Portret psychologiczny Kati
#1

Proszę o pomoc w interpretacji:
IV......II.......XX >>>>>>>>>>>>>> IV
.....VI......XXII....
........VI........
________________________ XII
VIII

1. Dzieciństwo - IV
2. Wiek średni - II
3. Wiek dojrzały - XX
4. Podświadomość - VI
5. Świadomość - XXII
6. Nadświadomość - VI
7. Misja do wykonania - IV
8. Dary, jakie otrzymałam, by wypełnić misję - VIII
9. Kim byłam w poprzednim wcieleniu? - II (1-2)
10. Co robiłam? - XVIII (3-2)
11. Zadania karmiczne - XVI (10-9)
12. Liczba harmonii psychicznej - XII
13. Jak siebie postrzegam, co ukrywam, z czego zrezygnowałam? - XVI (1+4+6)
14. Jak mnie odbierają inni? - IV (3+5+6)
15. Sposób odpracowania karmy - X (9+10+11-7)
17. Punkt komfortu karmy - XXII (11+6)
18. Jak pracować z misją na obecne wcielenie? - II (11+8)

Nie chodzi mi o pełną interpretację, bo sama sobie cosik tam wywnioskuję. Jedynie o to:
1) czy dobre pozycje sumuję i odejmuję (podaję kursywą na zielono, wzorowałam się na portrecie Zakrętki);
2) u Zakrętki brak było pkt 16. - to literówka, czy faktyczny brak?
3) Jak zinterpretować Wieżę? - zarówno w kontekście zadania karmicznego, jak i tego, jak siebie postrzegam
4) Jak zinterpretować Głupca jako pkt komfortu oraz świadomości? I co to jest dokładniej pkt komfortu?
5) Jak zinterpretować Koło jako sposób odpracowania karmy?

Wdzięczna będę wtajemniczonym za pomocUśmiech
Odpowiedz
#2

Koło Fortuny kojarzy mi się ze zmianami i poznawanie wielu różnych ludzi, doświadczeń, spraw. Może czeka Cię długie życie, abyś miała czas nauczyć się wielu, wielu rzeczy, które los sam Ci przyniesie i niejako musisz czekać biernie na nie. Nie tak jak w działającym Rydwanie, tylko właśnie wolnym, toczącym się kołem.
Odpowiedz
#3

Noszę się z zamiarem odpisania tylko, że póki co nie mam kiedy tego zrobić. Uśmiech Jeśli nikt nie napisze wcześniej, to postaram się wieczorem lub jutro.
Odpowiedz
#4

Dziękuję Wam Fairy i Gosiu :kiss3:
Odpowiedz
#5

właśnie napisałam spory tekst, który mi wcieło :/ za chwile podejme kolejna próbe
Odpowiedz
#6

4 podświadomość - Kochankowie - karta mówi przede wszystkim o problemach z nawiązaniem prawidłowych relacji partnerskich, o trwaniu w destrukcyjnych związkach, o skłonnościach do obsesyjnej namietności. Dana osoba albo sama nie umie budowac zdrowych relacji, albo podświadomie szuka partnera, z którym nie uda jej się tego dokonać. Oprócz tego możesz nie umieć podejmować decyzji, nieustannie odczuwać rozterki i nie umie dokonywać prawidłowych wyborów.

A.A.Chrzanowska

ps. reszte dodam za jakiś czas
Odpowiedz
#7

KatiJo napisał(a):Dziękuję Wam Fairy i Gosiu :kiss3:
proszę :kiss3:
a masz może książkę o tym portrecie?
Bo ja posiadam i mogłabym dać opis karty na poszczególnej pozycji, ale nie wiem dokładnie kiedy.
Odpowiedz
#8

Fairy - nie mam niestety... Wszystkie wiadomości czerpię z netu, głównie z tego forum, z ezo i z linków podanych swego czasu przez Gośkę.
Na ezo już mi Gośka pomagała, ale nie zrobiłam tam całego. Jedynie pozycje od 1 do 6 oraz 12....
Odpowiedz
#9

Co do Koła i jego pozycji- osoba powinna skoncentrować się w pierwszym rzędzie na wprowadzeniu równowagi między sprawami duchowymi i materialnymi, wypracowaniu prawidłowego stosunku do pieniędzy, nauczeniu się ich zarabiania, po to aby zabezpieczyć się od tej strony swoich bliskich, pomagać potrzebującym i wspierać instytucje charytatywne. Człowiek ten powinien pamiętać, że jego dusza świadomie przyszła na ten świat, by móc odpracować wszelkie indywidualne zobowiązania karmiczne, dlatego powinien wsłuchiwać się w jej głos i podążać za nim.

Wieża na pozycji 13- taki człowiek postrzega siebie za zdolną osobę do budowania w każdym znaczeniu tego słowa, potrafiącą z powodzeniem wpisać się w dowolną strukturę, nie wahająca się postawić wszystkiego na jedną kartę i przekonaną, że niezależnie od sytuacji, potrafi zacząć wszystko od początku, chociaż czasami uważa, że jest zbyt radykalny i ostry w swoich zachowaniach.

To z książki A.Chrzanowskiej o portrecie psychologicznym. :thanks:

Nie mogę niestety znaleźć ani pozycji 11, ani np. 9 i 10 jak i tych ostatnich.
Ale książkę mam ledwo tkniętą, aczkolwiek przeglądając nie natrafiłam na te pozycje. :geek:
Odpowiedz
#10

Dziękuję Fairy Uśmiech
Wzorowałam się na poście Zakrętki - tutaj. O tych pozycjach pisał Zib...
Odpowiedz
#11

Sumowanie i odejmowanie jest w porządku, natomiast pozycja nr 13, mówi tylko o tym jak siebie postrzegamy, bez tego "co ukrywam, z czego zrezygnowałam".
Jeśli postrzegasz siebie przez pozytywną stronę XVI, to może ona wskazywać, że postrzegasz siebie jako osobę zorganizowaną, punktualną, potrafiącą tworzyć, budować struktury i sprawować nad nimi kontrolę, pokonywać bariery, burzyć stary porządek i budować nowy, także w relacjach z mężczyznami (partnerem) i w sprawach związanych z pracą. W przypadku odwrotnym, lub w czasie tzw. gorszych dni możesz myśleć o sobie jako o osobie "po przejściach", w jakimś sensie "rozbitej" , niezorganizowanej, która boi się utraty tego, co budowała (może chodzić o pracę, także o partnera). Możesz też uważać siebie za osobę która znosi coś do pewnego czasu ale gdy wybuchnie, to ze zdwojoną siłą.

Nie interpretuję portretu karmicznego, bo nie pisałaś aby to zrobić, napiszę tylko, że w poprzednim wcieleniu byłaś kobietą. XVI na pozycji 11 może mówić o tym, że powinnaś w obecnym życiu zajmować się budowaniem struktur dowolnego rodzaju, być osobą zorganizowaną, budować dobre relacje z matką i innymi kobietami, ustabilizować swoją psychikę, czyli nie być nadwrażliwą (w skrócie). Karma może być również związana z Tobą w roli matki. Powinnaś również chronić naturę. Układ kojarzy mi się również z zaopiekowaniem się jakimś bezdomnym zwierzątkiem.

Pozycja 17ta u Ciebie może mówić o tym, że łatwiej będzie Ci "odpracować" karmę gdy będziesz potrafiła cieszyć się chwilą, drobiazgami i zaczynać coś nowego w życiu, będziesz optymistką, będziesz miała dobry kontakt z dzieckiem/dziećmi. Równocześnie ta pozycja może mówić o tym, że wszystkie te cechy posiadasz, ponieważ wyniosłaś je z poprzedniego wcielenia. Tym bardziej, że ta sama karta jest w "świadomości".

X na pozycji 15tej może mówić o pracy nad karmą w sposób świadomy, czyli dbałość o nie zaciąganie nowych zobowiązań, jak również świadomość, że trudności, które Cię spotykają mogą być z karmą związane, a nie podyktowane przez złośliwy los. Dostosowanie się do zmian, brak oporu przed nimi. Poza tym praca, budowanie stabilizacji materialnej, także budowanie dobrych relacji z matką, partnerem, innymi mężczyznami (to, co przy pozycji 11tej pisałam).
Odpowiedz
#12

Dziękuję Gosieńko bardzo Uśmiech Chyba zagłębię się jakoś dokładniej w ten portret, bo ciekawy jest... Na początek kupię książkę Uśmiech
Zastanawia mnie tylko (chyba było poruszane już też na ezo, ale nie pamiętam czy ktoś się ustosunkował) jak to jest, że osoby urodzone w tym samym roku mają tę samą kartę na wiek dojrzały...
Odpowiedz
#13

KatiJo napisał(a):jak to jest, że osoby urodzone w tym samym roku mają tę samą kartę na wiek dojrzały...
Jak wiadomo karty mają wiele znaczeń na różnych poziomach i ta sama karta u różnych osób może się zrealizować inaczej. Ktoś w trzeciej części życia może uczyć, ktoś może wziąć ślub, inna osoba być autorytetem dla innych, a życie jeszcze innej może "kręcić" się wokół mężczyzny i etc. Wszystko w przypadku V na 3 pozycji. Do tego karta na 3 pozycji może być podwójna w Portrecie, pod uwagę należy brać również karty wpływające , czyli w tym przypadku poz. nr 2, 5, 14, jak również ogólnie cały Portret.
Odpowiedz
#14

KatiJo napisał(a):jak to jest, że osoby urodzone w tym samym roku mają tę samą kartę na wiek dojrzały...
To wynika z matematyki, a co do interpretacji patrz wyżej :mrgreen:
Odpowiedz
#15

No patrz... A ja myślałam, że z sytuacji na Bałkanach... :sarcastic:
Odpowiedz
#16

Lol No widzisz, z sytuacji Kadafiego też nie wynika :sarcastic:
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości