Glupie pytanie...
#1

Czy aspekt np wenus do np marsa to to samo co aspekt odwrotny? tj marsa do wenus? To chyba zbyt oczywista oczywistosc bo nie odnajduje tego w necie...
Odpowiedz
#2

To zalezy czy pytasz o aspekty w horoskopie porównawczym czy natalnym, ale raczej to to samo. Tylko ze w horoskopie porownawczym zwraca sie uwage czyja jest ta planeta, bo np. wenus kobiety do marsa mężczyzny ma troche inne dzialanie niż wenus mężczyzny do marsa kobiety ( ten drugi przypadek dziala silniej i intensywniej).
Odpowiedz
#3

Nie do konca rozumiem pytanie.

Aspekt zawsze jest pomiedzy dwoma planetami. Dzialaja one na siebie. Oczywiscie aspekt aspektowi nierowny nalezy rozpatrzec to ktora planeta jest mocniejsza w jakim jest znaku i niemniej kazdy aspekt ma swoja charakterystyke i ona dziala na dwie planety, w dwie strony.

Natomiast tak jest ze np Wenus porusza sie szybciej od Marsa, wiec jakby jej ruch Marsa mocniej definiuje ten aspekt. W zaleznosci od tego czy Wenus sie zbliza jakby do Marsa czy oddala wyroznia sie aspekty ubywajace i przybywajace.
Odpowiedz
#4

Marto wlasnie o to mi chodzilo. Dzieki. Mi bardziej o natalny chodzi.

Madragudo obawiam sie ze jeszcze nie doszlam do aspektow ubywajacych i przybywajacych. Ale dziekuje bede wiedziala co doczytac Rotfl Ech kiedy ja to ogarne. Chodzi mi o to ze jak sobie patrze na aspekty planet na takim wykresie w Uranii to widze ze mam kwadrature Marsa do Wenus, co jest dla mnie bardzo niefajne tak na marginesie. Natomiast jak wpisuje w necie "kwadratura Marsa do Wenus" to wyświetla mi strony z opisem: "kwadratura Wenus do Marsa". Stad moje pytanie czy to jest to samo?
Odpowiedz
#5

Jakie masz dokladnie polozenie tej kwadratury i jaka jest orba? pamietaj, ze nie mozna aspektow okreslac jako niefajne albo fajne Uśmiech Sa te bardziej dynamiczne i te mniej. Czesto te pierwsze wiecej nam daja dobrego, po ich przepracowaniu oczywiscie Uśmiech

Tak to to samo jest generalnie. Ale nie sugeruj sie opisem. Zastanow sie jak dziala Wenus w znaku i domu u Ciebie w horoskopie, a potem jak dziala Mars w domu i w znaku. I potem bedziesz widziala jak ta konkretna Twoja kwadratura dziala. Zastanow sie gdzie zachodzi dynamika pomiedzy tymi dwoma znaczeniami. Najpierw zawsze patrzymy sie na dzialanie planet.
Kwadrat w swojej dynamice czesto dziala wewnetrznie, napiecia gdzies sa generowane w srodku nas samych i tam nalezy szukac rozwiazania tejze energii. Pamietaj ze kwadrat przez to ze powoduje wspomniane napiecia, nadaje nam pedu do zmian, daje energie do dzialania. Wiec nie demonizujmy go Uśmiech
Odpowiedz
#6

Wenus w wadze w 6 domu, cyzli we wladztwie, ale w domu upadającym- długo zastanawialam sie nad tym ajk to oddziaływuje na moje zycie. Porównalam sobie z horoskopem kolezanki, ktora ma tak samo posadowiona wenus i mamy wiele wspólnego jezeli chodzi o zdrowie i prace. Czesto zmieniamy prace z powodu złych warunkow/relacji, a i ze zdrowiem czesto mamy problemy, nie mozemy czuc sie pod tym wzgledem komfortowo. Czesto jedno wiaze sie z drugim, czyli zle relacje/warunki pracy przekladaja sie na zdrowie. Naszym dazeniem jest znalezenie satysfakcjonujacej pracy bez wyzysku i z normalnymmi relacjami. Marsa mam w 9 domu w Koziorożcu przy MC. niby w wywyższeniu,a le znow ten upadajacy, ale Mars jest 3 stopnie od MC. A i ten mars ma koniunkcje z neptunem. Nie wiem z czego to wynika ale mam w sobie sporo z faceta chyba, mimo duzej dozy kobiecosci, to takie jakies paradoksalne. No i z facetami to wogole dla nich jestem niewidzialna i antykobieca.
Nie wiem moze dlatego ze te planety sa w domach upadajacych nie maja az takiego duzego dzialania? Bo jakos ciezko mi sie odniesc do tego marsa w 9 domu, nie wiem to chyba nie dziala.


A co do orby to nie wiem za bardzo jak to obliczyc. przy aspekcie w programie mam cos takeigo jak a/4. Czy to nie jest orba?

mars 11'27 wenus 7'18 wiec chyba orba 4? tak to sie liczy w uproszczeniu?
Odpowiedz
#7

Kazdy z nas ma po trosze energii meskiej i zenskiej. Mars to nie tylko facet to tez ogolnie dzialanie. Wenus sama w sobie do dzialania jest nieskora raczej by lezala i czerpala. I teraz jesli te planety ida aspektem mniej dynamicznym, to gdzies ta mieszkanka jest naturalna, wyrazana w sposob spontaniczny. W zaleznosci od aspektu bedzie inaczej ona zabarwiona. Kobieta z takim aspektem bedzie umiala sie zachowac po kobiecemu ale dodatkowo po marsowemu bedzie umiala zdobyc to co chce. Tak mniej wiecej.

Nie napisalas jaka jest energia Marsa w Koziorozcu? Co masz tutaj dzialanie, ogien marsowy. A jakim znakiem jest koziorozec? Jak sie bedzie ta energia realizowala?
Jak dziala energia Marsa z Neptunem? I jak to moze dzialac na ta Wenus?

Kwadrat jak pisalam to sa wewnetrzne napiecia, czesto poczucie nizszosci. To ze jestes niewidziana przez innych wynika od ciebie, ze srodka, jesli wewnetrzenie tworzysz sobie obraz siebie niezaulwazalnej to taki obraz jest projektowany na zewnatrz. I tutaj sie pojawia to dzialanie kwadratu o ktorym pisze.
Odpowiedz
#8

Koziorożec to znak ziemski ktorego cechuje upor wytrwalosc siła do pracy, dystans do otoczenia oschłość w relacjach. Mars w koziorożcu?wytwałość w dążeniu do celu, nie liczenie sie z uczuciami innych. w 9 domu? moze działac zmiennie.z neptunem? hmm neptun pewnie w jakis sposob tego marsa ogranicza, moze troche zbija go z tropu, mąci go emocjami. jak to dziala na wenus? Napewno gorzej by bylo jak byl te mars byl w jakism znaku wody, a tak w tym koziorozcu troche stanowi przeciwwage to tego negatywnego aspektu z neptunem. Nie wiem jak to dziala na wenus. Moze wzmacnia jej pasywnosc? niezdecydowanie? moze powoduje mniejsze napiecie na polu energii mars-wenus, niz gdyby ten mars byl silniejszy?

A jak to ma sie do mnie?
Bo ja mam problem ze zrozumieniem tego marsa w koziorożcu w 9 domu. nie wiem jak to odniesc do sibie.Generalnie jestem wybuchowa i choleryczka czesto jestem... to po tacie mam...to takie marsowe.... Mars odpowiada za dzialanie.. Moze to za sprawa neptuna, ale jestem dosc niewytrwała w dązeniu do celu,wole planowac niz dzialać, mam problemy z ukonczeniem szkoly wyższej ogolnie z przyswajaniem wiedzy. ten koziorozec to chyba mnie dystansuje do ludzi, otoczenia. To wszystko moze stoi na drodze do przejscia na wyższy etap rozwoju, jaki powinien miec miejsce w domu 9? Co do podrozy za ktore rowniez odpowiada dom9, to bardzo bym chciala, ale podrozuje malo, bo moje finanse i życie raczej malo im sprzyjają;/
Odpowiedz
#9

Mars w koziorozcu jest bardzo ambitny. On zawsze chce pokazac, ze jest na gorze. Poniewaz jest to w domu 9tym, to nie tylko podroze ale i poszezanie horyzontow, aspiracje, wyzsza edukacja. No i tutaj w tych sprawach faktycznie dzialasz jak mars w horyzoncie. Czyli jesli np masz z kims dyskusje czy na studiach czy ogolnie na tematy zwiazane z twoja swiadomosc, moze byc tak, ze ciezko tobie przyjac zdanei innych osob. Bo Mars w Koziorozcu wie lepiej. To dobra cecha jesli jestesmy czegos pewni. Bo da nam tutaj taki upor w dzialaniu, czy ped do dzialania. Ten Mars jest dosyc specyficzny w tym polozeniu. Moze dawac taka suchosc w dzialaniu w sensie brak spojzenia na innych.
Napisalam, ze to jest dobre polozenie jesli wiemy jak dzialac. No i tutaj faktycznie Neptun moze tobie @macic@ czyli bez znajomosc np wszystkich faktow ty juz po marsowemu mozesz dzialac i isc w cos. Z drugiej strony on daje Marsowi troszke ludzkosci, wmocji, w sensie oslabia ta suchosc o ktorej wspomnialam. Natomiast tutaj jest nauka dla Ciebie aby w tym aspekcie jakby zbalansowac te energie aby one dzialaly na korzysc. Koniunkcja jest aspektem dynamicznym, nalezy tak zrownowazyc energie aby nam dobrze pracowaly.

Wiec w dzialaniu czy w reakcjach czasami powinnas przystopowac, przejzec fakty, za i przeciw, spojzec na innych i dopiero lecisz z ambicja. Tak bym czytala ten aspekt.

Napisalas o dzialaniu Wenus w pracy, gdyz to faktycznie z tym jest zwiazany dom 6ty - ale zastanow sie jak jej dzialanie bedzie wygladalo od strony prezentacji siebie jako kobiety? Jak wyrazasz swoja atrakcyjnosc? To tez sie wiaze z domem 6tym

I na koniec jak ta prezentacja wspolgra/lub nie z dzialaniem marsowym?
Odpowiedz
#10

Jak ja wrazam swoja kobiecosc? ojej nie wiem dlugo sie zastanawialam na tym i doszlam do wniosku ze u mnie granica miedzy meskoscia a kobiecoscia jest zatarta, wazny jest osiągniecie celu. a tego u siebie nierozróżniam.Dlatego nie mogłam poprostu przeczytac żadnej powieści Jane Austin i jej rozkminek o niczym.Usypialam na 1 stronie. Wprawdzie czuje sie kobieta i wiele czasu poświecam sprawom wygladu (niejako jestem zmuszona poprzez problemu skórne, ktorymi medycyna u nas sie nie zajmuje), ale rezultat zawsze jets slaby. Mam mimo wszytsko duza zmyslowosc (byk na ASC), śmieszne jest to ze wszystko w sklepach musze dotknac i przepuscic przez wszytskie zmysły Rotfl, Ta zmyslowosc sie nie realizuje przez brak mena. Zawstydzony wiecie o co biega Rotfl No tak tego wlasnie mi brakuje
To co jest kobiece uwazam w duzej mierze za slabosc. Nie chce miec dzieci, ani być żona, nie chce sie opiekować. Bycie w ciazy sprawia ze kobieta jest taka jakas bezradna i prawie niepelnosprawna. Ale mimo wszysko jestem nadwrazliwa, i cale zycie tą swoja nadwrazliwosc staram sie hartować. A jak to sie ma sie do wenus w wadze w 6 domu? wenus w wadze daje umiłowanie do estetyki, ładnych rzeczy, dbalosc o wyglad, wrazliwosc dyplomacje. W 6 domu moze wlasnie chodzi o to zeby wnieść cieplo, zrozumienie do wlasnie do miejsca pracy? A jak to połaczyc z tym marsem? polączyc to z dzialaniem ech juz sie zgubilam nei wiem. poddaje sie.
Odpowiedz
#11

Ale kazda kobiecosc jest inna Uśmiech

Nie kazda kobieta jest jak bohaterka powiesci Jane Austin. Niewiele z nas ma Wenus w Wadze i Byku i do tego w 1 albo 5 czy innym domu. Nalezy sie cieszyc ze swojej odrebnosci.

Ale wracajac do tego polozenia. Wenus w Wadze jak najbardziej wydaje sie bys skupiona na rownowadze, gracji, rownowazeniu relacji miedzyludzkich. Chce byc pewna gracji, podziwiana, choc nie tak moze jak we Lwie. Tutaj jej energia realizuje sie poprzez prace czy zdrowie, ogolnie kwestie praktyczne. Jak jestes zakochana to pewnie mozesz dac duzo od siebie, dbasz o ta osobe.

No i widzisz jak ten obraz jest inny od tego Marsa w Koziorozcu. Z jednej strony masz ta dbajaca i w zasadzie ciepla oraz mila Wenus, a po drugiej stronie masz Marsa ktory jest indywidualistyczny, ambicjonalny i skupiony na sobie. Tutaj masz ten wewnetrzny konflikt. Ty masz ta kobiete w sobie, ale Mars moze nie do konca ja dopuszczac do glosu poprzez swoja ambicje. Chcesz kochac, ale boisz sie, ze nagle ktos ciebie sprowadzi do pomocy domowej. A odpowiedz tkwi w zrownowazeniu tej energii.

Dom VI to nei tylko praca. Przeciez Prace mamy wyrazona w kilku domach - 10 jako nasze dazenia, 11 jako kontakty spoleczne. Dom VI to przede wszystkim dom obowiazku, przez co silnie sie wiaze z praca. To jak podchodzimy do codziennych spraw. Zdrowie. Dlatego Wenus tutaj jest troszke taka skupiona na praktyce, na tym wyrazaniu uczuc poprzez prace - nad zwiazkiem oczywiscie.
Odpowiedz
#12

Własnie, strach przed sprowadzeniem mnie do pomocy domowej, to prawda, chociaz nie mam nic przeciwko gotowaniu czy sprzataniu. Tez jest dla mnie to otoczenie wazne, zeby bylo w miare czyste, estetyczne dlatego dochodzi na tym polu u nas w rodzinie do klotni, bo dla domownikow to jest bardzo niewazne. Faktem jest tez ze chce byc podziwiana, ale bardziej przez partnera ( w koncu jest lwem), a nie przez cale otoczenie.
Dziekuje Ci Madragudo, zrozumialam wiele, bardziej tez rozmiem sposob odczytywania horoskopu Uśmiech
Odpowiedz
#13

Tak, przez Partnera. Waga odpowiada 7 domowi, Lew bardziej lubi blyszczec w towarzystwie. Jesli masz partnera Lwa, jesli jest silnym Lwem, to moze byc trudno, gdyz on tez lubi blyszczec Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości