Warsztat 65 - Syn
#1

po zdanej maturze,syn podjął decyzję,co dalej
co postanowił?
z czym się to wiązało?
mam nadzieję,ze temat się spodoba,bo ciężko mi było coś wymyślić
rozwiązanie w piątek,rano Uśmiech
Odpowiedz
#2

Witaj,
moje karty pokazały V Papież + VII Rydwan + AS monet
Syn podjął decyzję kontynuacji nauki (papież), co wiązało z wyjazdem do innej miejscowości (rydwan), zaczął się nowy rozdział w jego życiu, nowe możliwości (as).
Wybrał zawód wolny, uważam, że para się działalnością artystyczną: sztuki piękne lub aktorstwo, biorę pod uwagę też dziennikarstwo (z przełożenia XVII gwiazda).
Pozdrawiam i z ciekawością czekam na rozwiązanie,
MAG
Odpowiedz
#3

Co postanowił syn po zdanej maturze? Smierć + Arcykapłanka
Oj zdecydował się na poważne zmiany w swoim życiu, a wynikało to z ogromnych zmian w myśleniu i odczuwaniu. Może wstąpił do zakonu. Generalnie kontynuacja nauki wydaje mi się mało prawdopodobna, myślę właśnie, że zakończył edukację. Jeśli jednak ta Kapłanka by miała mówić o jakiś naukach to stawiałbym na psychologię lub nauki pochodne do zielarstwa, może ogrodnictwo, rolnictwo, ekologia. Inna interpretacja - skończył siedzieć cicho i być grzecznym chłopcem hehe, ruszył na dziewczyny, albo zaczął robić coś szalonego. Jeszcze inna interpretacja - usamodzielnił się od mamusi Język

Z czym to się wiązało? 8 pucharów + rycerz mieczy
Wiązało się to ze zmianą miejsca zamieszkania, po prostu wyprowadził się z domu. Bardzo możliwe, że wyruszył dość daleko, widzę podróż samolotem.

I jeszcze jedna karta sugestii dla mnie ^^ - król denarów - tak, wydaje mi się, że się nie uczył dalej tylko zdecydował się na pracę na własny rachunek, być może jakiś wolny zawód.

Buźki
Odpowiedz
#4

Co syn postanowił po zdanej maturze? Kapłan + 4 pucharów ... chłopaka znudziła edukacja, może i miał jakieś przemyślenia odnośnie kontynuacji nauki,propozycje, ale ochoty na to żadnej Oczko
Mi również wydaje się, że zakończył nauke...
Z czym się to wiązało? Wieża + Moc...mam wrażenie, że chciał zrobić komuś na złość Rotfl postawić na swoim,,,wyprowadzka z domu jak najbardziej...powodem nie była jakaś kłótnia albo narzucanie mu czegoś??
Podczas wróżby wypadła mi karta 9 denarów...przy karcie Mocy kojarzy mi sie z szantażem emocjonalnym Myśli Oczko mam wrażenie, że jakaś dziewczyna mogła mieć wpływ na jego decyzję Oczko
a może mnie poniosła wyobraźnia i chłopak chciał się po prostu uniezależnić od rodziców Oczko

A tak poza tematem te warsztaty to świetna sprawa. Bardzo je lubię Hura Kwiatek
Odpowiedz
#5

co postanowił? - 8 Monet, Sąd - pojęcie pracy, robienie czegoś na własną rękę, talent, mocno wierzy w to co robi, po sporach jest porozumienie z rodziną
z czym się to wiązało? - 10 Monet, 3 Kielichów - dziewczyna z dobrej rodziny, (ciąża??) zaręczyny, częste wyjazdy nie koniecznie za granicę, szerokie kontakty Myśli Myśli
Odpowiedz
#6

Co postanowił? Papież Diabeł Gwiazda Paź monet

Wybrał coś co dla niego było ważne, sama decyzja zmieniła jego życie. Kiedy pierwszy pojawił się papież pomyślałam o kapłaństwie dalej diabeł i gwiazda - skojarzyło mi się z egzorcystą. Paź monet na pewno się uczy, chciał się dokształcać. Ewentualnie został modelem xD Ale bardziej skłaniam się do opcji, że gdzieś się uczy, a sama decyzja była wyjątkowo dla niego ważna. Papież lubi rozkazywać, a diabeł jak to diabeł spętuje ludzi - może wojsko? Ale dalej coś w stylu akademii wojskowej WAT albo podoficerska.

Z czym się to wiązało?
Król pucharów 5 buław As buław

Musiał przekonywać jakiegoś mężczyznę, może ojca do swojej decyzji dość mocnymi argumentami. Był bardzo do tego zdeterminowany i walczył o to całą swoją siłę. Ewentualnie jakiś mężczyzna musiał pomóc mu to osiągną Kotek

Buźki Buźki Buźki

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#7

Mag,Luks,Bronka,Barbara,Afercia-bardzo dziękuję za udział Kwiatek
zapraszam kolejne osoby Uśmiech
Odpowiedz
#8

5 Monet, As Monet, odwr. Król Mieczy, odwr. 2 Monet

uff dużo monet Rotfl Z tego rozkładu wynika, iż Twój syn postanowił jak najszybciej się usamodzielnić aby poprawić swoją nie najlepszą sytuację finansową. Myślę, że podjął się pracy lub kto wie może nawet miał pomysł na jakiś własny biznesik? Widać kontakt z urzędnikami, więc napewno załatwiał jakieś urzędowe sprawy, z którymi swoją drogą mógł mieć jakiś kłopot.(nieprzychylnosc urzednika lub problemy np. na uczelni) Być może podjął inicjatywę aby otworzyć coś swojego, lub po prostu zaczął zarabiać Rotfl

Z tego względu iz w pytaniu o studia pojawiła się 2 Monet zapewne Twój syn studuje zaocznie i pracuje. A może dorabia sobie np. w dwóch miejscach lub dwa kierunki studiów? Karty pokazuja ze jest ambitny i ze chce zyc na własny rachunek, niestety studia i/lub utrzymanie sie samemu jest kosztowne i mocno nadwyręża jego budżet. Zapewne finansowo nie jest mu lekko, ale As Monet pokazuje, że podjął dobrą decyzję, która w przyszłości przyniesie mu stabilność finansową (której tak bardzo pragnie), jednakże pod warunkiem, że nie będzie póki co oczekiwał zybt wiele, bo niestety może mieć do tego tendencje Rotfl 7 Kielichów na końcu pokazuje aby trochę zszedł na ziemię Uśmiech

Pozdrawiam


Odpowiedz
#9

dziękuję Beata za udział Uśmiech
już podaję rozwiązanie Luks-
Cytat:kontynuacja nauki wydaje mi się mało prawdopodobna, myślę właśnie, że zakończył edukację.
Cytat:,zgadza się,postanowił niestety zakończyć edukację
Cytat:Z czym to się wiązało? 8 pucharów + rycerz mieczy
Wiązało się to ze zmianą miejsca zamieszkania, po prostu wyprowadził się z domu. Bardzo możliwe, że wyruszył dość daleko, widzę podróż samolotem.

I jeszcze jedna karta sugestii dla mnie ^^ - król denarów - tak, wydaje mi się, że się nie uczył dalej tylko zdecydował się na pracę na własny rachunek, być może jakiś wolny zawód.
-tak,wyjechał,do pracy,do Anglii,była podróż samolotem Uśmiech
8 pucharów w moim odczuciu mówi,ze z ciężkim sercem usamodzielnił się od mamusi Język
króla denarów włożyłam mu do portfela Uśmiech karty miałeś super Uśmiech
Bronka-
Cytat:chłopaka znudziła edukacja, może i miał jakieś przemyślenia odnośnie kontynuacji nauki,propozycje, ale ochoty na to żadnej Oczko
-na początku plany miał, Żeby uczyć się dalej,niestety wybrał inaczej
Barbara-
Cytat:8 Monet, Sąd - pojęcie pracy, robienie czegoś na własną rękę
-zgadza się
Beata-
Cytat:iż Twój syn postanowił jak najszybciej się usamodzielnić aby poprawić swoją nie najlepszą sytuację finansową. Myślę, że podjął się pracy
Cytat: Karty pokazujĄ ze jest ambitny i ze chce życ na własny rachunek
najwięcej informacji podał Luks,tak,że wygrywa Uśmiech Beata,również byłaś blisko, Uśmiech
gratulacje dla wszystkich Uśmiech
Odpowiedz
#10

Brawo Łukasz Rotfl Oklaski Oklaski

Mi karty usilnie nie pokazały wyjazdu choc z drugiej strony 5 Kielichów w mojej talii wskazuje na Anglię Rotfl a dwójka się odwrocila na studia wiec pokazała mi po prostu wybór i rezygnację z nauki, powinnam ja zinterpretowac tak jak mi to pokazała Rotfl

Ayla przy pracy jest odwr. 7 Kielichów ktora moze wskazywac na popijanie zbyt duzej ilosci piwka przez syna.... ja znam tutejsze obyczaje także ta opcja jest wielce prawdopodobna Oczko Oby tylko nie pił w pracy!


Odpowiedz
#11

Pytanie - z czym się to wiązało? sądziłam iż chodzi ci o powód dlaczego tego wyboru dokonał, jeśli widzisz jakiego wyboru dokonał to wiadomo z czym to się wiąże czyż nie Uśmiech
Gratulacje dla Luks Oklaski pozdrawiam Hejka
Odpowiedz
#12

Szok o rany

Czemu niestety postanowił skończyć edukację? Wyjechał, podszkolił język. Zawsze może wrócić (lub nie), a biegła znajomość języka obcego bardzo pomaga. Pracuje, zarabia, nie jest źle. Edukację zawsze może jeszcze uzupełnić, zwłaszcza, że chodzi tylko o wykształcenie wyższe, a nie robienie szkoły średniej.
Ja przykładowo jestem po studiach, które zresztą skończyłem z wyróżnieniem i do tej pory nic mi to nie dało. Pracy generalnie jest mało, a jak jest to śmieciówy na zlecenie, telemarketing i gastronomia. Nie potrzeba do tego żadnego dyplomu. Sam się zastanawiam nad wyjazdem, tylko mam jednak cykora by jechać samemu, zwłaszcza, że nie mam znajomych za granicą.

Co do kart, to w pierwszym pytaniu dwa mocne arkana, bo AW, wiedziałem, że karty chcą pokazać drogę życiową - mocna odpowiedź więc i się głowiłem cóż to połączenie znaczy. W drugim pytaniu albo mogło być 100% poprawnie, albo 100% błędnie, bo tu wyszło jasno - 8 pucharów jako opuszczenie (mówisz, że z ciężkim sercem? kładąc karty odczuwałem inną energię, no ale 8 pucharów raczej zbyt wesoła nie jest Rotfl), a rycerz mieczy to podróż droga powietrzną.

To teraz trzeba myśleć nad pozytywnym warsztatem, bo ostatnio było zbyt smutno i przykro Język same wypadki i choroby.
Chyba, że ktoś chce organizować warsztat. Mogę odstąpić Oczko
Odpowiedz
#13

lukasz wcale nie jest latwo na emigracji, nie ma pracz a jak jest to na niepelnz etat bo mowia ze np. its not busy Do tego wynajem jest drogi. Wiele osob wraca do kraju bo nie maja stalej pracy.


Odpowiedz
#14

Beata napisał(a):lukasz wcale nie jest latwo na emigracji, nie ma pracz a jak jest to na niepelnz etat bo mowia ze np. its not busy Do tego wynajem jest drogi. Wiele osob wraca do kraju bo nie maja stalej pracy.
I nic tylko sobie strzelić w łeb Rotfl
Akurat deszczowe Wyspy brałem pod uwagę tylko jako półśrodek...
Odpowiedz
#15

Gratulacje!
Dziękuję za ciekawy warsztat.
Odpowiedz
#16

Mi syn powiedział,to samo co Ty Łukasz,co z tego że skończy studia jak i ta wyląduje gdzieś w pracy za 1500zł,chciał spróbować ,nie mogłam mu zabronić,pewnie, że szkoda Bezradny
boję się tego właśnie Beata,co napisałaś,o piciu,syn nie miał nigdy takich słabości,wie co alkohol potrafi zrobić z człowieka ale jest tam praktycznie sam,mam nadzieję,że jest rozsądny i nie ma czasu na takie wygłupy
Łukasz zadaj coś bo muszę przestać o tym myśleć
Odpowiedz
#17

Luks napisał(a):
Beata napisał(a):lukasz wcale nie jest latwo na emigracji, nie ma pracz a jak jest to na niepelnz etat bo mowia ze np. its not busy Do tego wynajem jest drogi. Wiele osob wraca do kraju bo nie maja stalej pracy.
I nic tylko sobie strzelić w łeb Rotfl
Akurat deszczowe Wyspy brałem pod uwagę tylko jako półśrodek...

Sie wtrace, mimo iz nie bralam udzialu. Ja zmienialam kraj zamieszkania 2 razy, w obu przypadkach sama i nie znajac nikogo w nowym miejscu. Ja nie mam dyplomu akurat, za to mialam mocne refencje i doswiadczenie. W pierwszym przypadku jezyk jako tako, w drugim w ogole. Nawet jesli nie jest latwo, to z racji tego ze mamy do czynienia z inna kultura, nalezy sie przestawic na inny sposob myslenia o pewnych kwestiach. Wynajm jest moze i drogi w przeliczeniu na polskie pieniadzie, aczkolwiek porownujac Warszawe z hiszpania nie widze roznicy. Przy czym jesli uda sie nam zlapac dobra robote, to wwychodzi tyle samo procentowo (patrze sie po moich doswiadczeniach). Przy czym zdecydowanie latwiej zagospodarowac pozostale pieniadze. Wyspy sa chyba najlepszym miejscem jak ktos ma pomysl i zaczynac chce cos nowego. Prawo tam, z tego co sie orientuje otwiera rece dla osob przedsiebiorczych. Polka i moj kraj obecny, wprowadzaja koszty, chore wymagania i czasami czlowiekowi sie odechciewa Oczko

Jakkolwiek by nie bylo, taka proba, nawet przynoszaca poczatkowe straty finansowe, uczy nas wiecej niz niejedna uczelnia. I warto ten krok podjac, dlatego ja Ciebie Lukasz goraca zachecam!

Mysle Lukasz, ze jesli masz dyplom to masz szanse bo mam wrazenie ze bardziej sie go ceni niz u nas. Dobre referencje czasami znacza wiecej niz doswiadczenie wpisane w CV, naprawde to sprawdzaja na wyspach, przy dobrej pracy. Wiec bierz referencje nawet z uczelni!

I jeszcze dodam, ze moi znajomi po wykonywaniu pracy na dosyc niskim stanowisku, po powrocie do kraju z wpisanym doswiadczeniem, dostawali naprawde lepsza prace niz ich koledzy po studiach... tak to jakos u nas dziala...
Odpowiedz
#18

Ja moge sie wypowiedziec tylko na temat Anglii, bo mieszkam tu od prawie 3 lat, do tego mam ogląd sytuacji z dwóch stron polskiej i angielskiej Uśmiech Tutaj nikogo nie interesuje polski dyplom, nawet i z najlepszej uczelni, najwazniejsze jest DOSWIADCZENIE I ZNAJOMOSC JEZYKA. Nie masz doswiadczenia zaczynasz od zera, jak masz szczescie to bedziesz pracował kilka dni w tygodniu - bo cały etat w Anglii to naprawde rzadkosc. Wiele osob pracuje w kilku miejscach bo nie mieliby z czego zyc. Kilka lat temu jak wynajmowalismy przez kilka m-cy pokój niedaleko Londynu placilismy za niego 2 tys zl. Za pokój, w domu mieszkala wlascicielka. Na szczescie trafila sie nam mloda fajna babka wiec nie bylo problemu, wlasciwie to ciagle jej nie było w domu Uśmiech Ale ten kto chce tu przyjechac MUSI MIEC JAKIS KONKRETNY PLAN, samemu bez znajomosci, pracy naprawde nie radze.


Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości