Warsztat 78 - Warsztat "Bo" na wesoło
#1

Witajcie kochani w nowym warsztaciku - tym razem postanowiłam, że nie będzie jednej historii, tylko zrobię taki warsztacik na wesoło Oczko
Podam kilka niedokończonych zdań dotyczących moich Rodziców i Dziadków - każde kończy się słowem "bo".
Proszę Was, żebyście je dokończyli na podstawie tego, co wyczytacie ze swoich kart...
Temat jest lekki, więc potraktujcie go lekko i wpisujcie nawet te odpowiedzi, które wydadzą Wam się mało prawdopodobne... jeżeli nie traficie, to przynajmniej będzie później powód do śmiechu Rotfl
Zaczynamy:

1) Kiedy moja Babcia po raz pierwszy spotkała Dziadka ona miała lat 14, on 18. Ona czekała na ławce na Plantach, gdzie umówiona była ze swoim ówczesnym chłopakiem. Tymczasem okazało się, że chłopak nie może przyjść, bo wypadła mu dodatkowa lekcja religii w szkole. Ale żeby panna nie czekała na darmo, to w zastępstwie przysłał swojego szkolnego kolegę, czyli mojego późniejszego Dziadka (Dziadek jako ewangelik na religię nie chodził). Babcia wspominała, że pewna cecha charakteru, czy może raczej zachowania Dziadka już na starcie jej się u niego nie spodobała. Babcia była zniesmaczona, bo...

2) Moi Rodzice natomiast poznali się w ten sposób, że ich wspólny znajomy zaprosił ich kiedyś do siebie na grę w brydża. Mama wspominała, że Tata od razu jej się nie spodobał - nawet się z nią nie przywitał, kiedy przyszła na to spotkanie, tak był czymś zajęty. Mój Tata nie zainteresował się nowo przybyłą dziewczyną, bo...

3) Pewnego dnia, kiedy moi Dziadkowie już się znali, ale jeszcze ze sobą nie chodzili, Dziadek spotkał przed południem moją Babcię niedaleko jej domu, kiedy bardzo się gdzieś spieszyła. Dziadek zagadnął "A gdzież to się panna tak spieszy?" (wtedy nie mówiło się na "ty") i usilnie zaczął zapraszać ją na kawę, bo dziewczyna już od dawna bardzo mu się podobała Uśmiech Ale Babcia nie mogła iść, ponieważ pod płaszczem nie miała ubrania, tylko piżamę, której nogawki podwinęła i przypięła agrafkami, więc gdyby w kawiarni zdjęła płaszcz... A moja Babcia miała wtedy pod płaszczem tylko piżamę, bo...

4) Pewnego pięknego dnia moja Mama czekała na Tatę, z którym była umówiona. Tata idąc na randkę kupił bardzo duży bukiet tulipanów, ale Mamie wręczył tylko jednego, bo...

Ciekawa jestem co Wam pokażą karty ... Serdecznie zapraszam wszystkich do zabawy! :text-welcomeconfetti:

Rozwiązanie warsztatu w niedzielę.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#2

ad.1 Oj Oczko IV Cesarz mi się ukazał, Kawaler władczy był i za bardzo zarządzał i chyba Rotfl za stary dla takiej kozy
ad.2 XI Moc - tatę bardziej interesowała rywalizacja karciana - tutaj czuł powera
ad.3. III Cesarzowa - bo w nocy wymknęła się na pidżama party do koleżanki i robiły sobie maseczki i plotkowały
ad.4 As mieczy - resztę połamał

Pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#3

Perełko - bardzo Ci dziękuję za udział, jesteś super Uśmiech Kwiatek

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

LeCaro, jak czytałam Twoje pytania, od razu skojarzyły mi się odpowiedzi Uśmiech
1. Babcia była zniesmaczona, bo Dziadek się przechwalał.
2. Tata nie zainteresował się Mamą, bo akurat rozgrywał szlema w bez atu.
3. Babcia miała pod płaszczem piżamę, bo biegła do apteki i nie miała czasu się ubrać.
4. Tata dał Mamie tylko jednego tulipana, bo to był Dzień Kobiet i miał jeszcze dużo kobiet do obdarowania.

Ale, że jest to warsztat z tarotem, wyciągnęłam karty:
1. 3 denarów - Babcia była zniesmaczona, bo Dziadek cały czas opowiadał o jakichś swoich osiągnięciach.
2. Paź kielichów - Tata nie zainteresował się Mamą, bo zabawiał towarzystwo z kieliszkiem w dłoni Oczko
3. Siła - Babcia miała pod płaszczem piżamę, bo biegła po lekarstwo lub jedzenie dla swojego zwierzaka.
4. Rycerz denarów - Tata dał Mamie tylko jednego tulipana, bo reszta była dla kogoś innego na imieniny, urodziny, albo na ten Dzień Kobiet Rotfl
Odpowiedz
#5

..fajny pomysl Le Caro, zawsze czytam Twoje opowiesci z zainteresowaniem, masz swietne pioro tak nawiasem, probowalas pisarstwa lub innej formy wyrazu slowem..? masz dobra reke i pieknie malujesz slowem.. Buźki
..ale wrocmy do pytan..
..Babcia byla zniesmaczona bo..Dziadek "Hamletowal".. Rotfl tak mi sie skojarzylo, bo wyciagnelam karte Smierc, wiec pozowal na poete lub natchnionego i egzaltowanego wierszoklete, chcac wzbudzic podziw i uznanie..moze myslal, ze to dziala..? a moze po prostu byl zbyt powazny i pozowal na znudzonego zyciem..?Rotfl

..Tata nie zainteresowal sie Mama bo..Sprawiedliwosc..surowo Ja ocenil lub niesprawiedliwie, jako moze plocha lub zbyt modna itp..jako majaca fiu bzdziu w glowie lub uznal, ze nie jest wystarczajaco powazna dla niego jako przyszla zona.. Bezradny

..Babcia miala pod plaszczem pidzame bo..6 mieczy..ktos wyjezdzal za granice lub wybieral sie w podroz i czegos zapomnial , co Babcia w pospiechu probowala dostarczyc na ostatnia minute..moze ktos zapomnial pieniedzy lub portfela..?

..Tata dal Mamie tylko jednego tulipana bo..5 monet..spotkal po drodze kogos, kto nie mial pieniedzy a potrzebowal kwiatow z tej samej okazji, wiec sie z nim/nimi podzielil.. Buźki
..pozdrawiam Le Caro i czekam na nastepne opowiesci .. Buziak
Odpowiedz
#6

1)... Babcia wspominała, że pewna cecha charakteru, czy może raczej zachowania Dziadka już na starcie jej się u niego nie spodobała. Babcia była zniesmaczona, bo... Pustelnik, As kielichów - bo wydawał jej się nieśmiały, zamknięty w sobie, małomówny, miał wysoką samoocenę, idealista, gbur, że jest starszy od niej, przed twoją babcią otworzył się w póżniejszym czasie.

2)... Mój Tata nie zainteresował się nowo przybyłą dziewczyną, bo... 2 kielichów, As denarów - mam dwie opcje 1. bo zajęty był rozmową ze swoim przyjacielem, wspólnikiem, obmawiali jakiś ważny finansowo plan. 2. bo zawiódł się już raz i postanowił nie myśleć o kobietach, trzymać je na dystans i myślał tylko o sprawach finansowych, które miał na celu w niedalekiej przyszłości zrealizować.

3)... A moja Babcia miała wtedy pod płaszczem tylko piżamę, bo... 5 mieczy, 6 monet, Śmierć - bo śpieszyła się wezwać lekarza, znachora, ktoś był w potrzebie, chorował lub miał wypadek, koniecznie potrzebna była pomoc.

4) Pewnego pięknego dnia moja Mama czekała na Tatę, z którym była umówiona. Tata idąc na randkę kupił bardzo duży bukiet tulipanów, ale Mamie wręczył tylko jednego, bo...Świat, Rycerz mieczy, 10 kielichów - bo bukiet kwiatów był przeznaczony dla kogoś innego, mamy, cioci, kogoś z rodziny, ktoś kto przyjechał w odwiedziny lub były wysłane, może musiał się spotkać z jakąś ważną osobistością, mam na myśli profesorem, dziekanem ze studiów, nauczycielem ze szkoły, postanowił dać jeden z nich twojej mamie. Dziękuję za warsztat i pozdrawiam Buźki Kwiatek
Odpowiedz
#7

Żubrówko - podwójne odpowiedzi - bardzo ciekawe, podoba mi się... szczególnie ten szlem w bez atu Oczko Dziękuję! Kwiatek
Poranna ciszo, Basiu - ogromne podziękowania za udział i ciekawe pomysły na dokończenie zdań Uśmiech
Poranna - dla Ciebie dodatkowo całuski za takie miłe słowa w moim kierunku Buziak Lubię pisać... może kiedyś rzeczywiście napiszę książkę? Uśmiech Kto wie...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#8

1.
Babcia była zniesmaczona, bo
Król pałek
Dziadek miał o sobie wielkie mniemanie, był pewny siebie i prostolinijny. Co myślał to powiedział. Był władczy i oceniający.

2.
Tata nie zainteresował się Mamą, bo
9 monet
był skupiony na grze, swoich kartach oraz przeciwników, planował kant. Koniecznie chciał wygrać, by jej zaimponować.

3.
Babcia miała pod płaszczem piżamę, bo
paź buław
W wielkim chaosie, niezorganizowana biegła na pocztę po list, telegram, paczkę.

4.
Tata dał Mamie tylko jednego tulipana, bo
9 pałek
kwiaty był dla kogoś innego.

Bardzo fajny pomysł na warsztacik.
Dziękuję,
MAG
Odpowiedz
#9

1.
Babcia była zniesmaczona, bo ...Koło Fortuny
dziadek ciągle opowiadał o sobie, spotkanie kręciło się wokół osoby-dziadka -może trochę ją pouczał?

2,
Tata nie zainteresował się Mamą, bo...Diabeł
był zajęty robieniem wrażenia na innych,chciał skupić na sobie uwagę w rozmowie,grze chciał być przywódcą

3.
Babcia miała pod płaszczem piżamę,bo...2 pucharów
śpieszyła komuś na pomoc,ktoś ją o coś poprosił a ona pobiegła z pomocą

4.
Tata dał mamie tylko jednego tulipana,bo...
tata kupił kwiaty dla kogoś innego
Odpowiedz
#10

1) Królowa denarów
Babcia była zniesmaczona, bo... dziadek wydał jej się sztywnym i zasadniczym człowiekiem, traktującym ją z góry.

2) Pustelnik Śmierć Królowa mieczy
Mój Tata nie zainteresował się nowo przybyłą dziewczyną, bo... jego poprzednia dziewczyna strasznie mu dopiekła i postanowił nie wdawać się w bliższe kontakty z kobietami.

3) Cesarz Umiarkowanie Sprawiedliwość
A moja Babcia miała wtedy pod płaszczem tylko piżamę, bo... babcia uciekła ze szpitala albo biegła do apteki po lekarstwo. Mogła tez być chora a miała do załatwienia jakąś sprawę urzędową, którą polecił jej ojciec.

4) Król buław Kapłanka Królowa kielichów
Tata idąc na randkę kupił bardzo duży bukiet tulipanów, ale Mamie wręczył tylko jednego, bo... resztę kwiatów podarował swojej mamie albo wręczył po drodze innym kobietom ponieważ nie chciał dać po sobie poznać jak bardzo mu zależy.
Uśmiech
Odpowiedz
#11

MAGU Kwiatek
Dzino Kwiatek (...zapomniałaś podać swoją kartę przy ostatnim pytaniu)
Ewko Kwiatek
Dziękuję Wam za udział i ciekawe odpowiedzi Uśmiech

Zachęcam do ćwiczenia, bo warsztacik jest na wesoło - więc każdy może spróbować i nie martwić się, że mu coś dziwnego z kart wyjdzie! Rotfl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

1) Babcia wspominała, że pewna cecha charakteru, czy może raczej zachowania Dziadka już na starcie jej się u niego nie spodobała. Babcia była zniesmaczona, bo... 7 denarów - Spóźnił się i musiała na niego czekać (oj spóźnialski Pan Rotfl)

2) Mama wspominała, że Tata od razu jej się nie spodobał - nawet się z nią nie przywitał, kiedy przyszła na to spotkanie, tak był czymś zajęty. Mój Tata nie zainteresował się nowo przybyłą dziewczyną, bo... Kochankowie - był wówczas zaangażowany emocjonalnie w inną relację

3) Babcia nie mogła iść, ponieważ pod płaszczem nie miała ubrania, tylko piżamę, której nogawki podwinęła i przypięła agrafkami, więc gdyby w kawiarni zdjęła płaszcz... A moja Babcia miała wtedy pod płaszczem tylko piżamę, bo... Diabeł - stało się coś złego i biegła kogoś o tym zawiadomić

4) Pewnego pięknego dnia moja Mama czekała na Tatę, z którym była umówiona. Tata idąc na randkę kupił bardzo duży bukiet tulipanów, ale Mamie wręczył tylko jednego, bo... 9 denarów - bo chciał podkreślić indywidualizm, że kobieta z która idzie na randkę jest jedna jedyna sposód wielu jak ten tulipan w bukiecie

Rewelacyjny, nowatorski pomysł na warsztat Rotfl

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13

Luks Kwiatek serdecznie dziękuję za Twój udział w warsztacie i pochwałę mojego pomysłu Uśmiech
Może pomysł się spodoba i ktoś się jeszcze pokusi w przyszłości na podobną formułę warsztaciku?...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#14

1.Dziadek był zbyt... bezpośredni i zuchwały (rycerz buław)
2.Tata nie interesował się nowo przybyła dziewczyną bo....nie rzucała się w oczy, była cicha i"nijaka" (Kapłanka)
3.Babcia miała pod płaszczem piżame bo....zaspała (Gwiazda)
4.Tata wręczył jednego tulipana ponieważ....pogubił po drodze resztę, możliwe że biegł (6 mieczy)

Mam nadzieje że zdązyłam Uśmiech
Odpowiedz
#15

Bronko - oczywiście, że zdążyłaś, na Ciebie przecież warto poczekać, prawda? Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#16

Dziękuję Buźki majówka mi się przedłużyła, a co ja się nasłuchałam mojej babci dzisiaj głowa mi eksploduje :obscene-hanged: ...obwiesiła mi auto wszystkimi świętymi, a ja tylko myślałam żeby na warsztat zdążyć.
Bardzo fajny muszę przyznać, zresztą fajnie to ewoluuje wszystko i oby było nas coraz więcej :romance-grouphug:
Odpowiedz
#17

Znowu mi komputer wciął całą wiadomość po napisaniu Beczy złośliwość rzeczy martwych Nerwus Przepraszam Was, muszę troszkę przesunąć rozwiązanie... może zdążę jeszcze dzisiaj, na razie muszę iść Zmęczony

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#18

Ufff... po przygodzie z komputerem podniosłam się z kolan i napisałam wszystko jeszcze raz :happy-smileyinthebox:
Przede wszystkim - wszystkim serdecznie dziękuję za udział i pochwały dotyczącej takiej formy warsztaciku na wesoło - może ktoś będzie chciał to kuntynuować? Uśmiech ...

Dłużej nie przedłużam i wyjaśniam co następuje:

1) Babcia była zniesmaczona, bo sama wychowała się w rodzinie, gdzie wszyscy podchodzili do życia raczej poważne, byli solidni, pracowici i skromni. Tymczasem mój Dziadek postanowił rozwinąć przed nowo poznaną dziewczyną wachlarz swoich zalet – zachowywał się swobodnie, był pewny siebie, opowiadał jej różne dziwne historie i – o zgrozo! – często przeklinał. Moja Babcia, która była wychowana w „porządnej” rodzinie była tym wszystkim zgorszona – Dziadek wydał jej się bufonem, lekkoduchem, w dodatku jak można się tak zachowywać przy młodej nowo poznanej panience! Kiedy spytałam się Babci jak mianowicie Dziadek przeklinał, powiedziała mi, że raz po raz powtarzał – cytuję – „ta szuja niemoralna!”. Cóż… ja też bym była zgorszona w tej sytuacji! Tak Ponadto moja Babcia była piękną dziewczyną, jej ówczesny chłopak też był przystojny, a Dziadek, hm… do pięknych nie należał Oczko … powiedzmy, że był... interesujący.
Ale moja Babcia była zawsze mądrą kobietą i kilka lat później dostrzegła pod podszewką błazna tego, z którym związała całe swoje dorosłe życie: człowieka, który przez przeszło 60 lat małżeństwa zawsze był dla niej oparciem, który umiał ją rozśmieszyć w najgorszych czasach, który zawsze znajdował wyjście z najtrudniejszej sytuacji, który przez całe życie był jej wdzięczny za to jak wspaniałą jest żoną i matką - i umiał jej to okazać na 1000 sposobów nieraz ją zaskakując i był zawsze wspaniałym mężem i ojcem. Moi Dziadkowie mieli oboje po grubo 80-tce, kiedy obcy ludzie potrafili ich zaczepić w parku pytając czy oni są małżeństwem i jak długo… bo tak na siebie patrzą i tyle mają sobie do powiedzenia… Moja Babcia dobrze wybrała Ok

2) Mój Tata nie zainteresował się nowo przybyłą dziewczyną, bo... najnormalniej w świecie oglądał sobie mecz w telewizji i to go bardziej interesowało! Nawet się nie odwrócił, żeby zobaczyć swoją przyszłą żonę :uoee: … Gbur jeden.

3) A moja Babcia miała wtedy pod płaszczem tylko piżamę, bo kiedy jej mama wyszła raniutko do pracy, Babcia miała się ubrać i iść do szkoły. Ale Babcia całe życie uwielbiała czytać… a właśnie miała smakowitą książeczkę i MUSIAŁA się dowiedzieć jak to się kończy! Wskoczyła więc do łóżeczka i czytała, ale na końcu się okazało, że… jest jeszcze drugi tom tej książki! Babcia więc, zamiast iść grzecznie do szkoły, niewiele myśląc zakasała nogawki piżamki, narzuciła płaszcz i pobiegła do biblioteki po 2-gi tom… Rotfl No i pech chciał, że akuratnie natknęła się na Dziadka... To jeszcze były te wspaniałe czasy, kiedy dziewczęta biegały po ulicach bez grama makijażu, a mimo to podobały się chłopakom Tak

4) Tata idąc na randkę kupił bardzo duży bukiet tulipanów, ale Mamie wręczył tylko jednego, bo zawsze był niedbały, w związku z czym, kiedy kwiaciarka zapakowała mu bukiet w papier, chwycił go jak - nie przymierzając - kij od miotły i pognał na randkę. Ściskając papier nie zauważył, że tulipany tak sobie sukcesywnie jeden po drugim wypadają na ulicę... i kiedy po przybyciu na miejsce chciał mamie wręczyć bukiet, okazało się, że w papierku zwisa smętnie jeden samotny tulipan… Rotfl

Och, wiele wróżek i JEDEN WRÓŻBITA wspaniale odgadywało... każdy zgadł po troszeczku Uśmiech Kwiatek
Dziękuję Wam bardzo serdecznie... a tak to wyglądało - podkreśliłam to, co prawdziwe:

Perełka:
ad.1 Oj IV Cesarz mi się ukazał, Kawaler władczy był i za bardzo zarządzał i chyba za stary dla takiej kozy
ad.2 XI Moc - tatę bardziej interesowała rywalizacja karciana - tutaj czuł Powera - nie karciana, ale piłkarska Tak
ad.3. III Cesarzowa - bo w nocy wymknęła się na pidżama party do koleżanki i robiły sobie maseczki i plotkowały
ad.4 As mieczy - resztę połamał

Żubrówka:
1. 3 denarów - Babcia była zniesmaczona, bo Dziadek cały czas opowiadał o jakichś swoich osiągnięciach.
2. Paź kielichów - Tata nie zainteresował się Mamą, bo zabawiał towarzystwo z kieliszkiem w dłoni
3. Siła - Babcia miała pod płaszczem piżamę, bo biegła po lekarstwo lub jedzenie dla swojego zwierzaka.
4. Rycerz denarów - Tata dał Mamie tylko jednego tulipana, bo reszta była dla kogoś innego na imieniny, urodziny, albo na ten Dzień Kobiet

Poranna Cisza:
..Babcia byla zniesmaczona bo..Dziadek "Hamletowal".. Rotfl tak mi sie skojarzylo, bo wyciagnelam karte Smierc, wiec pozowal na poete lub natchnionego i egzaltowanego wierszoklete, chcac wzbudzic podziw i uznanie..moze myslal, ze to dziala..? a moze po prostu byl zbyt powazny i pozowal na znudzonego zyciem..?

..Tata nie zainteresowal sie Mama bo..Sprawiedliwosc..surowo Ja ocenil lub niesprawiedliwie, jako moze plocha lub zbyt modna itp..jako majaca fiu bzdziu w glowie lub uznal, ze nie jest wystarczajaco powazna dla niego jako przyszla zona..- to prawda, że mój tata zawsze uważał mamę za zbyt wesołą

..Babcia miala pod plaszczem pidzame bo..6 mieczy..ktos wyjezdzal za granice lub wybieral sie w podroz i czegos zapomnial , co Babcia w pospiechu probowala dostarczyc na ostatnia minute..moze ktos zapomnial pieniedzy lub portfela..?

..Tata dal Mamie tylko jednego tulipana bo..5 monet..spotkal po drodze kogos, kto nie mial pieniedzy a potrzebowal kwiatow z tej samej okazji, wiec sie z nim/nimi podzielil..

Barbara40:
1)... Babcia wspominała, że pewna cecha charakteru, czy może raczej zachowania Dziadka już na starcie jej się u niego nie spodobała. Babcia była zniesmaczona, bo... Pustelnik, As kielichów - bo wydawał jej się nieśmiały, zamknięty w sobie, małomówny, miał wysoką samoocenę, idealista, gbur, że jest starszy od niej, przed twoją babcią otworzył się w póżniejszym czasie.

2)... Mój Tata nie zainteresował się nowo przybyłą dziewczyną, bo... 2 kielichów, As denarów - mam dwie opcje 1. bo zajęty był rozmową ze swoim przyjacielem, wspólnikiem, obmawiali jakiś ważny finansowo plan. 2. bo zawiódł się już raz i postanowił nie myśleć o kobietach, trzymać je na dystans i myślał tylko o sprawach finansowych, które miał na celu w niedalekiej przyszłości zrealizować.

3)... A moja Babcia miała wtedy pod płaszczem tylko piżamę, bo... 5 mieczy, 6 monet, Śmierć - bo śpieszyła się wezwać lekarza, znachora, ktoś był w potrzebie, chorował lub miał wypadek, koniecznie potrzebna była pomoc.

4) Pewnego pięknego dnia moja Mama czekała na Tatę, z którym była umówiona. Tata idąc na randkę kupił bardzo duży bukiet tulipanów, ale Mamie wręczył tylko jednego, bo...Świat, Rycerz mieczy, 10 kielichów - bo bukiet kwiatów był przeznaczony dla kogoś innego, mamy, cioci, kogoś z rodziny, ktoś kto przyjechał w odwiedziny lub były wysłane, może musiał się spotkać z jakąś ważną osobistością, mam na myśli profesorem, dziekanem ze studiów, nauczycielem ze szkoły, postanowił dać jeden z nich twojej mamie.

MAG:
1.
Babcia była zniesmaczona, bo
Król pałek
Dziadek miał o sobie wielkie mniemanie, był pewny siebie i prostolinijny. Co myślał to powiedział. Był władczy i oceniający.

2.
Tata nie zainteresował się Mamą, bo
9 monet
był skupiony na grze, swoich kartach oraz przeciwników, planował kant. Koniecznie chciał wygrać, by jej zaimponować. - skupiony był na grze w piłkę Tak

3.
Babcia miała pod płaszczem piżamę, bo
paź buław
W wielkim chaosie, niezorganizowana biegła na pocztę po list, telegram, paczkę.

4.
Tata dał Mamie tylko jednego tulipana, bo
9 pałek
kwiaty był dla kogoś innego.

Dzina:
1.
Babcia była zniesmaczona, bo ...Koło Fortuny
dziadek ciągle opowiadał o sobie, spotkanie kręciło się wokół osoby-dziadka -może trochę ją pouczał?

2,
Tata nie zainteresował się Mamą, bo...Diabeł
był zajęty robieniem wrażenia na innych,chciał skupić na sobie uwagę w rozmowie,grze chciał być przywódcą

3.
Babcia miała pod płaszczem piżamę,bo...2 pucharów
śpieszyła komuś na pomoc,ktoś ją o coś poprosił a ona pobiegła z pomocą

4.
Tata dał mamie tylko jednego tulipana,bo...
tata kupił kwiaty dla kogoś innego

Ewka:
1) Królowa denarów
Babcia była zniesmaczona, bo... dziadek wydał jej się sztywnym i zasadniczym człowiekiem, traktującym ją z góry.

2) Pustelnik Śmierć Królowa mieczy
Mój Tata nie zainteresował się nowo przybyłą dziewczyną, bo... jego poprzednia dziewczyna strasznie mu dopiekła i postanowił nie wdawać się w bliższe kontakty z kobietami.

3) Cesarz Umiarkowanie Sprawiedliwość
A moja Babcia miała wtedy pod płaszczem tylko piżamę, bo... babcia uciekła ze szpitala albo biegła do apteki po lekarstwo. Mogła tez być chora a miała do załatwienia jakąś sprawę urzędową, którą polecił jej ojciec.

4) Król buław Kapłanka Królowa kielichów
Tata idąc na randkę kupił bardzo duży bukiet tulipanów, ale Mamie wręczył tylko jednego, bo... resztę kwiatów podarował swojej mamie albo wręczył po drodze innym kobietom ponieważ nie chciał dać po sobie poznać jak bardzo mu zależy. - no coś w ty jest Uśmiech

Luks:
1) Babcia wspominała, że pewna cecha charakteru, czy może raczej zachowania Dziadka już na starcie jej się u niego nie spodobała. Babcia była zniesmaczona, bo... 7 denarów - Spóźnił się i musiała na niego czekać (oj spóźnialski Pan Rotfl)

2) Mama wspominała, że Tata od razu jej się nie spodobał - nawet się z nią nie przywitał, kiedy przyszła na to spotkanie, tak był czymś zajęty. Mój Tata nie zainteresował się nowo przybyłą dziewczyną, bo... Kochankowie - był wówczas zaangażowany emocjonalnie w inną relację - tak, był zaangażowany... w piłkę nożną Rotfl

3) Babcia nie mogła iść, ponieważ pod płaszczem nie miała ubrania, tylko piżamę, której nogawki podwinęła i przypięła agrafkami, więc gdyby w kawiarni zdjęła płaszcz... A moja Babcia miała wtedy pod płaszczem tylko piżamę, bo... Diabeł - stało się coś złego i biegła kogoś o tym zawiadomić - no nie sądzę, żeby Babcia chciała zawiadamiać kogoś o swoich wagarach he he... Oczko

4) Pewnego pięknego dnia moja Mama czekała na Tatę, z którym była umówiona. Tata idąc na randkę kupił bardzo duży bukiet tulipanów, ale Mamie wręczył tylko jednego, bo... 9 denarów - bo chciał podkreślić indywidualizm, że kobieta z która idzie na randkę jest jedna jedyna sposód wielu jak ten tulipan w bukiecie

Bronka:
1.Dziadek był zbyt... bezpośredni i zuchwały (rycerz buław) - dokładnie tak!
2.Tata nie interesował się nowo przybyła dziewczyną bo....nie rzucała się w oczy, była cicha i"nijaka" (Kapłanka)
3.Babcia miała pod płaszczem piżame bo....zaspała (Gwiazda) - nie zaspała, ale czytała w łóżku Oczko
4.Tata wręczył jednego tulipana ponieważ....pogubił po drodze resztę, możliwe że biegł (6 mieczy) - Bingo!

Dziewczyny i chłopaki dziękuję serdecznie wszystkim, ale serce mi podpowiada, że najbliżej była Bronka! Rotfl Oklaski :happy-wavemulticolor:

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#19

Super zabawa. Dziękuję. W czwartym punkcie miałam napisać, że je "wytrzepał, tylko te miecze wypadły, a miałam to zrobić z tego powodu, iż skojarzyło mi się to ze mną, bo ja nigdy całego bukietu nie potrafię donieść na określone miejsce lub okoliczność, zawsze zostaje mi tylko jego część. Rotfl
Odpowiedz
#20

Perełko... słodka z Ciebie dziewczyna Rotfl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#21

Perełko... słodka z Ciebie dziewczyna Rotfl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#22

Dziękuję za warsztat i Gratulacje dla Bronki Kwiatek Oklaski Oklaski Oklaski
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości