Co sądzicie o wróżeniu na zdrowie?
#1

Rani
W cywilizowanych krajach wrozenie na zdrowie jest nielegalne. W Polsce mozna. Nie uwazam, by bylo to etyczne. Ale to tylko moja opinia.


Ciesze sie Rani, ze sie na ten temat wypowiedzialas w ten sposob, bo calkowicie sie podpisuje pod tym co napisalas. Wiem ,ze juz gdzies byl taki watek ale nie umiem go znalezc. Ogladam czasem(kiedys bardzo czesto) wloskie wrozki i wrozow, oni nigdy nie odpowiadaja na pytania o zdrowie. Jestem c h o r a ! gdy slysze jak nasze panie wrozki z calkowita pewnoscia siebie prowadza cale wywody na temat zdrowia, niejednokrotnie krytykujac lekarzy, jakby to one mialy wykszlatcenie medyczne. To powinno byc zabronione. A na pytanie rozmowcy(czyni) wymieniaja zawsze tyle roznych narzadow,zeby zwrocic na nie uwage, ze kazdy ma szanse sie czegos dopatrzec, prawdopodobnie, niejednokrotnie kodujac klienta na jaks chorobe. Nie!....powiem inaczej...to nie tylko powinno byc zabronione...to powinno byc karalne !
Odpowiedz
#2

Lila podpisuję się! Myślę, ze na pytanie o zdrowie, jesli ktoś widzi w kartach jakieś zagrożnie, powinien doradzić wizytę u lekarza i na tym skończyć wywód na ten temat. Zdrowie to nie zabawka, więc nie nalezy z nim pogrywać! Kiedy słyszę jak się wróżki rozwodzą na to czego one tam w kartach nie widzą, to skóra mi cierpnie na grzbiecie  
Myślę, że my tu w ramach ćwiczeń możemy sobie jeszcze pozwolić, bo przecież część z naszych interpretacji to również forma zabawy, ale na poważnie, ja sobie pdpuszczam ten temat! Co prawda kupiłam książkę "tarot a zdrowie", ale tylko po to, aby nie patrzeć wzrokim idioty na Wasze posty o zdrowiu, tylko też co nieco wiedzieć o czym piszecie i skąd się to wzięło.
Odpowiedz
#3

no i jak sie z tej ksiazki nauczysz zdrowotnych znaczen Arkanow Wielkich to wystarczy. A jak dodatkowo zapamietasz znaczenia kart dworskich , to juz w ogole ... Oczko .
Odpowiedz
#4

Popieram Tarotkę.

Można powiedzieć co należy zbadać itd., na co zwrócić uwagę, ale niektóre wróżki [na ezo.tv] się posuwają dalej i zaczynają mówić np. oo źle pani limfa krąży, brakuje panie takiego składnika... i wydaje mi się,że to troszkę za dużo, bo to jakby usłyszeć od lekarza. I wtedy ludzie już nie pójdą tylko zaczną szukać w aptece suplementu, który nie rozwiąże ich problemu zamiast udać się do lekarza.
Takie szczególy myślę, że przesłaniają początkową radę udania się do lekarza jeśli jest ich coraz więcej, co się zdarza.
Odpowiedz
#5

Rani napisał(a):no i jak sie z tej ksiazki nauczysz zdrowotnych znaczen Arkanow Wielkich to wystarczy. A jak dodatkowo zapamietasz znaczenia kart dworskich , to juz w ogole  ... Oczko .
Rani, teraz wjechałas na ambicję mojej "pamięci absolutnej", bedę musiała przeczytać tę książkę ze 4 razy, zanim zapamiętam choć troszkę  :? Czuję, ze jakiś suplemencik sobei własnie zaaplikuję- tak w temacie zdrówka...
Odpowiedz
#6

zadaje mnie sie ze znaczenia zdrowotne tych kart wynikaja z przyporzadkowan astrologicznch tych kart (np. XVIII / Rak /- zoladek..Krolowa mieczy / Waga / nerki itd) wg metody pani Alicji, bo inni tarocisci maja inne przyporzadkowania.
Ale nie jest to tematem dyskusji , wiec sorry ze zboczylam z tematu.

A w ogole przestancie z tym, ze sie czegos nie nauczycie. Po studiach dziewczyny i taki rzeczy wypisuja.
Odpowiedz
#7

nie stawiam kart na zdrowie i o tym informuję od razu osoby którym stawiam karty Uśmiech od tego są lekarze, sama miałam dwa miesiące stresu jak mi się wróżka spytała czy się leczę na coś bo coś złego widać w kartach Smutny pozytywny efekt był taki że szybko zrobiłam wszelkie badania na szczęście okazały się dobre ale powiedziałam sobie że ja nikomu takiej jazdy nie zafunduję , od zdrowia są lekarze Rotfl
Odpowiedz
#8

Poruszałam ten i oboczne tematy w wątku o kodeksie etycznym : http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=43&t=619
Bo brak etyki wśród wielu "praktykujących" w Polsce - przyznaję - działa mi na nerwy....
Zdarza się, ze widzę nad kimś "ciemne chmury" i sugeruję, żeby zrobić "na wszelki wypadek i dla spokoju ducha" badania kontrolne, by uniknąć przyszłych ewentualnych problemów...  Rotfl
Czyli tak, aby zachęcić do czujności ale nie wprowadzić w panikę  Uśmiech
Odpowiedz
#9

Ja też nie wróże na zdrowie (szkoła włoska Uśmiech ) to znaczy nie diagnozuję. jednak gdy ktoś ma konkretne pytanie "jak przebiegnie operacja" , "czy będzie poprawa z kręgosłupem" to TAK. Pytanie jak każde inne i nie widzę problemu. W ten sposób ten temat rozwiązałem. Trzeba mieć konkretne pytanie, diagnozy nie stawiam, bo to trzeba się znać na biologii i medycynie. A ci z ezotv to prawie każdemu jakieś problemy z krążeniem i kręgosłupem wciskają. Owszem jak zadzwoni ktoś po 50 (co słychać) to bardzo prawdopodobne, że ma takie problemy, bo to choroby cywilizacyjne.
Odpowiedz
#10

Ja nie widzę tu przeciwskazań jezeli ktos sobie życzy wiedziec o swoim zdrowiu , to to samo co o swojej przyszłosci.
Zaznaczam że na zdrowiu się nie znam od tego jest lekarz , ale mogę powiedziec na podstawie czakr , które zle działaja i jaki wpływ maja na nasze choroby i organizm .Tu mozna pomóc klijentowi , bo czasami moze nie wiedziec dlaczego jego organizm zachowuje się tak , a nie inaczej . Tu w tym wypadku stan naszego umysłu ma duży wpływ na nasz organizm i karty zawsze pokazują w jakim jestesmy stanie i co nam kuleje.
Pozatym tak jak mówi EREMIT jezeli ktoś pyta o przebieg operacji tak jak zapytała Zakretka o swoja siostrę tez udzielam odpowiedzi w miare mozliwosci.
nNa ezo jest Pani , która słyszałam ze była pielęgniarką i dlatego tak się wymadrza pod wzgledem zdrowia .Jaest to Pani Danuta , której trafnośc jest czasami strzałem w 10.To już trzeba się znac na medycynie zeby tak operować jak Danuta.
Odpowiedz
#11

Ciekawe dlaczego juz nie jest pielegniarka...?
Odpowiedz
#12

z tego co zaobserwowalam w Niemczech 2/ 3 wrozek to byle wczesniej pielegniarki.
To ciezka praca, zdrowie szybko sie niszczy. Mi polecial kregoslup i stawy w 3 lata, operacje kolana...A psychika rowniez, co sie czlowiek musi naogladac.. Olalam wiec sprawe i nie napisalam dyplomu zeby uniknac pracy w tym zawodzie.
Pozostala mi wiedza medyczna.
Odpowiedz
#13

No jeżeli ktoś ma wiedzę medyczną, to OK. Przynajmniej głupot nie naplecie, a z czakr to ogólnikowo można coś wywieść i tak wysłać na badania, więc żadna tam diagnoza
Odpowiedz
#14

Eremit napisał(a):No jeżeli ktoś ma wiedzę medyczną, to OK. Przynajmniej głupot nie naplecie, a z czakr to ogólnikowo można coś wywieść i tak wysłać na badania, więc żadna tam diagnoza  
takie ogolne rady aby zwrocic uwage na zdrowie, czy dany narzad uwazam za OK.

Ale przerazila mnie jedna wrozka telewizyjna, ktora na pytanie o to jak przebiegnie zaplanowana operacja, powiedziala. ,,Niech pani nie robi operacji! to zaszkodzi''
zastanawiam sie czy takie wrozki licza sie z zaskarzeniem ich do sadu za to , ze klient pod wplywem jej rady podjal decyzje o szkodliwych dla jego zdrowia skutach...To z powodu takich przypadkow zabroniono wrozyc na zdrowie np. w Niemczech i innych krajach.
Odpowiedz
#15

Cytat:Ale przerazila mnie jedna wrozka telewizyjna, ktora na pytanie o to jak przebiegnie zaplanowana operacja, powiedziala. ,,Niech pani nie robi operacji! to zaszkodzi''

A dlaczego Rani Cię przeraziła , skoro karty przestrzegały , to może uratowała kobietę .Przecież karty pokazuja czy będzie dobrze czy zle , więc jak były niedobre to ostrzegła ją że karty nie są przychylne operacji , więc co miał jej powiedziec pomimo złych kart że będzie wszystko dobrze.
Przeciez karty pokazują , albo sytuacja jest jasna , albo nas przestrzegają .
Odpowiedz
#16

Sadzisz Ramona, ze karty wiedzialy lepiej od lekarzy...?
Odpowiedz
#17

rudalila napisał(a):Sadzisz Ramona, ze karty wiedzialy lepiej od lekarzy...?

Ja nic nie sądzę , bo nic nie wiem na ten temat, tylko przypuszczam że karty mogły przestrzegać kobietę , przecież operacja mogła się nie udac.
Skoro się tych kart uczymy , to albo w nie wierzymy , albo nie.
Odpowiedz
#18

Ja wierze, ale raczej wszystko(moze prawie wszystko) traktuje w zyciu z przymruzeniem oka... Rotfl Oczko
Odpowiedz
#19

Ja jestem bardzo ostrożna, jestem realistką z nutą romantyzmu.
Wróżenie na zdrowie bym nie ryzykowała, bo to wielka odpowiedzialność, no chyba, że ma się do tego odpowiednie wykształcenie medyczne, choć też bardziej bym doradziła konsultacje lekarskie.
Odpowiedz
#20

moim zdaniem: wierzymy w karty !! trzeba więc zaryzykować i mówić wszystko co widzimy w kartach ew. uprzedzić pytającego że to są tylko nasze sugestie
3 lata temu mój tata zaczął mieć problemy ze zdrowiem - wychodziło w kartach , że powinien zwrócić się do innych lekarzy ...zmieniał ich , non stop powtarzało się by szukać dalej , przez 2 lata leczyło go 7 lekarzy
juz go nie ma....okazało się , że mimo lekarzy różnych specjalności , nie poznali się na chorobie , tatę zżerał rak płuc a oni leczyli na astmę, zatrucie organizmu toksynami eeh różne diagnozy były
ale śmierć wychodziła cały czas - jednak takie poczucie ,że zrobiło się wszystko jest dziś bezcenne i pozwala lżej żyć

odpowiadam na pytania o operacje , mówię o efekcie jeżeli widac to w kartach , nawet gdy kobieta szła na powiększenie biustu , wyszedł nie tylko obraz dobrze przeprowadzonego zabiegu w sensie medycznym ale i zadowolenia z wyniku operacji
kilkakrotnie karty przestrzegały pytajacego by nie robic u tego lekarza , leczyc sie u tego np.
to sa pytania jak kazde inne - choc nie wyobrazam sobie stawiac diagnozy , za duza odpowiedzialnosc
Odpowiedz
#21

Moim zdaniem, gdy Tarocista widzi jakieś zagrożenie, to jednak powinien o tym osobie pytającej powiedzieć. I oczywiście skierować do lekarza.
Myślę, że fajna jednak jest możliwość pewnego wyprzedzenia zdarzeń i np. gdy jeszcze nie wiemy, że coś nam grozi, bo jeszcze czujemy się nieźle, to dobrze jest o tym dowiedzieć się od Tarocisty, że jednak powinniśmy zrobić szczegółowe badania i udać się do lekarza. Owszem spowoduje to wielki stres, ale czasami w takiej sytuacji można zachować zdrowie czy nawet życie dzięki poradzie dobrej wróżki, ktora wie co mówi i nie straszy niepotrzebnie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości