Moje dzieciątko - może ktoś mi pomoże..
#1

Witam serdecznie Szanownych Forumowiczów, Wróżki i Wróżbitów.
Mam pytanie dotyczące mojego synka Oliwiera 03.07.2014 r. (wiem, że jest bardzo malutki i broń boże nie chcę dla niego wróżby - już mi ją odradzono), Proszę aby ktoś z doświadczeniem spojrzał na jego portret numerologiczny. Mam z nim cały czas jakieś problemy, zdrowotne i z jego reakcjami i zachowaniem. Byłam już u niejednego pediatry i neurologa ale każdy mówi co innego. Nie wiem czy jemu rzeczywiście coś jest, czy może ktoś go zauroczył a może poprostu ma taki charakter. Jeśli mi odmówicie zrozumiem.. ale naprawdę jest mi ciężko...
Pozdrawiam Ewelina.
Odpowiedz
#2

Ja znalazłam ostatnio fajną stronę, która mi bardzo pomogła z moim portretem numerologicznym, bo dopiero się tego wszystkiego uczę, więc póki nikt Ci nie odpisuje to bardzo polecam <!-- m --><a class="postlink" href="http://szark.info/piramida_numerologiczna.html">http://szark.info/piramida_numerologiczna.html</a><!-- m --> Wpisujesz datę synka, wyskakuje Ci jego piramidka i rozpisane cykle itd. i od razu obok, po lewej możesz sprawdzić co dana cyfra w tej jego piramidce oznacza, opisy są dość obszerne, może akurat coś szczególnego zwróci Twoją uwagę. Nawet jest na imię i nazwisko Uśmiech Tyle ile mogę to pomogę Papa
Odpowiedz
#3

Tutaj u Twojego syna widać dużą potrzebę niezależności, ale z drugiej strony nadwrażliwość na bodźce z zewnątrz. Możesz odnosić wrażenie, że on wszystko chce robić po swojemu, może łatwo się niepokoić i szybko wpadać w intensywne stany emocjonalne. Jest to po części charakter cyklu 7, który powoduje, że dziecko jest takie trochę introwertyczne, ale ważne będzie dla niego zrozumienie otoczenia dla jego różnych dziwactw, osobliwych potrzeb. To też po części zasługa drogi życia 8 - duży dynamizm i gdzieś potrzeba organizowania i władzy nad otoczeniem.
Jeśli mogłabym coś poradzić. Spróbuj może puszczać mu w tle łagodną muzykę relaksacyjną, coś co go rozluźni. Kiedy jest pobudzony możesz próbować skupiać jego uwagę ciekawymi przedmiotami, powierzchniami, które będzie dotykał, badał, uczył się na ich przykładzie. Coś co go zajmie. Jego stany niezadowolenia mogą wynikać ze znudzenia lub lęku przed czymś albo podłoże pokarmowe.
Ponieważ urodził się trzeciego dnia miesiąca, jest na pewno typem bardzo ekspresyjnym. Więc hamowanie jego energii tylko wzmoży jego napięcie.
Imię Oliwier ma wibrację 11/8 co jeszcze wzmaga jego wewnętrzną siłę i niezależność wyrazu. Wewnątrz silne napięcia, na zewnątrz może mieć gwałtowne usposobienie.
Z jednej strony takiemu dziecko trzeba zapewnić ciepło i wsparcie, z drugiej - dać mu możliwość ekspresji. Będzie to wymagało pewnego nakładu sił, by zaspokoić jego ciekawość poznawczą. Takie dziecko (w cyklu 7) szybko będzie chłonęło wiedzę, dlatego będzie zainteresowane różnymi zagadkami, chętnie będzie badało otoczenie i próbowało czegoś nowego, ale też będzie potrzebowało obecności drugiej osoby (by czuło się bezpiecznie).
Ważny jest spokój wokół niego, gdyż tak jak pisałam, mimo tego indywidualizmu może przejawiać nadwrażliwość na różne bodźce z zewnątrz, na pokarm również.
Jest rakiem, może więc przywiązywać się bardzo do osób bliskich, rodziny. Źle reagować na zmiany w otoczeniu, na to że zostaje samo na jakiś czas. Zawsze będzie szukał wsparcia, choć może być równocześnie nieznośny we współżyciu, sprawiać wrażenie zamkniętego,odcinającego się.
Raki mają wrażliwy przewód pokarmowy, żołądek. Łatwo coś mu może zaszkodzić.
Zbawienny wpływ wody, muzyki relaksacyjnej z odgłosami strumyków itd Uśmiech
Pierwsza dekoracja ma charakter 1 więc tutaj znów duża potrzeba autonomii + cykl 7 - zamknięcie w sobie.
Łatwo nie jest Uśmiech
Oczywiście należy wykluczyć przyczyny organiczne, ale od tego są lekarze.
Powodzenia i dużo siły życzę Kwiatek
Odpowiedz
#4

Z całego serca dziękuję za pomoc. Jakbym czytała o swoim dziecku Uśmiech Nie jest łatwy w wychowaniu a to dopiero początek. Widocznie już taki mój los, że całe życie walka... Pozdrawiam
Odpowiedz
#5

Ewuś, nie chciałam Cię tutaj wystraszyć, tylko raczej uzasadnić, skąd te zachowania Twojego syna. Spójrz na to z innej strony - wybitne osoby, które dochodzą daleko w swoim życiu, często są trudne w dzieciństwie, ze względu na silną indywidualistyczną osobowość Uśmiech Nie wiem, jakie wybory podejmie Twój syn, jest jeszcze malutki, więc nie warto się nad tym zastanawiać, co będzie za X lat. Ale silne wibracje mogą działać na jego korzyść, uodparniać go, dawać mu siłę w realizacji zamierzeń i bycie inspiracją i przywódcą dla osób słabszych, prawda? Więc główka do góry. Pozwól mu się rozwijać zgodnie z jego potrzebami, choć troszkę utemperowania też mu się przyda. Do takiej osoby raczej będą docierać spokojne, rozsądne argumenty niż krzyki i emocjonalne wystąpienia. Próby silnego narzucenia własnej woli na pewno wywołają opór i silne emocje u niego. Kwestia wyrobienia podejścia Uśmiech
Pamietaj, że Ty jako matka najlepiej znasz swoje dziecko i podświadomie wyczuwasz jego potrzeby. Zaufaj swojej intuicji Uśmiech Myślę, że jeszcze nieraz będziesz dumna ze swojego syna.
Życzę Wszystkie Dobrego Wam obojgu Uśmiech
Odpowiedz
#6

Dziękuję za słowa otuchy, których tak bardzo potrzebowałam i za podpowiedź w jaki sposób traktować synka, żeby był spokojniejszy. Dużo pracy przede mną a chciałabym, żeby synek wyrósł na szczęśliwą osobę, nie tak jak ja... Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości