Tarotowe czwórki
#1

Wszystkie czwórki są stabilizacją w swoim żywiole. 4 oznacza też samą materię. Ale przede wszystkim ograniczoną ekspansję - tylko do określonego celu.

4 buław - stabilizacja energii - odpoczynek (od działania, zaangażowania, pracy), spokój, bezpieczeństwo
4 pucharów - stabilizacja emocji - brak rozwoju uczuć, trochę taka rutyna w związku, bez porywów namiętności, wręcz nuuuda, ale przynajmniej stabilnie i bezpiecznie emocjonalnie
4 mieczy - stabilizacja myśli - stałość poglądów; niechęć do rozmów, a tym bardziej kłótni, ponownie chęć odpoczynku ale tutaj psychicznego
4 monet - stabilizacja materii - to jakby podwojenie znaczenia - konserwatyzm, niechęć do zmian, stała praca, materializm, skąpstwo

Osobiście mam też wrażenie, że czwórki są wyjątkowo wrażliwe na kwestie zadowolenia:
4 buław - zadowolenie z tego co się ma, co się osiągnęło, z małych rzeczy
4 pucharów - niezadowolenie z tego co się ma, wręcz frustracja, w lżejszym znaczeniu znudzenie, ktoś czegoś nie docenia; czasem apatia, umiarkowany smutek
4 mieczy - całkowicie po środku "nic mnie nie interesuje, nic mnie nie cieszy, ale i nie smuci", "zatrzymajcie świat, ja wysiadam"
4 monet - zadowolenie z tego co się ma, ale inaczej niż w 4 buław, bo bez wizji rozwoju, to takie zaborcze "moje, moje, moje"

No i jeszcze dostrzeganie nowych szans, wynikające niejako ze stabilizacji:
4 buław - "liczy się tu i teraz"
4 pucharów - człowiek nie zauważa opcji pod samym nosem, zresztą "i tak nie ma sensu..."
4 mieczy - wyłączenie się, a co za tym idzie brak możliwości dostrzeżenia czegoś nowego
4 monet - skoncentrowanie na sobie i swoim dobytku uniemożliwia dostrzeżenie innego i nowego
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości