Warsztat 59 - Przypadki chodzą po ludziach
#1

Będąc małą i energiczną dziewczynką....całymi dniami przebywałam na powietrzu i szukałam tzw. adrenaliny.
Mama często miała przeze mnie ciezkie chwile.
Natomiast jedna rzecz powtarzała się nagminnie i doprowadziła w końcu do pewnego wydarzenia

Moje pytania:
Ile miałam lat?
Co tak często robiłam?
Co takiego wydarzyło się w konsekwencji  jednego zdarzenia?


Zapraszam do zabawy Buźki

Warsztat będzie trwał do czwartku do 20....

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#2

rycerz denarów, 10 buław, 6 pucharów... zajęcie to było raczej fizyczne, nierozsądne przy którym potrzebny był upór, możliwe było fizyczne przeciążenie wiek około 6 lat
Odpowiedz
#3

Sprawiedliwość 4 kielichy Giermek kielichów ... byłas nastolatką wrózyłas sie po drzewach lub po dachach .... spadłas w wyniku czego złamałaś rękę?
Odpowiedz
#4

Kochani zapraszam- próbujcie Prosi

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#5

Ile miałaś lat - 7 mieczy - czyli siedem
Co robiłaś - 9 denarów - podkradałaś coś z cudzych ogrodów, owoce, kwiatki? Albo może bawiłaś się tam w Indian?
Co się wydarzyło w konsekwencji - 3 buław - zniszczył się płot, ogrodzenie?
Odpowiedz
#6

wiek - 3 mieczy, 9 mieczy - 3 latka, 9 lat lub 12-13 lat Rotfl, ewentualnie momenty w życiu kiedy doznałaś przykrości np. musiałaś iść pierwszy raz do szkoły, miecze sugerowałyby wręcz podjęcie nauki (a więc ok 6-7 lat)

co tak często robiłaś? - Swiat + Sąd Ostateczny - Pierwsze co mi przyszło na myśl to jazda autobusem na gapę. Drążąc dalej karty... Drażniłaś zwierzęta lub bawiłaś się z dzikimi zwierzętami. Sąd Ostateczny może sugerować grzebanie w ziemi lub zabawę nad wodą. Może też sugerować, że bawiłaś się truchłem zwierzaka (o matko), albo szukałaś adrenaliny na cmentarzu... No i postacie na obu kartach są raczej nagie - może jakieś niewłaściwe, obsceniczne zachowanie, niezgodne z konserwatywnymi normami np. bieganie nago po podwórku. Inna opcja - zaczepiałaś obcych ludzi.

Co się w konsekwencji wydarzyło? 5 buław + 8 mieczy - Doszło do jakiejś kłótni, konfliktu, z którego ciężko było wyjść. Może jakieś wezwanko na policję, areszt, albo przynajmniej szlaban xD Wpadłaś do wody lub jakiejś dziury i nie mogłaś się wydostać. Może ktoś Cię pobił i związał? Smutny

No, to teraz ja poszalałem Rotfl
Odpowiedz
#7

Kwiatek Dziękuję za udział i zapraszam kolejnych chętnych Kwiatek

Nieżle kombinujecie..... Rotfl

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#8

1. Sprawiedliwość -może miałaś ok 8 lat
2. 6 denarów - dzieliłaś się z kimś czymś w potrzebie, dawałaś coś,wynosiłaś z domu, pomagałaś w jakiś sposób być może dokarmiałaś jakieś bezdomne zwierzęta.
3. 8 kielichów - poszłaś gdzieś nową nieznaną drogą i się zgubiłaś. być może wystraszyłaś się, że dostaniesz lanie i nie chciałaś wrócić do domu Uśmiech
Odpowiedz
#9

Dziękuję Ewka za udział Kwiatek

Zapraszam chętnych - próbujcie..... Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#10

Ile miałam lat?- Krolowa Mieczy

Bylas jeszcze pod opieka mamy, okres do 6 lat

Co tak często robiłam?-3 Puchary Krolowa Bulaw

Zaprzatalas ta zabawa mamy glowe , bo mama czula sie zobowiazana aby w niej uczestniczyc, bala sie o Ciebie... Moglas sie bawic w chowanego i chcialas aby mama Cie szukala..Uciekalas od mamy, oddalalas sie od niej..Robilas cos niedozwolonego, cos czego ona Ci zakazywala, to moglo byc sprzeczne z obowiazujacym zwyczajem, prawem

Co takiego wydarzyło się w konsekwencji jednego zdarzenia?- 10 Monet(-) Kochankowie(-)

Ktoregos razu moglas dokonac zlego wyboru kryjowki i ukrylas sie tak, ze sama nie potrafilas sie wydostac, lub byly trudnosci aby Cie znalezc. Byc moze oddalilas sie w jakims sklepie, w miejscu publicznym i trzeba bylo wezwac policje lub innych mundurowych aby Cie odszukac. Mama sie bardzo niepokoila bo nie miala z Toba kontaktu.
Moglas tez sobie cos przywlaszczyc , ukrasc , zlamac prawo i w sprawe musiala wkroczyc policja.
Odpowiedz
#11

Kwiatek Dziękuję Lady...

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#12

Dziś ok 20 cała prawda o moim "przypadku."..kto nie zdązył jeszcze - ma czas....

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#13

Moi drodzy, otóż moja historia jest związana z uwielbieniem do psów. Nie było opcji żeby jakiś pies/ek nie został przeze mnie zagłaskany, nie ważne czy tego chciał czy nie.Większości się to podobało lecz jak to w życiu bywa, razu jednego trafiłam na opór i reakcję. Efektem była ugryziona ręka. Lecz jak to dziecko w wieku 5 lat nie spieszyłam sie do domu a jak dotarłam to okazało się ,ze trzeba odszukać tego psa i sprawdzic czy był szczepiony, bo jak nie to seria zastrzyków w brzuch!! Całe zycie mieszkam w dużym mieście, więc rozumiecie ze to nie było łatwe. Żeby poradzić coś w tej sytuacji nadano komunikat w radiu o 18,/wtedy było mozna za darmo/ ale dzięki zgłoszeniu na milicję.że dnia ...pies pogryzł dziewczynke...własciciel proszony jest o zgłoszenie sie ...itd. Nikt się nie zgłosił ale poznałam tego psa gdy szłam ulicą z mamą. Historia ma szczęsliwy finał bo pies mieszkał niedaleko i był szczepiony.

Kochani nie było łatwo ale i przypadek szczególny.
Dlatego....
Wyróżniam Ewkę za: "pomagałaś w jakiś sposób być może dokarmiałaś jakieś bezdomne zwierzęta."
oraz Lady: "Robilas cos niedozwolonego, cos czego ona Ci zakazywala, to moglo byc sprzeczne z obowiazujacym zwyczajem"w sprawe musiala wkroczyc policja.
Najbliżej prawdy był LUKS: "Drażniłaś zwierzęta lub bawiłaś się z dzikimi zwierzętami"..."wezwanko na policję"..rodzice zgłosili sami. Uśmiech

Ja tylko je chciałam pogłaskać... Kotek
Niniejszym ogłaszam, że zwycięzcą jest LUKS - Gratuluje Kwiatek Oklaski

Wszystkim biorącym udział w moim warsztacie serdecznie dziekuję Buźki

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#14

Gratuluje Luks!
Odpowiedz
#15

Dziękuję Jantar za wspaniały warsztat Buźki
Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w warsztacie!

Pozwól, że pomedytuję nad swoimi kartami. Na kwestie zwierzęce wpadłem tylko dlatego, że na karcie świata (XXI) obecne są postaci zwierzęce.
5 buław faktycznie może pokazywać pogryzienie - ja sztampowo pomyślałem o pobiciu, ale przecież w grę wchodzą wszystkie urazy mechaniczne wskutek agresji. Głupek I jednak zaczepiałaś obcych, tylko nie ludzi Język
8 mieczy może jako ryzyko zastrzyków Rotfl które jednak nie nastąpiło. Bodajże w talii Tarot of Dreams to świetnie widać.

Warsztat 60 wkrótce!
Odpowiedz
#16

To ja dziekuję...i czekam na Twój warsztat!

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#17

Łukasz, gratuluję, zaszalałeś! Oklaski Buźki
Odpowiedz
#18

Gratulacje Kwiatek a swoja drogą mam podobne wspomnienia tylko, ze obyło się bez pogryzień Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości