Saturn w X domu
#1

Trudne relacje z autorytetami. Nadmierne akcentowanie kariery i władzy lub jej negacja. Praca nad określeniem celu swojego życia i lękiem przed porażką.

1. Obszar ograniczeń i pracy
* kariera, autorytet, cel życia, zawód jako powołanie, pozycja społeczna, osiągnięcia
2. Przyczyny ograniczeń
* trudne relacje z matką (matka utożsamiana z domem X) - matka jako dominujący rodzic; musi przyjąć taką postawę wskutek nieobecności ojca lub ze swej natury jest osobą surową i autorytarną; odejście matki, jej śmierć lub matka jako obciążenie; poczucie odrzucenia emocjonalnego przez matkę; wskutek tego brak akceptacji cech symbolicznie „kobiecych”, a zwrócenie się w kierunku „męskich”, zwłaszcza władzy
3. Manifestacje
* lęk przed porażką, dostrzeganie tylko własnych niepowodzeń
* stawianie się z góry na przegranej pozycji, rezygnacja z prób zdobycia znaczenia, a jednocześnie frustracja zwiazana z poczuciem bycia nikim
* sytuacje powodujące publiczne zawstydzenie, nieświadome ich prowokowanie
* dążenie na szczyt bez względu na wszystko, zamęczanie się pracą, poświęcanie innych sfer życia na rzecz kariery
* wielka ambicja, powolne, lecz konsekwentne wspinianie się na szczyt mimo utrudnień
4. Rozwiązanie
* pogodzenie się z matką, zaakceptowanie jej i/lub wybaczenie
* mimo początkowych niepowodzeń Twoja ambicja może doprowadzić Cię do naprawdę znaczących i trwałych sukcesów
Odpowiedz
#2

ja mam Saturna w X domu - i Słońce i Merkurego i Wenus
Odpowiedz
#3

u mnie w X domu - Słońce w znaku Lwa na MC plus Saturn w koniunkcji z MC
Odpowiedz
#4

a u mnie to wszystko występuje w Pannie
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości