Warsztat 62 - Określanie miejsca
#1

Witam serdecznie kochani  Buźki
Oto nastepny Warsztat i nastepne pytanie :
Mieszkam w domu..jakiego typu jest to budynek..?
Czym charakterystycznym sie wyroznia..?
Czy cos ciekawego, niespotykanego w innych dzielnicach miasta, znajduje sie nieopodal..?

Zapraszam Wszystkich do zabawy i nauki przy okazji, zwyciezce podam w najblizszy czwartek wieczorem.. Buźki
Odpowiedz
#2

jakiego typu jest ten budynek-9 pucharów-jest solidny,bezpieczny,półokrągły,może tworzyć ciąg innych budynków
czym charakterystycznym się wyróżnia-Diabeł-kolor czerwony? jakieś zdobienia metalowe,łańcuchy?
czy coś ciekawego niespotykanego w innych dzielnicach się znajduje-7 mieczy-coś związanego z mieczem,muzeum broni/ cyrk? ew. pałac ?
mam nadzieję,że głupot nie wypisałam,pewnie byłoby łatwiej jakbym kiedyś była w Anglii i widziała budynki Bezradny
Odpowiedz
#3

poranna_cisza napisał(a):(...)Mieszkam w domu..jakiego typu jest to budynek..?
Czym charakterystycznym sie wyroznia..?
Czy cos ciekawego, niespotykanego w innych dzielnicach miasta, znajduje sie nieopodal..?

(...)

1. 5 buław + Umiarkowanie - mam dwa typy - albo zwykły blok mieszkalny, albo dom wielorodzinny, prawdopodobnie z dużą ilością drewnianych elementów
2. Kochankowie - wyróżnia się tym, że jest bliźniaczy (to chyba uzupełnienie do poprzedniego pytania - dom typu bliźniak), wokół budynku jest więcej zieleni, ogród, drzewa (możliwe, że owocowe), albo jest tam coś "romantycznego" np. sadzawka dla ptaków, jakaś rzeźba. Także postawiłbym na czerwoną kolorystykę.
3. Sprawiedliwość - nieopodal jest jakiś urząd - może urząd stanu cywilnego lub jakiś dworek, miejsce weselne itp (z Kochankami pasuje Rotfl), ewentualnie inny urząd - urząd miasta/gminy, budynek sądu, urząd skarbowy, ambasada. A może jakieś miejsce związane z polskością np. sklep z polską żywnością.

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#4

Dziekuje Ayla, dziekuje Luks za udzial w warsztacie Buźki
Zapraszam pozostale osoby Buźki
Odpowiedz
#5

Przypominam Wszystkim chetnym do zabawy, ze wyniki Warsztatu beda podane w czwartek wieczorem Buźki
Zapraszam, odwazni beda mile zdziwieni, jak karty potrafia wszystko, o co sie pytamy, przekazac.. Hura
Odpowiedz
#6

Mieszkam w domu..jakiego typu jest to budynek..?- Umiarkowanie(-) Krolowa Monet

Karty pokazaly , ze jest to mieszkanie, ktore ktos Wam wynajmuje, nie nalezy do Was , placicie za nie dosc sporą kwote. Jest to dom rotacyjny i sluzy do wynajmu, przynajmniej jakas jego czesc. Moze odbiegac czyms od innych domow. Umiarkowanie wskazuje na plyny, wiec moze byc pomalowany na jakis ciekawy, niebanalny kolor w odcieniach czerwieni, bo skrzydla aniola na Umiarkowaniu sa czerwone. Dom moze nie byc ukonczony albo byc w jakims remoncie. Krolowa Monet wskazuje rowniez na to ze budynek ten jest domem na wsi, lub gdzies poza miastem lub na jego obrzerzach, gdzie jest ogrod , nieopodal moze byc rzeka, strumien, morze, jezioro lub jakies oczko wodne lub basen, ewentualnie czesc domu jest przystosowana do sprzedazy czegos i sluzy jako bar, restauracja, sklep, apteka, poczta.. ...Obstawialabym, ze jest dwupietrowy z przystosowanym poddaszem do mieszkania lub podpiwniczeniem..


Czym charakterystycznym sie wyroznia..?10 Buław 2 Monety
Jest zrobiony z pali drewnnianych lub desek, moze byc blizniakiem lub miec dwa wejscia. Jest to duzy dom, byc moze mieszkaja tam tez dzieci i jest plac zabaw, podworko, a takze zwierzeta np psy.. a takze jak juz wspominalam wczesniej warzywniak lub sad lub po prostu kilka grzadek gdzie rosna warzywa lub kilka drzew owocowych. Byc moze z okien domu widac las.

Czy cos ciekawego, niespotykanego w innych dzielnicach miasta, znajduje sie nieopodal..?- 8 Mieczy(-) Rycerz Monet

Jakis urzad jest blisko, to moze byc szkola, Kosciol, jakis zabytek, bank, klasztor albo zamek...
Odpowiedz
#7

Dziekuje Lady za udzial w Warsztacie Buźki
Odpowiedz
#8

Ja wyciągłam Cesarza,2 Buławy i nie pamiętam bo karty wyciągałam rano i tak mi zeszło az do tej chwili ,ale pamiętam dużo zieleni na tych kartach.
Więc powiedziałabym tak ,ze budynek widziaabym taki stabilny,większy,masywny o dość grubszych murach typu zamek a wokół dużo zieleni.....to tyle z mojej strony Oczko

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#9

Dziekuje Izydko za udzial w Warsztacie Buźki
Odpowiedz
#10

1. Paź pucharów - Budynek w pobliżu wody, piętrowy, raczej nie stary, może nie do końca wykończony, dość oryginalny.
2. Paź mieczy - jest to budynek wolnostojący, dość wysoki,położony na wzniesieniu w znacznej odległości od innych zabudowań.
3. Głupiec - może znajduje się tam jakiś park rozrywki,ogród zoologiczny, szpital położniczy, szkoła/przedszkole.
Odpowiedz
#11

Ewka, dziekuje za udzial w Warsztacie Buźki
Odpowiedz
#12

Gosiu czekaj na mnie, jak wrócę z pracy to też wezmę udział Buźki
Odpowiedz
#13

Filifionka napisał(a):Gosiu czekaj na mnie, jak wrócę z pracy to też wezmę udział Buźki
Bede czekac na Ciebie kochana Buziak
Odpowiedz
#14

Dobra to i ja się skuszę, posłużę się talią Waite, zobaczymy co wyczaruje Uśmiech

1. Jakie jest to budynek? Pustelnik + 10 Mieczy Myślę Gosiu, że jest to domek wolnostojący, raczej gdzieś na obrzeżach miasta lub nieco oddalony od innych domków, choć to rzadkość w Anglii, chyba, że mieszkasz gdzieś na jakimś pustkowiu hahaha Ale zostańmy przy obrzeżach miasta. Najprawdopodobniej domek jest z czerwonej cegły lub ma czerwony dach (postac jest okryta czerwonym kocem), myślę też, że jest dobrze oświetlony. Latarnia też może być blisko, bo Pustelnik trzyma lampę w ręku Uśmiech Może to również oznaczać, że mieszkasz pod nr. 10 lub 9? Who knows? Oczko

2. Czym się wyróżnia? 5 Kielichów + 8 Mieczy No tu mi fajnie karty pokazały wzniesienie, domek może leżeć więc na jakimś wzniesieniu, pagórku, górce nieco wyżej niż inne domy... Na obu kartach mam budynki z jedną częścią wyższą od drugiej, jakby to była jakaś wieżyczka...albo pięterko a poniżej np. garaż? Na wielu kartach mam wzniesienia i wodę, a dokładniej most. Myślę, że niedaleko Ciebie znajduje się jakaś woda, mostek, rzeczka, strumyczek,jeziorko nic wielkiego, widzę także drzewa. Ładną masz tą okolicę, zieloną, dużo kwiatów Uśmiech

3. Co się znajduje nieopodal? Paź Monet + Król Mieczy zapewne coś związanego z dziećmi lub studentami, plac zabaw, boisko, szkoła, przedszkole, uczelnia. Z drugiej strony ten Król wskazywałby też na jakiś urzędowy budynek, szpital może, co by to nie było myślę, że ma jakąś wartość, może jakiś zabytek i może mieć powiązanie z dziećmi.

p.s dodam, ze nie czytałam wczesniej innych postow aby sie nie sugerowac Uśmiech

To tyle z mojej strony Uśmiech)
Pozdrawiam


Odpowiedz
#15

Dziekuje Beatko za udzial w warsztacie Buźki
Odpowiedz
#16

Jednak nie dam rady dzisiaj Smutny Kończcie beze mnie, zaszaleję w kolejnym warsztacie Uśmiech
Dziękuję Gosiu Buźki
Odpowiedz
#17

Czekamy na Filifionke, tak jak obiecalam..ciagle jeszcze warsztat otwarty, zapraszam do zabawy kochani Buźki
Odpowiedz
#18

Ok, dostalam informacje, ze Filifionka juz dzisiaj nie napisze, wiec zapraszamy Ja do nastepnego Warsztatu, a teraz podaje wyniki Wszystkim zainteresowanym Buźki

Ayla :
Cytat:jakiego typu jest ten budynek-9 pucharów-jest solidny,bezpieczny,półokrągły,może tworzyć ciąg innych budynków
czym charakterystycznym się wyróżnia-Diabeł-kolor czerwony? jakieś zdobienia metalowe,łańcuchy?
czy coś ciekawego niespotykanego w innych dzielnicach się znajduje-7 mieczy-coś związanego z mieczem,muzeum broni/ cyrk? ew. pałac ?
Oklaski

Luks :
Cytat:1. 5 buław + Umiarkowanie - mam dwa typy - albo zwykły blok mieszkalny, albo dom wielorodzinny, prawdopodobnie z dużą ilością drewnianych elementów
2. Kochankowie - wyróżnia się tym, że jest bliźniaczy (to chyba uzupełnienie do poprzedniego pytania - dom typu bliźniak), wokół budynku jest więcej zieleni, ogród, drzewa (możliwe, że owocowe), albo jest tam coś "romantycznego" np. sadzawka dla ptaków, jakaś rzeźba. Także postawiłbym na czerwoną kolorystykę.
3. Sprawiedliwość - nieopodal jest jakiś urząd - może urząd stanu cywilnego lub jakiś dworek, miejsce weselne itp (z Kochankami pasuje Rotfl), ewentualnie inny urząd - urząd miasta/gminy, budynek sądu, urząd skarbowy, ambasada. A może jakieś miejsce związane z polskością np. sklep z polską żywnością.
Oklaski

Lady of Dreams :
Cytat:Karty pokazaly , ze jest to mieszkanie, ktore ktos Wam wynajmuje, nie nalezy do Was , placicie za nie dosc sporą kwote. Jest to dom rotacyjny i sluzy do wynajmu, przynajmniej jakas jego czesc. Moze odbiegac czyms od innych domow. Umiarkowanie wskazuje na plyny, wiec moze byc pomalowany na jakis ciekawy, niebanalny kolor w odcieniach czerwieni, bo skrzydla aniola na Umiarkowaniu sa czerwone. Dom moze nie byc ukonczony albo byc w jakims remoncie. Krolowa Monet wskazuje rowniez na to ze budynek ten jest domem na wsi, lub gdzies poza miastem lub na jego obrzerzach, gdzie jest ogrod , nieopodal moze byc rzeka, strumien, morze, jezioro lub jakies oczko wodne lub basen, ewentualnie czesc domu jest przystosowana do sprzedazy czegos i sluzy jako bar, restauracja, sklep, apteka, poczta.. ...Obstawialabym, ze jest dwupietrowy z przystosowanym poddaszem do mieszkania lub podpiwniczeniem.. Oklaski

Izyda :
Cytat:Ja wyciągłam Cesarza,2 Buławy i nie pamiętam bo karty wyciągałam rano i tak mi zeszło az do tej chwili ,ale pamiętam dużo zieleni na tych kartach.
Więc powiedziałabym tak ,ze budynek widziaabym taki stabilny,większy,masywny o dość grubszych murach typu zamek a wokół dużo zieleni..
Oklaski

Ewka :
Cytat:1. Paź pucharów - Budynek w pobliżu wody, piętrowy, raczej nie stary, może nie do końca wykończony, dość oryginalny.
2. Paź mieczy - jest to budynek wolnostojący, dość wysoki,położony na wzniesieniu w znacznej odległości od innych zabudowań.
3. Głupiec - może znajduje się tam jakiś park rozrywki,ogród zoologiczny, szpital położniczy, szkoła/przedszkole.
Oklaski

Beata :
Cytat:1. Jakie jest to budynek? Pustelnik + 10 Mieczy Myślę Gosiu, że jest to domek wolnostojący, raczej gdzieś na obrzeżach miasta lub nieco oddalony od innych domków, choć to rzadkość w Anglii, chyba, że mieszkasz gdzieś na jakimś pustkowiu hahaha Ale zostańmy przy obrzeżach miasta. Najprawdopodobniej domek jest z czerwonej cegły lub ma czerwony dach (postac jest okryta czerwonym kocem), myślę też, że jest dobrze oświetlony. Latarnia też może być blisko, bo Pustelnik trzyma lampę w ręku Uśmiech Może to również oznaczać, że mieszkasz pod nr. 10 lub 9? Who knows? Oczko Oklaski

2. Czym się wyróżnia? 5 Kielichów + 8 Mieczy No tu mi fajnie karty pokazały wzniesienie, domek może leżeć więc na jakimś wzniesieniu, pagórku, górce nieco wyżej niż inne domy... Na obu kartach mam budynki z jedną częścią wyższą od drugiej, jakby to była jakaś wieżyczka...albo pięterko a poniżej np. garaż? Na wielu kartach mam wzniesienia i wodę, a dokładniej most. Myślę, że niedaleko Ciebie znajduje się jakaś woda, mostek, rzeczka, strumyczek,jeziorko nic wielkiego, widzę także drzewa. Ładną masz tą okolicę, zieloną, dużo kwiatów Uśmiech Oklaski

3. Co się znajduje nieopodal? Paź Monet + Król Mieczy zapewne coś związanego z dziećmi lub studentami, plac zabaw, boisko, szkoła, przedszkole, uczelnia. Z drugiej strony ten Król wskazywałby też na jakiś urzędowy budynek, szpital może, co by to nie było myślę, że ma jakąś wartość, może jakiś zabytek i może mieć powiązanie z dziećmi.
Oklaski Oklaski Oklaski

Kochani, Wszyscy zobaczyli wiecej lub mniej prawdy, jednak kazdy z Was widzial stan faktyczny Oklaski
Jakiego typu jest to budynek? Jest to bungalow, domek jednopoziomowy, blizniaczy ze stojacym obok a praktycznie prawie przyklejony do swojego lustrzanego odbicia, w ktorym mieszkaja nasi cudowni sasiedzi. dom polozony jest na peryferiach miasta, z dala od centrum, w pieknej i ciechej a zarazem bardzo zielonej dzielnicy..woda, jaka zobaczyliscie to z pewnoscia ogromne kaluze, ktore zalegaja pod scianami domu w czasie intensywnych opadow, gdyz dom znajduje sie w niewielkiej dolince i wszystko splywa pod nasze okna..mamy poddasze, ktore w przyszlosci chcemy przebudowac na czesc mieszkalna a konkretnie na sypialnie z kominkiem.. Hura

Czym charakterystycznym sie wyroznia? Charakterystycznym dla tego domu jest okragle okno kuchenne, widoczne od frontu i czerwona cegla, z jakiej jest zbudowany, oraz spadzisty dach wylozony dachowka..dom jest z drugiego konca "przyklejony" do sciany wiekszego domu sasiadow, wiec stad pewno te "wiezyczki" widoczne w kartach..

Czy cos ciekawego, niespotykanego w innych dzielnicach miasta, znajduje sie nieopodal..?
Nieopodal znajduje sie lotnisko Birmingham, wiec widzimy wszystkie przepiekne samoloty startujace i ladujace prawie nad naszymi glowami, co daje nam przepiekne widoki ( w rodzinie mamy zasluzonego lotnika wiec rozumiecie fascynacje Tak ) i dlatego pewno te miecze sie pokazywaly, ostre jak skrzydla samolotow.. Oklaski

Warsztat wygrala Beatka ( mieszkamy pod numerem 339 ), pomimo iz sporo osob podalo bardzo interesujace i prawdziwe szczegoly, za co pieknie dziekuje i gratuluje zwyciezczyni !
Szczegolne wyroznienie dla Ayli, jako zacheta do czestszego udzialu w Warsztatach i cwiczenia z kartami! Buziak
Odpowiedz
#19

dzieki za wspólnie spedzony czas....i za obszerne wyjasnienie-weryfikację
Gratulacje dla Beatki!!!! Kwiatek Kwiatek Kwiatek Oczko

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#20

Dziekuje za ciekawy warsztat! Gratulacje dla zwycięzczyni!
Odpowiedz
#21

Dziekuje Izydko, dziekuje Lady kochana, mialam dylemat z Wami, bo tak pieknie i obszernie opisalyscie wszystko, ze chyba tylko zdjecia brakowalo.. Rotfl a z ta woda to mnie rozwalilo..nawet o tym nie myslalam, gdy zadawalam pytania..a wszystko wyszlo..tylko mostek musze jeszcze postawic, zeby w czasie deszczu do drzwi dojsc.. Rotfl
Odpowiedz
#22

Wow dziękuję!!!! Ależ się cieszę, choć się nie spodziewałam... jednak mieszkasz w dolince a nie na wzgórzu, karty pokazywały róznice wysokości a wiesz, że miałam ci napisać, że ta woda to może być po prostu jakaś kałuża hahah Lotniska karty mi ściśle nie pokazały, ale wyszły same karty dworskie - można by to czytać jako tłum ludzi Uśmiech)

Kolejny warsztat obmyślę niebawem, więc cierpliwości!!! Jeszcze raz wszystkim dziekuję!!!


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości