Warsztat 66 - Zawód
#1

Witam wszystkich serdecznie!
Tym razem będzie bardziej pozytywnie. Tematyka zawodowa.
Kim jest moja mama z wykształcenia?
W jakim zawodzie pracowała? (Odnieść się też czy w swoim wyuczonym zawodzie czy innym?)


Rozwiązanie zagadki we wtorek, ostatnio zainteresowanie warsztatami maleje, więc myślę, że kto będzie zainteresowany, znajdzie czas w ciągu tych 4 dni. Uśmiech

Powodzenia  Buźki
Odpowiedz
#2

Wykształcenie mamy?-Umiarkowanie- myślę,że z wykształcenia może być farmaceutą ale też kucharką lub cukiernikiem,chemikiem /przelewanie płynów/
Natomiast w jakim zawodzie pracowała?- 6 denarów- może jakaś fundacja,wspieranie chorych, ubogich,potrzebujących, pracownik banku,pożyczki pieniężne..to tyle ode mnie Uśmiech

Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym
Heraklit z Efezu
Odpowiedz
#3

Kim jest Twoja mama z wykształcenia?
Paź kielichów/ as kielichów/ 3 miecze
Myślę, że jest to zawód, gdzie pomaga/ pracuje się z ludźmi: poradnia, przychodnia, przedszkole. Może mieć wykształcenie pielęgniarki, opiekuna środowiskowego, pedagoga, psychologa, przedszkolanki.

W jakim zawodzie pracowała? (Odnieść się też czy w swoim wyuczonym zawodzie czy innym?)
XX sąd/ XVI wieża/ rycerz kielichów
Pracuje w podobnym zawodzie, ale o wyższej radze (po dodatkowych kursach i egzaminach). Powiedzmy, że prowadzi własną działalność, gdzie szefuje sama sobie lub pracuje w pojedynkę. Jest kuratorem sądowym, bądź środowiskowym, może uczestniczyć też w interwencji. Praca polega na kontakcie z ludźmi, "leczeniem" ich, uzdrowieniem.
Odpowiedz
#4

Polece po kolei:

Z talii wypadł mi Wisielec:
A wiec wskzywałby na pracę, która wymagała jakiegoś poświęcenia, być może jakichś wyrzeczeń, Wisielec kojarzy sie z pracą trudną, nie każdy się do niej nadaje...z drugiej strony jednak Wisielec to także odzwierciedlenie innego swiata widzianego poprzez swoje wnetrze jak np. fotograf, muzyk,chemik, zawody zwiazane z woda.

I tu przechodzimy do sedna:
Zawód wyuczony: Król Mieczy + Pustelnik
Zawód wykonywany: Królowa Mieczy + Rydwan dociągnieta Siła

Z tych kart wynika, że mama pracowała w swoim zawodzie. Zarówno Król jak i Królowa mają podobną wymowę oraz to postacie siedzące a więc wygląda na to że miała wyuczoną i siedzącą pracę. Uśmiech Siła wskazywałaby raczej na pracę fizyczną lub wymagającą dobrej kondycji ew. na prace w służbie zdrowia lub na zawód 'kobiecy' Rotfl

Pierwszą rzeczą jaka mi się skojarzyła bez wyciągania kart była...krawcowa lub fryzjerka.
Te Miecze by potwierdzały, że miała w ręku nożyczki Oczko Do tego Pustelnik jako praca w skupieniu, może i odosobnieniu, pomagająca rozwijać swoje wnętrze lub uzewnętrzniać siebie np. trorząc piękne fryzury lub ubrania. Oczko

Natomiast Wisielec i Pustelnik wzięte do kupy mogą również wskazywać ze mama zajmowala sie osobami starszymi, może była pielegniarka i opiekowała się np. osobami starszymi w ich domu, ew. może musiała dojeżdżać do pracy kawał drogi?

Czyli reansumując: krawcowa, fryzjerka, pielęgniarka, muzyk, tancerz, plastyk, fotograf, chemik, pracownik wyższej uczelni, kosmetyczka, prawnik, badacz, fizyk Rotfl Z naciskiem na 3 pierwsze opcje. Rotfl

A tak na marginesie karty te wskazują, że masz mądrą mamę, cechuje ja tzw. życiowa mądrość w przebyciu różnych może niezbyt rodosnych życiowych doświadczeń...Słuchaj się mamy bo wie co mówi! Rotfl


Odpowiedz
#5

Kim jest moja mama z wykształcenia?- Swiat(-) 6 Monet
Wyksztalcenie ekonomiczne, marketing i zarządzanie, bankowość, prawnicze, administracyjne, informatyczne, matematyczne, nauczycielskie
W jakim zawodzie pracowała? (Odnieść się też czy w swoim wyuczonym zawodzie czy innym?)- 8 Monet 10 Buław
Pracowala w uslugach, byla urzedniczka ale na wysokim szczeblu. Mogła byc dyrektorka , szefem jakiegos działu w urzędzie, sądzie, banku, policji.
Odpowiedz
#6

Kim jest Mama z wyksztalcenia?
XIX Slonce..z tego, co przedstawia obrazek karty mysle, ze z wyksztalcenia jest projektantem - wnetrz lub architektem, takze od zagospodarowania zieleni, projektant ogrodow lub ogrodnik..

W jakim zawodzie pracowala?
2 mieczy..pracowala jako projektant rzeczy urzytkowych, np mebli lub projektant (krawcowa ) ubran..takze moze byc cos zwiazane z kwiatami cietymi wiec ukladanie ikeban, kwiaciarnia..bardzo obrazowo miedzy zawodem wyuczonym a wykonywanym zostalo pokazane to na obrazkach..pierwsza karta - pelne slonce nad ogrodem..druga karta - zacmienie slonca i kwiaty ciete na kolanach kobiety..
Odpowiedz
#7

jantar, MAG, Beata, Lady of Dreams, poranna_cisza - dziękuję za udział Kwiatek

Beata napisał(a):A tak na marginesie karty te wskazują, że masz mądrą mamę, cechuje ja tzw. życiowa mądrość w przebyciu różnych może niezbyt rodosnych życiowych doświadczeń...Słuchaj się mamy bo wie co mówi! Rotfl
Abstrahując od kwestii zawodowych - oj zdecydowanie pasuje do niej karta Królowej Mieczy... Cwaniak ...i to co napisałaś powyżej o mądrości życiowej.
Odpowiedz
#8

Kim jest z wyksztaucenia:

Mag, Rycerz Mieczy, 3 bulaw - Mag mi sie kojazy z chemikiem, ewentualnie taki zawod dosyc wszechstronny, duzo mam zieleni na karcie tez, moze wiec biologia. Mam jest zdecydowania konkretna, pracuje w zawodzie, aczkolwiek pelni raczej role zarzadzajaca czy planujaca, wiec jesli jest to faktycznie chemia to nie sadze aby byla laborantka Uśmiech
Odpowiedz
#9

Dziękuję madrugado Kwiatek
Odpowiedz
#10

kim jest mama z wykształcenia-
mam takie same karty jak Beata-król mieczy ,dociągnęłam Pustelnika Uśmiech nauczycielka? ew.coś związane z prawem
w jakim zawodzie pracowała-w szpitalu? może też jako jakiś doradca,praca w biurze?
Odpowiedz
#11

Dziękuję ayla Kwiatek
Odpowiedz
#12

Czas na podanie rozwiązania warsztatu Uśmiech

Zawód wyuczony mojej mamy to technik rolnik, a więc poprawna odpowiedź to wykształcenie (około)rolnicze.
Zawód wykonywany - przez krótki czas (kilka lat) pracowała w zawodzie, jednak przez większość czasu (blisko 30 lat) pracowała jako kadrowa - a więc: w przybliżeniu pracownik HR, praca biurowa (aczkolwiek raczej nie urzędnicza), praca przy komputerze, praca siedząca, praca umysłowa, praca z ludźmi, praca polegająca na pomaganiu ludziom, praca w usługach, częściowo praca z wyliczaniem różnych rzeczy/sprawami finansowymi, praca papierkowa.

jantar napisał(a):6 denarów- może jakaś fundacja,wspieranie chorych, ubogich,potrzebujących, pracownik banku,pożyczki pieniężne..to tyle ode mnie Uśmiech
6 denarów dobrze opisuje charakter jej pracy. Załatwianie petentów. W jej pracy było dużo z pomagania ludziom, zwłaszcza w załatwianiu emerytur z ZUSem. Z Twojego posta wynika również, że zasadniczo nie pracowała w swoim wyuczonym zawodzie, chociaż to Umiarkowanie skręciło w trochę złym kierunku.

MAG napisał(a):W jakim zawodzie pracowała? (Odnieść się też czy w swoim wyuczonym zawodzie czy innym?)
XX sąd/ XVI wieża/ rycerz kielichów
Pracuje w podobnym zawodzie, ale o wyższej radze (po dodatkowych kursach i egzaminach). Powiedzmy, że prowadzi własną działalność, gdzie szefuje sama sobie lub pracuje w pojedynkę. Jest kuratorem sądowym, bądź środowiskowym, może uczestniczyć też w interwencji. Praca polega na kontakcie z ludźmi, "leczeniem" ich, uzdrowieniem.

Beata napisał(a):Z tych kart wynika, że mama pracowała w swoim zawodzie. Zarówno Król jak i Królowa mają podobną wymowę oraz to postacie siedzące a więc wygląda na to że miała wyuczoną i siedzącą pracę. Uśmiech Siła wskazywałaby raczej na pracę fizyczną lub wymagającą dobrej kondycji ew. na prace w służbie zdrowia lub na zawód 'kobiecy' Rotfl
Praca siedząca, do tego jeszcze ten Pustelnik jako praca w skupieniu. Jednak w przeciwieństwie do Pustelnika nie siedziała w odosobnieniu, nie była to niestety spokojna praca.

Lady of Dreams napisał(a):W jakim zawodzie pracowała? (Odnieść się też czy w swoim wyuczonym zawodzie czy innym?)- 8 Monet 10 Buław
Pracowala w uslugach, byla urzedniczka ale na wysokim szczeblu. Mogła byc dyrektorka , szefem jakiegos działu w urzędzie, sądzie, banku, policji.
Powyższa odp jest zasadniczo ok, tyle, że nie piastowała wysokiego stołka pomimo dużej wiedzy, doświadczenia i umiejętności, niestety.

poranna_cisza napisał(a):Kim jest Mama z wyksztalcenia?
XIX Slonce..z tego, co przedstawia obrazek karty mysle, ze z wyksztalcenia jest projektantem - wnetrz lub architektem, takze od zagospodarowania zieleni, projektant ogrodow lub ogrodnik..
To jeszcze nie to, ale bardzo blisko, całkiem dobra karta Uśmiech

madrugada napisał(a):Mag, Rycerz Mieczy, 3 bulaw - Mag mi sie kojazy z chemikiem, ewentualnie taki zawod dosyc wszechstronny, duzo mam zieleni na karcie tez, moze wiec biologia. Mam jest zdecydowania konkretna, pracuje w zawodzie, aczkolwiek pelni raczej role zarzadzajaca czy planujaca, wiec jesli jest to faktycznie chemia to nie sadze aby byla laborantka Uśmiech
Hehehe z tą zielenią blisko, karty pokazały bardziej moje wykształcenie Rotfl

ayla napisał(a):kim jest mama z wykształcenia-
mam takie same karty jak Beata-król mieczy ,dociągnęłam Pustelnika Uśmiech nauczycielka? ew.coś związane z prawem
w jakim zawodzie pracowała-w szpitalu? może też jako jakiś doradca,praca w biurze?
Poniekąd często doradzała ludziom.

Generalnie poziom był bardzo wyrównany, stąd ciężko mi było kogoś wybrać. Ale mus to mus, dobrze by było wybrać kogoś kto ostatnio nie prowadził warsztatu, zatem wybieram odpowiedź JANTAR, gratuluję! I dodatkowe wyróżnienie dla Lady of Dreams, porannej ciszy oraz ayla'i! Uśmiech


Dziękuję wszystkim za udział. Buźki
Odpowiedz
#13

Czas na podanie rozwiązania warsztatu Uśmiech

Zawód wyuczony mojej mamy to technik rolnik, a więc poprawna odpowiedź to wykształcenie (około)rolnicze.
Zawód wykonywany - przez krótki czas (kilka lat) pracowała w zawodzie, jednak przez większość czasu (blisko 30 lat) pracowała jako kadrowa - a więc: w przybliżeniu pracownik HR, praca biurowa (aczkolwiek raczej nie urzędnicza), praca przy komputerze, praca siedząca, praca umysłowa, praca z ludźmi, praca polegająca na pomaganiu ludziom, praca w usługach, częściowo praca z wyliczaniem różnych rzeczy/sprawami finansowymi, praca papierkowa.

jantar napisał(a):6 denarów- może jakaś fundacja,wspieranie chorych, ubogich,potrzebujących, pracownik banku,pożyczki pieniężne..to tyle ode mnie Uśmiech
6 denarów dobrze opisuje charakter jej pracy. Załatwianie petentów. W jej pracy było dużo z pomagania ludziom, zwłaszcza w załatwianiu emerytur z ZUSem. Z Twojego posta wynika również, że zasadniczo nie pracowała w swoim wyuczonym zawodzie, chociaż to Umiarkowanie skręciło w trochę złym kierunku.

MAG napisał(a):W jakim zawodzie pracowała? (Odnieść się też czy w swoim wyuczonym zawodzie czy innym?)
XX sąd/ XVI wieża/ rycerz kielichów
Pracuje w podobnym zawodzie, ale o wyższej radze (po dodatkowych kursach i egzaminach). Powiedzmy, że prowadzi własną działalność, gdzie szefuje sama sobie lub pracuje w pojedynkę. Jest kuratorem sądowym, bądź środowiskowym, może uczestniczyć też w interwencji. Praca polega na kontakcie z ludźmi, "leczeniem" ich, uzdrowieniem.

Beata napisał(a):Z tych kart wynika, że mama pracowała w swoim zawodzie. Zarówno Król jak i Królowa mają podobną wymowę oraz to postacie siedzące a więc wygląda na to że miała wyuczoną i siedzącą pracę. Uśmiech Siła wskazywałaby raczej na pracę fizyczną lub wymagającą dobrej kondycji ew. na prace w służbie zdrowia lub na zawód 'kobiecy' Rotfl
Praca siedząca, do tego jeszcze ten Pustelnik jako praca w skupieniu. Jednak w przeciwieństwie do Pustelnika nie siedziała w odosobnieniu, nie była to niestety spokojna praca.

Lady of Dreams napisał(a):W jakim zawodzie pracowała? (Odnieść się też czy w swoim wyuczonym zawodzie czy innym?)- 8 Monet 10 Buław
Pracowala w uslugach, byla urzedniczka ale na wysokim szczeblu. Mogła byc dyrektorka , szefem jakiegos działu w urzędzie, sądzie, banku, policji.
Powyższa odp jest zasadniczo ok, tyle, że nie piastowała wysokiego stołka pomimo dużej wiedzy, doświadczenia i umiejętności, niestety.

poranna_cisza napisał(a):Kim jest Mama z wyksztalcenia?
XIX Slonce..z tego, co przedstawia obrazek karty mysle, ze z wyksztalcenia jest projektantem - wnetrz lub architektem, takze od zagospodarowania zieleni, projektant ogrodow lub ogrodnik..
To jeszcze nie to, ale bardzo blisko, całkiem dobra karta Uśmiech

madrugada napisał(a):Mag, Rycerz Mieczy, 3 bulaw - Mag mi sie kojazy z chemikiem, ewentualnie taki zawod dosyc wszechstronny, duzo mam zieleni na karcie tez, moze wiec biologia. Mam jest zdecydowania konkretna, pracuje w zawodzie, aczkolwiek pelni raczej role zarzadzajaca czy planujaca, wiec jesli jest to faktycznie chemia to nie sadze aby byla laborantka Uśmiech
Hehehe z tą zielenią blisko, karty pokazały bardziej moje wykształcenie Rotfl

ayla napisał(a):kim jest mama z wykształcenia-
mam takie same karty jak Beata-król mieczy ,dociągnęłam Pustelnika Uśmiech nauczycielka? ew.coś związane z prawem
w jakim zawodzie pracowała-w szpitalu? może też jako jakiś doradca,praca w biurze?
Poniekąd często doradzała ludziom.

Generalnie poziom był bardzo wyrównany, stąd ciężko mi było kogoś wybrać. Ale mus to mus, dobrze by było wybrać kogoś kto ostatnio nie prowadził warsztatu, zatem wybieram odpowiedź JANTAR, gratuluję! I dodatkowe wyróżnienie dla Lady of Dreams, porannej ciszy oraz ayla'i! Uśmiech


Dziękuję wszystkim za udział. Buźki
Odpowiedz
#14

Oklaski GRATULACJE DLA JANTAR Oklaski Emerytury z Zusem... dlatego sie pojawił u mnie Pustelnik i Mieczowa, ale opcji jest tyle do wyboru, że czasem trudno trafić Rotfl


Odpowiedz
#15

Oklaski GRATULACJE DLA JANTAR Oklaski Emerytury z Zusem... dlatego sie pojawił u mnie Pustelnik i Mieczowa, ale opcji jest tyle do wyboru, że czasem trudno trafić Rotfl


Odpowiedz
#16

Beata napisał(a):Oklaski GRATULACJE DLA JANTAR Oklaski Emerytury z Zusem... dlatego sie pojawił u mnie Pustelnik i Mieczowa, ale opcji jest tyle do wyboru, że czasem trudno trafić Rotfl

Tak, mnogość opcji była wielka, ale i tak Wam dobrze poszło Uśmiech
Odpowiedz
#17

Beata napisał(a):Oklaski GRATULACJE DLA JANTAR Oklaski Emerytury z Zusem... dlatego sie pojawił u mnie Pustelnik i Mieczowa, ale opcji jest tyle do wyboru, że czasem trudno trafić Rotfl

Tak, mnogość opcji była wielka, ale i tak Wam dobrze poszło Uśmiech
Odpowiedz
#18

Gratulacje Jantar!

Dziekuje za warsztat LuksieOczko
Odpowiedz
#19

Gratulacje Jantar!

Dziekuje za warsztat LuksieOczko
Odpowiedz
#20

Gratulacje Jantar Uśmiech
I dzieki Lukaszu za super ciekawy warsztat!

Faktycznie jak zobaczylam te karty to pomyslalam ze zawod, zainteresowania wzieles moze po mamie Uśmiech

Magik u mnie wyglada o tak, w zasadzie pasuje do Rolnika, choc spodziewalabym sie tego bardziej po cesarzowej! Uśmiech
Odpowiedz
#21

Gratulacje Jantar Uśmiech
I dzieki Lukaszu za super ciekawy warsztat!

Faktycznie jak zobaczylam te karty to pomyslalam ze zawod, zainteresowania wzieles moze po mamie Uśmiech

Magik u mnie wyglada o tak, w zasadzie pasuje do Rolnika, choc spodziewalabym sie tego bardziej po cesarzowej! Uśmiech
Odpowiedz
#22

Oklaski Gratulacje dla JANTAR nie umiałam odpowiedzieć na te pytania jedynie co widziałam to tylko poczta i restauracja Myśli
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości