Znajdź wspólny mianownik ;)

7 kielichow i paź kielichow - marzyciele
Odpowiedz

Pazik kielichów uwielbia zabiegi kosmetyczne, dba o siebie i pielęgnuje swoją urodę, to samo widzę w karcie XVII Gwiazdy.
[Obrazek: Gothic_Vampires_-_Kelche_11.jpg]=[Obrazek: 360_-_Vampire_der_ewigen_Nacht_-_XVII.jpg]
Odpowiedz

Nie rozumiem czemu zapomnieliście o tej grze? Jest bardzo fajna! Uśmiech

[Obrazek: temperance-and-star.jpg?w=676]

Dla mnie te dwie karty zawsze były na swój sposób podobne. Są jak Jing i Jang. Na jednej jest noc, na drugiej dzień. Na jednej energia kobieca, na drugiej męska ( To co prawda anioł, ale jednak mężczyzna). Ale na obu jest natura, ziemia, woda w której postaci zanurzają tylko jedną ze stóp. No i na obydwu niebach świeci, że tak się wyrażę... jakieś ciało niebieskie. No i to co najważniejsze - przedstawione postaci trzymają w dłoniach naczynia dzięki którym mogą operować wodą i obrazować w ten sposób równowagę. Każdy na swój sposób. Umiarkowanie przelewa na przemian z jednego kielicha do drugiego, a Gwiazda oddaje wodzie to co do nie należy jednocześnie nasycając nią też ziemię, któa jej potrzebuje jeszcze bardziej. Czyli inne a jednak takie same...

[Obrazek: jin_jang_clip_art_16897.jpg]
Odpowiedz

Umiarkowanie XIV kojarzy mi się z asem pucharów, dużo wody i zbyt pełnych kielichów Uśmiech
Odpowiedz

As pucharów kojarzy mi się z 3 pucharów: uczucia płyną pełnym strumieniem, szczodrość, optymizm, świeżość, radość życia, rozchlapywanie wody w każdym kierunku, żadna chmurka nie psuje błękitu nieba!   Sunshine
[Obrazek: uj17lnR.jpg][Obrazek: N9agx3Y.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

3 pucharów kojarzy mi się z 9 pucharów, wesoła zabawa w grupie ludzi i przyjemności.
Odpowiedz
Zdjęcie 

6 kielichów + XiX Słońce

Moje skojarzenia: 
Spotkanie kogoś z przeszłości, wybaczenie i przepełnia nas wielka miłość i szczęście. Taki Haj Lajf Rotfl
Odpowiedz

XiX Słońce+7 monet
a ja tu widzę pewien zastój, nieruszenie spraw do przodu tylko czekanie, bezruch.
Odpowiedz

7 monet + XII Wisielec 
Obie karty rozciągają wydarzenia w czasie.
Odpowiedz

Wisielec i 4 mieczy - obie wskazują na zatrzymanie, konieczność poczekania, spojrzenia na sprawy z innej perspektywy. Tyle że w energii Wisielca ta sytuacja może się podobać, może być świadomie wybrana, a w 4 mieczy zwykle wycofanie i przerwa są wymuszone przez okoliczności, np. stan zdrowia.
Odpowiedz

4 mieczy + Gwiazda 

Obie symbolizują proces uzdrawiania
Odpowiedz

XVII Gwiazda i 7 Kielichów - obie kojarzą mi się po prostu z marzeniami.
Odpowiedz

7 kielichów i XVIII Księzyc

Obie karty mają w sobie coś z iluzji, marzeń, złudzeń na jawie. 

7 kielichów to marzenia na jawie, szukanie wyboru jednego z wielu tych pucharów. Ale to wybór związany z myśleniem, że siegając po jeden kielich straci się inne, a zatem trudno podjąć realne kroki i tak się tkwi w tym zawieszeniu i marzeniach... To też bezczynność, pragnienia, które same w sobie są, trwają i tak jest dobrze, bo człowiek pielęgnuje je jak nierealne sny, żyje nimi, żyje iluzją. Tak jak karta XVIII Księżyc. 

Aura księżyca daje możliwość marzyć. Pięknie. Tak właśnie odbieram XVIII Księżyc - niezwykłość, magia, oderwanie od świata, magia, mnogość wydarzeń, scenariuszy w głowie - jak w tych 7 kielichach. Ale zderzenie z rzeczywistością może być bolesne, bo obudzi ze snu, zdejmie z oczu mgłę, brutalnie ściągnie na ziemię. Więc lepiej na tym księżycu bujać się dalej Uśmiech Rotfl
Odpowiedz

XVIII Księżyc i II Kapłanka

Energia kobieca, aura tajemniczości, niejasności, rzeczy ukrytych
Odpowiedz

II Kapłanka i IX Pustelnik

Pożądanie na dalszym planie. Odcięcie od świata, życie za zasłoną, tajemnica, mądrość, rada, chłód emocjonalny, powściągliwość, nauka, mistycyzm, obawa przed ludźmi i relacjami, rezygnacja z cielesności i uciech życia doczesnego.
Odpowiedz

IX Pustelnik i 9 buław - ostrożność, rezerwa, wycofanie, mądrość wynikająca z doświadczeń
Odpowiedz

9 buław i Moc

Wytrwałe dążenie do celu i nie poddawanie się.
Odpowiedz

Moc i As buław - zdrowie, witalność, zdecydowane działanie, energia seksualna
Odpowiedz

As Buław i Rycerz Buław - szybkie działanie, romans
Odpowiedz

Rycerz buław i Rycerz mieczy - szybkość działania i niestałość
Odpowiedz

Rycerz mieczy i I Mag - oratorstwo, obrotność, umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji
Odpowiedz

Mag i Królowa Buław
Silne i charyzmatyczne osobowości.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości