Mniejsze karty
#1

Hej. Czy zna ktoś może talię, która byłaby mniejsza od standardowego tarota? Nie chodzi mi o rozmiar mini, tylko taki jak np. Kipper, czy normalne karty do gry?
Odpowiedz
#2

O jednej talii w nietypowych rozmiarach słyszałem i zresztą widziałem na necie sprawdź Pocket Tarot z kartami Ridera Waita Oczko
Odpowiedz
#3

Wielkie dzięki za info  Uśmiech. Rzeczywiście są dużo mniejsze. 
Już myślałam, że pozostaje tylko wziąć się za obcinanie ramek w jakiejś standardowej talii.....
Odpowiedz
#4

Jest wiele takich talii, Żubrówko... gorąco polecam Ci talię Hanson-Roberts (można kupić w Ósemce) - rozmiar 10x6 cm, świetna grafika, b. porządne wykonanie. Ja bardzo często z niej korzystam.


Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Le Caro, wielkie dzięki Buźki to piękna talia i rozmiar akuracik Hura
Odpowiedz
#6

Ja wróżę z wersji Pocket: tarota Ridera-Waite'a, kart Lenormand i cygańskich. Polecam, bardzo wygodne. Uśmiech
Odpowiedz
#7

To moje ulubione, bo nie cierpię dużych, mimo, że mam długie palce, ale lubię energiczne tasowanie, z małymi kartami łatwiej. Sporo wyszło takich talii, od RWS w pudełkach metalowych i wersji pocket/mini po klony Universal, Radiant Wise Spirit, New Vision, do tego Visconti, Harmonious, Dark Tarot Royo, Golden Klimt, Marseille, Sexual Magic, Manara, Pagan, Primavera/Art Nouveau, Celtic, Everyday Tarot, Egyptian, Pagan Cats, Ceccoli, Tarot of Druids, Mermaids, Everyday Witch, Manga, Inversion i nawet jest kieszonkowa wersja pięknych kart Dreams of Gaia. Kupiłabym Dragons Tarot mini aut. Manfredi Toraldo, ale nakład już wyczerpany, więc niestety tylko na zagranicznych aukcjach, ceny $$$, nie dam tyle za kartoniki w pudełku.

Lo Scarabeo ma całą linię kart mini. Ostatnio wyszedł Night Sun mini (5 x 8,1 cm w stosunku do I wyd. 6,6 x 12 cm, też ją mam), więc go od razu przytuliłam. Myślę też o małym Steampunk B. Moore.

Do częstego używania mogę Ci polecić kieszonkowy RWS (Tarot of A.E. Waite - AGM Urania, pocket version), bo to dobry, gruby papier, białe ramki, ale paskudnie śmierdzi, po otwarciu można się zatruć  Wnerw Jest też wersja mini.

Co do Dark Tarot Royo - są na prawdę malutkie 4,4 x 8 cm (I wyd. 6,6 x 12 cm), ale laminowane i niestety po miesiącu używania już widzę, że papier na brzegach zaczyna się zdzierać. Trzeba je tasować delikatnie.

W ramach ciekawostek, jest też maciupeńka wersja RWS (Tiny Universal Waite Tarot) czasem z plastikowym pudełkiem-zawieszką na szyję (bywa na Al...) i The Smallest Tarot of The World (Gnomes' Tarot, Lo Scarabeo) rozmiar kart... 1,4 x 2,2 cm oraz World's Tiniest Tarot Card Set (Merrimack Publ.) z lat 60-tych na bazie RWS, ale chyba wyszła reedycja, coś koło 2,54 x 4,44 cm.
Recenzje znajdziesz na YouTube.

Natomiast, jak potrzebujesz jakieś malutkie karty afirmacyjne, albo do przepowiedni, to bierz Anielskie Klucze, niedrogie i bardzo pozytywne, miękki papier, twarde pudełko.
Odpowiedz
#8

Już z pół roku temu "ustrzeliłam" mniejszą talię. Jest to tarot Wheel of the Year. Rozmiar 9,8 x 5,7 czyli akuracik!
Ale gdybym wiedziała z jakiego źródła pochodzi, to bym nie kupiła. Nie miałam pojęcia, że karty też są podrabiane Beczy
Pudełko wygląda zupełnie inaczej niż oryginalne, ale pomyślałam, że to specjalnie, żeby było wiadomo które mają normalny rozmiar, a które mniejszy.
Jakość jest niezła, kolory też, ale na niektórych kartach są rozmazane ślady z drukarki. I dopiero to dało mi do myślenia. Zaczęłam szukać, koleżanka mi też coś wspomniała, no i się dowiedziałam!!!
Odpowiedz
#9

Ja z tych mniejszych mam Witches Tarot Ellen Dugan.
Bardzo je lubię,  są poręczne, mają piękne obrazy, jednak mam je pół roku i są już dość zniszczone, chyba bardziej niż inna talia, którą mam 15 lat????
Odpowiedz
#10

(01-08-2020, 18:00)Żubrówka napisał(a):  Już z pół roku temu "ustrzeliłam" mniejszą talię. Jest to tarot Wheel of the Year. Rozmiar 9,8 x 5,7 czyli akuracik!
Ale gdybym wiedziała z jakiego źródła pochodzi, to bym nie kupiła. Nie miałam pojęcia, że karty też są podrabiane Beczy
Pudełko wygląda zupełnie inaczej niż oryginalne, ale pomyślałam, że to specjalnie, żeby było wiadomo które mają normalny rozmiar, a które mniejszy.
Jakość jest niezła, kolory też, ale na niektórych kartach są rozmazane ślady z drukarki. I dopiero to dało mi do myślenia. Zaczęłam szukać, koleżanka mi też coś wspomniała, no i się dowiedziałam!!!

Tak, większość replik/podróbek z Ali (a obecnie na Alle też) to mniejsze karty na cieńszym papierze. Ostatnio widziałam, że nawet podrobili Golden Art Nouveau. Dostałam 2 repliki innych kart w prezencie, czekam na listonosza, ale to tylko do kolekcji jako ciekawostki, bo oczywiście nie będę z nich wróżyć klientom z szacunku dla ilustratorów; sama rysuję, piszę, a kradzież pomysłów i sprzedaż bez zysku boli. Najlepsze jest to, jak Chińczycy reklamują te podróbki, że ich produkcje są lepsze niż oryginały, bo mniejsze, albo bardziej kolorowe Rotfl
Co do małych oryginałów, to kupiłam ostatnio Night Sun mini - one nie tylko są zminiaturyzowane, ale autor dodał/ujął kilka szczegółów z kart, obramowanie jest dołem inne, więc w zasadzie kupujemy podobną, a nie taką samą talię.
Odpowiedz
#11

Mini też mam. Jest to Universal - oryginalny!!! Bardzo dobrze mi się z nim pracowało. Swego czasu miałam gabinet wróżb na naszym forum i robiłam rozkłady praktycznie tylko tą talią, z uwagi na mało miejsca przy komputerze. Sprawdzała się doskonale Ok 
Z dużych talii rzadko korzystam, nie radzę sobie z tasowaniem. Dlatego polowałam na trochę mniejszą. Koła Roku zawsze mi się podobały, więc jak znalazłam mniejszą, wpadłam w zachwyt i wyłączyło się myślenie. Ale nic to, nie oddam przecież, no i zawsze to jakaś lekcja na przyszłość! Tak
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości