Miłość w Tarocie - pozytywne i negatywne karty.
#1

Witam serdecznie,

Nazywam się Beata i jestem tarocistką z wieloletnim doświadczeniem, postanowiłam dołączyć na to forum aby przybliżyć Państwu w sposób tematyczny istotę tarota. Będą to informacje już raczej dla zaawansowanych użytkowników, niemniej zapraszam wszystkich do lektury. Zacznę od tematu uczuć, emocji i związków, który to najbardziej wszystkich interesuje Uśmiech) Do interpretacji używam najpopularniejszej talii Tarot Rider - Waite.

A zatem jest TOP LISTA kart, które w sposób oczywisty mówią o miłości. Oczywiście są to karty w pozycjach prostych.

1. 2 kielichów
2. Kochankowie
3. 10 Kielichów
4. As kielichów
5. Rycerz Kielichów
6. Cesarzowa
7. As Monet
8. 4 Buław
9. 6 Kielichów
10. Papież


Kolejność tych kart jest przypadkowa, jednak są one najczęściej spotykane w rozkładach na miłość zwiastujących nowy związek, szczęście i harmonię w obecnym związku, chęć budowania wspólnej przyszłości, małżeństwo (choć tu z reguły występują połączenia kart), miłość, stan zakochania.

Pojedynczo omówię je nieco później.
Pozdr. serdecznie
Tarocistka Beata


Odpowiedz
#2

Super Uśmiech Dobrze wiedziec - bo ja mam pojęcie ale tylko na temat kart anielskich Uśmiech
Pozdrawiam Serdecznie
Odpowiedz
#3

Karty anielskie są wspaniałymi drogowskazami, jeśli się słucha aniołków życie staje się 'jaśniejsze' Uśmiech) Również pozdrawiam serdecznie


Odpowiedz
#4

A czy moglabym zapytac co jesli 2 Pucharow wypadla przy pytaniu o przyszlosc znajomosci kobiety z kobieta?Czy wtedy oznacza przyjazn?
Odpowiedz
#5

Moze oznaczac przyjazn i zwiazek tez, albo i przyjemne spotkanie. A jakies inne karty byly wylosowane?
Odpowiedz
#6

nie,tylko ta,pytanie bylo wlasciwie nie tyle o przyszlosc co jak sie potoczy znajomosc
Odpowiedz
#7

To napewno bedzie sie fajnie rozwijalo ale z samej 2 kielichow nie wrozylabym jeszcze zwiazku Uśmiech
Odpowiedz
#8

dzieki,to nie ma byc zwiazek, fajnie byloby gdyby ta znajomosc nie rozpadla sie tylko przerodzila w przyjszn
Odpowiedz
#9

Evelinda napisał(a):A czy moglabym zapytac co jesli 2 Pucharow wypadla przy pytaniu o przyszlosc znajomosci kobiety z kobieta?Czy wtedy oznacza przyjazn?
2 pucharów obrazuje więź w związku dwojga zakochanych ale również jak w tym przypadku może oznaczać serdeczną przyjaźn, empatię i wzajemne zrozumienie dwojga osób bez podtekstów erotycznych.To zaangażowanie emocjonalne i zainteresowanie drugą osobą. Po prostu ludzie chcą i lubią przebywać w swoim towarzystwie. Jeśli pytała Pani o przyszłośc tej znajomości - jak najbardziej będzie się rozwijała w fajnym kierunku. Kolejne spotkanie napewno będzie bardzo udane Uśmiech
Sama pojedyńcza karta nie przesądza o tym czy ta znajomość przerodzi się w coś wiecej niż tylko przyjaźń.
Pozdrawiam
Beata

madrugada napisał(a):To napewno bedzie sie fajnie rozwijalo ale z samej 2 kielichow nie wrozylabym jeszcze zwiazku Uśmiech
DOKŁADNIE TAK Uśmiech POZDRAWIAM Uśmiech


Odpowiedz
#10

Zwykle nie jestem zwolennikiem szufladkowania kart, że jedne dobre drugie złe... Myślę że każda w zależności od kontekstu może nieść ze sobą zarówno jedną jak i drugą stronę mocy. Załóżmy np. 3 pucharów... dla jedych będzie zwieńczeniem miłości i radością z nowego życia, w innym wypadku wchodzącą do związku osobą trzecią... Niemniej tak jak piszecie ta 2 pucharów zawsze wskazuje na silną relację między dwojgiem ludzi, aż trudno znaleźć jakieś ciemne strony Rotfl

pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#11

Drogi Sławku dokładnie tak jak mówisz, każda karta ma dwie strony mocy Oczko Interpretacja zależy od wielu czynników w tym również samej techniki osoby czytającej karty. Napisałam pozytywne i negatywne karty, gdyż jest to skrót myślowy. Wymienione karty są tylko jednymi z najczęściej spotykanych w rozkładach, kojarzącymi się z udanym i szczęśliwym związkiem np. Każdy tarocista może mieć inne spostrzeżenia i doświadczenia - takie są moje.

Językozdrawiam


Odpowiedz
#12

Gdyz wiaze sie to z tym, ze i samej milosci typow jest wiele. Moga pokazywac milosc te karty, ale np 6 pucharow czesto oznacza wspomnienie milosci i w zaleznosci od otoczenia, moze wskazywac ze osoba owszem czuje cos do nas ale.. w przeszlosci. Jestesmy dla niej milym wspomnieniem, czyms co zapisane juz zostalo, i jesli w kartach nie ma innych pokazujacych chec walki o powrot, to moze i tak z tej maki nie byc chleba.

Zgadza sie, ze takie szufladkowanie moze latwo wprowadzac w blad, zwlaszcza w przypadku osob poczatkujacych Uśmiech

Ja polecam odwracanie kart, wtedy od razu wiadomo czy mamy do czynienia ze swiatem czy cieniem karty Uśmiech
Odpowiedz
#13

Dodam od siebie ze 2 Pucharów to zauroczenie ,motylki w brzuchu ,milosc odwzajemniona ale jak dalej sie rozwinie wszystko zalezy od sąsiednich kart , takze bardzo dobra współpraca ,oraz przyjaźń przy odpowiednich kartach.
Odpowiedz
#14

Znowuż odwracanie kart to problematyczny temat :p Każdy wróżący ma swój punkt widzenia na te sprawy... Mój jest taki że nie odwracam kart... Każda karta to przedstawenie jakiejś energii, która już jest i w różnych okolicznościach różnie się fizycznie objawia. np. 6 mieczy mówi o pójściu inną drogą ze względu na jakiś problem który nas do tego zmusza, dlatego często nazywano tę kartę banicją, wygnaniem (podobnie też się ją rysuje) ale znowuż Crowley wyłuskał w niej odwołanie do Nauki, jako do sytuacji kiedy POMYSŁ, WYNALAZEK, jest formą innowacji, pójściem inną drogą niż ta utarta... W wielu książkach piszą natomiast coś w tym stylu :

2 pucharów - miłość, spotakanie dwójki osób bla bla bla... odwrócona - rozstanie, odejście od siebie bla bla bla

JAk jakaś karta mająca ładunek zbliżania do siebie może nagle oznaczać odpychanie ?? od tego są inne energie :p
Odpowiedz
#15

Tak jak powiedziałeś każdy wróżący ma swoją technikę - ja od zawsze odwracam karty, to naprawdę dużo ułatwia, nigdy nie mogłam się przekonać do innej metody. Szczególnie jeśli chodzi o silne karty transformacje. Zresztą na ten temat nie ma co debatować bo to czy ktoś odwraca karty czy nie to już jego indywidualna sprawa - ważne jest aby trafnie je odczytać. Każdy tarocista ma swój własny 'kod' i nie należy w to ingerować.

Pozdrawiam Uśmiech


Odpowiedz
#16

Dokłądnie tak jak mówisz ;*
Jednym to ułatwia innym miesza, ja mam zbyt matematyczne podejście do wszystkiego hehehhe... no bo w sumie kobiecej intuicji to mi brak hehehe...

pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#17

Zgodzę się z listą, ale:
- As kielichów jakkolwiek niewątpliwie odnosi się do uczuć, to zwiastuje zakochanie / zauroczenie z jednej strony, nie wiadomo czy odwzajemnione. Jego bardzo pozytywnym wydźwiękiem jest to, że zwiększa moc innych kart z dworu kielichów.
- Dlaczego tylko rycerz kielichów jest w top 10? Wg mnie wszystkie figury dworskie (paź, rycerz, królowa, król) jednakowo mówią o miłości, tylko jest kwestia dojrzałości tych uczuć.
- Czy mogłabyś rozwinąć temat asa monet (denarów) dla kwestii miłosnych? Nie czuję dlaczego jest w top10 Smutny
Odpowiedz
#18

Luks bo to stara lista była Uśmiech

As Monet: Wykorzystaj szansę Uśmiech
Jeśli pytasz o uczucia: wróży pomyślnie. Jesteś w związku- oznacza umocnienie relacji, harmonię. A może nawet jakieś formalności np. ślub, czy zaręczyny, bo As Monet często symbolizuje pierścionek, czy obrączkę.

Jeśli jesteś samotna: to możesz spotkać kogoś z kim będziesz chciała budować stały związek.

Pytasz co on czuje do ciebie. To wiąże z Tobą jakieś plany, np. chce Cię poznać, zbliżyć się. Konkretnie o tym myśli. Można powiedzieć, że realnie pragnie „zainwestować” swój czas, zaangażowanie, uczucia w budowanie relacji.

Z praktyki: As Monet + Umiar - relacja koleżenska z pracy i pomimo checi jednej ze stron taka niestety pozostała Uśmiech umiar przewazyl ale szansa dla osoby samotnej sie z Asem Monet pojawila Uśmiech


Odpowiedz
#19

Czyli as monet to szansa na stały związek, wydaje się logiczne. Zaangażowanie, stałość, budowanie fundamentów jak to żywioł ziemi, ja bym się tylko obawiał czy materialna natura denarów nie przygniecie emocji. W umiarze ziemia nadaje wodzie kształt, to jak koryto dla rzeki i to dobre połączenie - ale właśnie "połączenie", dlatego samego asa monet nie czułem - także dzięki za odp. Uśmiech
No Umiarkowanie generalnie widzę jako kartę braku zainteresowania - nic nie przyciąga, nic nie odpycha.
Jeszcze raz dzięki.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości