Warsztat 74 - Moja decyzja
#1

No i warsztacik wrócił do mnie Hura dzięki werdyktowi pewnej miłej Czarodziejki Kwiatek
I oto on:
Kiedy miałam 16 lat przeczytałam pewien artykuł w gazecie i po jego przeczytaniu podjęłam decyzję, która zmieniła coś ważnego w moim życiu i której trzymam się do dzisiaj... a od tamtego czasu minęło już wieeeeele lat, oj wiele lat Uśmiech
I znów tylko dwa pytanka:
1) jaki był temat tego artykułu?
2) czego dotyczyła moja decyzja?
Na odpowiedzi koleżanek i kolegów czekam do środy do 20-tej mniej więcej - wtedy podam wyniki Uśmiech
Zapraszam dosłownie każdego - szczególnie zaś serdecznie nowicjuszy - do wspólnego ćwiczenia naszej intuicji Uśmiech :text-welcomewave:

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#2

1) jaki był temat tego artykułu?- 2 Buławy Paż Monet
Artykuł mowil o zdrowiu, wypadku , śmierci. Szansie , perspektywach rozwoju dla młodego człowieka.
2) czego dotyczyła moja decyzja?- Rycerz Mieczy(-) 2 Mieczy
Decyzja dotyczyła wyjazdu, tego co będziesz robic w przyszlosci, mogła byc zwiazana ze złozeniem dokumentow do odpowiedniej szkoły, studiów, wejsciem we wspólpracę z kims
To tyle ode mnie Uśmiech
Odpowiedz
#3

Cześć Uśmiech Odważe się wziąć udział w warsztacie
1. jaki był temat tego artykułu? - XVIII Księżyc i XVI Wieża
Uważam że artykuł był o marzeniach pewnej osoby, której wszystko legło w gruzach...jej życie, uczucia .
2. czego dotyczyła moja decyzja? - 6 Pentakli i Król Pentakli
Nie chciałaś doprowadzić żeby to samo ci się przydarzyło...samotność, nieszczęścia, lub chciałaś być samodzielna Myśli
Mam nadzieję że nie jest źle Oczko
Odpowiedz
#4

Lady of Dreams Kwiatek
Sister Kwiatek
Dziękuję Wam serdecznie za udział - szczególnie Sister, która jest nowicjuszką Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#5

Sister nie jest nowicjuszkąOczko
Odpowiedz
#6

Znaczenia brałam z internetu Uśmiech
Odpowiedz
#7

Lady - ja myślałam, że jak tak napisała, to chyba jest nowicjuszką?... :eusa-think:
Sister - może być z internetu, ważne, żeby ćwiczyć i z biegiem czasu samemu zacząć interpretować Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

Dlatego ćwiczę Uśmiech spróbowałam z pierwszej karty i odważyłam się wziąć udział w warsztacie Uśmiech
Odpowiedz
#9

Mój ostatni warsztat na starych kartach może tym razem coś trafie Oczko

Jaki był temat artykułu: 4 buław, Świat...artykuł mówił o ludziach sukcesu, ludziach z pasją, takich co to umieją się cieszyć życiem i doceniają je, może to być też związane z podróżowaniem albo kimś znanym w świecie Oczko
Czego dotyczyła Twoja decyzja: Cesarz, Król mieczy...wzięcia odpowiedzialności za siebie i swoje marzenia, podjęcie decyzji o tym co będziesz robić i do czego dążyć, chęć wybicia się
Odpowiedz
#10

1) jaki był temat tego artykułu?
Kapłanka, 4 denarów
Tematem artykułu była ludzka bierność, zamknięcie na ludzi, skupianie się na materialnej stronie życia, nieumiejętności dzielenia się tym co się posiada, egoizm.

2) czego dotyczyła moja decyzja?
2 pucharów, 8 buław
Decyzja dotyczyła związków międzyludzkich. Aby być otwartym na drugiego człowieka, okazywać serdeczność, zaangażowanie, żyć chwilą i nie poddawać się ograniczeniom.
Uśmiech
Odpowiedz
#11

1) jaki był temat tego artykułu?
z przełożenia paź kielichów
7 mieczy/ 10 mieczy/ 10 pałek
Artykuł był o młodej, bardzo wrażliwej osobie, idealizującej przyszłość, która została oszukana, zmanipulowana, która przeżyła coś czego się nie spodziewała (nagłe nieszczęście, śmierć bliskiej osoby, rozwód rodziców). Zdominowana i upokorzona, sama ze sobą, dzięki ciężkiej pracy i konsekwencji osiągnęła sukces i dobrobyt tworząc własną szczęśliwą przyszłość/ rodzinę.

2) czego dotyczyła moja decyzja?
podczas tasowania wypadł IV Cesarz
As mieczy/ 6 pucharów/ rycerz mieczy
Radykalnie i zdecydowanie odcięłaś się od przeszłości. Postanowiłaś, że nie dasz się zranić, łatwo nie ulegasz uczuciu, będziesz samodzielna. Myślę, że chodziło o ważnego mężczyznę Twojego życia, czy chodziło o tatę? (Czy tata odszedł/ zmarł?, a jego obowiązki spoczęły na Tobie?) Postanowiłaś sobie, że już nigdy nie nawiążesz z nim kontaktu i dzielenie sama stawiałaś czoła problemom.

Dziękuję za warsztat.
MAG
Odpowiedz
#12

1) jaki był temat tego artykułu? 2 mieczy, Rycerz kiel, VIII Sila..
..wydaje mi sie, ze atrykul mowil o wyborach zyciowych, o tym, jaki wplyw na zycie maja pochopne decyzje, zwlaszcza uleganie komplementom i adoracji chlopcow, mezczyzn, ktorzy tak naprawde nie sa w stanie nic zaofiarowac procz krotkiego romansu..artykul byl o wyborach lekkomyslnych nastolatek i ich zgubnych konsekwencjach.moze o ciazach maloletnich lub o alkoholizmie..mowil o potrzebie odnalezienia w sobie sily, by nie dac sie poniesc fali, modzie lecz byc ponad to, byc silnym i ksztaltowac swiadomie swoja osobowosc i zycie..
2) czego dotyczyła moja decyzja? VI Kochankowie, 6 monet, Krol Mieczy..
..decyzja dotyczyla prawdopodobnie wyborow zwiazanych z partnerstwem..ze zwiazkami, miloscia..postanowilas nie wdawac sie w zwiazki bez przyszlosci, mozliwe, ze zdecydowalas sie nie szukac ksiecia na bialym koniu, nie zyc marzeniami o idealnym mezczynie, tylko byc sama, lub zdecydowalas, ze zwiazesz sie tylko wtedy, gdy bedziesz dostawala tyle samo ile dajesz od siebie, taka rownowaga miedzy dawaniem a braniem..postanowilas kierowac sie rozumem i trzezwym osadem w wyborze na przyszlosc..mozliwe tez, ze chodzilo o abstynencje i postanowienie zycia bez alkoholu.. Buźki
Odpowiedz
#13

1) jaki był temat tego artykułu? 2 mieczy, Rycerz kiel, VIII Sila..
..wydaje mi sie, ze atrykul mowil o wyborach zyciowych, o tym, jaki wplyw na zycie maja pochopne decyzje, zwlaszcza uleganie komplementom i adoracji chlopcow, mezczyzn, ktorzy tak naprawde nie sa w stanie nic zaofiarowac procz krotkiego romansu..artykul byl o wyborach lekkomyslnych nastolatek i ich zgubnych konsekwencjach.moze o ciazach maloletnich lub o alkoholizmie..mowil o potrzebie odnalezienia w sobie sily, by nie dac sie poniesc fali, modzie lecz byc ponad to, byc silnym i ksztaltowac swiadomie swoja osobowosc i zycie..
2) czego dotyczyła moja decyzja? VI Kochankowie, 6 monet, Krol Mieczy..
..decyzja dotyczyla prawdopodobnie wyborow zwiazanych z partnerstwem..ze zwiazkami, miloscia..postanowilas nie wdawac sie w zwiazki bez przyszlosci, mozliwe, ze zdecydowalas sie nie szukac ksiecia na bialym koniu, nie zyc marzeniami o idealnym mezczynie, tylko byc sama, lub zdecydowalas, ze zwiazesz sie tylko wtedy, gdy bedziesz dostawala tyle samo ile dajesz od siebie, taka rownowaga miedzy dawaniem a braniem..postanowilas kierowac sie rozumem i trzezwym osadem w wyborze na przyszlosc..mozliwe tez, ze chodzilo o abstynencje i postanowienie zycia bez alkoholu.. Buźki
Odpowiedz
#14

1) jaki był temat tego artykułu? 2 mieczy, Rycerz kiel, VIII Sila..
..wydaje mi sie, ze atrykul mowil o wyborach zyciowych, o tym, jaki wplyw na zycie maja pochopne decyzje, zwlaszcza uleganie komplementom i adoracji chlopcow, mezczyzn, ktorzy tak naprawde nie sa w stanie nic zaofiarowac procz krotkiego romansu..artykul byl o wyborach lekkomyslnych nastolatek i ich zgubnych konsekwencjach.moze o ciazach maloletnich lub o alkoholizmie..mowil o potrzebie odnalezienia w sobie sily, by nie dac sie poniesc fali, modzie lecz byc ponad to, byc silnym i ksztaltowac swiadomie swoja osobowosc i zycie..
2) czego dotyczyła moja decyzja? VI Kochankowie, 6 monet, Krol Mieczy..
..decyzja dotyczyla prawdopodobnie wyborow zwiazanych z partnerstwem..ze zwiazkami, miloscia..postanowilas nie wdawac sie w zwiazki bez przyszlosci, mozliwe, ze zdecydowalas sie nie szukac ksiecia na bialym koniu, nie zyc marzeniami o idealnym mezczynie, tylko byc sama, lub zdecydowalas, ze zwiazesz sie tylko wtedy, gdy bedziesz dostawala tyle samo ile dajesz od siebie, taka rownowaga miedzy dawaniem a braniem..postanowilas kierowac sie rozumem i trzezwym osadem w wyborze na przyszlosc..mozliwe tez, ze chodzilo o abstynencje i postanowienie zycia bez alkoholu.. Buźki
Odpowiedz
#15

Ktoś jeszcze?
Zapraszam... a jutro wieczorem rozwiązanie zagadki Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#16

król buław-artykuł był o ludziach przedsiębiorczych,którzy mimo trudności osiągnęli jakiś sukces
czego dotyczyła Twoja decyzja-że tak łatwo się nie poddasz,dasz radę udźwignąć wszystkie problemy
mam nadzieję,że nie zaszalałam,ostatnio coś mi nie wychodzi Uśmiech
Odpowiedz
#17

Ayla, serdeczne dzięki za udział Kwiatek

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#18

Serdecznie wszystkim dziękuję za udział Kwiatek Kwiatek Kwiatek
Warsztat okazał się trudniejszy niż myślałam - właściwie nie padła ani jedna prawidłowa odpowiedź na moje pytania...
Wiele z Was krążyło wokół jakiejś przełomowej życiowej decyzji dotyczącej np. przyszłych stosunków międzyludzkich albo kształtowania charakteru.
Tymczasem moja decyzja wiązała się z jedną konkretną sprawą, podjęłam ją bez wahania i stała się dla mnie czymś tak naturalnym, że nigdy już jej nie roztrząsałam.
Otóż mając 16 lat przeczytałam w gazecie "Wegetariański świat" (ukazywała się wtedy taka gazeta, teraz już jej nie ma) artykuł opowiadający o tym jak traktowane są konie jadące pociągami na rzeź z Polski za granicę (chodziło chyba o Włochy), w artykule były też zdjęcia tych biednych zwierząt. Opowiadałam o tym artykule koleżance i dokładnie w tym momencie podjęłam decyzję, że nie będę już nigdy jeść mięsa. Od tego czasu minęło przeszło 20 lat i nigdy mi nawet przez myśl nie przeszło, by zmienić swoją decyzję. Po niedługim czasie przyłączyła się do mnie też koleżanka i moja mama. Koleżanka zaczęła znowu jeść mięso kiedy poznała swojego przyszłego męża (który powiedział jej, że nie można być zdrowym nie jedząc mięsa), ale mama i ja trwamy w swojej decyzji do dziś Uśmiech

Lady of Dreams:
Lady of Dreams napisał(a):Artykuł mowil o zdrowiu, wypadku , śmierci.
Tak, artykuł dotyczył śmierci.

Bronka:
Bronka napisał(a):może to być też związane z podróżowaniem
Konie jechały pociągami, więc coś z podróżą jest.
Bronka napisał(a):podjęcie decyzji o tym co będziesz robić
Oczywiście decyzja była Uśmiech

Ewka:
ewka napisał(a):Tematem artykułu była ludzka bierność, zamknięcie na ludzi, skupianie się na materialnej stronie życia, nieumiejętności dzielenia się tym co się posiada, egoizm.
Ewuniu, bardzo blisko - była tam i ludzka bierność, i skupianie się na materialnej stronie życia i egoizm człowieka Uśmiech Bardzo ładnie Oklaski
ewka napisał(a):Aby być otwartym na drugiego człowieka, okazywać serdeczność, zaangażowanie
Tak, chodziło też o to by ludzie wreszcie zaczęli działać w tej sprawie. Tak

MAG:
MAG napisał(a):nagłe nieszczęście, śmierć
Może nie nagłe, ale był tam nieszczęście i śmierć też.
MAG napisał(a):Radykalnie i zdecydowanie odcięłaś się od przeszłości.
Tak, zmieniłam radykalnie sposób żywienia.

Poranna cisza:
poranna_cisza napisał(a):mowil o potrzebie odnalezienia w sobie sily, by nie dac sie poniesc fali, modzie lecz byc ponad to, byc silnym i ksztaltowac swiadomie swoja osobowosc i zycie..
Coś w tym jest, choć może nie dosłownie Uśmiech
poranna_cisza napisał(a):mozliwe tez, ze chodzilo o abstynencje i postanowienie zycia bez alkoholu
Alkohol nie, ale abstynencja od mięsa Oczko

Ayla:
ayla napisał(a):tak łatwo się nie poddasz
Tak, stwierdziłam od razu, że to decyzja ostateczna.

Wszystkim dziewczynom serdecznie dziękuję za udział - jesteście super :text-thankyouyellow: Kwiatek Uśmiech

Nikt nie trafił w 10-tkę, ale najbliżej sedna krążyła Ewka, która dobrze oddała emocje tego artykułu, i to ona zostaje zwyciężczynią!
Gratulacje Ewka, pięknie napisałaś! Oklaski Oklaski Oklaski :greetings-clapyellow: :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileyguy:
Teraz musisz myśleć nad następnym warsztacikiem Uśmiech

Jeszcze raz dziękuję wszystkim Buziak Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#19

Dziekuje za warsztat LeCaro Buziak teraz jeszcze raz przeanalizuje swoje karty, i dlatego nawet przegrana jest wygrana, bo sie czegos przeciez nauczylam.. Hejka
..gratulecje Ewka, super! czekamy na Twoj warsztat! Buźki
Odpowiedz
#20

Napisalam ze artykul dotyczyl zdrowia, po nim zmienilas swoje nawyki zywieniowe no i oczywiscie chodzilo o śmierc koni, nie napisałam ze chodzi o śmierc ludzi tylko ogólnie...
Dziękuję za warsztat i gratuluję wszystkim a szczególnie zwycięzczyni. Kwiatek
Odpowiedz
#21

Dziękuję.

Warsztat był bardzo trudny.
Odpowiedz
#22

Lady of Dreams napisał(a):Napisalam ze artykul dotyczyl zdrowia, po nim zmienilas swoje nawyki zywieniowe no i oczywiscie chodzilo o śmierc koni, nie napisałam ze chodzi o śmierc ludzi tylko ogólnie...
Lady, masz rację, może źle to ujęłam - faktycznie artykuł dotyczył też śmierci, zmieniłam więc podpis pod Twoim cytatem. :text-imsorry:
Natomiast moja decyzja nie miała nic wspólnego ze zdrowiem, bo przestałam jeść mięso wyłącznie z powodów etycznych, nie zdrowotnych.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości