Warsztat 68 - Kuzyn
#1

Witam na kolejnym warsztacie i zapraszam wszystkich do cwiczen i zabawy  Buźki

Otoz..mialam super kuzyna Henka, byl dla malej dziewczynki jak ja wtedy moim Super Ekstra Kuzynem..taki typ hipisa-dluzsze wlosy, broda, swietne luzackie ciuchy i wogole image ekstra..przy tym radosny, dobry i serdeczny czlowiek, niesamowicie utalentowany..niestety nie ma Go juz wsrod nas, a dlaczego byl taki niezwykly i jak to sie stalo, ze juz Go nie ma, jest przedmiotem tego Warsztatu..

1. Czym sie zajmowal w swoim doroslym zyciu..?
2. Co Go wslawilo na cala Polske? ( lata 70/80 )
3. W jaki sposob umarl?
4. Ile mial wtedy lat..?


..rozwiazanie zagadki w srode wieczorem, zapraszam.. Buźki
Odpowiedz
#2

1. czym się zajmował? Rydwan - mogły to być podróże, muzykowanie, na pewno coś odważnego
2. co go wsławiło? Mag + 3 pucharów + 5 mieczy - mógł czegoś "nauczać" , uczestniczył w jakiś imprezach, spotkaniach towarzyskich np. przeciwko władzy, jakieś niebezpieczne to mogło być.
3. jak umarł? 4 mieczy + Król monet + Papież - tutaj karty samą śmierć jako taką wyrzuacją, więc cieżko powiedzieć ale stawiam na jakąs chorobę, leczył się
4. ile miał lat? Wieża, 6 pucharów+ 10 pucharów i Cesarzowa _ i tu znowu ksiązkowy przykład śmierci w kartachUśmiech Ale poweim, że nie był stary jeszcze, czuł się młodo i taki był, raczej taki wiek 30 +, średni
Odpowiedz
#3

Dziekuje Marto za udzial Buźki
Odpowiedz
#4

..zapraszam kochani do cwiczen..! moga sie ciekawe karty pokazac..zachecam.. Ok
Odpowiedz
#5

poranna_cisza napisał(a):Witam na kolejnym warsztacie i zapraszam wszystkich do cwiczen i zabawy Buźki
Otoz..mialam super kuzyna Henka(...)
1. Czym sie zajmowal w swoim doroslym zyciu..?
2. Co Go wslawilo na cala Polske? ( lata 70/80 )
3. W jaki sposob umarl?
4. Ile mial wtedy lat..?

Oj ciężki temat wybrałaś Boi się
Nie przepadam za wróżbami dotyczącymi śmierci, toteż spróbuję swoich sił tylko w dwóch pierwszych pytaniach.
Talia już oczyszczona, więc powinna hulać.

Czym się zajmował Heniek w dorosłym życiu? 9 mieczy + Wieża Uwalnianiem ludzi od ich udręk. Może był psychoterapeutą, a może należał do jednostki specjalnej policji albo wojska, mógł też pracować w więzieniu i pełnić tam jakąś funkcję - może pomagał więźniom politycznym. Obie karty sugerują też jakiś rodzaj kary, więc może był prokuratorem. Połączenie może też wskazywać na pomoc w sprawach dotyczących nieruchomości, albo ludziom którzy nie mieli gdzie spać. Z pewnością jego celem życiowym było pomaganie ludziom. Przyszło mi do głowy jeszcze, że mógł dokonywać sabotażu ^^ pasuje do lat komuny

Co go wsławiło? Cesarzowa + 8 mieczy - Pomoc jakiejś kobiecie w odejściu od tego co ją krępowało, może ją jakoś uwolnił? Albo na odwrót - może uwięził jakąś ważną kobietę. 8 mieczy czasem mówi o poznaniu kogoś w przelocie, może miał kontakt z wpływową kobietą np. królową Wlk Brytanii czy cuś...

Pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#6

poranna_cisza napisał(a):Witam na kolejnym warsztacie i zapraszam wszystkich do cwiczen i zabawy Buźki
Otoz..mialam super kuzyna Henka(...)
1. Czym sie zajmowal w swoim doroslym zyciu..?
2. Co Go wslawilo na cala Polske? ( lata 70/80 )
3. W jaki sposob umarl?
4. Ile mial wtedy lat..?

Oj ciężki temat wybrałaś Boi się
Nie przepadam za wróżbami dotyczącymi śmierci, toteż spróbuję swoich sił tylko w dwóch pierwszych pytaniach.
Talia już oczyszczona, więc powinna hulać.

Czym się zajmował Heniek w dorosłym życiu? 9 mieczy + Wieża Uwalnianiem ludzi od ich udręk. Może był psychoterapeutą, a może należał do jednostki specjalnej policji albo wojska, mógł też pracować w więzieniu i pełnić tam jakąś funkcję - może pomagał więźniom politycznym. Obie karty sugerują też jakiś rodzaj kary, więc może był prokuratorem. Połączenie może też wskazywać na pomoc w sprawach dotyczących nieruchomości, albo ludziom którzy nie mieli gdzie spać. Z pewnością jego celem życiowym było pomaganie ludziom. Przyszło mi do głowy jeszcze, że mógł dokonywać sabotażu ^^ pasuje do lat komuny

Co go wsławiło? Cesarzowa + 8 mieczy - Pomoc jakiejś kobiecie w odejściu od tego co ją krępowało, może ją jakoś uwolnił? Albo na odwrót - może uwięził jakąś ważną kobietę. 8 mieczy czasem mówi o poznaniu kogoś w przelocie, może miał kontakt z wpływową kobietą np. królową Wlk Brytanii czy cuś...

Pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#7

poranna_cisza napisał(a):Witam na kolejnym warsztacie i zapraszam wszystkich do cwiczen i zabawy Buźki
Otoz..mialam super kuzyna Henka(...)
1. Czym sie zajmowal w swoim doroslym zyciu..?
2. Co Go wslawilo na cala Polske? ( lata 70/80 )
3. W jaki sposob umarl?
4. Ile mial wtedy lat..?

Oj ciężki temat wybrałaś Boi się
Nie przepadam za wróżbami dotyczącymi śmierci, toteż spróbuję swoich sił tylko w dwóch pierwszych pytaniach.
Talia już oczyszczona, więc powinna hulać.

Czym się zajmował Heniek w dorosłym życiu? 9 mieczy + Wieża Uwalnianiem ludzi od ich udręk. Może był psychoterapeutą, a może należał do jednostki specjalnej policji albo wojska, mógł też pracować w więzieniu i pełnić tam jakąś funkcję - może pomagał więźniom politycznym. Obie karty sugerują też jakiś rodzaj kary, więc może był prokuratorem. Połączenie może też wskazywać na pomoc w sprawach dotyczących nieruchomości, albo ludziom którzy nie mieli gdzie spać. Z pewnością jego celem życiowym było pomaganie ludziom. Przyszło mi do głowy jeszcze, że mógł dokonywać sabotażu ^^ pasuje do lat komuny

Co go wsławiło? Cesarzowa + 8 mieczy - Pomoc jakiejś kobiecie w odejściu od tego co ją krępowało, może ją jakoś uwolnił? Albo na odwrót - może uwięził jakąś ważną kobietę. 8 mieczy czasem mówi o poznaniu kogoś w przelocie, może miał kontakt z wpływową kobietą np. królową Wlk Brytanii czy cuś...

Pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#8

Dziekuje Lukaszu za udzial.. Buźki

..pewnie masz racje, ze to temat ciezki, ja tak tego nie widze bo juz przebolalam..kupe czasu temu to bylo..a bardzo mnie i innych ciekawia karty, ktore pokazywalyby ewentualnie takie sytuacje i okolicznosci z nimi zwiazane..

..chcialam rowniez przeprosic przyjaciol z DT, z ktorymi rozmawiam tez na innym portalu, poniewaz z powodow rodzinnych umiescilam tam - nie celowo lecz zupelnie nieprzemyslanie - informacje i wspomnienia o Heniu, co niestety - uniemozliwilo Im uczestnictwo w tym warsztacie za co ogromnie przepraszam.. Buźki Buźki Buźki
Odpowiedz
#9

Małgosiu nie ma problemuOczko
Odpowiedz
#10

Lady of Dreams napisał(a):Małgosiu nie ma problemuOczko
Buziak Buziak Buziak
Odpowiedz
#11

1. Czym sie zajmowal w swoim doroslym zyciu..?
VII Rydwan/ Królowa denarów + AS pałek + XX Sąd
Miał wielki dar przekonywania, był autorytetem, chciał uwolnić się od przeszłości i stworzyć nowy początek. Walczył o wolność.

2. Co Go wslawilo na cala Polske? ( lata 70/80 )
5 denarów/ AS Pałek + 6 mieczy + 3 denary
Znów rysuje się jako anarchista, chciał wszystko postawić na nowy kierunek.

3. W jaki sposob umarl?
10 kielichów/ XIII Śmierć + 4 denary + 7 buław
Moim zdaniem zmarł na udar mózgu - wylew.
(Karty wskazują też na problem z nadmierna ilością cholesterolu oraz dolegliwości z prostatą.)

4. Ile mial wtedy lat..?
IV Cesarz - 40 lat (dziwnie mało)

Tyle ode mnie, ale czuje się wymęczona tematem. Karty chyba nie chciały ze mną rozmawiać.
Pozdrawiam,
MAG
Odpowiedz
#12

Mag, dziekuje za udzial Buźki

..wiele osob podchodzi ostroznie do rozmow o smierci, obawiajac sie "nieprzyjemnego" tematu..mozliwe, ze jestem inna, bo przezylam wyjatkowa smierc, wyjatkowej osoby i od tamtej pory wszystko zwiazane ze smiercia stalo sie dla mnie oczywiste..normalne, nieuniknione, oswojone..ale rozumiem obiekcje i obiecuje wiecej na ten temat nie zadawac zagadek, aczkolwiek zauwazcie ile razy w prosbach o wrozby przewijaja sie karty, ktorych nie wiemy jak zinterpretowac..a pozniej sie okazuje o co chodzilo..jednakze nie temat smierci mojego kuzyna jest tutaj glownym pytaniem i tematem, lecz sama Osoba i zwiazana z Nim historia..a ze niestety nie ma Go juz z nami, to mozna kart zapytac jak sie to stalo i co nam na ten temat powiedza..

..dziekuje Wszystkim odwaznym za udzial w Warsztacie, zapraszam wszystkich, ktorzy nie boja sie pytac i nie boja sie odpowiedzi.. Buźki Buźki Buźki ..
Odpowiedz
#13

Poranna poczekasz na mnie? Buźki jutro mam trochę luźniej a super warsztat..

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#14

Afercia napisał(a):Poranna poczekasz na mnie? Buźki jutro mam trochę luźniej a super warsztat..
..no ba! pewnie, ze poczekam Buziak
Odpowiedz
#15

Dziękuję Buźki

1. Czym sie zajmowal w swoim doroslym zyciu..? Rycerz pucharów 10 pucharów 2 monet
Wydaje mi się, że robił coś co dawało innym poczucie szczęścia, dzielił się swoją wrażliwością. Mógł być marynarzem albo podróżnikiem- praca związana z wodą albo coś ze statkami może pracował w stoczni? Albo dzielił się swoim artystycznym talentem - poeta,malarz, muzyk,mógł też być jakimś cyrkowcem, magikiem. Mógł być też czymś doradcą.
2. Co Go wslawilo na cala Polske? ( lata 70/80 ) Pustelnik 4 buławy 4 puchary
Było to jednorazowe wydarzenie. Coś co on sam nie doceniał do końca. Może jakaś impreza, coś związanego z muzyką i tańcem? Ewentualnie jakieś odkrycie naukowe w tym pustelniku. Może brał udział w jakimś proteście tak machają w tej 4ce buław Uśmiech Albo wymyślił coś ważnego, coś co ktoś inny mógł potem używać. Tak myślę jeszcze ucząc się końskiego mięsa, że może pustelnik to jakaś książka albo pomnik.
3. W jaki sposob umarl? Królowa pucharów Królowa monet 10 monet
Hoho kobiety go wykończyły jak nic Uśmiech Królowa pucharów może mówić o problemach z sercem, podobnie królowa monet chociaż to może być porażenie prądem. Monety są okrągłe więc może coś go rozjechało?
4. Ile mial wtedy lat..?
Rycerz monet
Był w średnim wieku, dojrzały. coś miedzy 30-40 nawet 35-45 faceci.

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#16

Dziekuje Aferciu za udzial Buźki
Odpowiedz
#17

Witam wszystkich serdecznie Buźki
Oto rozwiazanie zagadki..
Moj kuzyn Henryk Tomala byl muzykiem, swietnym perkusista, unikatem na tamte czasy gdyz gral nowatorsko, niesamowicie szybko i jak okreslaja wspolczesni - wyprzedzil na wiele lat wspoczesnych sobie..razem z Wojtkiem Gassowskim i paroma innymi kolegami stworzyli Grupe "Test", ktora w 1974 r. wydala swoj pierwszy i najlepszy krazek (w tej chwili jest "bialym krukiem" plytoteki) , na ktorym znalazlo sie wiele przebojow, m.in "Przygoda bez milosci" i "Matylda"..Grupa byla prekursorem polskiego hard-rocka, i nie zdawali sobie wtedy sprawy jak wazna role odegrali w historii polskiej muzyki rokowej.. z powodu hipisowskiego wygladu - dlugich wlosow muzycy w tamtych czasach byli czesto przesladowani przez milicje, ktora posadzala ich o ruchy wywrotowe..
Heniek gral pozniej z Lobaszewska, Rodowicz i cala czolowka sceny polskiej tamtych czasow..
Zmarl tragicznie w wieku 30 lat, 1982r, podczas zimy Stanu Wojennego..koncertowal wtedy w Katowicach, wracajac z pokoncertowej imprezy do hotelu zostal napadniety i ograbiony..rano jego zamarzniete cialo znaleziono w rowie obok przystanku tramwajowego..bylo -20st..

Wiedzma Marta:
Cytat:1. czym się zajmował? Rydwan - mogły to być podróże, muzykowanie, na pewno coś odważnego
2. co go wsławiło? Mag + 3 pucharów + 5 mieczy - mógł czegoś "nauczać" , uczestniczył w jakiś imprezach, spotkaniach towarzyskich np. przeciwko władzy, jakieś niebezpieczne to mogło być.
3. jak umarł? 4 mieczy + Król monet + Papież - tutaj karty samą śmierć jako taką wyrzuacją, więc cieżko powiedzieć ale stawiam na jakąs chorobę, leczył się
4. ile miał lat? Wieża, 6 pucharów+ 10 pucharów i Cesarzowa _ i tu znowu ksiązkowy przykład śmierci w kartachUśmiech Ale poweim, że nie był stary jeszcze, czuł się młodo i taki był, raczej taki wiek 30 +, średni
Oklaski
Luks:
Cytat:Czym się zajmował Heniek w dorosłym życiu? 9 mieczy + Wieża Uwalnianiem ludzi od ich udręk. Może był psychoterapeutą, a może należał do jednostki specjalnej policji albo wojska, mógł też pracować w więzieniu i pełnić tam jakąś funkcję - może pomagał więźniom politycznym. Obie karty sugerują też jakiś rodzaj kary, więc może był prokuratorem. Połączenie może też wskazywać na pomoc w sprawach dotyczących nieruchomości, albo ludziom którzy nie mieli gdzie spać. Z pewnością jego celem życiowym było pomaganie ludziom. Przyszło mi do głowy jeszcze, że mógł dokonywać sabotażu ^^ pasuje do lat komuny

Co go wsławiło? Cesarzowa + 8 mieczy - Pomoc jakiejś kobiecie w odejściu od tego co ją krępowało, może ją jakoś uwolnił? Albo na odwrót - może uwięził jakąś ważną kobietę. 8 mieczy czasem mówi o poznaniu kogoś w przelocie, może miał kontakt z wpływową kobietą np. królową Wlk Brytanii czy cuś..
Oklaski

Mag:
Cytat:1. Czym sie zajmowal w swoim doroslym zyciu..?
VII Rydwan/ Królowa denarów + AS pałek + XX Sąd
Miał wielki dar przekonywania, był autorytetem, chciał uwolnić się od przeszłości i stworzyć nowy początek. Walczył o wolność.

2. Co Go wslawilo na cala Polske? ( lata 70/80 )
5 denarów/ AS Pałek + 6 mieczy + 3 denary
Znów rysuje się jako anarchista, chciał wszystko postawić na nowy kierunek.

3. W jaki sposob umarl?
10 kielichów/ XIII Śmierć + 4 denary + 7 buław
Moim zdaniem zmarł na udar mózgu - wylew.
(Karty wskazują też na problem z nadmierna ilością cholesterolu oraz dolegliwości z prostatą.)

4. Ile mial wtedy lat..?
IV Cesarz - 40 lat (dziwnie mało)
Oklaski

Cytat:1. Czym sie zajmowal w swoim doroslym zyciu..? Rycerz pucharów 10 pucharów 2 monet
Wydaje mi się, że robił coś co dawało innym poczucie szczęścia, dzielił się swoją wrażliwością. Mógł być marynarzem albo podróżnikiem- praca związana z wodą albo coś ze statkami może pracował w stoczni? Albo dzielił się swoim artystycznym talentem - poeta,malarz, muzyk,mógł też być jakimś cyrkowcem, magikiem. Mógł być też czymś doradcą.
2. Co Go wslawilo na cala Polske? ( lata 70/80 ) Pustelnik 4 buławy 4 puchary
Było to jednorazowe wydarzenie. Coś co on sam nie doceniał do końca. Może jakaś impreza, coś związanego z muzyką i tańcem? Ewentualnie jakieś odkrycie naukowe w tym pustelniku. Może brał udział w jakimś proteście tak machają w tej 4ce buław Uśmiech Albo wymyślił coś ważnego, coś co ktoś inny mógł potem używać. Tak myślę jeszcze ucząc się końskiego mięsa, że może pustelnik to jakaś książka albo pomnik.
3. W jaki sposob umarl? Królowa pucharów Królowa monet 10 monet
Hoho kobiety go wykończyły jak nic Uśmiech Królowa pucharów może mówić o problemach z sercem, podobnie królowa monet chociaż to może być porażenie prądem. Monety są okrągłe więc może coś go rozjechało?
4. Ile mial wtedy lat..?
Rycerz monet
Był w średnim wieku, dojrzały. coś miedzy 30-40 nawet 35-45 faceci.
Oklaski

Wygrywa Afercia Oklaski podajac najwiecej istotnych szczegolow zagadki Buziak ogromne brawa i gratulacje Buźki
.. wyrozniona zostaje Wiedzma Marta, gratulacje Oklaski Buźki
Bardzo dziekuje wszystkim uczestnikom warsztatu..zdaje sobie sprawe, ze nie byl to latwy temat - lecz czym bylaby nauka czegos nowego jesli bedziemy powielac schematy..?
Jeszcze raz przepraszam wszystkich przyjaciol, ktorych mimowolnie wykluczylam z warsztatu publikujac informacje o Grupie "Test" i moim kochanym Heniu..

A to pare linkow do wiadomosci i utworow Grupy "Test" :
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EsC5jFe6S9A[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uzW6rUBCKhU[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1xmDy7MUdvw[/youtube]

Heniek jest na okladce plyty na zdjeciu pierwszy od prawej ( z broda i w kurtce wojskowej)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.archiwumrocka.art.pl/test,test,1529,plyta.html">http://www.archiwumrocka.art.pl/test,te ... plyta.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#18

Woow woow woow ^^ to nie dziwię się dlaczego teraz dlaczego nazywałaś go super kuzynem Kwiatek smutne tylko, że ktoś tak brutalnie odebrał życie dziwne że nie pokazały mi się żadne karty mieczowe Smutny ludzie to bestie jednak..

Hoho ^^ pierwszy raz mi się udało dziękuję Buźki Buźki Buźki

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#19

Malo tego, ze byl super kuzynem, to jeszcze bylam w nim strasznie zakochana jako 15-latka.. Zawstydzony byl naprawde jak marzenie kazdej dziewczyny, do tego mily, uczynny i bardzo zywiolowy..taka iskra chlopak..naprawde smutne..tym bardziej, ze osierocil dwoch malutkich synow.. Załamka
Odpowiedz
#20

Smutny Smutny Smutny a znaleźli sprawców chociaż?

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#21

..nie..byl stan wojenny, po godzinie policyjnej..Henio byl dobrze ubrany - zakopianka, markowe buty, drogi zegarek..znaleziono go rano bez korzucha przy -20 st, i bez cennych przedmiotow..byl po imprezie, latwy lup..
Odpowiedz
#22

Poranna_ciszo bardzo ciekawy warsztat i smutna historia.
Moje karty jej nie pokazały, a może ja nie potrafiłam ich odczytać.
Dziękuję.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości