Warsztat 64 - Przykra sytuacja
#1

Witajcie,

Ostatnio męczyła mnie pewna przykra sprawa. Oto pytania:
Kogo dotyczyła bezpośrednio? - Mnie dotyczyło tylko pośrednio.
Co takiego się działo i w jaki sposób się objawiało?
Dlaczego było męczące?

Zachęcam do licznego udziału.
Owocnych wróżb!

Warsztat potrwa do niedzieli.
Odpowiedz
#2

Kogo dotyczyła.... Papież- starsza osoba z autorytetem..dziadek, tata, szef...
co się działo...6 pucharów - powrót do czasów dziecinstwa,wspomnienia, kojarzy mi się z demencja...choroba Alzheimera
w jaki sposób sie objawiało ...7 mieczy- działanie w ukryciu, podstepnie, kombinowanie.zeby nikt sie nie zorientował co się dzieje..Ukrywanie symptomów przed rodziną
Dlaczego było męczące...koło fortuny- sytuacja była nieoczekiwana i spadła jak grom z nieba przez co diametralnie zmieniła zycie

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#3

1. Kogo dotyczyło - 3 denarów
Może kogoś z pracy, współpracownika, zwierzchnika?

2. Co się działo - 9 denarów
Ten ktoś zamęczał Cię opowieściami o pewnej osobie (może Tobie również znanej), typu: jaka to ona piękna, wspaniała, bogata itp.

3. Dlaczego było męczące - Kochankowie
Bo musiałeś wysłuchiwać jego narzekań lub wątpliwości, co do planowanego związku czy nawet małżeństwa, i/lub radzić mu/jej, jak ma postąpić, czy się angażować itd. I może przez to ucierpiały Twoje zawodowe obowiązki?
Odpowiedz
#4

Kogo dotyczyła bezpośrednio: 4 buław...jakiejś grupy ludzi, imprezowiczów?? gości?
Co się działo i jak się to objawiało: paź denarów, paź pucharów, król mieczy...na imprezie znalazły się osoby które być tam nie powinny (może dosłownie niepełnoletnie, albo takie które przez swoje głupie i nieodpowiedzialne zachowanie ściągnęły na wszystkich kłopoty??)...na moich kartach w paziach mam kobiety, król mieczy natomiast trzyma w ręce kobiecą głowę...dziewczętom się oberwało??
Dlaczego to było męczące: As buław..wszyscy byli mocno wkurzeni Nerwus
Odpowiedz
#5

jantar dziękuję Kwiatek
Żubrówka dziękuję Kwiatek
bronka 56 dziękuję Kwiatek
Odpowiedz
#6

Coś ostatnio same przykre sprawy w tych warsztatach Język Mam nadzieję, że następny będzie bardziej pozytywny!

Kogo dotyczyła bezpośrednio? 3 kielichów. Twój bliski przyjaciel/przyjaciółka, jeden z rodziców lub babcia/dziadek. Stawiałabym jednak na rodziców.
Co takiego się działo i w jaki sposób się objawiało? 2 denarów. Osoba wzięła kredyt we frankach i wiadomo jakie tego skutki... Możliwe jest też, że okazało się, że pożyczone pieniądze były na mniej korzystnych warunkach niż uważano początkowo lub ktoś, komu pożyczono pieniądze nie chciał ich oddać.
Dlaczego było męczące? 8 mieczy. Sytuacja życiowa się pogorszyła, a więc jakość i stopa życia. Trzeba było poświęcić dużą sumę pieniędzy, co naruszyło budżet - trzeba było zacząć oszczędzać lub zrezygnować z niektórych zakupów/wydatków.
Odpowiedz
#7

Dziękuję Filifionko Kwiatek
Odpowiedz
#8

Witaj Lukaszu Buźki

Kogo dotyczyła bezpośrednio? - 5 denarow..para - mezczyzna i kobieta, sasiedzi..
Co takiego się działo i w jaki sposób się objawiało? - XV Diabel..byly jakies orgie ( Zawstydzony ) ktos bardzo intensywnie przezywal seks, lub imprezowal
Dlaczego było męczące? 2 kielichow - byli to Twoi sasiedzi z gory lub z dolu, slyszales wszystko, spac nie dawali, stukanie po scianach, odglosy, nie liczyli sie z obecnoscia innych wokol Buźki
..jesli chodzi o ten rozklad, to druga opcja jest mozliwa taka, ze ktos popadl w tarapaty finansowe z powodu hazardu, byli to ludzie ze soba zwiazani, jakas znajoma para, z ktora jestes zwiazany emocjnalnie (przyjaciele, rodzenstwo, kuzynostwo) i ciagle prosili Cie o pozyczki na splate dlugow lub kolejne gry Buźki
Odpowiedz
#9

Kogo dotyczyła bezpośrednio? - 3 MIECZY - kobieta, lubiąca się kształcić, studentka i pracująca, ma duże ambicje, chęć osiągania sukcesów dzięki intelektowi

[u]Co takiego się działo i w jaki sposób się objawiało?[/u] - 10 Mieczy - Utrata pracy, zła decyzja, porażka, klęska, raniące słowa krytyki, została oszukana. Interesowność, złośliwość, skorumpowanie osób, które ją otaczały w pracy ( a sądziła że dzięki tej pracy, zajęciu, projekcie ... zabłyśnie, że się tak wyrażę ponieważ poświęciła się temu całkowicie )

Dlaczego było męczące? - KSIĘŻYC - Wybuchł skandal, spory z wysoko postawionymi osobami, wstyd, łzy... ( alkohol ) doprowadziło ją w stan gdzie musiała stawić czoło swojemu życiu, wyjść ze świata iluzji, świata w który sama się zamknęła, aby móc to zrobić potrzebowała pomocy przyjaciela/przyjaciół, który od podstaw przepracował by z nią: kim jestem? , skąd i dokąd idę? co czynić aby być szczęśliwym?

Myśli Myśli Myśli
Odpowiedz
#10

kogo dotyczyła ta sprawa-paź denarów-kogoś młodszego,może kogoś z pracy,z rodziny?
co takiego się działo,w jaki sposób się objawiało-8 buław,paź mieczy-jakieś szybkie niemiłe informacje,plotki
dlaczego było męczące-Pustelnik-czuł się samotny,odrzucony?
może były to niemiłe informacje dotyczące utraty pracy,Pustelnik-musiał szukać nowej?
Odpowiedz
#11

Dodam tylko że - Kobieta to - twoja ciocia, jeśli masz młodą ciocię Uśmiech kuzynka, bliska koleżanka, partnerka twojego przyjaciela, koleżanka z pracy ( twojej drugiej połówki, żony/partnerki życiowej ) Myśli Uśmiech
Odpowiedz
#12

dziękuję poranna Kwiatek
dziękuję barbara40 Kwiatek
dziękuję ayla Kwiatek

Pozostałym przypominam, ze warsztat jest ważny do niedzieli (wyniki zapewne wieczorem, chyba, ze będzie niskie zainteresowanie to wcześniej). Także jeśli ktoś chce poćwiczyć to gorąco zapraszam Uśmiech
Odpowiedz
#13

Kogo dotyczyła bezpośrednio? - Mnie dotyczyło tylko pośrednio.- 5 Monet(-)

Osoby biednej, byc moze na emeryturze, kloszarda, ktora byla w podrozy, podrozowala razem z Toba.
lub
Kogos przypadkowego, poznanego w miejscu publicznym

Co takiego się działo i w jaki sposób się objawiało?- 7 Pucharow Siła(-)


Ktoś zle sie poczuł, byc moze wymiotowal, byl pod wpływem alkoholu., został przyłapany na kradzieży. Jechał na gapę bez biletu i chcial uciec z autobusu..
Lub
Ktos uprawiał pieszczoty w miejscu publicznym

Dlaczego było męczące?- Krolowa Monet(-) Krol Mieczy(-)


Trzeba bylo przytrzymac te osobe do przyjazdu policji, osoba mogla cost przykrego wykrzykiwac, szarpac sie. Jako swiadek zdarzenia musiales zlozyc zeznania, czekac az policja przyjedzie
Lub
Osoba byla głosna i bezwstydna..
Odpowiedz
#14

Dziękuję Lady Kwiatek

Jeśli nikt nie ma nic przeciw, wyniki warsztatu podam już dziś (zgodnie z sugestiami).
Odpowiedz
#15

..jestem za.. Ok
Odpowiedz
#16

Tez jestem zaOczko
Odpowiedz
#17

Warsztat był odrobinę trudny (jak to moje pokrętne warsztaty xD), ale udało Wam się zobaczyć pewne okoliczności i z tego się cieszę Uśmiech

Jaka to była sytuacja:
Mój psiak ostatnio nagle zachorował. Zatruł się lub złapał grypę żołądkową. Objawiało się to wymiotami i biegunką przez kilka dni. Niestety na ogół w nocy...a że mam dość płytki sen to przychodził do mnie i mnie budził by wyjść z nim na spacer, przez co się nie wyspałem. Do tego oczywiście martwienie się o stan zdrowia milusińskiego. I to były 2 powody czemu było męczące. Na szczęście wyzdrowiał, bez stresującej wizyty u wet.

Pytania były podchwytliwe, bo nie chodziło o osobę jako taką. Niektórym powyskakiwały dziwne karty. Ale zdarzały się też trafne karty z chybioną interpretacją. Brakowało mi karty 9 mieczy w ostatnim pytaniu, bo pasuje jak ulał, wprost, bez kombinowania. W środkowym pytaniu najlepsze były karty sugerujące coś nagłego oraz karty problemów, sugerujące choroby (Wieża, Smierć, odwr Moc itd.).

A więc po kolei:

jantar napisał(a):Kogo dotyczyła.... Papież- starsza osoba z autorytetem..dziadek, tata, szef...
co się działo...6 pucharów - powrót do czasów dziecinstwa,wspomnienia, kojarzy mi się z demencja...choroba Alzheimera
w jaki sposób sie objawiało ...7 mieczy- działanie w ukryciu, podstepnie, kombinowanie.zeby nikt sie nie zorientował co się dzieje..Ukrywanie symptomów przed rodziną
Dlaczego było męczące...koło fortuny- sytuacja była nieoczekiwana i spadła jak grom z nieba przez co diametralnie zmieniła zycie
6 pucharów pokazała, ze to nawracający problem, co jakiś czas ma takie rewolucje żołądkowo-jelitowe. Aczkolwiek było to coś niespodziewanego, no i jednak coś na wzór przypadku losowego( Koło). Było to nawracające przez kilka nocy - Koło Fortuny.

Żubrówka napisał(a):1. Kogo dotyczyło - 3 denarów
Może kogoś z pracy, współpracownika, zwierzchnika?

2. Co się działo - 9 denarów
Ten ktoś zamęczał Cię opowieściami o pewnej osobie (może Tobie również znanej), typu: jaka to ona piękna, wspaniała, bogata itp.

3. Dlaczego było męczące - Kochankowie
Bo musiałeś wysłuchiwać jego narzekań lub wątpliwości, co do planowanego związku czy nawet małżeństwa, i/lub radzić mu/jej, jak ma postąpić, czy się angażować itd. I może przez to ucierpiały Twoje zawodowe obowiązki?
9 denarów (jako odwrócona) mówiła o zburzeniu spokoju i nocnych wyjściach na spacer...

bronka56 napisał(a):Kogo dotyczyła bezpośrednio: 4 buław...jakiejś grupy ludzi, imprezowiczów?? gości?
Co się działo i jak się to objawiało: paź denarów, paź pucharów, król mieczy...na imprezie znalazły się osoby które być tam nie powinny (może dosłownie niepełnoletnie, albo takie które przez swoje głupie i nieodpowiedzialne zachowanie ściągnęły na wszystkich kłopoty??)...na moich kartach w paziach mam kobiety, król mieczy natomiast trzyma w ręce kobiecą głowę...dziewczętom się oberwało??
Dlaczego to było męczące: As buław..wszyscy byli mocno wkurzeni Nerwus
4 buław - dotyczyło domownika
as buław - po prostu, wymagało energii; ale byłem trochę zły, wzburzony

Filifionka napisał(a):Kogo dotyczyła bezpośrednio? 3 kielichów. Twój bliski przyjaciel/przyjaciółka, jeden z rodziców lub babcia/dziadek. Stawiałabym jednak na rodziców.
Co takiego się działo i w jaki sposób się objawiało? 2 denarów. Osoba wzięła kredyt we frankach i wiadomo jakie tego skutki... Możliwe jest też, że okazało się, że pożyczone pieniądze były na mniej korzystnych warunkach niż uważano początkowo lub ktoś, komu pożyczono pieniądze nie chciał ich oddać.
Dlaczego było męczące? 8 mieczy. Sytuacja życiowa się pogorszyła, a więc jakość i stopa życia. Trzeba było poświęcić dużą sumę pieniędzy, co naruszyło budżet - trzeba było zacząć oszczędzać lub zrezygnować z niektórych zakupów/wydatków.
3 pucharow (kielichów) - bliski sercu.

poranna_cisza napisał(a):Kogo dotyczyła bezpośrednio? - 5 denarow..para - mezczyzna i kobieta, sasiedzi..
Co takiego się działo i w jaki sposób się objawiało? - XV Diabel..byly jakies orgie ( Zawstydzony ) ktos bardzo intensywnie przezywal seks, lub imprezowal
Dlaczego było męczące? 2 kielichow - byli to Twoi sasiedzi z gory lub z dolu, slyszales wszystko, spac nie dawali, stukanie po scianach, odglosy, nie liczyli sie z obecnoscia innych wokol Buźki
..jesli chodzi o ten rozklad, to druga opcja jest mozliwa taka, ze ktos popadl w tarapaty finansowe z powodu hazardu, byli to ludzie ze soba zwiazani, jakas znajoma para, z ktora jestes zwiazany emocjnalnie (przyjaciele, rodzenstwo, kuzynostwo) i ciagle prosili Cie o pozyczki na splate dlugow lub kolejne gry Buźki
Akurat sąsiadów mamy okropnych i dają popalić głośnym zachowaniem w nocy, głównie libacjami alkoholowymi, ale ostatnio byli spokojni Język
Diabeł - choroba.
2 kielichów - martwiłem się o niego (przykrość emocjonalna)

barbara40 napisał(a):Kogo dotyczyła bezpośrednio? - 3 MIECZY - kobieta, lubiąca się kształcić, studentka i pracująca, ma duże ambicje, chęć osiągania sukcesów dzięki intelektowi

Co takiego się działo i w jaki sposób się objawiało? - 10 Mieczy - Utrata pracy, zła decyzja, porażka, klęska, raniące słowa krytyki, została oszukana. Interesowność, złośliwość, skorumpowanie osób, które ją otaczały w pracy ( a sądziła że dzięki tej pracy, zajęciu, projekcie ... zabłyśnie, że się tak wyrażę ponieważ poświęciła się temu całkowicie )

Dlaczego było męczące? - KSIĘŻYC - Wybuchł skandal, spory z wysoko postawionymi osobami, wstyd, łzy... ( alkohol ) doprowadziło ją w stan gdzie musiała stawić czoło swojemu życiu, wyjść ze świata iluzji, świata w który sama się zamknęła, aby móc to zrobić potrzebowała pomocy przyjaciela/przyjaciół, który od podstaw przepracował by z nią: kim jestem? , skąd i dokąd idę? co czynić aby być szczęśliwym?
Księżyc! Oklaski sugerował, ze wydarzenia miały czas głównie w nocy (ot tak trywialnie^^) - problemy ze snem. Bardzo dobra karta, ale dość cięzka do interpretacji.

ayla napisał(a):kogo dotyczyła ta sprawa-paź denarów-kogoś młodszego,może kogoś z pracy,z rodziny?
co takiego się działo,w jaki sposób się objawiało-8 buław,paź mieczy-jakieś szybkie niemiłe informacje,plotki
dlaczego było męczące-Pustelnik-czuł się samotny,odrzucony?
może były to niemiłe informacje dotyczące utraty pracy,Pustelnik-musiał szukać nowej?
Oklaski Paziowie wskazują czasem na zwierzęta, bardzo dobra karta.
Hura 8 buław - szybkie, nagłe niemiłe informacje. Nagle się dowiadujesz, że psu się bardzo chce i masz wyścig z czasem...
Pustelnik - samotne włóczenie się po nocy

Lady of Dreams napisał(a):Kogo dotyczyła bezpośrednio? - Mnie dotyczyło tylko pośrednio.- 5 Monet(-)

Osoby biednej, byc moze na emeryturze, kloszarda, ktora byla w podrozy, podrozowala razem z Toba.
lub
Kogos przypadkowego, poznanego w miejscu publicznym

Co takiego się działo i w jaki sposób się objawiało?- 7 Pucharow Siła(-)

Ktoś zle sie poczuł, byc moze wymiotowal, byl pod wpływem alkoholu., został przyłapany na kradzieży. Jechał na gapę bez biletu i chcial uciec z autobusu..
Lub
Ktos uprawiał pieszczoty w miejscu publicznym

Dlaczego było męczące?- Krolowa Monet(-) Krol Mieczy(-)

Trzeba bylo przytrzymac te osobe do przyjazdu policji, osoba mogla cost przykrego wykrzykiwac, szarpac sie. Jako swiadek zdarzenia musiales zlozyc zeznania, czekac az policja przyjedzie
Lub
Osoba byla głosna i bezwstydna..
Odwrocona Siła jako problemy zdrowotne. No i te wymioty. Oklaski

Zwycięzcą warsztatu ogłaszam ayla! Gratulacje!
Drugie miejsce dla Lady of Dreams !
Specjalne wyróżnienie dla jantar, barbara40 oraz bronka56!

Dziękuję wszystkim za udział. UśmiechUśmiechUśmiech
Odpowiedz
#18

Gratulacje Ayla!

Dziekuje za warsztatOczko
Odpowiedz
#19

Jak to dobrze ,że to tylko grypa a nie Alzheimer....przynajmniej poznaje opiekuna Oczko
Gratulacje dziewczyny!
Dzięki Luks! Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#20

jantar napisał(a):Jak to dobrze ,że to tylko grypa a nie Alzheimer....przynajmniej poznaje opiekuna Oczko
Gratulacje dziewczyny!
Dzięki Luks! Uśmiech

Jeszcze wszystko przed nim, ma już 10 lat xD Ale nie wiem czy u psów występuje alzheimer, nasz poprzedni pies dożył późnej starości i nie przyplątało się takie paskudztwo (za to cała masa innych Smutny)
Odpowiedz
#21

..dziekuje Luks za warsztat Buźki gratulacje Ayla! Buziak
Odpowiedz
#22

moja psinka jednego roku chorowała na coś podobnego aż 4 razy .....więc wiem o czym mówisz.... Szok
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości