Wątroba
#1

Ostatnio mam problem z wątrobą i polecono mi jeść ziarna ostropestu. Początkowo miałam opór, ale naprawdę widzę rezultaty. Nie mam plam na skórze.
Ostropest plamisty to roślina, która chroni wątrobę przed szkodliwym działaniem alkoholu i łagodzi stany zapalne na tle cukrzycowym. Jest stosowana także w leczeniu WZW typu A, B i C czy choroby alkoholowej. Mogą po nią sięgnąć także kobiety zmagające się z endometriozą i przedłużonym miesiączkowaniem.
Odpowiedz
#2

A jak długo go stosowałaś, by zobaczyć pierwsze oznaki poprawy? Ja plam skórnych nie mam, ale często miewałam kłopoty z trawieniem. Kiedyś stosowałam go przeszło miesiąc, bez widocznych jakichś rezultatów. Juz lepiej mi pomaga np silimarol - który nota bene ma w składzie ostropest Oczko
Odpowiedz
#3

Już po miesiącu odczuwamy rezultaty! Ja również stosuję ostropest (profilaktycznie)
Mojemu wujkowi, który miał poważne problemy z wątrobą, Ostropest polecił lekarz- u niego te rezultaty były bardziej spektakularne, bo po 3 miesiącach codziennego stosowania nie było śladu po stłuszczeniu wątroby, minęły zaparcia, wzdęcia brzucha..
Niestety nie każdy ostropest może stosować- niektórzy mają po nim biegunki (rzadko się to zdarza, ale jednak...)
Cytryna-ja również polecam spróbować Ci ostropestu- działa naprawdę wspaniale, dużo lepiej niż niektóre leki z apteki, kosztuje około 9 zł. Profilaktycznie stosuje się po 1 czubatej łyżce dziennie- nap. dodając do jogurtu, lub bezpośrednio do buzi, a potem popijamy wodą.
Przy większych problemach z wątrobą od 3 łyżek dziennie do nawet 8!
Odpowiedz
#4

No, ale ja go stosowałam... własnie OczkoI wrecz czasem mi było gorzej. I zastanawiam sie, czy nie przez to, ze mam problemy z trawieniem błonnika. Choc z drugiej strony stosowanie ziaren z babki płesznika na mnie dobrze działało bez sensacji, no ale skutek inny...
Odpowiedz
#5

a może spróbuj soku ze świeżych buraków- tak się dawniej leczyły nasze babcie, a ten sok podobno skutecznie oczyszczał wątrobę.
Dobrze jest też pić drożdże. Sama je stosuję,a robimy to tak: 1/3 kostki drożdży zalewamy wrzątkiem (koniecznie musi być to wrzątek), studzimy, pijemy ostudzone.
Drożdże uzupełniają braki witamin z grupy B –dzięki witaminom z tej grupy mamy lepsze samopoczucie, sen, lepsze trawienie, znika wewnętrzne rozdrażnienie. Dodatkowo dostarczamy swojemu organizmowi biotynę, białko, mikroelementy, cynk, betaglukan, magnez
żelazo, fosfor, chrom. Napój z drożdży należy stosować min 1 miesiąc
Odpowiedz
#6

Witam. Karczoch - pomaga chronić wątrobę. Karczoch zwyczajny (Cynara scolymus) pozytywnie wpływa na pracę wątroby przez pobudzenie wydzielania żółci. Przyspiesza eliminację wraz z żółcią szkodliwych substancji z organizmu i reguluje procesy trawienia. Wspomaga też walkę ze złym cholesterolem.
Karczoch jest warzywem o niskiej zawartości kalorii, ale nie ma za wiele witamin, poza śladową ilością witaminy C i E. Nieco więcej ma za to sodu, potasu, wapnia, fosforu i magnezu. Dzięki niskiej zawartości tłuszczu i kalorii, karczoch zapobiega odkładaniu się nadmiernej ilości cholesterolu i dobrze działa na układ pokarmowy i krwionośny.
Karczocha oraz preparatów zawierających wyciąg z karczocha nie powinny zażywać:

osoby z nadwrażliwością na rośliny z rodziny astrowatych,
osoby cierpiące na niedrożność dróg żółciowych,
osoby, u których stwierdzono kamicę żółciową, przed stosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.
Ostatnio stosuję suplement diety "Karczoch - Zioła w tabletkach. Można dostać w Super Pharm. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#7

Miałam 0d 4 lat problem z alergią na twarzy, czerwona podrażniona skóra, oczy. W końcu postawnowiłąm oczyścić wątrobę - sok z buraków, ostropest, krem nivea i naturalne olejki. Po problemie nie ma śladu. Przy problemach ze zdrowiem najpierw powinniśmy oczyścić organizm - odatkowy efekt nie mam chęci na słodycze Hura .
Odpowiedz
#8

Polecam również dietę wątrobową.
Odpowiedz
#9

Polecam również dietę wątrobową.


No Uśmiech ogranicz mięso smażone ...,mnie wątroba dokucza głównie w święta ,gdy nie ma STOP w spożywaniu mięs, ciast...
Odpowiedz
#10

W diecie wątrobowej wskazane jest białe pieczywo, produkty gotowane, najlepiej na parze. Owoce i warzywa, ale nie surowe. Jabłka np. można przygotować w taki sposób - umyć, wydrążyć środek w całości. Nalać na głębszą patelnię wodę, jabłka poukładać, w środek wsypać cukier, jeśli ktoś lubi dodać cukier waniliowy, cynamon. Przykryć pokrywką (po 10 minutach są gotowe). Polecam. Można w ten sposób od czasu do czasu oczyścić organizm. Później przechodząc na normalną dietę, włączyć powoli produkty smażone i tłuszcz.
Odpowiedz
#11

Mieszanka ziół rozkurczająca ,zmniejszają ból ułatwiają przepływ żółci
Rp.Ziele glistnika 20g
Koszyczek rumianku 20g
Liść melisy 20g
1 łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody zaparzyć pod przykryciem przez ok 5 minut przecedzić i pić ciepłe po 1/2 szklanki kilka razy dziennie nie słodzimy .Receptura sprawdzona . Zyczę dobrego zdrowia.
Odpowiedz
#12

Na watrobe polecam oczyszczanie watroby... najlepiej olejem. Kuracja niezbyt przyjemna, ale za to skuteczna
Odpowiedz
#13

Ja bym prosila ninko Uśmiech

Czy to o to chodzi?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.era-zdrowia.pl/oczyszczanie-organizmu/oczyszczanie-watroby/oczyszczanie-watroby-wg-hulda-regehr-clark.html">http://www.era-zdrowia.pl/oczyszczanie- ... clark.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#14

Własnie zaczełam stosować ostropest, dosypuje go do mojego porannego musli, fakt że trochę psuje mi smak ale zalezy mi by moja wątroba miała się lepiej po sporej ilości leków jakie łykam
Odpowiedz
#15

Ja również jem ostrosept z płatkami owsianymi już ponad miesiąc póki co spektakularnych efektów nie widzę,  ale wciąż wierzę,  że to się Zmieni... Ponoć miałam ja mocno zanieczyszczona,  tak mi Pow człowiek, który zajmuje się medycyna chińska,  od tamtej pory robię wszystko,  żeby jej pomóc Uśmiech
Ninka ja bym prosiła żebyś opisała, też bym chciała coś takiego przeprowadzić
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości