Pałac Rudolfa Kellera - powtarzające się sny
#1

Od długiego czasu śni mi się ten Pałac Rudolfa Kellera mieszczący się przy ul. Gdańskiej w Łodzi. Chodziłam tam do żłobka, mam przebłyski sal i pomieszczeń z tego budynku jak wyglądał w środku, etc.
Teraz ten budynek stoi pusty i niszczeje a mnie się często śni, że w nim jestem, oglądam puste popadające w ruinę sale, odpadający tynk, brudne okna, połamaną podłogę itp. Co to może oznaczać, dlaczego ten pałac powraca ciągle w moich snach?
Wczoraj miałam wyjątkowo inny sen związany z tym miejscem. Śniło mi się, że pałac był pięknie odnowiony, pełen światła i pięknych mebli a ja od środka trzymałam drzwi i nie chciałam wpuścić jakiś turystów bo bałam się, że wszystko poniszczą.
Będę bardzo wdzięczna każdej osobie, która pomoże mi wyjaśnić te sny.
Odpowiedz
#2

Cytat:Pałac w sennej rzeczywistości reprezentuje nasze wnętrze które jeżeli prawidłowo się rozwija to wskazuje na narastające poczucie własnej wartości wagi własnego istnienia dla innych, dumy ze swoich talentów i naturalnej postawy. To również wielki szacunek do innych, otoczenia a po przez to do samego siebie. Pałac w tym kontekście w naszych snach reprezentuje piękną i dobrze „ułożoną” świadomość, znajomość swoich prawdziwych „korzeni” i ” rodowodu” które przekładają się na drogę Twojego istnienia. Jednak jak i każdy sen w swoim mrocznym aspekcie może zawierać pierwiastki destrukcji które wywodzą się z niewiedzy naszej jaźni przekładając się na wyniosłość i „arystokratyzm” duszy. Wtedy pałac w Twoich snach wskazuje że masz bardzo wysokie mniemanie o samym sobie a za tym podążają wysokie wymagania od otoczenia i bliskich, którym nie zawsze potrafią sprostać. Tak wiec obojętnie czy swoim śnie angażujesz się w sprawy zawodowe czy uczuciowe, wielki i piękny pałac wskazuje na konieczność podjęcia zdwojonego wysiłku by nie zastygnąć w miejscu we własnym rozwoju i nie ponieść klęski przede-wszystkim w prawidłowych relacjach międzyludzkich, to znak, że nasza wewnętrzna istota gotowa jest do podjęcia kolejnych wyzwań i wręcz szykuje się na zmiany, gdyż dojrzała do uczynienia następnego kroku na drodze rozwoju swojego wnętrza, a jedynie płytkie myślenie o samym sobie hamuje Twoje kroki….

http://sennik-mistyczny.pl/?p=17951

Nie mam pojęcia czy ten opis pasuje do Twojego snu i sytuacji, musisz chyba sama poczuć.
Generalnie lubię tą stronę bo często daje wskazówkę jak zinterpretować sen.
Odpowiedz
#3

mhm... kurcze... no nie bardzo do mnie pasuje... raczej jest wręcz przeciwnie...
Odpowiedz
#4

Nie ma jednej interpretacji dla konkretnego wydarzenia/symbolu. Może spróbuj przeczytać O marzeniach sennych Freunda albo inne z symboliką.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości