Warsztat 36 - Mieszkanie
#1

Tym razem popracujemy z kartami trochę inaczej. Poproszę Was o jak najdokładniejszy opis mieszkania, w którym aktualnie się znajduję - zarówno rozkład, ilość pomieszczeń jak i charakterystyczne szczegóły. Postarajcie się wyczytać z kart jak najwięcej, każde spostrzeżenie może być ważne.
Zapraszam do udziału Kwiatek

edit. Rozwiązanie w niedzielę wieczorem Buźki
Odpowiedz
#2

Fajny pomysł i twórczy Tak

Słońce, rycerz kielichów, 7 mieczy
Mieszkanie jest bardzo słoneczne, okna wychodzą na południe, lub południowy zachód.
Jest w nim dużo kwiatów, w pobliżu możliwa woda.
Atmosfera jest ciepła i przyjazna, może mieszkasz z kimś takim jak ten rycerz? Oczko
Są dwa pokoje, przeważają ciepłe kolory, ale jest trochę niebieskich akcentów.
Może masz jakieś ozdoby o tematyce militarnej?
Odpowiedz
#3

Dzięki piękne Żubrówko Buźki
Odpowiedz
#4

Cesarz – mieszkanie bardzo ładne, urządzone ze smakiem. Myślę, że posiada dwa lub trzy pokoje.
7 Denarów – kuchnia przestronna i słoneczna.
8 Pucharów – wygląda mi na sypialnię.
As Mieczy – pokój dzienny – bardzo kreatywny. Dużo się w nim dzieje.
6 Pucharów – to może być pokój dla dzieci lub młodzieży.
Atmosfera wnętrza – 2 Puchary – dom pełen miłości.
Odpowiedz
#5

Galateo, dziękuję Buziak
Zapraszam kolejne osoby Uśmiech
Odpowiedz
#6

Sephinroth napisał(a):Tym razem popracujemy z kartami trochę inaczej. Poproszę Was o jak najdokładniejszy opis mieszkania, w którym aktualnie się znajduję - zarówno rozkład, ilość pomieszczeń jak i charakterystyczne szczegóły. Postarajcie się wyczytać z kart jak najwięcej, każde spostrzeżenie może być ważne.
Zapraszam do udziału Kwiatek

Buźki

1. Mieszkanie - blok czy domek?- 7 Pucharow

Mieszkanie znajduje sie w bloku lub kamienicy, byc moze nieopodal lub na dole bloku sa pomieszczenia uslugowe, sklepy.

2.Ilosc pomieszczen- 2 Puchary

To kawalerka. Pokoj z kuchnia

3.Charakterystyczne szczegoly- 3 Denary(-)
Mieszkanie wymagajace remontu lub po remoncie , ewentualnie jest jeszcze niedokonczone, cos w nim jest do zrobienia. Byc moze sa w nim meble specjalnie przystosowane do tak malego pomieszczenia, skladane, zajmujace malo miejsca (kuchnia na zamowienie). Elementy dekoracyjne jakies wystepuja, okna w nietypowym ksztalcie, dekoracje recznie robione, pokoj z kuchnia polaczony barkiem?
Odpowiedz
#7

1. Gdzie jest mieszkanie: XVIII Księżyc - gdzieś w okolicy jest woda, rzeka, no i dużo zieleni. Nie jest to mocno zaludnione miejsce (mniejsze miasto, lub przedmieścia)
2. Rozkład: XVI Wieża - eeeeeeeee... mało praktyczny jest ten rozkład. Da się przyzwyczaić, ale ciężko jest się zaadaptować. No i chyba potrzebuje mieszkanie remontu.
3. Ilość pomieszczeń w mieszkaniu: 6 pucharów - łącznie wszystkiego jest 6 licząc z łazienką (nie wiem czemu ale od razu widzę toaletę osobno), kuchnią, korytarzem i wychodzi że są jeszcze 2 pokoje do tego.
4. Charakterystyczne szczegóły: 9 buław, Paź mieczy, 2 buławy - sąsiedzi są charakterystyczni lub też relacja z sąsiadami i ładny widok z balkonu. Dobrałam jeszcze 9 pucharów: czyżby w mieszkaniu był kredens ze szkłem?

Patrząc po tych kartach to nie jest to nowe budownictwo, trąca PRLem. 6 pucharów cofa w przeszłość, zatem może przypomina mieszkanie Tobie czasy dzieciństwa?
Odpowiedz
#8

Żubrówka napisał(a):Fajny pomysł i twórczy Tak

Słońce, rycerz kielichów, 7 mieczy
Mieszkanie jest bardzo słoneczne, okna wychodzą na południe, lub południowy zachód.
Jest w nim dużo kwiatów, w pobliżu możliwa woda.
Atmosfera jest ciepła i przyjazna, może mieszkasz z kimś takim jak ten rycerz? Oczko
Są dwa pokoje, przeważają ciepłe kolory, ale jest trochę niebieskich akcentów.
Może masz jakieś ozdoby o tematyce militarnej?

Galatea napisał(a):Cesarz – mieszkanie bardzo ładne, urządzone ze smakiem. Myślę, że posiada dwa lub trzy pokoje.
7 Denarów – kuchnia przestronna i słoneczna.
8 Pucharów – wygląda mi na sypialnię.
As Mieczy – pokój dzienny – bardzo kreatywny. Dużo się w nim dzieje.
6 Pucharów – to może być pokój dla dzieci lub młodzieży.
Atmosfera wnętrza – 2 Puchary – dom pełen miłości.

Lady of Dreams napisał(a):1. Mieszkanie - blok czy domek?- 7 Pucharow

Mieszkanie znajduje sie w bloku lub kamienicy, byc moze nieopodal lub na dole bloku sa pomieszczenia uslugowe, sklepy.

2.Ilosc pomieszczen- 2 Puchary

To kawalerka. Pokoj z kuchnia

3.Charakterystyczne szczegoly- 3 Denary(-)
Mieszkanie wymagajace remontu lub po remoncie , ewentualnie jest jeszcze niedokonczone, cos w nim jest do zrobienia. Byc moze sa w nim meble specjalnie przystosowane do tak malego pomieszczenia, skladane, zajmujace malo miejsca (kuchnia na zamowienie). Elementy dekoracyjne jakies wystepuja, okna w nietypowym ksztalcie, dekoracje recznie robione, pokoj z kuchnia polaczony (przedpokój łączy się z kuchnią) barkiem?

Kiki-Zmora napisał(a):1. Gdzie jest mieszkanie: XVIII Księżyc - gdzieś w okolicy jest woda, rzeka, no i dużo zieleni. Nie jest to mocno zaludnione miejsce (mniejsze miasto, lub przedmieścia)
2. Rozkład: XVI Wieża - eeeeeeeee... mało praktyczny jest ten rozkład. Da się przyzwyczaić, ale ciężko jest się zaadaptować. No i chyba potrzebuje mieszkanie remontu.
3. Ilość pomieszczeń w mieszkaniu: 6 pucharów - łącznie wszystkiego jest 6 licząc z łazienką (nie wiem czemu ale od razu widzę toaletę osobno), kuchnią, korytarzem i wychodzi że są jeszcze 2 pokoje do tego.
4. Charakterystyczne szczegóły: 9 buław, Paź mieczy, 2 buławy - sąsiedzi są charakterystyczni lub też relacja z sąsiadami i ładny widok z balkonu. Dobrałam jeszcze 9 pucharów: czyżby w mieszkaniu był kredens ze szkłem?

Patrząc po tych kartach to nie jest to nowe budownictwo, trąca PRLem. 6 pucharów cofa w przeszłość (budynek jest stary), zatem może przypomina mieszkanie Tobie czasy dzieciństwa?

Krótko podsumowując - mieszkanie w starej kamienicy, ścisłe centrum miasta, niedaleko rzeki. Dwa pokoje, łazienka i kuchnia łącząca się z korytarzem. Okna kuchni i jednego pokoju wychodzą na południe, drugiego na północ. W środku dość ciasno, trochę surowo (białe ściany), jednak przytulnie. Meble sprawiają, że wnętrze wydaje się być bardzo ciepłe.

Jak zwykle świetnie poradziłyście sobie z czytaniem kart, jednak najbliżej była Żubrówka!

Serdecznie gratuluję! Buziak Buziak Hura Kwiatek Oklaski

Chciałabym jednak nadmienić, iż każda z Was wskazała jakiś istotny szczegół, natomiast Żubrówka ogół.
Galatea, Lady of Dreams, Kiki-Zmora, dla Was również wielkie brawa Oklaski Oklaski Kwiatek
Odpowiedz
#9

Dziekuje za warsztat i gratulacje dla Żubrowki!
Odpowiedz
#10

Bardzo się cieszę Hura
Seph, dzięki za ciekawy warsztat Kwiatek
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.
Postaram się jeszcze dziś umieścić nowy, o ile uda mi się wymyślić coś fajnego.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości