Warsztat 55 - Krewny
#1

Witam wszystkich serdecznie  Uśmiech

Ktoś z moich krewnych miał ostatnio pewien problem. Pytania są 2:
Kim dla mnie jest ta osoba (pytanie w aspekcie pokrewieństwa)?
Co to był za problem?

Z racji podwójnego pytania będzie to zapewne nieco trudniejszy warsztat, ale wierzę w Wasze umiejętności i chęć współpracy ze strony kart Rotfl
Podpowiem, że odpowiedź na pytanie 2 jest prosta jeśli wypadnie odpowiednia karta Uśmiech

Rozwiązanie w niedzielę wieczorem (mam nadzieję, że tyle czasu wystarczy).
Powodzenia!
Odpowiedz
#2

Trudna sprawa Łukasz... Ale ja takie lubię Uśmiech
A więc pierwsza! Wyciągam karty i mam... Nie za wiele chcą do mnie gadać, ale spróbuję!

1. Kto to jest? Rycerz buław.Ktoś młody, więc może być to brat, kuzyn, szwagier... Bo zakładam, że to mężczyzna Uśmiech
2. Co to za problem? Umiarkowanie.Nie miał dostępu do wody? Rotfl Może to był problem z alkoholem... (albo kac!). Mogą to być też jakieś sprawy urzędowe (dotyczące mieszkania) lub finansowe (stracił pracę?)

Na razie tyle wykrzesam, może mi coś jeszcze do głowy przyjdzie...
Odpowiedz
#3

hej , to ja jako druga i o dziwo :
- kim jest ta osoba dla Luci mam KOŁO FORTUNY dokładam Rycerz Buław Oczko - ktoś związany losem , przeznaczony z góry więc przyszło mi na myśle, ze parterka ale ktos spokrewniony jak siostra/brat w tej lini kuzyn/kuzynk
Szczerze mówiąc liczyłam na karty osób typu cesarz , cesarzowa lub paz pucharów noe ale sa takie a nie inne

- na drugie pytanie wyciagnełam 5mieczy - więc tutaj jakias nieszczerość, wykorzystanie, oszustwo, nieuczciwość (moze przez szefa bo 5mieczy wiąże sie ze strategią). kradzież , może byc pomówienie Boi się

Papa
Odpowiedz
#4

Kim dla mnie jest ta osoba- 2 kielichów - To może być twoja żona albo siostra/kuzynka
Co to był za problem? - 9 mieczy - Problem z bezsennością lub jakieś koszmary senne
Uśmiech
Odpowiedz
#5

kto-3 denary-i wymyśl kto, jak tam para?
matka,ojciec inne karty byłyby czyli brat siostra?
jaki problem-4 miecze-pobyt w szpitalu? może jakiś wyjazd ,żeby coś przemyśleć Bezradny
Odpowiedz
#6

Dziękuję za odpowiedzi Rotfl
Zapraszam kolejne osoby
Odpowiedz
#7

Chętnie jutro wezmę udział bo dzisiaj nie jestem w formie. Chyba, że kawa postawi mnie na nogiOczko
PozdrawiamUśmiech
Odpowiedz
#8

kim jest dla Ciebie: as buław, 8 mieczy - bliższa kuzynka (do 2 stopnia pokrewieństwa), lub młody chłopak ale nie syn.


Co to za problem:
Dziedzina: Giermek Denarów
Problem: Sąd
Natura: 9 mieczy

bała się, że nie zda ciężkiego egzaminu, który miał dać konkretną umiejętność/papierek. To mi najbardziej pasuje do uwolnienia się od nauki.
występ przed publicznością, zaprezentowanie się np w konkursie?

nie wiem co to było ale dobrze, ze do tego doszło bo teraz ta osoba lepiej się czuje, może sie wygadała, "przeszła dalej" na płaszczyźnie duchowej i efekty może to pokazać innym;p

?;p
Odpowiedz
#9

Wnocy snilo mi sie, ze straszne glupoty powypisywalam choc cos sie tam niby zgadzalo. I ze to twoj bratanek choc z kart to bardziej siodtrzeniec by wynikalo ale wtedy nie zgazda mi sie dalsza czesc wrozby chyba ze do szkoly juz chodziOczko . Juz nic nie dopisuje. Promised
Odpowiedz
#10

Wiedźma Marta napisał(a):Chętnie jutro wezmę udział bo dzisiaj nie jestem w formie. Chyba, że kawa postawi mnie na nogiOczko
PozdrawiamUśmiech

Czekam z niecierpliwością Rotfl
Odpowiedz
#11

O jakiego krewnego chodzi: paź buław Siostra, kuzynka, szwagierka lub dziecko z rodziny płci żeńskiej (bratanica, siostrzenica).

Jaki to był problem: IV Cesarz (sam wypadł) Postawiłabym na problem z komunikacją, porozumiewaniem się, przekonaniem kogoś do czegoś. Problem z przemieszczaniem się, być może uraz nóg. Może to być również popsute auto (w szczególności coś z kołami lub kierownicą, z zamkiem elektrycznym lub inną blokadą - coś się zawiesza).
Odpowiedz
#12

Pokrewieństwo: Król Kielichów
Problem: 9 Kielichów


Ja bym postawiła na starszego mężczyznę z Twojej rodziny: ojciec, dziadek, wujek

9 Kielichów pod kątem zdrowotnym pokazuje problemy z gospodarką wodną w organizmie lub nawet zatrucie pokarmowe lub/i...alkoholowe
Być może ktoś ostatnio zbytnio oddał się jakiemuś bankietowi, czym też przy okazji naraził się na czyjąś krytykę? Oczko Połączenie tych dwóch kart jest bardzo wymowne boję się aż nazbyt...Oczko


Odpowiedz
#13

Pokrewienstwo- Krol Pucharow

Tata, wujek, dziadek

Problem- 2 Mieczy(-) Pustelnik(-)

To mogl byc problem natury formalnej, urzedowej, sadowniczej, prawniczej. Nie mozna bylo sie z nim sie skontaktowac, milczenie z jego strony..mogl byc wowczas w drodze i cos sie wydarzylo.. wypadek, mandat..To cos zupelnie niespodziewanego..Potrzebowal doraznej pomocy, moze w szpitalu lub czekal na pomoc drogową..Zepsul mu sie samochod..
Odpowiedz
#14

Według mnie to jest mężczyzna starszy ojciec lub dziadek-Król Denarów.
czego dotyczył problem-ktoś puścił jakąś plotkę lub "zasiał" intrygę,która miała go oczernić w oczach rodziny-5 mieczy i 10 Kielichów.
Odpowiedz
#15

Dziękuję za odpowiedzi Uśmiech
Innym zainteresowanym przypominam, że jest jeszcze czas - wyniki wieczorem, około godz 20-21 Uśmiech
Odpowiedz
#16

Łukaszu do wieczora powinnam się wyrobićUśmiech dziękujęUśmiech
Odpowiedz
#17

Kim jest ta osoba...paz monet...brat, kuzyn, mlody mezczyzna, mozliwe, ze studiujacy, uczacy sie..

Jaki problem..? 2 monet...ukradziono mu pieniazki, zdal egzaminy, zyskal wieksza kase na inwestycji..
Odpowiedz
#18

Witaj Uśmiech
Kim jest ta osoba?
Q monet, Pustelnik, 9 buław
Problem
5 monet, 10 buław, Śmierć+8 pucharów
Osobą jest kobieta, starsza kobieta. Stawiam na bliską rodzinę- matkę bądź ciotkę
Problemem było odejście z pracy lub odszedł od niej ktoś bliski.
PozdrawiamOczko
Odpowiedz
#19

Dziękuję za odpowiedzi, po godz 20 podam rozwiązanie Uśmiech
Odpowiedz
#20

10 Monet, Umiarkowanie, Królowa Mieczy - mama lub babcia
8 Monet, Królowa Buław, 9 Pucharów - problem w pracy, może przejście na emeryturę?

Ale podobnie odpowiedziała Marta....
Odpowiedz
#21

Rozwiązanie:
Mojej cioci popsuł się samochód na ruchliwej ulicy, w zasadzie aleji... Do tego stopnia, ze nie mogła nawet zmienić biegów.

Sephinroth napisał(a):Jaki to był problem: IV Cesarz (sam wypadł) Postawiłabym na problem z komunikacją, porozumiewaniem się, przekonaniem kogoś do czegoś. Problem z przemieszczaniem się, być może uraz nóg. Może to być również popsute auto (w szczególności coś z kołami lub kierownicą, z zamkiem elektrycznym lub inną blokadą - coś się zawiesza).
Popsute auto się zgadza, rzeczywiście co nieco się zawiesiło...
Poniekąd przez to problem z przemieszczaniem się Język


Lady of Dreams napisał(a):2 Mieczy(-) Pustelnik(-)
To mogl byc problem natury formalnej, urzedowej, sadowniczej, prawniczej. Nie mozna bylo sie z nim sie skontaktowac, milczenie z jego strony..mogl byc wowczas w drodze i cos sie wydarzylo.. wypadek, mandat..To cos zupelnie niespodziewanego..Potrzebowal doraznej pomocy, moze w szpitalu lub czekal na pomoc drogową..Zepsul mu sie samochod..
To było coś zupełnie nieoczekiwanego, zepsuł się jej samochód, była wówczas w drodze, potrzebowała doraźnej pomocy, ale nie czekała na pomoc drogową od razu zadzwoniła do mechanika Uśmiech Policja chciała jej wlepić mandat za tarasowanie drogi i karty to świetnie pokazały - brak dialogu ze strony policjantów, została z tym sama. Ale wyszła z tego cało.

Wiedźma Marta napisał(a):Osobą jest kobieta, starsza kobieta. Stawiam na bliską rodzinę- matkę bądź ciotkę
Brawo! Jest to starsza kobieta (emerytka), bliska rodzina, konkretnie moja ciocia, konkretnie chrzestna (ja co prawda nie bardzo z kościołem pod rękę, ale z racji bycia chrześniakiem jestem jeszcze bliższy sercu mojej ciotki Oczko )

Galatea napisał(a):10 Monet, Umiarkowanie, Królowa Mieczy - mama lub babcia
blisko

divinetarot napisał(a):Ja bym postawiła na starszego mężczyznę z Twojej rodziny: ojciec, dziadek, wujek
Nie ta płeć, ale wiek się zgadza. Wujek to już bardzo blisko Uśmiech


Teraz mam problem z wyłonieniem zwycięzcy. W zasadzie dałbym 3 pierwsze miejsca dla Sephinroth, Lady of Dreams i Wiedźmy Marty. Wszystkie podałyście prawidłowe konkrety. Co prawda zawsze prawdziwe było odpowiedzenie na jedno z pytań. ale najwięcej szczegółów zgadza się u Lady of Dreams. Poza tym ten wujek (podobnie jak u divinetarot) jest bliski odpowiedzi, więc daję razem 1,5 pkt Język

Dziękuję wszystkim za udział w warsztacie i gratuluję zwyciężczyni!
Odpowiedz
#22

Dzięki za warsztat Luca Buźki

Lady, gratulacje Oklaski Oklaski Oklaski
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości