Czekolada
#1

Bardzo fajny przepis i tani dla osób , ktre lubia czekolade i batoniki ale wiadomo jeden batonik 300kcal
Mam przepis na cos czekoladowego o łaczniej kalorycznosci = 100 w porywach do 120

Mozna to zaliczyc do deserów lub tzw Nutelli (do smarowania pieczywa ale mozna tym polac owoce , herbatniki)
- 1 szt jogurt naturalny bez cukru
- 1-2 łyżeczki kakao

dobrze wymieszac , mozna dosłodzic słodzikiem , glukoza lub jak trzeba cukrem
i tak kalorie beda w najgorszym wypadku ok 150  a nie 300 (snickers 485 kcal, mars 451 kcal)

przyznam sie , ze calkiem dobre Ok  i zdrowe bez konserwantów i E jakie sa w czekoladach  Mniam
Odpowiedz
#2

a po takim deserze obowiązkowo 40 minut ćwiczeń z Chodakowską i śmiało można grzeszyć dalej, byle z umiarem Oczko
Odpowiedz
#3

widziałam specjalne batony czekoladowe dla osób na diecie bez cukru w rossmanie i w sklepie dla sportowców- nie kupiłam,bo sztuka wahała się między 6 a 8 zł .
Odpowiedz
#4

6-8 zł to duzo za batonik ..... dobry odstraszacz i efekt taki, ze nie kupujemy Luzik tez dobra dieta cenowa
Jadoda to i tak 1/3 wartosci energetycznej kcal 1 batonika Uśmiech
Odpowiedz
#5

Mufonko,
Masz jeszcze inne pomysły na zdrowsze słodkości?

Ja ostatnio naczytałam się o orzechach- że takie zdrowie, że zawierają tyle dobrych rzeczy i zaczęłam zajadać. Orzechy włoskie lubię tylko jak sa świeże, kiedy mona je całkowicie obrać. O tej porze mają tą gorzką skórkę, dlatego w kąpieli wodnej roztopiłam gorzka czekoladę (bo z wszystkich jeszcze najzdrowsza) i zamaczałam w niej orzechy- nast. wykładałam na rozłożoną folię aluminiową i jak zastygły- pyyyycha Uśmiech
Odpowiedz
#6

Krem czekoladowy inaczej
Składniki:
- 1 dojrzałe awokado
- 1 duży banan
- 8 suszonych daktyli
- 2 płaskie łyżki naturalnego kakao
Awokado i banana obrać, pokroić w kawałki, dodać kakao, daktyle i zmiksować na jednolitą masę. Smacznego! Mniam
Odpowiedz
#7

Polecam zdrowe ciasteczka owsiane.
Składniki:
1 szklanka mąki pszennej pełnoziarnistej
1 i 1/2 szklanki płatków owsianych
2 średnie jabłka
1 bardzo dojrzały banan
3/4 szklanki rodzynek lub innych suszonych owoców (u mnie daktyle)
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 łyżki masła
1 jajko
3 łyżki miodu (ja dałam 5)/ można użyć ksylitolu
1/2 tabliczki gorzkiej czekolady (opcjonalnie)

Przygotowanie:
Blachę do pieczenia wykładamy papierem do pieczenia. Piekarnik nagrzewamy do 180 st C.
Gorzką czekoladę siekamy drobno.
W misce mieszamy suche składniki: mąkę, płatki owsiane, proszek do pieczenia, gorzką czekoladę i bakalie (jeśli figi, daktyle, morele, śliwki – siekamy).
Jabłka ścieramy na tarce na najdrobniejszych oczkach – tak, żeby powstał z nich puree, 1 szklanka. Banana obieramy i zgniatamy widelcem, tak jak jabłko, na puree.
Masło rozpuszczamy. Następnie dodajemy do niego miód, roztrzepane jajko, puree z banana i jabłka. Mieszamy do uzyskania jednolitej masy.
Do suchych składników dodajemy naszą masę. Wszystko mieszamy do połączenia się składników. Można na chwilę odstawić, jeśli chcecie żeby płatki owsiane zmiękły.
Na łyżkę bierzemy niewielkie ilości masy i kładziemy na blaszce zostawiając miejsce między ciastkami (rosną w trakcie pieczenia).
Pieczemy 10-15 min.
Odpowiedz
#8

Budyń czekoladowy z kaszy gryczanej
Składniki na 2 porcje:
-pół szklanki kaszy gryczanej niepalonej
-400 ml mleka kokosowego
-5 daktyle
-1 banan
-4 kostki gorzkiej czekolady
Wykonanie:
Mleko doprowadzamy do wrzenia, wrzucamy kaszę gryczaną, daktyle i gotujemy na wolnym ogniu pod przykryciem ok. 20 min (należy uważać aby mleko nam nie wykipiało).
Pod sam koniec gotowania dokładamy czekoladę oraz pokrojonego banana. Przykrywamy i zostawiamy do całkowitego wystudzenia.
Masę dokładnie blendujemy, jeżeli jest zbyt gęsta dodajemy mleka. Kwiatek
Odpowiedz
#9

Widziałam w netto produkty czekoladowe bez cukry wafelki batoniki i rzeczywiście ich smak jest zupełnie inny.dobry
Odpowiedz
#10

Jaglany deser

Skladniki:
- pół szklanki ugotowanej kaszy jaglanej,
- 1/2 szklanki mleka roślinnego lub krowiego (2 % tłuszczu),
- 1/3 szklanki mrożonych truskawek,
- szczypta mielonych goździków,
- szczypta prawdziwego kakao,
- łyżka otrębów gryczanych.

Ugotowaną na wodzie kaszę jaglaną zmiksować z mlekiem, mielonymi goździkami i kakao. Jeżeli masa będzie zbyt gęsta dodać odrobinę mleka. Truskawki włożyć do rondelka dodać otręby i delikatnie podgrzać, aż powstanie sos truskawkowy. Do miseczki przełożyć zmiksowaną kaszę i polać musem truskawkowym. Na koniec oprószyć cynamonem.. Uśmiech
Odpowiedz
#11

A ja polecam domowej roboty batoniki musli z czekoladą.
Składniki:
- 250 g płatków owsianych
- 1 puszka mleka zagęszczonego słodzonego
- 100 g suszonej żurawiny
- 100 g startej czekolady gorzkiej
- 75 g wiórków kokosowych
- 125 g mieszanki nasion ( słonecznik, dynia, co kto lubi Uśmiech )
- 125 g orzechów laskowych ( tutaj również można zrobić własną mieszankę)

Mleko słodzone podgrzewamy w garnuszku. W naczyniu wymieszać wszystkie pozostałe składniki, dolać ciepłego mleka, dobrze wymieszać.
Formę o wymiarach 23 x 33 cm wyłożyć papierem do pieczenia, na to wyłożyć przygotowaną mieszankę (nie wciskać mocno w dno, ani nie wciskać w ogóle - batony będa zbyt twarde), wyrównać.

Piec około 1 godziny w temperaturze 130ºC. Po około 40 minutach od wyjęcia pokroić na batoniki ( około 16 powinno wyjść)
Odpowiedz
#12

Nutella inaczej

Skladniki:
-1 dojrzałe awokado,
-2 banany,
-2 łyżki miodu,
-2 łyżki kakao,
-odrobina jogurtu naturalnego lub mleka,
-1 opakowanie muffinek Dan Cake


Awokado oraz banana obieramy ze skórki i kroimy na mniejsze części. Następnie wkładamy do kielicha blendera lub wysokiej miski. Kolejny krok to dodanie miodu, kakao oraz jogurtu lub mleka. Całość miksujemy na gładką masę. Jeżeli wolimy aby nasza nutella była bardziej czekoladowa, możemy dodać więcej kakao. Kwiatek
Odpowiedz
#13

Zdrowe kwadraciki o smaku gorącej czekolady – bez cukru
Składniki:
-1 i 1/4 szklanki wrzącej wody
-3 łyżki żelatyny
-1/2 szklanki zimnej wody
-1/2 szklanki ciemnego kakao w proszku
-1/2 szklanki mleka kokosowego w proszku
-1 szklanka oleju kokosowego
-1/3 szklanki naturalnego miodu
-1 łyżka esencji waniliowej
-szczypta soli morskiej
-dodatkowy olej kokosowy do natłuszczenia formy do pieczenia
Wykonanie:
1. Nasmaruj formę (najlepiej szklane naczynie) do pieczenia i odstaw
2. W rondelku, w którym przygotujesz sos, zagotuj 1 i 1/4 szklanki wody
3. Zmieszaj blenderem żelatynę z 1/2 szklanką zimnej wody
4. Pozostaw żelatynę na kilka minut do momentu uzyskania konsystencji żelu
5. Następnie połącz wszystkie składniki
6. Miksuj/zblenduj do uzyskania gładkiej, płynnej konsystencji
7. Otrzymaną masę przelej do nasmarowanego naczynia
8. Umieść w lodówce do momentu stężenia
9. Pokrój w kostkę, smacznego !

Z powyższych składników przygotujemy około 25 kostek. Kwiatek
Odpowiedz
#14

Ciasto czekoladowe bez maki, tluszczu i cukru

Składniki:
-250 g daktyli
-2 szklanki wrzątku (do zamoczenia daktyli)
-2 dojrzałe banany
-3 jajka
-50 g kakao
-50 g mączki migdałowej (zmielone na mąkę migdały)
-1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Wykonanie:
Daktyle zamaczamy we wrzątku i odstawiamy na 20 min. Po tym odsączamy daktyle, ale zachowujemy 1/2 szklanki płynu.
Odsączone daktyle i oczyszczone banany umieszczamy w malakserze, dodajemy wodę pozostawioną po nasączeniu daktyli i miksujemy na gładką masę.
Do masy bananowo-daktylowej dodajemy jaja i ponownie miksujemy.
Następnie masę przekładamy do misy i do niej przesiewamy kakao, mączkę migdałową, proszek do pieczenia i dokładnie miksujemy, lub mieszamy trzepaczką.
Ciasto wlewamy do wyłożonej papierem do pieczenia formy o wymiarach 20x20 cm i pieczemy w rozgrzanym do 180 stopni piekarniku przez ok. 50 min do tz. suchego patyczka. Po upieczeniu studzimy i możemy serwować! Kwiatek
Odpowiedz
#15

może nie czekoladowe, ale szybkie i zdrowe :
Ciastka owsiane:___________
Składniki (wyszło mi 21 sztuk):

5 jajek
3 dojrzałe banany (małe)
płatki owsiane 2,5 szklanki
cynamon 2 łyżeczki
olej kokosowy łyżka.
wszystko dokładnie mieszamy, wykładamy na blachę ciasto łyżką formując ciastka. pieczemy 20-30 min
Odpowiedz
#16

i jeszcze moje ulubione,przepyszne:

Muffinki bananowe.. Najlepsze bezglutenowe ciastko jakie do tej pory jadłam Uśmiech
////////////////
1/2 szklanki mąki ryżowej, 2 banany, 3 jajka, 3 łyżki oleju kokosowego lub innego,
3 łyżki miodu, 3 łyżki kakao, garść suszonych daktyli, łyżeczka sody.
Wszystko blendujemy na gładką masę. W 180' 20min
Smacznego Uśmiech
Odpowiedz
#17

Krem czekoladowy z awokado

Składniki:
-1 dojrzałe awokado
-3 łyżki kakao
-5 suszonych daktyli
-2 łyżeczki syropu z agawy, klonowego lub miodu
-100g czekolady gorzkiej

Sposób przygotowania:
Daktyle bez pestek przełożyć do miseczki i zalać wrzątkiem. Pozostawić na 30 minut, a następnie odlać wodę.
Miąższ z awokado, daktyle i kakao zmiksować na gładką masę. Dodać 2 łyżeczki syropu lub więcej do smaku.
Czekoladę posiekać na kawałki i roztopić w kąpieli wodnej. Pozostawić do ostygnięcia. Zimną, ale jeszcze płynną czekoladę dodać do kremu i wymieszać.
Przykryty krem przechowywać w lodówce.
Kwiatek
Odpowiedz
#18

Deser czekoladowy z kaszy gryczanej

Składniki na 2 porcje:
-pół szklanki kaszy gryczanej niepalonej
-400 ml mleka kokosowego
-5 daktyli
-1 banan
-4 kostki gorzkiej czekolady

Wykonanie:
Mleko doprowadzamy do wrzenia, wrzucamy kaszę gryczaną, daktyle i gotujemy na wolnym ogniu pod przykryciem ok. 20 min (należy uważać aby mleko nam nie wykipiało).  Pod sam koniec gotowania dokładamy czekoladę oraz pokrojonego banana. Przykrywamy i zostawiamy do całkowitego wystudzenia. Masę dokładnie blendujemy, jeżeli jest zbyt gęsta dodajemy mleka.
Kwiatek
Odpowiedz
#19

Lody czekoladowe - dietetyczne

Składniki:
-duży dojrzały banan
-1 czubata łyżeczka kakao
-2 łyżki jogurtu naturalnego

Przygotowanie:
Banana obrać, pokroić w talarki, wrzucić do woreczka i zamrozić. Następnie dodać pozostałe składniki i miksować do uzyskania aksamitnej, gładkiej konsystencji. Mniam Uśmiech
Odpowiedz
#20

wandaewcia napisał(a):może nie czekoladowe, ale szybkie i zdrowe :
Ciastka owsiane:___________
Składniki (wyszło mi 21 sztuk):

5 jajek
3 dojrzałe banany (małe)
płatki owsiane 2,5 szklanki
cynamon 2 łyżeczki
olej kokosowy łyżka.
wszystko dokładnie mieszamy, wykładamy na blachę ciasto łyżką formując ciastka. pieczemy 20-30 min
wydaje mi sie za duzo tych jajek moze 3 szt wystarczyly by tez?
Odpowiedz
#21

Słowo czekolada w temacie jest tu wielkim nadużyciem Dokucza
Odpowiedz
#22

Domowe batony energetyczne - bez cukru, jajek, mleka

Skladniki:
- 200g daktyli (spora garść i jeszcze klika)
- szklanka wody
- pół szklanki płatków kukurydzianych
- szklanka płatków owsianych górskich
- pół szklanki słonecznika łuskanego
- 2 łyżeczki cynamonu
- 3 łyżki siemienia lnianego
- 2 łyżki kakao

Przygotowanie:
1. Daktyle włożyć do garnka i zalać szklanką wody. Gotować na małym ogniu, aż daktyle całkowicie rozmiękną i zrobi się papka.
2. Rozgotowane daktyle wymieszać z pozostałymi składnikami.
3. Mieszankę wyłożyć do formy wyłożonej papierem do pieczenia, wyrównać górę.
4. Piec w temperaturze ok. 180 stopni przez około 25-30 minut.
5. Po ostudzeniu pokroić na kwadraty/prostokąty. Powinno ich być 12-16.
Przechowywać w lodówce, maksymalnie tydzień.  Kwiatek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości