Seriale :)
#1

Skoro jest kącik filmowy to może jeszcze coś z serialami? Lubicie przyziemne czy te bardziej zaczarowane/paranormalne?

Mój ulubiony to zdecydowanie Constantine. Historia egzorcysty o specyficznym charakterze. Numer dwa to moim zdaniem Wataha - opowiada historię bieszczadzkiej straży granicznej , mnie lub bardziej realnie ale plusem są zwroty akcji - nigdy do końca nie wiadomo jak się skończy. Bardzo podobał mi się też 4400 - w ciągu kilkudziesięciu lat znikają ludzie i nagle wracają razem z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Teraz oglądam Once upon a time (Dawno dawno temu) wygląda na bardzo ciekawą produkcję - zła królowa więzi bohaterów bajki w naszej rzeczywistości, wbrew pozorom nie jest to bajka ^^

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#2

okropnie mi sie podobaja seriale zabawne, z dobrymi dialogami. Przede wszystkim typowy angielski humor, np Black Books, czy Father Ted, czy Fawlty Towers, z nowszych produkcji padalam przy Misfits. Oczywiscie Monty Python.

Lubie tez tematyke historyczna lub osadzona w historii. A wiec Wikingowie jak najbardziej, takze the knick. z moja top-ekranowa chemia, czyli Clivem Owenem. Ta glebia glosu, wrrrrr, wcale nie musialabym z nim spac, niechby mi tylko sprosne bajki czytal na dobranoc Oczko

A potem Mike Patton zaspiewal kolysanke, i ja juz bym byla w 7 niebie.

Sorry za off-topic Oczko
Odpowiedz
#3

Też kocham angielski humor i ich akcent Ok dlatego wielbię w sumie też Call the midwife - o położnych w Londynie zaraz po wojnie, świetny jest Rotfl
Wikingów nie oglądałam chociaż się przymierzam Uśmiech

Haha to ja mam tak z Matt Ryan jako John Constantine - przystojny, zagrał z akcentem irlandzkim, egzorcysta tryskający sarkazmem i ten głos aww opętałabym go z wielką chęcią Rotfl

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#4

Ja za to preferuję kobiece seriale - bardzo brakuje mi
Gotowych na wszystko....uwielbiałam ten serial, a teraz spędzam czas przy Pryjaciółkach,Na dobre i na złe Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Odpowiedz
#5

hahahah... ja właśnie przez ten irlandzki akcent nie mogłem go słuchać Rotfl choć sam serial musi być fajny, ale musiałem oglądać po angielsku i nie ogarniałem tego XD
Polecam z historycznych Rodzinę Borgiów - super serial... natomiast z gatunku fantasy ostatnio spodobał mi się Sleepy Holow (Jeździec bez głowy)
Odpowiedz
#6

Afercia napisał(a):Też kocham angielski humor i ich akcent Ok dlatego wielbię w sumie też Call the midwife - o położnych w Londynie zaraz po wojnie, świetny jest Rotfl
Wikingów nie oglądałam chociaż się przymierzam Uśmiech

Haha to ja mam tak z Matt Ryan jako John Constantine - przystojny, zagrał z akcentem irlandzkim, egzorcysta tryskający sarkazmem i ten głos aww opętałabym go z wielką chęcią Rotfl

To skoro mamy podobny gust to musze sprawdzic twoje propozycje Uśmiech
Odpowiedz
#7

o temat dla mnie. Też lubię Wikingów (muzyka the knife doskonale się wpasowuje w te klimaty). Nie uznajcie mnie za jakąs psychopatkę ale też uwielbiam Hannibala (z Madsem MikelsenemUśmiech i True detective.
Odpowiedz
#8

Ja jakiś czas temu wkręciłam się w Gotowe na wszystko, pierwszy raz zdarzyło mi się śmiać podczas oglądania morderstw na ekranie - miejscami ten serial jest absurdalnie głupi, ale nadrabia barwnymi postaciami Rotfl Dzina, możemy sobie przebić piątkę Uśmiech

Madrugada [Obrazek: s0238.gif] jak przeczytałam Twoje słowa o Clive Owenie to jakbym siebie słyszała... Dokładnie, ten głos...

Poza tym bardzo lubię Big Bang Theory (Teorię wielkiego podrywu) no i już klasykę, czyli Przyjaciół... Zawsze pomagali w trudniejszych momentach... Podoba mi się też brytyjski serial o Sherlocku Holmesie z Benedictem Cumberbatchem (chyba nie mógł nazywać się trudniej Oczko). Zbieram się też do powrotu do klasyki, czyli Allo Allo, zawsze widziałam tylko fragmenty.

O Wikingach słyszałam bardzo wiele dobrego, ale chyba za ponure dla mnie, nie przełamałam się Oczko
Odpowiedz
#9

Taaak ja tez bym z checia znow obejzala Allo Allo! Zdesperowane tez swego czasy ogladalam Uśmiech
Odpowiedz
#10

Nika też jestem fanką gry o tron, ale bardziej czekam na ksiązkę niż na serial, bo i tak juz przeczytalam wszystkie i wiem co się zdarzy później.
Gtowe na wszystko i Seks w wielkim mieście też trochę oglądalam, były super!
Odpowiedz
#11

O to ty masz lepiej że książki czytałaś ja nie czytałam, natomiast słyszałam że książki dużo lepsze są kolega z pracy czytał Oczko
A co do książek to ostatnio czytałam sagę Wilcze oczy.
Odpowiedz
#12

Le Stelle napisał(a):Poza tym bardzo lubię Big Bang Theory (Teorię wielkiego podrywu) no i już klasykę, czyli Przyjaciół... Zawsze pomagali w trudniejszych momentach... Podoba mi się też brytyjski serial o Sherlocku Holmesie z Benedictem Cumberbatchem (chyba nie mógł nazywać się trudniej Oczko). Zbieram się też do powrotu do klasyki, czyli Allo Allo, zawsze widziałam tylko fragmenty.

Le Stelle... Oczko Ja regularnie oglądam z mężem "Big Bang Theory", a ostatnio robimy sobie powtórkę z Sherlocków z Cumberbatchem i Freemanem (uwielbiam obu!), bo bardzo lubimy. "Allo, Allo" kupiłam rodzicom kiedyś na DVD (sama bardzo lubię) i do dzisiaj oglądają sobie co jakiś czas Rotfl Pewnie nie zdziwi Was fakt, że serial ten jest nieznany zarówno we Francji, jak i w Niemczech. Za to mam informacje, że jest znany np. w Serbii Uśmiech
Wierną fanką "Przyjaciół" jest moja siostra, więc również znam ich całkiem dobrze.
Osobiście oglądam jeszcze "Doctora Who" :> Zaczęłam od reaktywacji z 2005 z Christopherem Ecclestonem, następnie oglądałam serie z Davidem Tennantem, zniechęciłam się przy Matcie Smithie (który, o ironio, spopularyzował "Doctora" w USA, mnie zupełnie nie pasował), teraz czekam na nowy sezon z Peterem Capaldim, który mi się podoba Uśmiech
Odpowiedz
#13

Wildwood napisał(a):Nika też jestem fanką gry o tron, ale bardziej czekam na ksiązkę niż na serial, bo i tak juz przeczytalam wszystkie i wiem co się zdarzy później.

Też wolę książki, choć ostatnia była sporym rozczarowaniem... (brak redaktora robi swoje!). Oglądałam trochę serialu HBO, ale nie cały, bo już jakiś czas zrozumiałam, że nie mogę oglądać seriali HBO - wywołują we mnie zbyt wiele bólu i przygnębienia Oczko
Odpowiedz
#14

Ja pochłaniam seriale dosłownie tonami Język
Zaczęłam chyba od Gotowych na wszystko i uwielbiam wszystkie tego typu... Kochanki (Mistresses), Pokojówki z Beverly Hills (twórców Gotowych...), wciągnęła mnie też swojego czasu Plotkara i 90210 (nowa wersja znanego nam Beverly Hills) Język Chociaż już niby dawno wyrosłam, to lubię seriale i filmy dla nastolatek Język Oglądam też Słodkie Kłamstewka (to już w ogóle dla dzieciaków), już sama nie pamiętam o co dobrze tam chodziło, ale wciągnęło mnie i koniec. Poza tym Jak poznałem waszą matkę, Teoria wielkiego podrywu, Jess i chłopaki, Świat według Mindy... Do niektórych wstyd się przyznać Rotfl
Po przeczytaniu książek oglądałam też Rodzinę Borgiów i Dynastię Tudorów.
Odpowiedz
#15

Filifionko również oglądałam rodzine Borgiów, oraz oglądałam serial na HBO Salem Uśmiech
Salem to serial opowiadający o czarownicach i polowaniu na nie Uśmiech
podałabymlink ale nie wiem czy mogę a nie chcę spamowac
Odpowiedz
#16

Oglądałam kiedyś właśnie American Horror Story i tak też jeden sezon był o czarownicach i nazywał się Salem. Dlatego pytam Uśmiech Możesz mi podesłać w PW Uśmiech
Odpowiedz
#17

Już wysłałam i przepraszam pomyliłam kanały to nie było na HBO tylko na Fox
Odpowiedz
#18

No i już wiemy o co chodzi Rotfl
Ostatnio jeszcze zaczęłam oglądać "Służby specjalne" no i zapomniałam o moim ukochanym "Czasie honoru" Uśmiech
Odpowiedz
#19

Oj jak się cieszę z tego wątku!! Jako serialomaniak mogę sobie w końcu po polecać! Rotfl

Więc tak, może zrobię wam mój top 10, spiszę 10 najfajniejszych seriali jakie udało mi się wygrzebać, oczywiście, nie jest to kolejność wedle wielbienia bo z tym miałabym problem ,ale wybieram 10 najciekawszych zagranicznych seriali!

1.Dr.House- Czy ktokolwiek nigdy nie otarł się o bezkompromisowego Gregorego Housa? Świetnego specjalistę, który w każdym odcinku rozwiązuję coraz to inną i dziwniejszą zagadkę choroby, w serial wplatają się losy jego współpracowników, co tylko dodaje nam kolejne wątki na ,których rozwój czeka się z niecierpliwością.
[url][/url]
2.Dexter- Zawsze jak opowiadałam komuś ,że oglądam Dextera,ludzie myśleli ,że to ta bajka,"labolatorium Dextera", ależ nie moi drodzy! To historia Dextera Morgana, który pracuje oddziale policji Miami, Dexter jest seryjnym mordercą, który posługuje się "kodeksem" wyuczonym od swojego przybranego ojca, kodeks pozwala mu selekcjonować ofiary i zabijać tak aby chociaż trochę miało to "dobry" wymiar.

3.The Walking Dead- Mój na tą chwilę ulubiony serial,który mogłabym oglądać bez przerwy i nigdy mi się nie nudzi. Serial opowiada o życiu w świecie gdzie nastąpiła najprościej rzecz ujmując apokalipsa, jest ona związana z pandemią ,która doprowadziła do opanowania świata przez zombi. W serialu głównym bohaterem jest Rick Grimes, który przez wszystkie sezony przewodniczy grupie ocalałych ludzi, serial ukazuję ich walkę o przetrwanie, w warunkach,które nijak się do tego nie nadają..

4.American Horror Story- Muszę przyznać ,że zachwycona jestem pierwszymi dwoma sezonami, kolejne dwa nijak do mnie nie przemówiły,lecz pierwsze dwa zrobiły na mnie oszałamiające wrażenie! Serial opowiadający o zjawiskach nadprzyrodzonych, jest zlepkiem historii głównych bohaterów, sezon pierwszy rozgrywa się w nawiedzonym domu, opowiada historię zarówno ludzi jak i duchów, sezon drugi rozgrywa się w szpitalu psychiatrycznym, sam fakt tego miejsca jest przerażający ale aranżacja ściemnionego obrazu dodaje ciary na plecach przez całe 45 minut odcinka..

5.Gotowe na Wszystko- Czy kiedykolwiek jakaś z kobiet myślała "Boże chyba się zastrzelę już dłużej tego nie wytrzymam"? Oczywiście ,że tak, i takie same prawdziwe i zwariowane są bohaterki Gotowych na Wszystko, całe 8 długich sezonów przedstawia różne zwariowane, historię jakie przytrafiły się 4 przyjaciółką, nie ma żadnej innej lepszej terapii na moment kiedy wydaje nam się ,że jesteśmy w d***e jak obejrzenie tego serialu!

6.Zaklinacz dusz- I znów kolejny serial o zjawiskach nadprzyrodzonych główna bohaterka Melinda Gordon posiada zdolność do komunikowania się z duszami osób mających nadal problem na ziemi i przeprowadza ich na drugą stronę pomagając zaznać spokoju. Rozwiązuje ich problemu i przewodniczy w rozmowach między duchem ,a żywymi. Bardzo fajne i dające odetchnąć kolejne odcinki, posiadające ciekawą i inną fabułę w każdym kolejnym odcinku.

7.Czysta Krew- Historia zwykłej dziewczyny Sookie Stackhouse ,która potrafi czytać w myślach innych ludzi, uważa swoją umiejętność za porażkę i stara się robić wszystko aby mogła choć trochę normalnie żyć, nie wie ona jednak ,że fakt dla ,którego lubi przebywać w towarzystwie wampirów (nie słyszy ich myśli), ma trochę inne podłoże. Każdy wampir wyczuwa ,że krew Sookie jest cudowna, i każdy oddałby wiele ,żeby jej skosztować.. Pierwsze sezony świetne i naprawdę bardzo ciekawe, ostatnie dwa może nawet 3, zawierają mega dużo seksu, który moim zdaniem w aż takich ilościach nie był tam potrzebny.

8. Brzydula Betty- świetny komediowy serial opowiadający o życiu nieatrakcyjnej Betty Suarez , która mieszka z ojcem i siostrą. Jej styl ubierania generalnie pozostawia baaaardzo wiele do życzenia, ale jest ona w tym tak mega prawdziwa ,że nijak nam to podczas oglądania nie przeszkadza. Betty dostaje pracę w stylowym domu mody i tu zaczynają się jej wielkie przygody nie zawsze przyjemne..

9. Flash Forward: Przebłysk jutra- krótki serial o tym jak pewnego dnia całkiem niespodziewanie ludzie na całym śwecie tracą przytomność na nieco ponad 2 minuty, w trakcie doznają oni wizji przyszłości. Kiedy zjawisko się kończy wiele osób ginie, w różnych okolicznościach ,a Ci ,którzy przeżyli chcą wyjaśnić zagadkę i odkryć co stanie się na końcu ich łączącej się wizji..

10. Detektyw- Moje najnowsze odkrycie, serial opowiada o ściganiu mordercy z Luizjany, zajmuje się tym dwóch detektywów, podczas poszukiwania sprawcy losy obu mężczyzn łączą się i doprowadza to do wielkiego konfliktu. Po wielu latach zostaje popełnione kolejne i bardzo podobne morderstwo, obaj decydują się pomóc oraz opowiedzieć swoje losy, doprowadza to do powrotu wielu bardzo bolesnych wspomnień z przeszłości..


Buźki Buźki
PS> postaram się edytować post i dodać zdjęcia ,ale muszę to opanować Rotfl
Odpowiedz
#20

W sumie nigdy nie uznawalem seriali ale zarazilem sie strasznie Grą o Tron oraz Wikingowie. Po prostu mega Uśmiech

"Czasem życie staje się snem o którym zawsze marzyliśmy, gdy tak się stanie największą sztuką jest się nie obudzić."
Autor: JA
Odpowiedz
#21

..Marcin, po prostu z ust mi to wyjales..tez nie uznawalam seriali, poki moj serialowy maniak - moj Andrzej - nie ogladal przy mnie tych dwoch srriali a ja spogladajac mu przez ramie od czasu do czasu - po prostu wtopilam.. Rotfl dwa najlepsze seriale, jakie ogladalam..pomijajac te z czasow mlodosci jak "Ja Klaudiusz" czy o kompozytorach jak "Puccini".. Hura
Odpowiedz
#22

Uwielbiałam południowoamerykańskie telenowele Uśmiech jako nastolatka oglądałam "Luz Marię", "Palome", "Alvara", "Marimar", a wcześniej "Marię Celeste" i "Marię z Przedmieścia". A pamięta ktoś z Was serial o 8-letniej dziewczynce - "Serce Klarity"?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości