Odmienna orientacja
#1

Jakie karty w rozkładzie mogą wskazywać na odmienną orientację seksualną ?
Czy jest to zależne od tego czy pyta kobieta czy mężczyzna a w odpowiedzi wychodzi odpowiednio ta sama płeć czy są może pary kart lub konkretne karty, które o tym mówią ?
Odpowiedz
#2

W kartach dworskich Krolowe , ktore powinny czesto pokazywac plec zenska odnosza sie do mezczyzny na ktorego wrozymy i wtedy moze nasunac sie podejrzenie o to ale pewnosci nie ma. Moze to byc np. mezczyzna, ktory ma w sobie sporo pierwiastka zenskiego ale niekoniecznie musi byc metroseksualny.
Odpowiedz
#3

Przykładowo: 2monet miłość lesbijska,2kielichy też ale jako bardziej romantyczna, 2 buław panowie homoseksualni też 2 mieczy. Oprócz tego Głupiec,Słońce.Też w Tarotowych Portetach Psychologicznych można wyczytać takie preferencje przykładowo Cesarz odwrócony lub odwrócona Cesarzowa.Ale wiadomo wszystko trzeba brać na intuicję,na karty które są obok,bez tego ani rusz.
Pozdrawiam ciepło
Rubi
Odpowiedz
#4

Intuicja najważniejsza we wszystkich sprawach, ale są karty, które mogą sugerować (w konkretnych sprawach):
2 kielichów - dwie kobiety
2 buław - dwóch mężczyzn
nawet w którejś talii erotycznej jest to tak pokazane...
2 denarów to biseksualizm (przy kartach dworskich przeciwnej płci np. 2 denarów, Q kielichów, K kielichów)
Księżyc - udawanie lub ukrywanie (potrzebne inne karty)
ponoć odwrócony Papież
Na pewno jeśli wróżysz facetowi i w jego życiu miłosnym wychodzą rycerze i królowie to możesz nabrać podejrzeń... Vice versa dla kobiety.

Lady of Dreams napisał(a):W kartach dworskich Krolowe , ktore powinny czesto pokazywac plec zenska odnosza sie do mezczyzny na ktorego wrozymy i wtedy moze nasunac sie podejrzenie o to ale pewnosci nie ma. Moze to byc np. mezczyzna, ktory ma w sobie sporo pierwiastka zenskiego ale niekoniecznie musi byc metroseksualny.
Metroseksualizm to nie odmienna orientacja. "Metroseksualizm, styl metro – to neologizm z 1994 roku pochodzący[1] od słów metropolia i heteroseksualizm, opisujący styl życia upowszechniany wśród młodych mężczyzn przez współczesną kulturę masową, w którym szczególną rolę odgrywa skupienie na własnej cielesności, podążanie za modą, korzystanie ze zdobyczy kosmetyki, przywiązywanie wagi do własnej atrakcyjności – cechy dotychczas kojarzone z kobiecością." źródło - wikipedia.
Faktycznie jeśli mężczyzna wychodzi jako królowa to pewnie ma trochę cech żeńskich, może jest bardziej bierny w działaniu. Ale królowa może pokazywać też wiek, znak zodiaku czy pozycję społeczną.
Odpowiedz
#5

A moim zdaniem z kart nie da się tego wyczytać na 100% i już... możemy co najwyżej snuć domysły.Uśmiech

Oczywiście, jeżeli pytamy na przykład o mężczyznę, a wychodzi nam dużo kart uczuciowych, "miękkich", to mogłoby sugerować geja... no ale z drugiej strony może to być po prostu bardzo wrażliwy mężczyzna a przy tym całkiem hetero. Tak samo wiele kart męskich w rozkładzie dotyczącym kobiety może po prostu sugerować kobietę o zdecydowanym realistycznym podejściu do życia, a nie musi to być przecież wcale lesbijka.
W ogóle nie trzymałabym się kurczowo wyznaczania płci za pomocą kart dworskich - karty reprezentują częściej konkretne cechy charakteru, a niekoniecznie samą płeć. Oczywiście mam na myśli Tarota - na temat kart klasycznych się nie wypowiadam.Uśmiech

Luks napisał(a):Na pewno jeśli wróżysz facetowi i w jego życiu miłosnym wychodzą rycerze i królowie to możesz nabrać podejrzeń... Vice versa dla kobiety.

I tutaj wcale nie musi tak być na 100%. Może to być mężczyzna który lubi władcze, silne kobiety (ogólnie rzecz biorąc - kobiety o cechach jakie reprezentują królowie lub rycerze)... lub kobieta, która lubi delikatnych mężczyzn.

Jak wiadomo, w niektórych taliach chociażby płeć paziów jest zmieniana - raz jest to młody chłopiec (czasami wręcz dziecko, co moim zdaniem jest najbliższe prawdy), raz piękna dziewczyna. Są talie, w których wszystkie figury dworskie są kobietami (łącznie z królami) - więc... byłabym ostrożna.Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

A co byście powiedzieli na połączemnie -Krol Kielichow z Waletem KIelichów,no i mozna by było dodac jeszcze kartę Diabła-homoseksalizm jak nic.

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#7

jeszcze dodam tak ze swojego doswiadczenia np.facet pyta czy znajdzie partera(ogolnie) i w rozkładzie taki jak ja stosuje na 6-7 kart wychodzą sami faceci to znaczy ,ze szuka faceta nie kobiety.
Mozecie napisac swoje spostrzezenia...jestem ciekawa jak się WAM pokazuje to zagadnienie Oczko

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#8

Cóż... Diabeł zawsze wprowadza czujność, popłoch i zamieszanie, czyż nie?Oczko
A jeżeli w takim rozkładzie jak opisujesz pojawiają Ci się jeszcze buławy i same "męskie" karty - to tak, można mieć pewne podejrzenia...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

Ciekawy watek - myślę, że na pewno połączenia Diabła z Księżycem, ew. z Głupcem, Słońcem, czasem dwa Paziki a czasem mężczyzna pokazujący się w Królowej Buław np. - gdzieś wyczytałam, że ktoś miał takie doświadczenie - chłopak podkreślał swoją urodę, malował sobie oczy - choć w dzisiejszych czasach nie musi to wcale oznaczać osoby homoseksualnej, ale to był fakt potwierdzony. Innym razem Królowa Monet pokazała komuś homoseksualistę akceptującego swoją odmienną orientację.

Myślę, że najlepiej 'poćwiczyć' na jakiś znanych nam osobach - i popatrzeć jak tarot pokazuje to zagadnienie.


Odpowiedz
#10

Ja stoje za Jednorozcem, mozna snuc domysly na ten temat, ale karty mysle ze maja inny cel - pokazywac emocje, milosc, nienawisc i inne cechy a one sa niezalezne od plci. Milosc jest miloscia, i nawet bym sie nie doszukiwala w kartach orientacji, bo czemu? Pytanie od kogos "jaka on ma orientacje" osobiscie uznalabym za pytanie naruszajace granice prywatnosci osoby na temat ktorej zadawane jest. Nie jestem tez w stanie ze 100% pewnoscia znalezc takiego ukladu w kartach.

Ale to tylko moje spojzenie Uśmiech
Odpowiedz
#11

Jednorożec LeCaro napisał(a):Oczywiście, jeżeli pytamy na przykład o mężczyznę, a wychodzi nam dużo kart uczuciowych, "miękkich", to mogłoby sugerować geja... no ale z drugiej strony może to być po prostu bardzo wrażliwy mężczyzna a przy tym całkiem hetero. Tak samo wiele kart męskich w rozkładzie dotyczącym kobiety może po prostu sugerować kobietę o zdecydowanym realistycznym podejściu do życia, a nie musi to być przecież wcale lesbijka.
W ogóle nie trzymałabym się kurczowo wyznaczania płci za pomocą kart dworskich - karty reprezentują częściej konkretne cechy charakteru, a niekoniecznie samą płeć.
Zgadzam się. Królowa określająca mężczyznę może wskazywać na jakieś cechy charakteru, to że jest "lekko zniewieściały" nie oznacza, że jest gejem. Bywają bardzo męscy geje i zniewieściali hetero. Królowa może wskazywać też na wiek czy pozycję społeczną. Karty uczuciowe są typowe dla wszystkich płci i orientacji.

Jednorożec LeCaro napisał(a):I tutaj wcale nie musi tak być na 100%. Może to być mężczyzna który lubi władcze, silne kobiety (ogólnie rzecz biorąc - kobiety o cechach jakie reprezentują królowie lub rycerze)... lub kobieta, która lubi delikatnych mężczyzn.
Nikt nie mówi, że na 100%, ale powtarzający się motyw może wzbudzić podejrzenia. Pytam o idealną druga połówkę, a wyskakuje Cesarz, rycerz buław, rycerz denarów. Jasne, że może chodzić o silną, władczą kobietę, ale mimo wszystko chciałbym tam zobaczyć coś co by przemawiało za tym, że to kobieta... No i tak samo w drugą stronę dla kobiety.

Izyda napisał(a):A co byście powiedzieli na połączemnie -Krol Kielichow z Waletem KIelichów,no i mozna by było dodac jeszcze kartę Diabła-homoseksalizm jak nic.
Jeśli bym wprost pytał czy pan jest gejem, to raczej tak. Spotkałem się też z tezą, że Diabeł może sugerować takie rzeczy.

Izyda napisał(a):jeszcze dodam tak ze swojego doswiadczenia np.facet pyta czy znajdzie partera(ogolnie) i w rozkładzie taki jak ja stosuje na 6-7 kart wychodzą sami faceci to znaczy ,ze szuka faceta nie kobiety.
No i o tym pisałem wcześniej Uśmiech Jeśli jest nagromadzenie kart "męskich" to zaczyna się mieć podejrzenie.

madrugada napisał(a):Ja stoje za Jednorozcem, mozna snuc domysly na ten temat, ale karty mysle ze maja inny cel - pokazywac emocje, milosc, nienawisc i inne cechy a one sa niezalezne od plci. Milosc jest miloscia, i nawet bym sie nie doszukiwala w kartach orientacji, bo czemu? Pytanie od kogos "jaka on ma orientacje" osobiscie uznalabym za pytanie naruszajace granice prywatnosci osoby na temat ktorej zadawane jest. Nie jestem tez w stanie ze 100% pewnoscia znalezc takiego ukladu w kartach.
Myślę, że nie ma takiego układu, który by mówił na 100%. Tak jak pisaliśmy - w określonych sytuacjach (gdy jest podejrzenie, niepewność lub gdy wprost pytamy o czyjąś orientację) to niektóre karty mogą potwierdzać. Dla męskiego homoseksualizmu będą to głównie, Papież (o), Diabeł, Księżyc, Słońce, 2 buław i męskie figury dworskie (zwłaszcza obok Cesarza). Dla żeńskiego homoseksualizmu analogicznie tyle, że bez Słońca, ale z mocniejszym znaczeniem Księżyca, 2 kielichów (zamiast buław) i żeńskie figury dworskie (zwłaszcza obok Cesarzowej).
Nie wiem czy pytanie o orientację zarusza prywatność. A pytanie o uczucia nie? Język A pytanie o intencje nie? Myślę, że wiele pytań próbuje niejako "wejść" w umysł człowieka, być zastępstwem telepatii, której (jeszcze?) nie posiedliśmy.
Odpowiedz
#12

Dla mnie osobiscie narusza co nie znaczy, ze dla innych musi, jak pisalam to moje prywatne spojzenie. Nie ma jednego kodeksu etyki, kazda osoba wrozaca wyznacza sobie wlasny, i wcale nie uwazam aby to bylo cos zlego Uśmiech

Uwazam, ze w momencie pytania sie o intencje czy uczucia osoby trzeciej w stosunku do osoby pytajacej, nie naruszamy w moim spojzeniu etyki, poniewaz w patrzymy sie na energie plynace pomiedzy tymi dwoma osobami. A wiec wchodzimy w energie osoby X poprzez osobe pytajaca w pewnym sensie. Jesli mamy sie pytac o ogolna orientacje tej osoby wobec calej reszty swiata i jej preferencje, to tego samego typu pytanie jakbysmy sie pytali o jej relacje z osoba zupelnie nie zwiazana z osoba pytajaca, a wiec dla mnie osobiscie idziemy ten krok za daleko.

Kiedys jeszcze, mysle ze teraz juz znacznie mniej, mielismy do czynienia z ukrywaniem orientacji, czyli np. maz mogl byc skrycie homoseksualista, i mysle ze to wyjdzie w kartach jako problem z seksualnoscia ogolny w zwiazku, czy ukrywanie czegos, i jako taki wymagalby rozmowy oczywiscie. Ale to dla mnie ten sam kaliber jak to ze maz powiedzmy ze ma tendencje do BDSM i ukrywa to przed malzonka. I mysle, ze podobne karty moglby te dwie rzeczy pokazac. Moja rola jako wrozki mysle ze ogranicza sie do wskazania problemy w zwiazku, czyli wlasnie brak dopasowania w kwestiach seksualnych, albo ukrywania preferencji seksualnych przed partnerem, a tego typu problemy moze juz tylko rozwiazac szczera rozmowa pomiedzy nimi. W kazdym razie w obliczu sytuacji w ktorej nie mam 100% pewnosci bym sie dwa razy ugryzla w jezyk zanim bym powiedziala " a czy twoj maz nie jest gejem" - nie, powiedzialabym ze nie jest naprzyklad seksualnie spelniony, oczekiwalby czegos innego w kwestiach seksualnych i polecilam rozmowe na ten temat pomiedzy partnerami.

A pytanie typu "interesuje mnie mezczyzna, ale nie wiem czy jego interesuja kobiety czy mezczyzni albo czy by mu sie spodobalo jak mu obcas wbijam w kregoslup" - tak uwazam personalnie za krok za daleko Uśmiech
Odpowiedz
#13

Myślę, że trudno odczytać orientację seksualną, jeśli osoba która pyta nie zadaje pytań o miłość.
Zdarzyło mi się widzieć w kartach kładzionych dla pana, po stronie która dotyczy zwykle partnerki- kartę Króla.
Odwrotnie czyli pani pytała o swoją druga połówkę i na stronie dotyczącej partnera- karta Królowej.
Sporo osób wstydzi się swojej orientacji, uważam, że niepotrzebnie. Myślę, że właśnie osobie wróżącej można się zwierzyć bez obawy o to jak to będzie odebrane. Jesteśmy powiernikami i strażnikami tajemnic każdej osoby która pyta.
Jeśli kładę karty mężczyźnie i mam połączenie VI Kochankowie i IV Cesarz i XI Sprawiedliwość to coś może być na rzeczy.
Jeśli kobiecie VI Kochankowie i III Cesarzowa i XVIII Księżyc, też mogę domniemywać.
Co ciekawe mi często sygnalizuje odmienną orientację karta XI Sprawiedliwość. Myślę że to karta równouprawnienia w związku, i to chyba cecha jaka łączy pary tej samej płci. Są sobie równi w partnerstwie. Nie dominują, tylko się uzupełniają.
Wróżę dopiero parę lat, więc z wielu osobom o innej orientacji nie miałam zaszczytu kłaść kart Uśmiech
Odpowiedz
#14

Udało mi się kiedyś trafnie wskazać osobę biseksualną  Uśmiech pamiętam że wyskoczyły karty dworskie(k+m) pośrodku kochankowie...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości