Warsztat 86 - Obraz
#1

Witajcie,
jest mi niezmiernie miło otworzyć mój pierwszy warsztat :--)

W moim salonie wisi obraz, a pytania będą dotyczyć jego historii.
1. Co jest namalowane na obrazie.
2. Jak trafił w moje posiadanie.

Odpowiedź podam w czwartek wieczorkiem.
Powodzenia! :--)
Odpowiedz
#2

Witam, spróbuję odpowiedzieć na Twoje pytania, nawiasem mówiąc - super pomysł z tym warsztatem:

1. Co jest namalowane na obrazie – IX Pustelnik, 9 denarów, 6 kielichów – sceneria obrazu jest spokojna i niedynamiczna, mogą być jakieś zabytkowe budynki, lub samotna postać – portret zadumanej kobiety, stare przedmioty, motywy natury- kwiaty, przestrzeń, zieleń, skały, obłoki; skromny i oszczędny w formie, bogaty w treści,
2. Kiedy powstał – 4 kielichy, Mag – myślę, że niedawno – 4 tygodnie temu ?
3. Jak trafił w moje posiadanie – 4 buławy, paź mieczy – może był to prezent na tzw. nowe mieszkanie, podarunek z okazji osiągnięcia przez Ciebie jakiegoś sukcesu, być może namalowałaś go sama, albo zamówiłaś przez internet, zleciłaś komuś jego namalowanie,
Pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#3

Perełko, dziękuję za udział :-*
Uściski, bo dawno się nie widziałyśmy.
Widzę, że aktywnie działasz na forum :--)
Odpowiedz
#4

Mag, chyba się pospieszyłam, Krystyna ograniczyła liczbę pytań w warsztatach do dwóch, teraz sobie przypomniałam. Wczoraj to zamieściła, w którymś z postów.
Odpowiedz
#5

Może Krystyna zgodzi się na 3? Wydaje mi się, że 2 do 3 pytania to taka optymalna liczba, jak myślicie?

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

Zerknijcie na komentarze do warsztatów, uwagi i wnioski.
Odpowiedz
#7

MAG...nie róbmy zamieszania... Regulamin jest widoczny na belce ...powyżej...
jest to jedyne ograniczenie ...wiec proszę o przestrzeganie...
Proszę dwa pytania...napisz mi tutaj które wykasować lub inaczej sformułuj...
Być może z kart wyjdzie i odpowiedź na trzecie... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#8

Mój warsztat naprawdę nie jest skomplikowany :--(
Proszę o wykreślenie pytania drugiego.
Odpowiedz
#9

1. Co jest namalowane na obrazie.-Siła Wieża

Same WA wiec posiada sporą wartosc. To moze byc wartosc finansowa , jak rowniez obraz ma wartosc dla Ciebie z jakichs wzgledow. Na obrazie moze byc postac kobieca, akt erotyczny, portret jak rowniez burza, sztorm, siła jakiegos żywiołu, wojny, Siła Wyzsza w stylu Anioła, Matki Bożej, Boga..

2. Jak trafił w moje posiadanie.-Paź Mieczy (-) Wisielec

Dostałas od kogos ten obraz, zobaczylas go gdzies juz wczesniej jak wisial i dowiadywalas sie o niego. Mogłas go dostac w spadku . Jego nabycie ma związek z wypełnianiem dokumentacji , więc podejrzewam ze obraz jest dosc stary, mozliwe ze z okresu wojny. Moglas go tez wylicytowac na aukcji.

Dziękuje za warsztat i pozdrawiam ciepłoOczko
Odpowiedz
#10

Lady of Dreams dziękuję za udział :--*
Odpowiedz
#11

1. Co jest namalowane na obrazie.
4 kielichy - 9 pentakli - 2 pentakle
Myślę, że sam obraz ma miłą, pozytywną atmosferę, ale jednocześnie wiąże się z przeszłością, jakimiś wspomnieniami, czymś, co Ci się dobrze kojarzy. Kolory są stonowane, przyjemne w odbiorze. Może być tam namalowana jakaś postać w pomieszczeniu - pokoju, domu, lub przed domem, okno, lub coś na tle okna, stół/scena przy stole/coś leżącego na stole.

2. Jak trafił w moje posiadanie.
As mieczy - 8 pentakli - Rycerz kielichów
Dostałaś go od kogoś z rodziny/po kimś z rodziny (np. po Babci), ktoś Ci go podarował jako prezent na chrzest, komunię, urodziny lub inną tego typu okazję, albo tez zrobiłaś coś dla kogoś (np. w pracy) i w podziękowaniu dostałaś ten obraz.

Dziękuję za warsztat MAGu. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

1 - Księżyc, 2 moent, Kapłan

Moim zdaniem jest tam cos związanego z grą świateł, jakieś światłocienie, łączenie przeciwieństw... ten kapłan może wskazywać na jakąś może postać lub zabarwienie religijne lub ezoteryczne... być może jest to jakiś obraz związany swą tematyką z biblią? Jakieś wydarzenie z samej biblii lub historii ogólnie.
Kojarzy mi się jakaś postać w półmroku - może jakiś skryba przepisujący księgę albo coś w stylu Kopernika hahahaha XD

2 - Mag, 10 mieczy, 7 buław

Tak więc może obraz był ci obiecany przez kogoś, może doatałaś go właśnie po kimś, albo może to też oznaczać że uratowałaś go w pewien sposób przed zatraceniem gdzieś... ta jakbyś wybroniła go przed może nawet zniszczeniem.

Pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#13

LeCaro dziękuję za udział w zabawie, gorąco pozdrawiam! :--)

Sławku, jak miło Cie widzieć. Cieszę się, że dołączyłeś. Pozdrawiam :--)
Odpowiedz
#14

Witaj! to i ja spróbuje moich sił w tym Warsztacie Uśmiech Uśmiech Uśmiech
1)co jest namalowane na obrazie ,ktory wisi u ciebie w salonie-
Królowa Mieczy,8 Mieczy ,Księzyc=po tych kartach powiedziałabym ,ze pokazuje mi się postać samotnej kobiety,ewentualnie woda latarnia morska
2) jak trafił w twoje posiadanie?
Kochankowie,9 Monet,Królowa Buław- tu bym powiedziała,ze został ci przekazany od kogoś i tu bym obstawiała kobiete, obraz ten pochodzi gdzieś z miejsca dalszego czyli przebył dość trochę km.
pozdrawiam i dzięki za ćwiczenie Uśmiech

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#15

W końcu mam czas usiąść nad Twoim warsztatem, temat bardzo przyjemny i lekki Oczko
1.Co jest namalowane na obrazie? 6 pucharów, Królowa Mieczy...pierwsze skojarzenie ktoś z rodziny, może jest to portret ślubny...obstawiam też tematykę miłosną, zachód słońca te sprawy Oczko możliwe że na obrazie widnieje anioł
2.Jak trafił w Twoje posiadanie? Paź buław, 8 mieczy...mogłaś go dostać jako dziecko lub w młodości, może od przyjaciela albo kogoś z zagranicy, w ramach przeprosin, możliwe także, że trafił w Twoje ręce zupełnie przez przypadek w dosyć kiepskim stanie, trochę go odrestaurowałaś Myśli
Buźki Kwiatek
Odpowiedz
#16

Izydo, miło, że jesteś. Dziękuję za udział w warsztacie :--) Kwiatek

Bronka, super, że wpadłaś. Dziękuję za udział w warsztacie :--) Kwiatek
Odpowiedz
#17

Dziękuję za tak liczny udział w moim warsztacie!

Historia tego obrazu rysuje się tak:

Razem z moim chłopakiem wyjechałam na pierwsze nasze wspólne wakacje. Zabrał mnie na jachty. W ogóle nie miałam pojęcia o żeglowaniu, stwierdziłam, że może być tam nudno i wzięłam ze sobą farby by urządzić sobie plener. Zostałam wyśmiana, ale pozwolili mi je wnieść na pokład. Nawet zrobiono zakłady, że nic nie namaluję. Pecha mieli, bo nie było wiatru, dryfowaliśmy ze 3 dni, a w tym czasie powstał ów obraz. Znajduje się na nim słoneczny, upalny dzień, z widokiem na tafle jeziora. Scenerię oglądamy z jachtu, na pierwszym planie znajduje się dziób. Przeważają barwy biało-niebieskie. Obraz ten, w podzięce za świetny wypad, podarował mojemu chłopakowi, który dziś jest moim mężem.

Tadadada!

Pierwsze miejsce dla Perełki, bo wg jej wróżby prawdą jest, że obraz jest spokojny i niedynamiczny, posiada przestrzeń oraz to, że ja jestem jego autorem!

Drugie miejsce dla LeCaro, dobrze kombinowałaś: „zrobiłaś coś dla kogoś (np. w pracy) i w podziękowaniu dostałaś ten obraz.” – tylko, że na odwrót :--)
Na pierwszy planie jest dziób jachtu z którego namalowałam pejzaż, mogło Ci się to skojarzyć ze stołem :--)

Trzecie miejsce dla Izydy, która zgadła, że na obrazie jest woda! (nie ma tam latarni, ale jest maszt)
Aż u 3 osób pokazała się karta Księzyc - WODA

Wyróżnienie dla Lady of Dreams, na obrazie jest żywioł.

Werdykt był trudny, proszę mi wybaczyć jeśli ktoś czuje się poszkodowany.
Dziękuję raz jeszcze, przynieśliście mi dużo radości :--) Buźki
Odpowiedz
#18

Gratulacje Perełko!!! Oklaski Buźki

MAGu, dziękuję za świetny warsztat. Uśmiech
Myślę, że atmosfera obrazu zgadza się z tym, co napisałam, ale na drugim pytaniu poległam. Zawstydzony
A wróżyłam z talii Mona Lisa, gdzie na 8 pentaklach jest pokazany malarz malujący właśnie obraz! Rotfl Następnym razem bez kombinowania napiszę to, co mi karty pokażą, nie ma głupich! Wyśmiewacz

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#19

Hura Dziękuję. Jak się cieszę. Ludzie kochane Hura Wygrałam warsztat Rotfl Niemożliwe Głupek Nie wierzę Głupek Gratuluję wszystkim Kwiatek Jeszcze raz dziękuję Buźki
Odpowiedz
#20

Uśmiech dziekuje Mag za wyróżnienie,naprawde! Kwiatek Kwiatek Kwiatek Hura

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#21

Hahaha gratulacje kochana Buziak czekamy na kolejny warsztat Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości