Chata Margity za wsią
#23

Megi - ten kominek pasuje do tego domku Uśmiech
a ja posyłam Ci księzyc - niech Ci oświetla co noc twoja chatke - a ona niech lsni w jego promieniach Uśmiech
Odpowiedz
#24

Ale fajnie i przytulnie Rotfl przydałyby się jeszcze jakieś miękkie fotele dla wszystkich, którzy przyjdą do Maire na herbatkę :kiss3:
Odpowiedz
#25

Oczywiscie ..! Najlepiej ...skorzane..! Lol
Odpowiedz
#26

i będzie zamiast chatki z bajki - chatka bogacza Uśmiech
a czy nie lepiej zamiast foteli np siedziska z mchu? Rotfl- z nich sie nie spadnie a jakie mięciutkie?
Odpowiedz
#27

i na dodatek ekologiczne Oczko Uśmiech zobaczymy, co na to Maire Uśmiech
Odpowiedz
#28

Lol Lol Lol
Jesteście niecierpliwe, myślicie że tak łatwo wyciosać jakiś stołek, no ale dobrze, coś tam wydłubałam :twisted:
[Obrazek: efnytd.jpg]
Salonik, mam nadzieję, że miło tam spędzimy czas Rotfl
Odpowiedz
#29

Pięknie Rotfl
Odpowiedz
#30

cudo - ja będę pierwszym gościem Uśmiech
Odpowiedz
#31

Wspaniale Nadziejo, czekam z niecierpliwością Rotfl
Wszystkich zapraszam Oczko
Odpowiedz
#32

Nooo...niezle....! na bogato....!... a taka skromna tak chatka z zewnatrz....
Odpowiedz
#33

ale i do jej wnętrza jednak pasuje ten kominek
kurde a jaka kanapa - chyba mieciutko na niej Uśmiech
Odpowiedz
#34

rudalila napisał(a):Nooo...niezle....! na bogato....!... a taka skromna tak chatka z zewnatrz....
Pozory mylą Rotfl
To tak by włamywaczy nie kusiło Język

nadzieja_aa napisał(a):ale i do jej wnętrza jednak pasuje ten kominek
kurde a jaka kanapa - chyba mieciutko na niej Uśmiech
Tak kominek jakby z tej chatki, a kanapa wygodna, z resztą wypróbuj ją Oczko
Odpowiedz
#35

więc zasiadam jako pierwszy gośc .. czekamy teraz na inne osobowości - ja przynosze do nowego domku konwalie niech chatka zapachnie pieknie
Odpowiedz
#36

Jak tu pięknie Rotfl Witam wieczorkiem.
Jak cudnie pachnie :kiss3:
Maire, a myślałaś o mebelkach do kuchni? Mam tu pomysł, ale chętnie obejrzę inne projekty Rotfl
Pozdrawiam wszystkich chatkowych gości i gospodynię Rotfl
Odpowiedz
#37

Nadziejo Shock konwalie to moje ulubione kwiatki obok fiołków, na pewno będzie cudnie pachnieć :kiss3:

Megi, widzę że nie próżnujesz, ciężko pracowałaś nad mebelkami do kuchni (Maire zastanawia się skąd Megi wzięła taki ładny marmur na blaty), ale trud się opłacił, są śliczne Lol
Wspólnymi siłami umeblujemy chatkę Rotfl
Pozdrawiam również Ciebie :kiss3:

[Obrazek: 24g12ec.gif]

Ja zmykam, życzę wszystkim kolorowych snów :kiss3:
Odpowiedz
#38

A wiecie, że: "W Europie konwalię uważano za kwiat szczęścia, pomyślności i młodości. Jest symbolem czystości i skromności, i jako taki używany jest w bukietach panien młodych. Konwalia była w średniowieczu symbolem wiedzy i sztuki medycznej. W średniowieczu i później pojawiała się na wizerunkach lekarzy i uczonych..."
Inne ciekawostki o konwalii znajdziecie na tej stronce

Niezły pojazd Lol ta miotła Lol ja też odlatuję :yes: dobrej nocki :kiss3:
Odpowiedz
#39

Megi przeczytałam, bardzo ciekawe, konwalie są czarowne Rotfl

A w ogóle witajcie :kiss3:
Odpowiedz
#40

Witaj Maire ,baardzo mi sie podoba Twoja stronka. Rotfl
Przychodze dziś do Ciebie w gosci ,nie przychodze z pusta reka. Przychodze z przepisem na milość Rotfl .
Przepis na milosc jest bardzo prosty .
Otoz nalezy pokochac najpierw siebie,zeby moc kochac drugiego człowieka .Bo jesli nie pokochamy siebie nie bedziemy wstanie kochac innych.
Jak przystało na prawdziwa wiedźme podam zioła ,ktore moga dopomóc....oto niektóre z nich:

LUBCZYK
Składnik miłosnych napojów, przyprawa, lek. Słowem - lubczyk. W rzeczywistości to bylina należąca do rodziny selerowatych o bardzo charakterystycznym zapachu określanym jako „maggi”. Lubczyk dzieli tę nazwę z bardzo popularnym, pikantnym sosem, w którym jest on ważnym składnikiem.
Jest rośliną wieloletnią i osiąga wysokość od pół do półtora metra. Wykorzystuje się jego liście i korzeń. Korzeń lubczyku ogrodowego był sławnym ludowym lekarstwem dzięki jego właściwościom moczopędnym. Odwar z korzenia wykorzystywany jest w przypadku nieżytów dróg moczowych, niestrawności. Pobudza także krwawienia miesiączkowe oraz łagodzi bóle menstruacyjne.

W medycynie ludowej stosowany był jako lek zwiększający pobudliwość seksualną. Zioło to było również głównym składnikiem w napojach miłosnych. Przypisywano mu wielką moc. Wg dawnych wierzeń, wykopany wraz z nacią 1 października o szóstej rano wielkie i znamienite skutki czyni w małżeństwie, rozterki i niezgody w nim równa. Upięty we włosach lub przyczepiony do sukni ślubnej miał przynosić młodej parze szczęście. Dodany do pierwszej po urodzeniu dziecka kąpieli miał przynieść szczęście w miłości.

TYMIANEK
Niewielu wie, ale macierzanka to świetny tonik… na kaca. Idealnie przeciwdziała syndromowi dnia drugiego i mdłościom. Tymianek sprawdzi się także w przypadku zmęczenia w czasie i po podróży.
Przede wszystkim to zioło jest jednak wyspecjalizowanym naturalnym antybiotykiem. Produkuje się z niego olejek tymolowy o właściwościach odkażających i antywirusowych. Jak obliczyli naukowcy, olejek może w sumie zabić około 1200 toksyn atakujących organizm ludzki!

Ma też swoje działanie magiczne… Gałązka tymianku za stanikiem przyciąga do dziewczyn dobre wróżki, ale również i ukochanego (podobnie działa lawenda i mięta noszona na sercu). W średniowieczu panny haftowały na chusteczce gałązkę tymianku (i pszczółkę), żeby wywołać afekt u swojego rycerza.
To zioło pomaga również zatrzymać proces starzenia. Już starożytni balsamiści w Egipcie stosowali tymianek, który wszystko zabezpiecza przed zepsuciem. Dodatkowo, to już jego działanie na psychikę, wzmacnia poczucie własnej wartości.

RUMIANEK
Wycisza, uspokaja (to rumianek psi), ale także pomaga pogodzić się z niepowodzeniami i zawodem miłosny (tak działa odmiana szlachetna). Kropelki po cichutku, ale skutecznie pomagają pogodzić się z odejściem miłości.

CYNIA
Oddziałuje na tę część mózgu, która odpowiada za spontaniczne zachowania. Daje humor, radość, hojność. Idealna na stres i depresje, zwana naturalnym lekiem antydepresyjnym. Rewelacyjna na syndrom Matki-Polki. Cynia powoduje, że taka dziewczyna odzyskuje świadomość ciała i kobiecość.

DZIKA RÓŻA
Pomaga podźwignąć się ludziom starszym, chorym, po traumatycznych przeżyciach. Wzmaga żywotność.

CZOSNEK
Jego kwiat zwany jest psychicznym antybiotykiem. Zwalcza głęboki strach, powoduje wzrost witalności, szczególnie u panów. Terapeuci przepisują go na potencję, wzrost witalności i… wypalenie seksualne w małżeństwie.

CYKORIA PODRÓŻNIK
Pomaga przezwyciężyć zachłanność, zaborczość i potrzebę manipulowania innymi. Tym samym esencję z tego kwiatu można rozpylić przed wizytą szefa albo zazdrosnego partnera…

DZIURAWIEC

Zwany również królem apteki. Daje wewnętrzny blask i poczucie siły. Łagodzi objawy alergii, zależności od zmian pogody. Eliminuje koszmary senne. U dzieci pomaga leczyć moczenie nocne.

GARDENIA
Jej kwiaty to lek na umierającą miłość.

Oczywiscie, najwazniejszym ziołem na miłosc jest „nasięźrzał (rosnie pod lasem) ,aby zioło było skuteczne nalezy je zbierac przed pólnoca w Noc Kupały ,koniecznie nago z rozpuszczonymi wlosami, wymawiajac szeptem zaklęcie!!!!
Nasięźrzele, rwę cię śmiele
pięcią palcy, szóstą dłonią,
niech się chłopcy za mną gonią".


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQt8_XTObMgRpqxmtE-qSe...MeQxyOc47A]

No ,kochane wiedźmy musicie roztrzygnac same we własnym serduchu ,ktory sposob na milość jest lepszy.!!! Lol Rotfl
Odpowiedz
#41

Miło mi Cię powitać Miriam Rotfl
Dziękuję za wspaniały prezent, sprawiłaś mi ogromną radość tymi informacjami :kiss3:
Myślę, że wszystkie jak tu mnie nawiedzają czarodziejki znajdą coś dla siebie.
Mnie najbardziej przypadł do gustu tymianek, zwłaszcza na to:
Cytat:Dodatkowo, to już jego działanie na psychikę, wzmacnia poczucie własnej wartości.
Wspaniałe przepisy/propozycje, bardzo mnie takie rzeczy interesują.

Tak też dołączam się do słów Miriam:
Cytat:musicie roztrzygnac same we własnym serduchu ,ktory sposob na milość jest lepszy.
Poeksperymentujmy troszkę, tylko chyba trzeba uważać z tym, bo jak mąż się dowie, że na te zioła złapaliśmy wielbiciela...
To może być bardzo bojowo Język
Ja mam dla Ciebie piosenkę w podziękowaniu Rotfl
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UhyeywiEzKo[/youtube]
Rozgość się i zaglądaj tu, zawsze jesteś mile widziana Uśmiech
Odpowiedz
#42

Dziekuje bardzo za piosenkę.Jesteś prawdziwa wiedźma z wielka intuicja ,bo uwielbiam zespól Akurat .
A piosenka do Prostego człowieka była pierwsza ,ktora usłyszałam parę lat temu .Zaniemówiłam z wrażenia ,ze tak super wiersz Tuwima został przez nich wyśpiewany. Lol Rotfl
Mój 3 letni wówczas wnuk ,lubił ja bardzo ,zawsze kiedy jechalam z nim w samochodzie prosił własnie o te piosenke . Znał ją cała na pamiec Lol Śpiewał z takim naciskiem .Najlepiej wychodziło mu" bujać to my panowie szlachta"!!! Lol
Bede zagladac do Ciebie ,bo czuje sie tu dobrze. Lol Rotfl
No i od pewnego czasu wizualizuje podobny dom nad rozlewiskiem. Rotfl
Nadziejo ,Ciebie tez zapraszam do wizualizacji,czy zrobiłaś mape marzeń?
Moja czesciowo sie juz sprawdza Co prawda do szczupłosci mi jeszcze daleko ,ale kilogramy gubię, Lol
No i podrozuje.!!! Lol
Wybacz Marle osobiste wycieczki ,kurcze powinnam cos w swoim Pamietniczku napisać Lol .
Zrobię to wieczorem ,albo jutro. Lol
Dzieki jeszcze raz za zaproszenie i piosenke :kiss3:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://w895.wrzuta.pl/audio/aPCjH4K8A0E/akurat_-_12_-_do_prostego_czlowieka">http://w895.wrzuta.pl/audio/aPCjH4K8A0E ... _czlowieka</a><!-- m -->
Odpowiedz
#43

Miriam napisała:
Cytat:od pewnego czasu wizualizuje podobny dom nad rozlewiskiem. Rotfl
Nadziejo ,Ciebie tez zapraszam do wizualizacji,czy zrobiłaś mape marzeń?

co do domku , takiego maleńkiego, białego z małym ogródeczkiem to ja stale mam go przed oczyma - - jasne , że go wizualizuje , jakże by inaczej miało byc Uśmiech
a mapy marzeń nie zrobiłam - marzenia jednie mam Uśmiech

a teraz witam wszystkich w ten sobotni wieczór - niech nam upłynie cudownie :kiss3:
Odpowiedz
#44

miriam napisał(a):Dziekuje bardzo za piosenkę.Jesteś prawdziwa wiedźma z wielka intuicja ,bo uwielbiam zespól Akurat .
Miriam, ja też bardzo lubię ten zespół, ogólnie lubię muzykę alternatywną, piosenki mające jakąś treść, takie przy których trzeba pomyśleć, zmuszają do refleksji Uśmiech
miriam napisał(a):A piosenka do Prostego człowieka była pierwsza ,ktora usłyszałam parę lat temu .Zaniemówiłam z wrażenia ,ze tak super wiersz Tuwima został przez nich wyśpiewany.
Mój 3 letni wówczas wnuk ,lubił ja bardzo ,zawsze kiedy jechalam z nim w samochodzie prosił własnie o te piosenke . Znał ją cała na pamiec Lol Śpiewał z takim naciskiem .Najlepiej wychodziło mu" bujać to my panowie szlachta"!!! Lol
<!-- m --><a class="postlink" href="http://w895.wrzuta.pl/audio/aPCjH4K8A0E/akurat_-_12_-_do_prostego_czlowieka">http://w895.wrzuta.pl/audio/aPCjH4K8A0E ... _czlowieka</a><!-- m -->
No ta piosenka też dobra, a wnuk ma dobry gust Język
http://aaa111aaa.wrzuta.pl/audio/44AyKRM....marinetta
to ulubiona mojej córki Język

miriam napisał(a):Bede zagladac do Ciebie ,bo czuje sie tu dobrze.
Wybacz Marle osobiste wycieczki ,kurcze powinnam cos w swoim Pamietniczku napisać Lol .
Dzieki jeszcze raz za zaproszenie i piosenke :kiss3:
Cała przyjemność po mojej stronie i czuj się jak u siebie :kiss3:
Koniecznie coś napisz w swoim pamiętniku, wpadnę jeśli można Rotfl

Co do wizualizacji, ja bym chętnie to uczyniła, jednak potrzebuję instrukcji jak to zrobić...

Witam Ciebie Nadziejo :kiss3:
Karta piękna, a poranki, popołudnia i wieczory zawsze miłe w takim towarzystwie Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości