Warsztat 75 - Organizacja
#1

Warsztat dotyczyć będzie mojej mamy a właściwie jej uczestnictwa w pewnej organizacji.
Pytanie brzmi:
1. Co to za organizacja, jaki jest cel jej działania, czym się zajmuje?
2. Od kiedy moja mama jest jej członkiem?
Ponieważ szykuje mi się wyjazd dlatego rozwiązanie podam bardzo szybko bo już w sobotę wieczorem. Zapraszam wszystkich chętnych do udziału i życzę samych trafnych interpretacji kart. Uśmiech
Odpowiedz
#2

1. Co to za organizacja, jaki jest cel jej działania, czym się zajmuje?
6 buław/ 10 mieczy/ 9 mieczy
Jest to praca dla dobra innych, niosąca bezinteresowną pomoc ludziom skrzywdzonym, ludziom który mogą mieć problemy w domu, pracy. Dla ludzi chorych, osamotnionych, wyobcowanych. Może chodzi o hospicjum. Dla ludzi skrzywdzonych psychicznie i fizycznie, który osiągnęli dno cierpienia. (Wydaje mi się, że ta organizacja bardziej służy kobietom np interwencja, przemoc domowa, dom samotnej matki). Twoja mama może pracować tam jako: terapeuta, doradca, psycholog, instruktor, dietetyk, terapeuta zajęciowy - prowadzić zajęcia plastyczne, muzyczne. Pracownik socjalny, dom opieki. Jest to praca ciężka.
Ta organizacja jest dużą instytucją. Posiada nawet swoje logo w którym jest gwiazdka/ gwiazdki, listki, może mieć kolor zielony.

2. Od kiedy moja mama jest jej członkiem?
król denarów - myślę, że długo, może nawet naście lat. Powiem 5 lat.

Dziękuję za warsztat,
MAG
Odpowiedz
#3

1. Co to za organizacja, jaki jest cel jej działania, czym się zajmuje?
3 miecze i 9 mieczy (czy może być coś gorszego?)
Stawiam na to, że jest to organizacja pomagająca ludziom, którzy mieli lub mają jakieś bardzo poważne (może nawet śmiertelne) choroby fizyczne bądź problemy psychologiczne. Może też to być organizacja pomagająca ludziom, którzy ogólnie znajdują się w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej, których albo ktoś skrzywdził, albo zostali że tak powiem pokrzywdzeni przez los, albo po prostu nie mają gdzie spać i co jeść.
Równie dobrze może to być też organizacja zajmująca się pokrzywdzonymi i bezdomnymi zwierzętami.

2. Od kiedy moja mama jest jej członkiem?
VIII. Siła
W zasadzie karta ta pokazywałaby, że od ośmiu lat, ale ja stawiam, że o wiele dłużej - może około 20 lat?

Dzięki Ewko za ciekawy warsztacik Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

MAG , LeCaro dziękuję za udział . Uśmiech
Odpowiedz
#5

1. V Papież, 7 monet, III Cesarzowa.
2. XIX Słońce, II Papessa, 2 buław.

Pierwszy wyskoczył Papież, więc być może jest to instytucja związana z Kościołem, charytatywna, edukacyjna. Być może zajmuje się zbiórką dóbr dla potrzebujących, lub ma związek z rolnictwem, ogrodnictwem.
Należy do organizacji od kiedy odchowała dzieci i ma czas na działanie w organizacjach, lub od kiedy bardziej zainteresowała się Kościołem albo zgłębianiem wiedzy.
Odpowiedz
#6

Gwiazda 10 kielichów-organizacja związana z pomocą rodzinie,nowe szanse?
od kiedy jest członkiem-6 buław-6 lat,ew. 6 miesięcy,stawiałabym 6 lat Uśmiech
Odpowiedz
#7

Rycerz mieczy -5 buław paź monet
Praca z trudną,buntowniczą młodzieżą ,ośrodek szkolno wychowawczy
Diabeł-też nie miło co mi wyjść ,no to postawie na około 15 Lat
Odpowiedz
#8

Czarodziejka, Ayla i Kamilla19 dziękuję wam za udział Uśmiech
Odpowiedz
#9

1. Co to za organizacja, jaki jest cel jej działania, czym się zajmuje?-Kapłanka(-)

Organizacja pomaga potrzebujacym majacym problemy zdrowotne kobietom (traumy psychiczne, choroby onkologiczne) ,samotnym matkom, pokrzywdzonym przez los . Daje im nadzieję , umozliwia wyjscia z trudnej sytuacji, w ktorej się znalazly. Pozwala odciąc sie od traumatycznej przeszlosci. Pomaga pod względem bytowym (dostarcza żywnosc i inne potrzebne rzeczy). Probuje osłodzic cierpiącym chorym życie, dac namiastkę szczescia. Możliwe tez że organizuje życie kulturalne tym osobom, lub zbiórki pieniędzy odbywają się na koncertach, festynach. Pozwala na zaczęcie wszystkiego od nowa. Niewykluczone, że swiadczy rowniez usługi z dziedziny prawa, pomaga załatwiac sprawy w urzędach.


2. Od kiedy moja mama jest jej członkiem?- 10 Mieczy(-)
Od początku jej istnienia. Albo 10 lat albo rok.

Dziękuję slicznie za ciekawy warsztat Kwiatek
Odpowiedz
#10

Co to za organizacja, jaki jest jej cel, czym sie zajmuje...
7 mieczy, Rycerz Mieczy, 3 pucharów....skojarzyło mi się z organizacją obrony życia, domem samotnych matek albo organizacją przeciw aborcji, może też walczącą o prawa człowieka...jakaś grupa wsparcia też
Od kiedy mama jest jej członkiem?
8 mieczy...od 8 lat
Odpowiedz
#11

Lady of Dreams, Bronka dziękuję wam za udział Uśmiech
Odpowiedz
#12

1. Co to za organizacja, jaki jest cel jej działania, czym się zajmuje?
XII Wisielec,X Kolo Fortuny, Krol mieczy..
..jest to cos jakby telefon zaufania dla samobojcow, dla ludzi, ktorzy nie widza sensu w swoim zyciu, sa zagubieni i nie potrafia sobie juz sami pomoc, mozliwe tez ze pomoc taka dla emigrantow, ktorzy nie maja funduszy na powrot..celem dzialania jest wyprowadzenie tych ludzi z depresji lub kryzysu w ich zyciu, zmiana ich losu. twarde nakreslenie drogi postepowania, by wyjsc na prosta i osiagnac w zyciu stabilizacje, znalezc prace lub mieszkanie, znalezc cel w zyciu..
2. Od kiedy moja mama jest jej członkiem?
Krol monet..mozliwe, ze 19 lat lub 15.. Bezradny
Odpowiedz
#13

Na początek chciałabym jeszcze raz podziękować za zainteresowanie i udział w moim pierwszym warsztacie. Buźki A teraz czas na rozwiązanie. Otóż od przeszło 4 lat moja mama jest czynnym członkiem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Wiele waszych odpowiedzi odnosiło się do tematu szeroko pojętej pomocy ale tylko jedna osoba, a mianowicie LeCaro, wskazała, że chodzi o pomoc skierowaną ku naszym braciom mniejszym. Natomiast jeśli chodzi o przybliżony czas uczestnictwa w towarzystwie najbliżej była MAG, która również trafnie wskazała iż na logo organizacji widnieje gwiazda. Bardzo dobrze opisały zasady działania tej organizacji MAG, LeCaro oraz Lady of Dreams tylko, że chodziło o zwierzęta a nie ludzi. Muszę powiedzieć, że mam mały dylemat kogo wskazać jako zwycięzcę, bo naprawdę te 3 panie podały świetne opisy. Ok Jednak obiektywnie rzecz biorąc tylko Le Caro wskazała na bezdomne zwierzęta a o pomoc im się rozchodzi. Myślę, że laur zwycięstwa najuczciwiej będzie przyznać LeCaro z ogromnymi brawami dla MAG i Lady of Dreams. Oklaski
Odpowiedz
#14

Dziekuje Ewka za ciekawy warsztat Buziak . Gratulacje zwycięzczyni jak i wszystkim uczestnikom Buziak
Odpowiedz
#15

Gratulacje i dzięki za ciekawy warsztat! Uśmiech W moich kartach byki na kolumnach za Papieżem mogły wskazywać na zwierzęta... Myśli
LeCaro, znów prowadzisz Rotfl
Odpowiedz
#16

Dziękuję.
Gratulacje dla LeCaro.
:--)
Odpowiedz
#17

Gratulacje dla LeCaro ! Oklaski brawo dziewczyno, swietnie!
..i gratulacje dla Lady i Mag za intuicje Oklaski dziekuje za warsztat Ewka Buźki
Odpowiedz
#18

Dziękuję za warsztat ,teraz już wiem że moj paz pokazuje mi zwierzęta i to nie pierwszy raz ,Gratulacje dla Le Caro
Odpowiedz
#19

Ewka, dziękuję za ciekawy warsztat i przyznanie mi 1 miejsca Uśmiech
Rzeczywiście karty moje, Lady of Dreams i MAGA świetnie pokazywały cel organizacji.
I wyobraź sobie miałam nawet napisać, że chodzi o TOZ - i czemu tego nie zrobiłam... nie wiem Uśmiech
Dziewczyny dziękuję za świetną wspólną zabawę :text-thankyouyellow:
Teraz muszę pomyśleć nad następnym warsztacikiem.
I muszę uważać, bo w ostatnim warsztacie pokrzywdziłam troszkę Lady of Dreams... żeby to się nie powtórzyło. Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości