słaba/mocna planeta
#1

Czy ktoś z Was orientuje sie na podstawie czego mowimy ze jakas planeta jest słaba albo silna w horoskopie? jak to sprawdzic? co wzmacnia a co osłabia dana planete?
Odpowiedz
#2

Mysle, ze chodzi Tobie o polozenie w znaku, czyli Slonce w Lwie, a wiec znaku rzadzonym przez siebie bedzie silniejsze niz w Wodniku, gdzie jest w Upadku . Tak samo Saturn w Koziorozcu, ale jest tez wywyzszony w Wadze np.
Dodatko w niektore planety "dobrze" na siebie dzialaja, maja wspoldzialajace energie, wiec tez jakby "wzmacniaja" swoje znaczenie aspektami. Polozenie w domach. Planety polozne przy osiach sa wazne w interpretacji, ale nie nazwalabym tego "moca".

Mozna na ten temat generalnie ksiazke napisac Uśmiech

Najlepiej na przykladach pracowac Uśmiech Z checia pomoge Uśmiech
Odpowiedz
#3

Dziękuje Ci za odp, mniej wiecej zalapałam ale widze ze jest tak duzo zaleznosci ze ciezko bedzie to załapac. Czyli kazdej planecie jest przyporzadkowany okreslony znak zodiaku, jezeli znajduja sie one w jednym domu to jest mocne? a jezeli np przykladowy znak zodiaku znajduje sie z planeta o jakich przeciwnych cechach w jednym domy to jest słaby? jezeli Czyli jak mam słońce w lwie to jest mocne?
Odpowiedz
#4

Unikalabym okreslenia mocne w interpretacji. W kazdym horoskopie planety maja jakies znaczenie i faktycznie niektore wieksze inne mniejsze. Np Urana, Plutona czy Neptuna interpretuje sie przy polaczeniach z planetami osobistymi (Slonce, Ksiezyc, Merkury, Wenus i Mars).
Ogolnie, zaczynajac interpretowac horoskop, polecalabym zaczac od Swiatel, a wiec Slonca i Ksiezyca = pierwsze to "Ego" swiadomosc, a drugie "podswiadomosc" czy tez checi.

U CIebie Slonce jest faktycznie korzystnie posadowione, poniewaz jest we Lwie i w 5 domu (zabawy, dzieci - jesli kojazysz tarota to masz od razu obraz domu) odpowiadajacym jakby Slonecznym energiom. Wiec tutaj ekspesja ego jest dosyc silna. Slonce odbiera trygon od Urana dodatkowo z 9 domu odpowiadajacemu podrozom zagranicznym - Uran to troszke planeta wywrotowcow - kontakty powinny tobie przychodzic z wielka latwoscia, jesli chodzi o nauke tutaj radzilabym sie oddawac czyms roznoronym i abys sie mogla pomyslem wykazac bo Uran moze sie szybko nudzic. Jowisz dziala na sloneczko tez, i tutaj czasami moze byc tak, ze raz bedziesz chciala sie bawic i ulegala sloneczku a innym razem Jowisz ciebie odciagnie w kierunku medytajci i samorozwoju. Powinnas to balansowac, gdyz z takim polozeniem Jowisza masz tutaj predyspozycje do rozwoju duchowego i tutaj w pracy samotnej raczej.

Druga wazna planeta u ciebie, czy wazniejsza, no to juz zalezy od spojzenia, jest ksiezyc, ktory "wlada" sloncem jak i sam z siebie jest wazny gdyz odpowiada za emocje, za pragnienia Twoje podwiadome. Patrzac sie po ksiezyco no na niego dziala ten Uran tez.. wiec to jakby podkresla Twoja indywidualnosc i swego rodzaju nowoczesne podejscie do relajci. NIe jestes osobam ktorej by sie spodobalo jakby ktos mial byc o CIebie zazdrosny, czy tki tradycyjny obraz zwiazku mysle, ze moze Tobie nie odpowiadac. NIe mowie tutaj o stalosci, aczlowiek ten Uran potrzebuje miec zastrzyki czegos nowego. Wiec jak zwiazek staly to ktos musi naprawde na ciebie nieustannie dzialac bo sie znudzic mozesz.

No wszystko jest u CIebie w miare polaczone ze soba. Dla mnie Slonce i Ksiezyc jednak u CIebie sa najwazniejsze, z tymze Uranem dodatkowo.

Neptun jest z kolei dominantem horoskopu, i dziala z 10 domu. Poprzez to, ze jest polozony blisko MC rowniez ma dosyc istotne znaczenie u CIebie.

Tutaj jest tez ciekawe polozenie Wenus bo tworzy ona koniunkcje z Lilith w 7mym domu.
Odpowiedz
#5

PS to jest 14 08 86 22:10 wawa, tak? u mnie wychodzi twoj kosmogram inaczej, nie wiedziec czemu. Wtedy wszystko sie przesuwa. Czy uwzglednilas czas zimowy itd?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_80_wildwood.45046.1985.gif&res=100&va=&cid=il8fileUMvXYz-u1084473998">http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?la ... 1084473998</a><!-- m -->
Odpowiedz
#6

Wiesz co moze i czegos nie uwzgledniłam.... przepraszam, bo tak sie rozpisalas, ja uzywałam uranii. Wiesz, u mnie jest od razu odhaczone czas letni z automatu i nic tu nie przestawialam, urodzilam sie w lato wiec chyba jest dobrze zaznaczone.
Odpowiedz
#7

Uranii nie znam szczerze mowiac... nie wiem czemu takie sa roznice.

Ale latwo mozna to sprawdzic, bo w jednym przypadku masz ascendent w Byku a w drugim w Rybach. W pierwszym przypadku bedziesz postrzegana jako osoba stabilna, mozesz byc ostrozna i zanim cos powiesz przemyslisz. Rybki sa nieco bardziej spontaniczne a nawet takie troszke plyna po tym co sie dzieje.
Chodz brac nalezy pod uwage ze tutaj tez i ten Uran bedzie dzialal, ale jesli masz tego byka tutaj to on ciebie jednak troszke bedzie "uziemial". Przy tym rybim to naprawde malo bys miala ziemi u siebie.

Ale jak chcesz poanalizowac to napisz do mnie na gadulca 4037677 Uśmiech
Odpowiedz
#8

Zamieszczam sprostowanie w postaci horoskopu urodzeniowego tej Pani, ktory jest poprawny dla m-sta Warszawy z data podana w opisie.

1. Horoskop podany powyzej przez autorke postu jest dla osoby ktora musialaby sie urodzic na Zatoce Gwinejskiej (na przecieciu sie rownika i poludnika Greenwich) - brak prawidlowej szerokosci i dlugosci geograficznej Warszawy.

2. Dolaczylem pelne tabele astrodyn , ktore opisuje sile planet zarowno zodiakalna jak i horoskopowa. Tabela godnosci esencjalnych (Ptolemejskie) jest rowniez podana jako osobny plik do analizy.

3. Jako podstawe do analizy horoskopu polecam wyklady Andrzeja Wesolowskiego tu:
http://astrolog.pl/astrologiaklasyczna/w...esolowski/

Jakosc plikow nie jest najlepsza , ale sluze lepsza gdy zajdzie potrzeba...

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#9

DZiękuję Hyacynt, dużo mi wyjaśnil ten blog odnosnie słabych/silnych planet. Dla potomnych-początkujących zostawie krótką notkę na ten temat:
Silne planety to te wschodzące, znajdujące sie na początku znaku zodiakalnego 0°. Słabe od 27 do 29°59′. Oczywiście jest dużo innych -różnych zależności, ale jak narazie mi wystarczy tej wiedzy, już mam wielki baniak od niej Rotfl troche to trudne.

Proszę rownieź o potwierdzenie lub zaprzeczenie czy dominantą w moim horoskopie jest Saturn?

Wklejam kosmo w lepszej wersji:
Odpowiedz
#10

Ale ten Twoj Saturn wcale nie jest super blisko osi Uśmiech Poza tym nie ma jednego dominanty albo rzadko taki jest .. z reguly mozemy mowic o kilku dominantach.

Ja bym obstawiala jednak, ze najwieksze znaczenie u CIebie ma Wenus, poniewaz "rzadzi" twoim horoskopem, dodatkowo jest polozona w znaku, ktorym wlada czyli Waga. Tworzy ona tez duza liczbe aspektow z innymi planetami w tym koniunkcje z Ceres.

Blizej osi sa pluton i mars niz Saturn. DLa mnie Pluton tutaj bedzie duzo mial do powiedzenia w kwestii relacji miedzyluczkich, bo nie dosc ze rzadzi 7mym domem to jeszcze lezy na DSC choc szkoda ze od strony 6domu.

Mars tez ma tutaj znaczenie poniewaz wspolzadzi Skorpionem na DSC i jest rowniez blisko osi.
Odpowiedz
#11

dziękuję, juz w prawdzie od czasu napisania postu troche ogarnełam temat, jednak wiele mi wyjasniłaś, dziękuję bardzo. mam pytanie co do plutona, bo wydaje mi sie ze on lezy w 6 domu w tym samym co waga iceres, a ten siódmy dom jest niestety saturniasty tylko;/
Odpowiedz
#12

Ale jakie konkretnie jest pytanie?
Odpowiedz
#13

Chodzi mi o to co napisałas odnosnie plutona ze rządzi 7 domem, chcialam zapytac skąd taka ocena? bo moim zdaniem jest w 7. Czy bliskosc 7 domu czy descendentu jakos na to wskazuje? cos tu zmienia?
Odpowiedz
#14

Poniewaz szczyt domu 7 jest w Skorpionie ktorym wspolzadzi z plutonem mars.
Odpowiedz
#15

o tak oczywiscie blad zrobiłam, bo mi sie wydaje ze pliton jest w 6 domu. Juz nic nie ogarniam z tego w takim razie, ale dziekuje za pomoc.wracam do nauki tematu Buziak
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości