej wiedze
to co mi zajelo kilka lat komus zajmie miesiac a do tego jesli ktos ma talent czy dar to kolejny plus
sprawiedlowosc jest taka dosc surowa, jedyne co mi pasuje to to, ze jak on mi zrobil przykrosc to taka sama otrzymywal pozniej (nie celwo samo tak sie działo)
wiec było tak sprawiedliwie mozna powiedziec

dla sprawdzenia zrobiłam rozkład z moim pierwszym mezczyzna - tak by sprawdzic bo to zwiazek zakonczony juz baaardzo dawno
i musze powiedziec, ze tak sprawdza sie

drugi rozkład

----VI+VI=XII---------IV+IX=XIII----------XIX+XVIII=XV
----------------III---------------VI-----------------------XVIII
-----------------------IX-----------------------------
-----------------------XXII=0--------------------------

tuta pozycja 4 była Cesarzowa i rozstalismy sie z powodu innej kobiety, o rozstaniu mogła mówic pozycja 2 - śmierc, diabeł jestesmy uwiazani ze soba z powodu dziecka
w tym zwiazku byłam samotna i czułam sie mimo, ze z kims to jednak sama ( pustelnik)
wiekszosc z wydarzen była zaskoczeniem i takim nagłym czyms ( głupiec)
Sadze wiec, ze zwiazki ktore sie koncza badz rozstania sa trwałe beda oznaczone gdzies karta smierci
Odpowiedz
#9

Mamo-Muminka
Słowo rzecz święta więc
Do dzieła
Na wstępie bardzo chcę podziękować Żubrówce za rozpoczęcie analizy.
Wasza donica wygląda tak

XXI Świat-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------XVII Gwiazda
-13-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------14
---------------------VIII Sprawiedliwość (o)----------------------------- VIII Sprawiedliwość (o)---------------------------XVII Gwiazda
------------------------------1----------------------------------------------------- 2-----------------------------------------------3
---------------------------------------------------------XVI Wieża (!)---------------------------------III Cesarzowa ------------------------------- XI Moc
--------------------------------------------------------------4-------------------------------------------------5--------------------------------------------7
-----------------------------------------------------------------------------------XIX Słońce
----------------------------------------------------------------------------------------6
-----------------------------------------------------------------------------------V Kapłan------------------------------------------XVI Wieża
-------------------------------------------------------------------------------------8---------------------------------------------------12

9 – 0 Głupiec
10- IX Eremita
11- IX Eremita
15 – VII Rydwan
17- VI Kochankowie
18 – XIV – Umiarkowanie

Początek związku chyba był trochę trudny. Związany z poczuciem krzywdy- tak jakbyś chciała tym związkiem naprawić jakąś krzywdę. Ty miłosną (VI) a On jakby chciał znaleźć kogoś kto zatroszczy się o niego (II). Obecnie też jakbyście żyli trochę przeszłością i te sprawy wpływały na wasz związek. Myślę, że duży wpływ na to ma w obu przypadkach Cesarz w drugim okresie życia. Chcecie oboje rządzić i z tego powodu druga osoba odczuwa niesprawiedliwość. Ale czeka Was miłość…..O ile się nie rozstaniecie bo na czwartej pozycji jest Wieże – tak jak napisała Żubrówka to karta bardzo problematyczna. Są na to małe szanse ale są………. Może być zakończenie związku i należy to wiązać z VIII (o). Wiele rzeczy się zmienia raz jest lepiej raz jest gorzej (X Koło Fortuny) i On ma chyba trochę problem z okazywanie miłości……… Nie, chyba w ogóle ma problemy z miłością – szeroko rozumiane. To jego słaba strona. Co prawda A.A.CH. tak jak pisze Żubrówka uważa, że On zostanie z Tobą z miłości a TY z Nim z powodów materialnych. Ale ja odczuwam to inaczej. Tak jak napisałem.
Możecie stworzyć fajny związek tylko trzeba przestać być dyktatorem i czasem się nagiąć. To taka rada – bez poświecenia z obu storno nie ma miłości.
Co do końcowego etapu związku Ty wnosisz XI Moc a On VIII Sprawiedliwość. To może być naprawdę fajny związek. Popatrz na pozycję 5- Cesarzowa i 6 – XIX Słońce. To fajne karty. Ty możesz spełnić się jako kobieta a On odzyska poczucie sprawiedliwości. Odczuwam to że jeśli przezwyciężycie wasze problemy z przeszłością i wasze wady to będzie naprawdę super. Jest na to nadzieja – Pamiętaj po każdej nawet najdłuższej nocy wstaje słońce.

Czemu służy ten związek – XI Moc. Myślę, że macie wyjść na prostą i rozwiązać problemy. Środkiem do tego jest tak prawdę poświęcenie się i nagięcie do drugiej osoby (V Kapłan). Tak jak pisałem wyżej. Tyczy się to Was obojga.
Harmonię osiągacie poprzez budowanie czegoś nowego (XVI Wieża). Czasem trzeba zburzyć coś starego aby zbudować naprawdę piękny związek.
Jesteście tolerancyjną parą – „otwartą na Świat” a ludzi oceniają was jako miłych sympatycznych.
Karmy nie będę opisywał. Sama zrobisz to lepiej. Rotfl

Jeśli możesz - proszę zweryfikuj moje "wypociny". Pomoże mi to w byciu lepszym. Rotfl
Odpowiedz
#10

Janku dziekuje Buźki
poczytam raz jeszcze .... i podumam nad tym
Odpowiedz
#11

Nie ma za co Rotfl
Odpowiedz
#12

Janek napisał(a):9 – 0 Głupiec
10- IX Eremita
11- IX Eremita
15 – VII Rydwan
17- VI Kochankowie
18 – XIV – Umiarkowanie

Janku mozesz mi podac co oznaczaja te dodatkowe pozycje od 9 do 18 dla zwiazku lub dac sam link i sobie poczytam o tym Buziak
Odpowiedz
#13

Non problemo Madame

(9) karma, kim bylam = (1) - (2) odejmujemy zawsze wieksza od mniejszej, wiec moze byc (2) -(1)
(10) co robilam = (3) - (2) j.w.
(11) lekcja = (9) - (10) j.w.
---
(12) harmonia/komfort = (7) + (8)
(13) wnetrze = (1)+ (4) +(6)
(14) na zewnatrz = (3) + (5) + (6)
-----
(15) jak odrobic lekcje karmiczna = (9) +(10) + (11) - (7)
(17) komfort karm. = (11) + (6)
(18) jak pracowac z misja na obecne wcielenie = (11) + (8)

a całość tu http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=47&t=3157#p52376
Odpowiedz
#14

dziekuje Janku Buźki

a to mozna czytac w odnesieniu do zwiazku tez czy to co napisałes od punktu 9 do konca to dotyczy tylko mnie czy obliczyles juz konkretnie do mojego zwiazku?

bo pytanie
9) kim byłam - mowi o mnie samej ? jak to interpretwac wobec zwiazku?
Odpowiedz
#15

Wiesz.....
wszystko tyczy się związku. Moim zdaniem dotyczy to waszych relacji.
ja staram się omówić podstawowe karty donicy .....pozycji 9-11 i 15-17 nie tykam.
Odpowiedz
#16

ok dziekuje Uśmiech
Odpowiedz
#17

Pozycje od 9 do 11 w Portrecie Karmicznym opisują karmę indywidualną z poprzedniego wcielenia. Ponieważ nie mamy pewności, iż to właśnie wtedy spotkaliśmy się z obecnym partnerem raczej się na nich nie bazuje przy analizowaniu karmy partnerskiej. A jeśli już, to pod kątem ewentualnych możliwych relacji nie sumując i nie odejmując .

Aby więc poddać analizie sprawy karmiczne pary trzeba zsumować pozycje (z tych ogólnie znanych): nr 15 aby określić jak dana para ma wspólnie odpracować zobowiązania karmiczne oraz nr 18 - jak razem mają wypełnić swoją misję w obecnym wcieleniu. Ważne są również karty składowe.

A jeszcze wracając do Portretu Mamy Muminka (świetny nick! Uśmiech) to XVII na pozycji 3 jest bardzo korzystną kartą, zatem w miarę upływu czasu powinno układać się lepiej.
Mąż dokonuje wyborów pod wpływem emocji, a później trudno jest mu znieść konsekwencje i bycie ocenianym przez innych, stąd taka a nie inna reakcja.
Odpowiedz
#18

dziekuje Buźki
to prawda najpierw robi a pozniej mysli , nawet jak mysli to nie chce sie przyznac do błedu ale ja jemu uswiadamiam to i sprowadzam na ziemie
choc czasami on mnie wiec byc moze ta sprawiedliwosc jest obopólna
on bardziej mowi do mnie "co sie martwisz , wez sie tym nie przejmuj" i uśmiech Luzik .....bo ja bardziej powazna(zywioł ziemnski) on taki wyrywny i spontaniczny (ognisty zywiol)

Buźki Buźki Buźki
Odpowiedz
#19

Gosiu a zapytam jak rozumiec ta Wieże może cos podpowiesz ? Kwiatek
Odpowiedz
#20

Mama_Muminka napisał(a):Gosiu a zapytam jak rozumiec ta Wieże może cos podpowiesz ? Kwiatek
Wieżę, jak każdą kartę w Portrecie możecie zrealizować bardziej lub mniej problematycznie. W dużej mierze zależy to od Was Uśmiech.
W przypadku problemów określanych przez tę kartę często związek jest burzliwy,a straszenie rozstaniem czy rozwodem lub faktyczne rozstania i powroty zdarzają się bardzo często. Punktem zapalnym w Waszym przypadku mogą być kwestie partnerskie i finansowe, warto także zwrócić uwagę na to, aby poprzednie związki (lub związek) nie wpływały destrukcyjnie na obecny.
Sprawiedliwość jest podwójna, ale znajduje się na pozycjach, na których jej negatywne znaczenie przeważnie zaznacza się w niewielkim stopniu.
W tej relacji wiele zależy od Ciebie i myślę, że jest dla Ciebie korzystna. Jako para uczycie się dyplomacji i pokojowego rozwiązywania problemów.
Odpowiedz
#21

no powiem Cie ze 100% racji Buźki
dziekuje Kwiatek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości