Warsztat 71 - Motocykl
#1

Dzięki Luksowi i Porannej ciszy zostałam oświecona, że to ja teraz zadaję  Tak
Witam więc wszystkich serdecznie i zapraszam na mój debiut warsztatowy !
Ponieważ jest to mój debiut, będzie więc krótko i prosto, a wszystkich doświadczonych tarocistów uprasza się o wyrozumiałość  Zawstydzony

A sprawa jest taka...
Mój dziadek w czasie wojny wszedł w posiadanie motocykla. Nie zostawił go jednak dla siebie, bo nie chciał, żeby maszyna dostała się jakoś w łapy Niemców. I teraz pytania są dwa:
1) Jak mój dziadek wszedł w posiadanie tego motocykla?
2) Co z nim zrobił?

Myślę, że prosty i krótki warsztacik, więc rozwiązanie podam w poniedziałek wieczorem  Uśmiech

Zapraszam wszystkich serdecznie wierząc głęboko w niesamowicie liczny udział Szanownych Forumowiczek i Forumowiczów  Prosi
Ponieważ sama jestem początkująca, to szczególnie gorąco zachęcam do udziału wszystkich początkujących  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#2

1) Jak mój dziadek wszedł w posiadanie tego motocykla?
6 denarów - Twój dziadek dostał ten motocykl w ramach podziękowania, prezentu, spłacenia długu wdzięczności. Kiedyś przysłużył się tej osobie (taka bezinteresowna pomoc), a ona w ramach podziękowania dała mu motocykl.

2) Co z nim zrobił?
rycerz kielichów + rycerz mieczy + paź denarów
Podarował go mężczyźnie mundurowemu, który udał się nim w podróż poślubną lub pojechał nim do swojej ukochanej. Inna myśl, podarował go jako prezent ślubny. Generalnie motocykl udał się dalej w świat, może nawet to być podróż morska.

Pozdrawiam :--)
Odpowiedz
#3

LeCaro napisał(a):(...) A sprawa jest taka...
Mój dziadek w czasie wojny wszedł w posiadanie motocykla. Nie zostawił go jednak dla siebie, bo nie chciał, żeby maszyna dostała się jakoś w łapy Niemców. I teraz pytania są dwa:
1) Jak mój dziadek wszedł w posiadanie tego motocykla?
2) Co z nim zrobił?

(...)

Myślę, ze wcale nie taki prosty warsztat. Na mój gust dość trudny Uśmiech
1. 5 mieczy, 9 pucharów
Myślę, że ten motocykl został wygrany w jakiejś rywalizacji, walce i tak trafił do rodziny i w jego ręce. Albo po prostu ktoś zginął w walce, w której dziadek nie brał udziału, ale denat był jego znajomym i dlatego wszedł w posiadanie motocykla. Dołożyłem 7 denarów, która sugeruje jakby nie miał się kto zając tym sprzętem przez jakiś czas.

2. paź pucharów, Sprawiedliwość, Swiat, 8 denarów
Motocykl na pewno trafił za granicę. Możliwe, że do jakiegoś warsztatu. Dziadek podarował go jakiejś instytucji lub rządowi.

Ciekawe czy cokolwiek z tego to prawda Rotfl
Gratuluję debiutu.
Zachęcam wszystkich do udziału Uśmiech

Pozdrawiam,
Ł.
Odpowiedz
#4

1) Jak mój dziadek wszedł w posiadanie tego motocykla? Król mieczy, 10 kielichów - Dostał go od osoby dla której pracował w ramach wynagrodzenia albo jako prezent ślubny.
2) Co z nim zrobił? Diabeł, 7 mieczy -Dziadek schował motocykl gdzieś przy kościele. Druga moja myśl to taka, że rozłożył motocykl na części bo w ten sposób łatwiej było go ukryć. Uśmiech
Odpowiedz
#5

MAG Kwiatek
Luks Kwiatek
ewka Kwiatek
Serdecznie dziękuję wam za udział... na jedno z pytań uzyskałam już całkiem bliską prawdy odpowiedź Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

1. jak mój dziadek wszedł w posiadanie tego motocykla? - Sąd, R monet, 10 monet - ukrywał kogoś w lesie, pomógł wypełnić swojego rodzaju "misję" tego człowieka lub w też w banalny sposób miał zamiar kupić coś innego a wrócił z motorem,
2. co z nim zrobił? - K kielichów, Kapłan, 3 Monet - przerobił go na coś innego, rozebrał na części,
Odpowiedz
#7

Basiu, dziękuję za udział Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Jeśli pozwolisz to ja się też dołączę i spróbuję swoich sił Uśmiech

1. Jak mój dziadek wszedł w posiadanie tego motocykla?
Królowa Mieczy i Gwiazda - myślę że to był to prezent od jakiejś wdowy albo jakiś "łup wojenny" - znalazł ten motor albo dostał go za jakieś zasługi, jakąś pomoc. W każdym bądź razie on się nie spodziewał że będzie miał ten motor - on przypadkiem trafił w jego ręce.
2. Co z nim zrobił?
8 Pałek i Wieża - szybko, wręcz bardzo szybko się go pozbył - zrobił coś że już się nie nadawał do użytku. Jak patrzę na te karty ... może go zrzucił ze skały w jakąś przepaść, utopił, spalił albo rozkręcił na części i zakopał.
Odpowiedz
#9

Viki - serdeczne podziękowania za udział, cieszę się, że do nas dołączyłaś Buziak
Zapraszam innych, szczególnie początkujących - bo warsztaty są świetne do rozwijania swojej intuicji Uśmiech Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Viki - serdeczne podziękowania za udział, cieszę się, że do nas dołączyłaś Buziak
Zapraszam innych, szczególnie początkujących - bo warsztaty są świetne do rozwijania swojej intuicji Uśmiech Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Viki - serdeczne podziękowania za udział, cieszę się, że do nas dołączyłaś Buziak
Zapraszam innych, szczególnie początkujących - bo warsztaty są świetne do rozwijania swojej intuicji Uśmiech Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

1) Jak mój dziadek wszedł w posiadanie tego motocykla?
Krolowa bulaw,7 monet, 2 monet..motocykl miala jakas kobieta,atrakcyjna, wyglada mi na to, ze potrzebowala pieniedzy na wyjazd, gdzies za wode - mam okrety nakarcie - do Ameryki..? i mysle, ze w ramach wymiany handlowej dziadek wszedl w posiadanie motocykla..pozyczyl pieniadze w pod jego zastaw..mam jeszcze opcje, ze zrobil jakas prace-przysluge pewnej kobiecie i w ramach wdziecznosci podarowala mu motor , ktory zostal po zmarlym mezu i w chwili wyjazdu byl jej zbedny..

2) Co z nim zrobił?
10 puch, Krolowa mieczy, II Kaplanka..jestem za opcja, ze motocykl dostalo ktores z dzieci dziadka..nie zdziwilabym sie, gdybyto byla dziewczyna..najpewniej byl to prezent slubny..mam karte uczciwosci i szczerosci, wiec przy okazji slubu dziadek opowiedzial historie motocyklu lub nawet pokazal dokument potwierdzajacy jego prawna wlasnosc..motocykl sluzyl bardzo dlugo, sluzyl do nauki jazdy w rodzinie kolejnych ich czlonkow..jest prawdopodobnie do dzisiaj gdzies, gdzie jest przechowywany w bezpiecznym miejscu, mozliwe, ze w garazu lub specjalnym dla niego pomieszczeniu..czy ten motocykl nie mial jakiejs ciekawej wzmianki w gazecie..?
..czekam na wyniki, historia mnie zaciekawila, pozdrawiam.. Buźki
Odpowiedz
#13

1) Jak mój dziadek wszedł w posiadanie tego motocykla?- 5 Buław(-) Rycerz Monet(-)

Wygląda mi to na jakis łup wojennyOczko , przypadkowe zdarzenie. Trafil na niego w miejscu gdzie stal niepilnowany i skorzystał z okazji aby go zabrac. Mogl tez kupic za bezcen bo komus potrzebne byly pieniadze. Ewentualnie wygrał ten motocykl w zakładzie lub w grze w karty.

2) Co z nim zrobił?- Król Pucharow(-) 8 Buław

Podarowal go jakiemus mezczyznie lub instytucji (wojsko, policja)
Odpowiedz
#14

Serdecznie dziękuję Porannej Ciszy i Pani Snów, jesteście super Kwiatek Buziak

Zapraszam wszystkich nieśmiałych do wzięcia udziału :text-welcomeconfetti:
Rozwiązanie w poniedziałek wieczorem!

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#15

LeCaro poczekasz na mnie? Postawię jutro wieczorkiem karcioszki bo miałam bardzo zawirowany weekend a bardzo chcialabym wziąć udzial Kwiatek

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#16

Aferciu, ależ jasna sprawa, że poczekam na ciebie - będzie mi bardzo miło Uśmiech Kwiatek
W takim razie rozwiązanie podam we wtorek wieczorem Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#17

Jak dziadek wszedł w posiadanie motocykla?
4 pucharów,6 denarów, as mieczy... myślę, że dziadek długo nosił się z zamiarem kupna motoru, ale dopiero pomoc finansowa z czyjejś strony, wygrana, spadek umożliwiły mu zakup.
Co się stało z motorem?
10 mieczy, Król mieczy, Kapłanka... tu mi się kojarzy że raczej niewiele z niego zostało Oczko mam nadzieję że nikt na nim nie zginął...może po prostu rozebrany na części stoi gdzieś w garażu Oczko

Bardzo ciekawy warsztat nie mogę sie doczekać odpowiedzi
Odpowiedz
#18

Dziękuję Słoneczko, że poczekałaś Buźki Temat super a moje karty zabawne Hura


1) Jak mój dziadek wszedł w posiadanie tego motocykla?
10 monet Śmierć 5 buław

Wygrał go jakoś, założył się, albo dostał w spadku. Wypadła mi w czasie tasowania Królowa pucharów więc może jakoś założył się przy wódce albo wygrał go w karty (mój dziadek kiedyś pół swoje stajni przegral więc dawniej grali o wszystko Luzik )

2) Co z nim zrobił?
7 mieczy Sąd Pustelnik 10 buław

Ciekawe karty. Schował go na cmentarzu albo w kościele albo dał komuś związanym z kościołem/wiedzą Rotfl Możliwe też że rozebrał go na części i te gdzieś ukrył. Zrobił to w nocy. Może zakopał go w lesie stąd te buławy? Karty ewidentnie pokazują że raczej gdzieś go ukrył, `wyniósł` Myśli Możliwe że dał mu drugie życie stąd zmartwychwstanie, przerobił go na coś innego Myśli

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#19

A też spróbuje może się załapie XD

1. as pucharów, Koło Fortuny, 6 pucharów
No więc moim zdaniem mógł go jakimś zrządzeniem losu dostać, moim zdaniem raczej odziedziczył po kimś kto może się gdzieś wyniósł i zostawił go tam gdzie mieszkał twój dziadek.

2. Rycerz monet, Wisielec, paź buław
No więc motor został gdzieś wywieziony i oddany na przechowanie, gdze ktoś w sumie mógł używać go do jakiejś pracy

s
Odpowiedz
#20

Bronka Kwiatek
Afercia Kwiatek
Sławek Kwiatek
Bardzo wam dziękuję za udział, piękne historie opowiadacie o tym motocyklu! Buźki

Rozwiązanie zagadki jutro po 20-tej!

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#21

A przy okazji... zauważyłam, że podawane u góry godziny zamieszczania postów nadal są w czasie zimowym...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#22

..czas trzeba aktualizowac samemu..wchodzisz na Twoje konto - ustawienia witryny -czas - zaznaczasz czas letni i zrobione.. Buźki
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości