Liczba Słońca / Klucz Wcielenia
#1

Liczba Słońca
Powie ci, kim chciałbyś być, ale się boisz..
.


Nasz znak zodiaku, czyli znak, w którym znajduje się Słońce, jest zależny od tego, w którym dniu miesiąca się urodziliśmy.

Podobnie jest w numerologii: gdy dodamy do siebie dzień i miesiąc urodzenia, a następnie sprowadzimy wynik do jednej cyfry, otrzymamy Liczbę Słońca.

Na przykład data urodzenia 15.04:
15+4=19, 1+9=10, 1+0=1.
Liczba Słońca wynosi 1.


Liczba słoneczna pokazuje, kim chciałbyś być, ale się boisz. Wskazuje też kierunek zmian, w którym masz podążać w swoim życiu.

Gdy nie znasz swojej Liczby Słońca, działa ona jak kotwica, która trzyma cię w dobrze znanym miejscu, uniemożliwiając rozwój. Liczba ta odkrywa cechy, których u siebie możesz nawet nie podejrzewać. Są one zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeśli z tych pierwszych zdasz sobie sprawę, a nad drugimi popracujesz, twoje życie nabierze zaskakującego tempa i przyniesie długo oczekiwane spełnienie.

LICZBA SŁOŃCA: 1
Obdarza skuteczną motywacją do działania i niesamowicie silną wolą.

Słoneczne Jedynki szybko i trafnie podejmują decyzje nawet w warunkach dużego stresu. Zwykle są pionierami odważnie wytyczającymi nowe szlaki. Wpadają na innowacyjne pomysły i nie boją się wdrażać ich w życie. Przeszkadzać im w tym może jednak niecierpliwość i skłonność do zbyt dużego ryzyka. Innymi wadami, i to poważnymi, słonecznych Jedynek są słaba empatia i lęk przed bliskimi relacjami. W partnerstwie, niezależnie od płci, chcą dominować.

● Najlepiej będzie im się żyło z Liczbą Słońca: 1, 2, 5, 7 


LICZBA SŁOŃCA: 2
Daje swoim podopiecznym rozwagę oraz wyrozumiałość.

Słoneczne Dwójki często mają zdolności parapsychiczne, jak jasnowidzenie czy jasnosłyszenie. Są też wyjątkowo wrażliwe, współczujące i bardzo romantyczne. Doskonale potrafią wczuć się w położenie i uczucia drugiej osoby. W relacjach przeszkadza im jednak: unikanie bezpośredniej komunikacji, zależność od innych ludzi, niedojrzałość emocjonalna, skłonność do zbyt daleko idących kompromisów. Z reguły nie potrafią podejmować korzystnych dla siebie decyzji. Rodzinę czy ukochaną osobę stawiają na pierwszym miejscu, zapominając o zdrowej asertywności.

● Najlepiej będzie im się żyło z Liczbą Słońca: 1, 5, 6, 8, 9.

LICZBA SŁOŃCA: 3
W prezencie niesie innowacyjność, kreatywność, wewnętrzny luz, poczucie humoru, optymizm i urok osobisty.

Mimo że otrzymały tak hojne dary, to Słoneczne Trójki są niekiedy zbyt beztroskie, za mało koncentrują się na ważnych celach życiowych. Mają w zwyczaju składać obietnice bez pokrycia oraz niechętnie podejmują się zobowiązań – odpowiedzialność nie jest ich najmocniejszą stroną. W związkach są atrakcyjne ze względu na swoje bezproblemowe podejście do życia. Ulegają jednak pokusie zdrady.

● Najlepiej będzie im się żyło z Liczbą Słońca: 1, 3, 5, 7.


LICZBA SŁOŃCA: 4
Obdarza odpowiedzialnością, lojalnością i systematycznością.

Słoneczne Czwórki na świat patrzą do bólu realistycznie. Mogą pochwalić się dużą wytrzymałością psychiczną i fizyczną, potrafią zmobilizować się do ogromnego wysiłku. Prawdziwi z nich twardziele. Boją się jednak spontaniczności, nurtu życia, który wykracza poza rutynę. Dążą do perfekcji za wszelką cenę i mają trudności ze zrelaksowaniem się. Czai się w nich lęk przed zmianą. Życie we dwoje oznacza dla nich bieg maratoński, a nie krótki sprint. Są wierne i przewidywalne.

● Najlepiej będzie im się żyło z Liczbą Słońca: 5, 6, 8.

LICZBA SŁOŃCA: 5
Obdarza błyskotliwą inteligencją, radością życia i łatwością nawiązywania kontaktów.

Migotliwa, skrząca się, zmienna – taka jest osobowość słonecznych Piątek. Życie traktują jak przygodę, łapią chwile i nade wszystko kochają wolność. Uwielbiają podróżować i emanują niezaprzeczalnym urokiem osobistym oraz kuszącą seksualnością.


Mają jednak i wady – są chaotyczne, brak im stabilności emocjonalnej, bywają nierozsądna. Często myślą tylko o sobie i swojej wygodzie. Jak diabeł święconej wody lękają się czynności, które trzeba powtarzać, jak np. sprzątanie, zakupy, gotowanie. W związkach Piątki są zmysłowe i zwykle bardzo atrakcyjne dla płci przeciwnej.

● Najlepiej będzie im się żyło z Liczbą Słońca: 1, 3, 5, 6, 7.

LICZBA SŁOŃCA: 6
Daje dojrzałość emocjonalną, opiekuńczość oraz odpowiedzialność za związek i rodzinę.

Słoneczne Szóstki mają dobre serce, cieszą się wewnętrzną harmonią oraz spokojem. Można na nie liczyć, zawsze są bardzo pomocne, wręcz ofiarne. Najważniejsze są dla nich bliskie relacje, bo doskonale się w nich czują. Jednocześnie jednak są naiwne, czasem brak im rozeznania we własnym wnętrzu i zbyt poważnie traktują ludzką egzystencję. Żyjąc w związku, mogą całkowicie zatracić się w drugiej osobie. Albo dać się przytłoczyć obowiązkami wobec rodziny.

● Najlepiej będzie im się żyło z Liczbą Słońca: 2, 5, 6, 7, 9.


LICZBA SŁOŃCA: 7
Daje podopiecznym psychiczną głębię i skłonność do mistycyzmu.

To jest właśnie znakiem rozpoznawczym słonecznych Siódemek. Chcą one poznać prawdę, dotrzeć do sedna każdej sprawy, unikają powierzchownych rozwiązań. Czasem potrafią przewidywać przyszłość lub uzdrawiać. Liczba ta obdarza również nieprzeciętną inteligencją i umiejętnością logicznego myślenia oraz naukowym zacięciem. Dlatego słoneczne Siódemki zwykle mają ciekawe zainteresowania i uchodzą za oryginalne. Mogą jednak być odbierane jako nieśmiałe, społecznie wycofane, nieprzystosowane do realiów życia.
W partnerstwie tłumią uczucia i na początku są nieufne. Dopiero gdy poczują się bezpieczne, mogą otworzyć się na prawdziwą miłość.

● Najlepiej będzie im się żyło z Liczbą Słońca: 1, 3, 5, 6, 7, 9.

LICZBA SŁOŃCA: 8
Jej darem jest zaradność życiowa, zrównoważenie emocjonalne i wrodzony autorytet.

Słoneczne Ósemki są dobrze zakorzenione w materii. Ale potrafią też połączyć świat ducha i wyższych idei z codziennymi wyzwaniami. Lubią władzę i ona także je lubi.


Jednak zgubą Ósemek może być potrzeba nadmiernej kontroli i dążenie do celu po trupach. Zwykle w takich okolicznościach mają pokerową twarz i kierują się egoizmem. Związek uczuciowy traktują jak inwestycję, są lojalne i obowiązkowe. Czasem, niestety, nudne.

● Najlepiej będzie im się żyło z Liczbą Słońca: 2, 4, 9.

LICZBA SŁOŃCA: 9
Obdarza wyższą mądrością i wewnętrzną mocą.

Dzięki temu Słoneczne Dziewiątki mogą sięgnąć po przewodnictwo duchowe, na pewno potrafią skutecznie zarządzać grupami. Są niezależne, działają skutecznie. Mają jednak skłonności do lekceważenia standardowych procedur. Bywają zadufane w sobie i ekstrawaganckie. Żyją tak, jakby ziemskie problemy w ogóle jej nie dotyczyły. W relacjach międzyludzkich ma kłopoty z brakiem poczucia przynależności. W związku uczuciowym dąży do maksymalnej wolności kosztem bliskości.

● Najlepiej będzie jej się żyło z Liczbą Słońca: 1, 2, 3, 7, 8.

Aleksandra Nowakowska

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.astromagia.pl/numerologia/abc-numerologii/8752-liczba-slonca?showall=&start=1">http://www.astromagia.pl/numerologia/ab ... l=&start=1</a><!-- m -->
Odpowiedz
#2

Jestem czwóreczką. I tak, jak numerologia "zwykła" nie do końca do mnie pasuje, tak ten opis jest idealnie jakby o mnie Uśmiech A szczególnie realizm aż do bólu... Wiele już w życiu mnie ominęło przez ten strach przed spontanicznością i zmianą. Dobrze sobie to uświadomić, bo dzięki temu można nad sobą popracować...
Odpowiedz
#3

Filifionko moj syn i brat sa czworeczkamiOczko Faktycznie, trzymaja sie realiow tak jak piszesz, do bóluOczko
Odpowiedz
#4

ja 3 Uśmiech
Odpowiedz
#5

Moją liczbą słońca jest 6 Uśmiech

Cytat:
Daje dojrzałość emocjonalną, opiekuńczość oraz odpowiedzialność za związek i rodzinę.

Słoneczne Szóstki mają dobre serce, cieszą się wewnętrzną harmonią oraz spokojem. Można na nie liczyć, zawsze są bardzo pomocne, wręcz ofiarne. Najważniejsze są dla nich bliskie relacje, bo doskonale się w nich czują. Jednocześnie jednak są naiwne, czasem brak im rozeznania we własnym wnętrzu i zbyt poważnie traktują ludzką egzystencję. Żyjąc w związku, mogą całkowicie zatracić się w drugiej osobie. Albo dać się przytłoczyć obowiązkami wobec rodziny.
Odpowiedz
#6

Ja jestem 4ka Oczko wg tego podziału. Zgadza się połowicznie Oczko Ale już przywykłam, ze jestem poza podziałami hihi.
Odpowiedz
#7

Ja jestem 6...nie uwazam sie za naiwna , swiadomie jestem taka jaka jestem...reszta sie zgadzaOczko
Odpowiedz
#8

Ja jestem 4 Uśmiech Ale z drogi zycia 5tka, wiec jakos sie te energie mieszkaja Uśmiech
Natomiast moj brat jest z drogi slonca 5tka, i opis zupelnie do niego nie pasuje Uśmiech
Odpowiedz
#9

Same 4.....
A ja 2!
Odpowiedz
#10

Masławie i co sie u Ciebie sprawdza z 2?
Odpowiedz
#11

Pogrubione to co się sprawdza
podkreślone co się nie sprawdza

Słoneczne Dwójki często mają zdolności parapsychiczne, jak jasnowidzenie czy jasnosłyszenie. (jak na razie chyba nic ) Są też wyjątkowo wrażliwe, współczujące i bardzo romantyczne (nie). Doskonale potrafią wczuć się w położenie i uczucia drugiej osoby. W relacjach przeszkadza im jednak: unikanie bezpośredniej komunikacj (nie) i, zależność od innych ludzi, niedojrzałość emocjonalna, skłonność do zbyt daleko idących kompromisów. (nie) Z reguły nie potrafią podejmować korzystnych dla siebie decyzji (nie). Rodzinę czy ukochaną osobę stawiają na pierwszym miejscu, zapominając o zdrowej asertywności.
Odpowiedz
#12

Czyli pół na półOczko
Odpowiedz
#13

Masław napisał(a):Pogrubione to co się sprawdza
podkreślone co się nie sprawdza
sam nie`wiem co mam czytać Szok bo masz tez zwykły tekst Myśli
Odpowiedz
#14

Alex ja Ciebie też czasem muszę 3 razy przeczytać....traktuj jako zwykły tekst.
Odpowiedz
#15

Masław napisał(a):Alex ja Ciebie też czasem muszę 3 razy przeczytać....
Podziwiam bo po czasie próbowałem sam siebie przeczytać i nic nie zrozumiałem Boi się

:angry-banghead:
Odpowiedz
#16

Ja mam podobnie Oczko
Odpowiedz
#17

A ja jestem 5-teczką. Dużo się zgadza Uśmiech) choc z drogi zycia jestem 4 wiec mam taki piątkowo- czwórkowy charakter Uśmiech)


Odpowiedz
#18

Cytat:To jest właśnie znakiem rozpoznawczym słonecznych Siódemek. Chcą one poznać prawdę, dotrzeć do sedna każdej sprawy, unikają powierzchownych rozwiązań. Czasem potrafią przewidywać przyszłość lub uzdrawiać. Liczba ta obdarza również nieprzeciętną inteligencją i umiejętnością logicznego myślenia oraz naukowym zacięciem. Dlatego słoneczne Siódemki zwykle mają ciekawe zainteresowania i uchodzą za oryginalne. Mogą jednak być odbierane jako nieśmiałe, społecznie wycofane, nieprzystosowane do realiów życia.
W partnerstwie tłumią uczucia i na początku są nieufne. Dopiero gdy poczują się bezpieczne, mogą otworzyć się na prawdziwą miłość.

..a ja 7..wszystko sie praktycznie zgadza, procz ostatnich dwoch linijek..zdecydowanie daleko mi do niesmialosci, a nieufnosc w milosci pewno by mnie uchronila przed paroma bledami zyciowymi.. Bezradny
..ale zgadza sie jesli chodzi o zwiazki, gdyz Andrzej jest 9.. Hura
Odpowiedz
#19

Poranna, jak miło Uśmiech ja też jestem 7. Powiedziałabym, że mi również nie zgadzają się te same linijki co Tobie, tyle że zazwyczaj inaczej jesteśmy postrzegani przez otoczenie, niż przez nas samych. Myśli
Odpowiedz
#20

Tak Seph, zdaje sobie z tego sprawe.. Buziak tylko ze naprwde nie jestem niesmiala, niestety.. jestem z gatunku "przywodcow" i "rewolucjonistow".. Rotfl np gdy trzeba zalatwic trudna sprawe, to wszyscy nie wypychaja bo Goska sie nie boi..wiec chyba jednak to nie subiektywna ocena moja.. fajnie, ze tez jestes 7 Buziak
Odpowiedz
#21

No Małgosiu przyznaje rację Seph. Wcale nie uwazam zebys byla rewolucjonistkąOczko Robisz cos, gdy jestes stawiana pod sciana ale nie wyrywasz sie pierwsza kiedy nie musiszOczko Tak Cie czujeOczko
Odpowiedz
#22

..to roznie bywa..gdy widze krzywde nie zwarzam na nic tylko walcze, tak samo z niesprawiedliwoscia..gdy widze niepotrzebne klotnie lub zwady nie wchodze w to, bo nie lubie tracic energii na bzdury..chyba spokornialam troche na starosc, bo jeszcze niedawno myslalam, ze swiat naprawie i cos zmienie..ale dostalam w kosc za takie myslenie i dalam troche na luz.. Bezradny
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości