PSYCARDS Maggie Kneen
#1

Chce wam tutaj przedstawic karty, o ktorych juz gdzies kiedys wspomnialam, niektorzy byc moze pamietaja. To PSYCARDS, wydane przez U.S.Games Systems.Inc.USA, ilustracje by Maggie Kneen. Kart jest 40 w tali. Podpisane sa , co prawda w jezyku angielskim, ale wiekszosc tych slow na pewno kazdy juz zna...jak na przyklad MONEY , PEACE , MOTHER , THE FOOL , THE STARS , UNION , LIBERATION , THE SUN , NEVER itd....Sa tam tez dwie rownie wazne karty YES i NO , ktore sa bardzo pomocne w pytaniach na "TAK" i "NIE", gdy potrzebujemy otrzymac jedna jasna odpowiedz "tak" czy "nie". Uzywam ich najczesciej wlasnie wtedy.Nigdy mnie nie zawiodly. Karty sa pieknie wydane, maja bardzo ladne "koszulki" a instrukcja do nich jest nieskomplikowana, 2-3 zdania wyjasniajace do kazdej karty, wiec mysle, ze kazdy z was mialby mozliwosc jej przetlumaczenia, jesli nie osobiscie to ktos ze znajomych, naprawde. Proponuje wszystkim, w miare swoich mozliwosci finansowych, zaopatrzyc sie w nie, bo sa naprawde swietne i bardzo przydatne

[Obrazek: OgaPyIc.jpg]

[Obrazek: mmP7Qpq.jpg]

[Obrazek: 3qTSpn3.jpg]
Odpowiedz
#2

Bardzo ciekawa talia kart. Nie posiadam jej osobiście, ale widziałam u mojej znajomej.
Na tej stronce można obejrzeć wszystkie karty http://www.psycards.com/library/the-individual-cards

W Psycard znajduje się 40 kart i są one podzielone na kategorie:

1. Karta zadającego pytania

Karty czterech kierunków:
2. Tak
3. Nie
4. Teraz
5. Nigdy

Siedem fundamentów:
6. Ciało
7. Dom
8. Praca
9. Umiejętności
10. Pieniądze
11. Przyjaźń
12. Fortuna

Siedem archetypów:
13. Ojciec
14. Matka
15. Narodziny
16. Śmierć
17. Libido
18. Destrukcja
19. Pokój

Siedem symboli:
20. Słońce
21. Księżyc
22. Gwiazdy
23. Drzewo
24. Waga
25. Wieża
26. Koło

Siedem postaci:
27. Piękność
28. Wojownik
29. Kłamca
30. Nieznajomy
31. Mędrzec
32. Głupiec
33. Bestia

Siedem zdarzeń:
34. Wiadomość
35. Podróż
36. Zagadka
37. Więzienie
38. Wyzwolenie
39. Jaskinia
40. Pojednanie


A może ktoś ma rozszerzone opisy poszczególnych kart?
Odpowiedz
#3

Czy chodzi ci o interpretacje kazdej karty? Ja mam po angielsku. Moge przetlumaczyc jak chcesz, ale zejdzie mi sie z.tym troche, bo wszystko musze wlasnorecznie wklepac.
Odpowiedz
#4

Super, Liluś. Właśnie o to mi chodziło, ale nie spiesz się z tym tłumaczeniem tak bardzo.
Podsyłaj nam małymi porcyjkami, cobyśmy się mogli z nimi dobrze zaznajomić. Dzięki za inicjatywę.

Pierwszą kartą jest - Karta zadającego pytania

.....................................[Obrazek: JYxoYap.jpg]

Na obrazku przedstawiony jest widok jakiegoś labiryntu z góry.
Z samej nazwy karty można już uznać, że służy ona do oznaczenia osoby zadającej kartom pytanie.
W związku z tym karty otaczające wskażą najważniejsze aktualnie sprawy, problemy, czynniki, zdarzenia, sytuacje itd. itp. dotyczące naszego kwerenta. Ciekawe, jaką jeszcze funkcję spełnia ta karta w rozkładzie?
Odpowiedz
#5

The Inquirer -
is about you, the person asking the questions. It is the "I" for Inquiring and indicates you are asking for guidance and clarification. It shows the maze of your own psychology. You are embarked on a journey of enlightenment. The position of this card in a spred is crucial. The cards around it influence the Inquirer and you should always watch for is.

PYTAJACY -
dotyczy osoby zadajacej pytania. Wskazuje,ze prosisz o informacje i wyjasnienie. Pokazuje labirynt twojego umyslu. Podjelas podroz do oswiecenia. Pozycja tej karty w ukladzie jest przelomowa. Karty ja otaczajce maja wielki wplyw na nia i zawsze powinnas zwracac na nia uwage.

Tu jest tylko tyle o tej karcie(o innych zreszta tez nie wiecej) , czyli to co juz sama wyglowkowalas.
Odpowiedz
#6

The YES Card -
is one of the cards that helps you make decisions. It is a green light. It says take a positive attitude, go ahead. Things are favourable to what you want to do.
Karta TAK - pomaga ci podjac decyzje. To zielone swiatlo. Nastaw sie pozytywnie i...naprzod. Okolicznosci ci sprzyjaja w tym co chcesz zrobic.

The NO card -
is the oposite. It is a red light. Don't go careering ahead on your plans. It can suggest a negative feelling in your thinking.
Karta NIE - jest przeciwienstwem. To czerwone swiatlo. Nie idz tak smialo ze swoimi planami. moze sugerowac negatywne przeczucia.(nie wiem czy ok tlumacze)

The NOW card -
tells you of ripeness and immediacy.The climate is right to act. Opportunity knocks for you.
Karta TERAZ - mowi ci o dojrzalosci(np.decyzji) i natychmiastowosci. Atmosfera jest odpowiednia zeby dzialac. Okazja zawitala.

The NEVER card -
The raven tells you a bleak message. Something is finaly over. Say goodbye to a treasured ilussion. Face reality which may seem cruel.
Karta NIGDY - kruk oglasza ci ponura wiadomosc. Cos jest ostatecznie skonczone. Powiedz zegnaj do twoich precyzyjnie chronionej iluzji. Stan twarza w twarz z rzeczywistoscia, ktora moze wydawac sie okrutna.

Pisze w obu jezykach, na wypadek gdybym cos nie tak przetlumaczyla, ale juz dalej bede tylko po polsku, ok?
Odpowiedz
#7

The BODY card -
stands for your healt and your physicality. It pleads for balance and wholeness in minde, body and spirit. And that you should seek and equipoise, and respect demands of your own body .
Karta CIALO - eksponuje zdrowie i sile fizyczna. Blaga o balans i kompletnosc umyslu , ciala i ducha. I to jest to czego powinienes szukac , w co sie wyposazyc, i respektowac zadania twojego ciala.

The HOME - DOM - przypomina nam o naszych poczatkach, dziecinstwie i pochodzeniu. O powracaniu do korzeni, do ciepla i bezpieczenstwa naszego dziecinstwa. Mowi rowniez o miejscu gdzie jestes teraz.

The WORK - PRACA -stands for your job.It asks is it a daily grind and how rewarding is it. It asks exactly what function and role you have in your live and what are your duties.
- jest o twojej pracy. Pyta czy to harowka i czy jest warta wysliku, czy jest odpowiednio wynagrodzona. Dokladnie - pyta jaka jest twoja rola czy funkcja w twoim zyciu i jakie sa twoje obowiazki.( :?Uśmiech

The SKILLS - UMIEJETNOSCI - posiadasz kilka roznych talentow, technik i umiejetnosci wrodzonych badz wyuczonych. Karta przypomina ci by nad nimi pracowac, aby je rozwinac.

MONEY - FORSA - Ta karta rozpatruje waznosc pieniedzy w twoim zyciu. Czasami przychodza orajac bruzde samotnosci, czasami jako niespodziewane szczescie - a czasami blokuje twoj umysl.

Friendship PRZYJAZN - przypomina, ze przyjazn jest podstawa naszego szczescia. Zacheca nas do zwiekszania kregu przyjaciol.

Fortune - SZCZESCIE - wskazuje na szczegolne przeznaczenie, ktore kazdy z nas ma. Zycie jest jak zakrecone schody i nie mozesz zobaczyc co jest na koncu, ale musisz pozostac ufny twemu przeznaczeniu, gwiazdom czy losowi.


THE FATHER - przedstawia twojego ojca, lub ciebie jako ojca. Mowi o cechach i zaletach ojcowskich, autorytecie i lagodnosci(delikatnosci)

THE MOTHER - Twoj zwiazek z osoba,z ktora jako pierwsza masz kontakt w twoim zyciu kreuje schemat. Odzwierciedla cieplo,opiekunczosc(ochrone) i szczodrosc.

BIRTH - jest o creatywnosci i o cudzie stworzenia czegos nowego ,czy to dziecko, czy zwiazek, nowy projekt lub idea

DEATH - znaczy koniec czegos(niekoniecznie zaraz fizyczna smierc), wskazuje takze poczatek czegos, co sie wydarzy.Smierc to takze ucieczka

THE LIBIDO to slowo lacinskie okreslajace przyjemnosc. Okresla radosc energie i seksualny naped(poped), czasami ta ogromna sila domaga sie wyzwania

DESTRUCTION - ta carta ostrzega, ze byc moze bedziesz musial zniesc upadek czegos, co ma najwieksza dla ciebie wartosc. Nakazuje tez aby pamietac(byc swiadomym) o niszczycielskich silach , ktore drzemia w nas samych i w innych .

PEACE - pokoj bedzie z toba, mowi ta karta. Odzwierciedla rozwoj wewnetrzny, spokoj,wewnetrzna przestrzen i blaga o pojednanie
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
THE SUN- SLONCE- Cieplo, Dobrobyt, Optymism, Ekstrawertyzm(wyjscie ku ludziom), Sukces i Hojnosc(szczodrosc) - to sa charekterystyki SLONCA, przedstawia
meskosc, rozum i logike, ale moze "wysuszyc" co niektorych du cna

THE MOON- KSIEZYC - wprowadza nas w krolestwo intuicji i imaginacji . Sugeruje, ze powinnismy pamietac o nieuswiadomionych silach i ukrytych odczuciach i nasze sny, a takze kobieca strone naszej natury

THE STARS- GWIAZDY - ta karta mowi nam zeby siegnac po cos wiecej, po wyzsze ambicje i po nasze przeznaczenie. Domaga sie bysmy spojrzeli na sprawy z innej perspektywy i na dalszy termin i uniesc sie ponad klopoty i niedogodnosci dnia codziennego.

THE TREE -DRZEWO - przypomina o naszych korzeniach. Zacheca do poszukiwan w kierunku rownowagi i rozwoju. Obiecuje protekcje i przypomina o naszym rodzinnym drzewie

THE SCALES- WAGA- mowi o naturalnej rownowadze w kazdej ze stron naszego zycia.Szczescie pojednuje wszystkie kofliktowe obciazenia naszego zycia - praca , rodzina, zwiazki, umysl,cialo i ducha.

THE TOWER- WIEZA- mowi o pewnym siebie ego. Moze oznaczac dominacje, przesadne poczucie pewnosci siebie i arogancje(myslenie,ze jest sie lepszym i bardziej waznym od innych,nie dbalosc o uczucia innych, duma)(w domysle-Kinga Lol ). Sugeruje samotnosc, a czasami opiekunczosc.

THE WHEEL- KOLO - ostrzega nas bysmy nie dali sie zlapac w pulapke trywialnosci(niewaznego) i aby byc swiadomym wielkiego, niezmierzonego rytmu Uniwersu. To karta cykli i nastrojow i bycia otwartym na przeplywanie naszej energii.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
THE BUTY- PIEKNOSC- Ona jest toba lub ta ,ktora kochasz, silny charakter w sztuce twojego zycia. Wyraza elegancje, styl a takze sztuki - ale moze wzbudzac zazdrosc.

THE WARRIOR- WOJOWNIK - On jest naszym bohaterem,mezczyzna akcji. On jest zwyciezca i przedstawia wole i determinacje do osiagniecia celu.On rozwiazuje problemy jednym cieciem, lecz czesto brakuje mu wyczucia.

THE LIAR- KLAMCA - To ktos kto oszukuje cie. To mozesz byc ty sam(a). Klamca nosi maske , wiec to jest karta nieszczerosci, schlebiania i wprowadzania w blad lub zwodzenia.

THE STRANGER- NIEZNAJOMY - mowi, ze schemat naszego zycia moze byc zaklocony przez sily zewnatrz. Powinnismy byc czujni na druga strone naszej natury oraz wiadomosci, ktore przynosza nasze sny.

THE SAGE- MEDRZEC - nauczyciel, zrodlo prawdziwej wiedzy. Ostrzega nas by nie dac sie poniesc pasji. Czasem oznacza profesjonalna rade.

THE FOOL- GLUPIEC - to osoba, ktora tanczy do wlasnej melodii a nie do muzyki swiata.On/Ona moze byc dzokerem(zartownis) lub muzykiem, kieruje nas w strone nie-materialnych spraw.

THE BEAST- BESTIA - jest tym czego sie lekamy, to nasze traumy i brak szczescia w dziecinstwie. Trzeba stanac z nim twarza w twarz i go pokonac. Wyzywajac bestie wzmacniamy siebie i nasza osobowosc.

THE MESSAGE-WIADOMOSC - mowi nam, ze ktos probuje sie z nami skotaktowac. Moze to jest z naszej nieswiadomosci. Musimy zignorowac trywialny rozgardiasz by uslyszec naprawde wazna komunikacje.

THE VOYAGE-PODROZ - moze oznaczac podroze psychologiczne, a nie po prostu kolejne wakacje. Ta podroz zmieni nas w kogos innego i oznacza, ze mozemy powiedziec zegnaj pewnej czesci naszego zycia.

THE PUZZLE-UKLADANKA - odzwierciedla jedna z tych sytuacji gdy mamy blokade. Potraktuj to jako wyzwanie. Moze oznaczac brak komunikacji miedzy swiadomoscia i nieswiadomoscia.

PRISON-WIEZIENIE - to jedna ztych sytuacji, gdy czujemy sie jak w pulapce. To moze byc zwiazek, choroba albo moze poczucie winy. Pamietaj w ciemnosci nowe nasiona kielkuja.

LIBERATION-WYZWOLENIE - ucieczka z wiezienia , radosc uwolnienia , czasem czyjes pochodzenie. Ta karta mowi rowniez o otwierajacych sie mozliwosciach

THE CAVE- JASKINIA - moze oznaczac chorobe lub depresje, lecz zazwyczaj mowi nam by wycofac sie na jakis czas aby okazac sie silniejszym(a). Moze tez wskazywac na introwersje.

UNION- ZWIAZEK - to radosne pojednanie dwoch przeciwnosci, dwie czesci staja sie caloscia. To karta malzenstwa i stworzenia.
Odpowiedz
#8

Posiadam tą talię jest niesamowicie trafna i prawdziwa- polecam ją jest w ósemce
a tu link do stronki o tych kartach Rotfl  http://translate.google.pl/translate?hl=...l:official
Odpowiedz
#9

Iwonka, dzieki za tego linka! Uwolnilas mnie od wklepywania tlumaczenia do kolejnych kart w watku "PSYCARD- talia na 40 kart. Tu wszystko jest.
Odpowiedz
#10

Nie mam tych kart, ale podobają mi się, a ja jestem ... oj! wybredny Język

Struktura talii jest przemyślana i same karty bardzo archetypowe. Naprawdę dobre karty 8-)
Chyba trzeba kupić, bo jakby trochę wstyd ich nie mieć :oops:
Odpowiedz
#11

Talia jest naprawde swietna ! Ja z calej talii nie wrozylam zbyt duzo co prawda, ale na "TAK" i "NIE".......Niezawodna!!!!!!
Odpowiedz
#12

Iwona napisał(a):Posiadam tą talię jest niesamowicie trafna i prawdziwa- polecam ją jest w ósemce
Można ją też kupić w Straganie Ezoterycznym http://www.straganezoteryczny.pl/karty-p...-po-polsku
Rotfl
Odpowiedz
#13

Faktycznie ósemka już je wyprzedała , dodam tylko że karty są dobrej jakości
Odpowiedz
#14

A jak zamówić te kart bo też mi sie podobaja i czy są po Polsku/
Odpowiedz
#15

W Straganie Ezoterycznym możesz zamówić wysyłkowo Uśmiech Podpisy są po angielsku, ale instrukcja jest po polsku.
Odpowiedz
#16

Karty sa swietnej jakosci i sa ..przepiekne....Slowa klucze sa w jezyku angielskim, ale sa ogolnie znane. Poza tym ja wstawie tlumaczenia kart, juz czesc zrobilam. Dzis dalszy ciag.
Odpowiedz
#17

rudalila napisał(a):Talia jest naprawde swietna ! Ja z calej talii nie wrozylam zbyt duzo co prawda, ale na "TAK" i "NIE".......Niezawodna!!!!!!

Lila, to tylko z tych 2 kart losuje się jedną?

A jakieś rozkłady są do całej talii?
Odpowiedz
#18

Ja robie tak...tasuje bardzo dlugo karty i mysle o pytaniu, powtarzam je.Pytanie musi byc postawione w sposob,aby mozna bylo na nie odpowiedziec "tak" lub "nie". Kiedy juz uznam ,ze moge przestac tasowac , przekladam na 3 kupki do siebie-jesli tyczy mojej sprawy, od siebie-jesli tyczy czyjejs sprawy. Skladam kupki w ten sposob - srodkowa na 1sza(dolna), a potem na ostatnia. W ten sposob ta kupka co byla na gorze jest teraz na dole(mozesz przekladac jak ci sie podoba). I wykladam karte za karta do momentu az pokaze sie "YES" albo "NO". Co pierwsze wyjdzie taka jest odpowiedz.
Jesli chodzi o rozklad mozesz robic wedlug upodobania, najlepiej na 3, 4 lub 5 kart ale mozesz tez inaczej. Tu w instrukcji jest pokazany jakis sposob, ale nie podobal mi sie i go nie stosowalam. Mozesz rowniez stosowac Krzyz Celtycki. Jak juz wczesnej powiedzialam nie wrozylam z nich zbyt wiele....glownie siegam po nie gdy potrzabuje jasnej,konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz
#19

Dzięki, Liluś Rotfl świetna metoda! Nie mogę jednak się oprzeć i zapytam, jaki jest procent sprawdzalności tym sposobem?
Odpowiedz
#20

100%, nie bylo zadnej pomylki. Nawet przed chwila, gdy pisalam o przekladaniu , musialam sprawdzic czy dobrze mowie z tymi kupkami, bo robie to tak automatycznie, ze nie bylam pewna czy dobrze napisalam. Potasowalam karty,zadalam pytanie" czy dobrze mowie o tym tasowaniu, czy nie pomylilam kolejnosci kupek?" i...przekladam, najpierw od siebie(zeby spr.czy dobrze napisalam), potem do siebie. Potem wykladalam karty, jedna po drugiej . Powinno wyjsc "Yes"...i wyszlo "YES".
Zreszta to nie ma znaczenia jak je przekladasz ,mozesz znalezc swoj sposob. Wazne zeby pytanie bylo dobrze zadane, zeby nie bylo watpliwosci. Na przyklad "Czy mam pojsc na bal w czarnej czy w czerwonej sukni?"- na takie pytanie karty nie powiedza prawdy , bo pytanie zawiera dwie mozliwosci odpowiedzi. Ale gdy zapytasz "Czy mam pojsc w czerwonej sukience?" i odpowowiedz jest" tak", to gdy zadasz z kolei pytanie "czy mam isc w czarnej sukience" to odpowiedz bedzie "nie". Sprobuj, ale nie zadawaj zmyslonych pytan tylko na realny wazny problem. Poprostu nie naduzywaj tych Kart na glupoty. Ostatnio zapytalam moich kart dla kolezanki . Pytanie bylo "czy powinna wyjechac?" Odpowiedz "TAK" - to nie byla odpowiedz ktorej oczekiwalam, wiec dla pewnosci spytalam jeszcze raz tylko w odwrotny sposob "Czy kolezanka powinna zostac? Wyszlo "NIE".
Odpowiedz
#21

Ty to potrafisz zachęcić do kart Rotfl Jesteś niesamowita Rotfl Teraz to kupię je na pewno Rotfl
Odpowiedz
#22

To postaraj sie o talie z polska instrukcja, moze bedzie wiecej informacji.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości