Warsztat 87 - Niebieski fartuszek
#1

Cofnijmy się do moich lat szkolnych, czyli dawno…dawno temu, kiedy to nosiłam niebieski fartuszek z białym kołnierzykiem, długie warkocze z kokardami, podkolanówki, które wiecznie opadały- a w ogromnym tornistrze zestaw podstawowy do rozrywki w czasie przerw – gumę do skakania, rurkę i plastelinę oraz sztole (jeśli jeszcze ktoś pamięta co to jest i do czego to służyło).
1. Gromada szkolnych urwisów robiła sobie różne psikusy. Jeden utkwił mi w głowie do tej pory.
Powiedzcie jaki głupi kawał zrobili mi koledzy? Paluszkiem
2.W szkole popularne były w tamtych czasach różne zajęcia pozalekcyjne.
Na jakie zajęcia uczęszczałam? Plotki
Życzę Wam miłej zabawy i zapraszam wszystkich chętnych  Buźki
Rozwiązanie podam w piątek Cwaniak
Odpowiedz
#2

1. Królowa Mieczy, V Kielichów, IX Buław
Oszukali Cię, zasiali panikę, że coś się stało. Była to nieprawda, jednak Ty im w pełni uwierzyłaś. Może dotyczyło to wody? Że coś zalało?

2. Mag, VI Mieczy, VII Buław
Kółko plastyczne albo recytatorskie.
Odpowiedz
#3

Dziękuję za udział, pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#4

Perełko,

Pytanie 1: 7 kielichów-Rycerz Kielichów-5 Mieczy: kawał ten dotyczył jakiegoś oszustwa, albo złudzenia, może powiedziano Ci, że ktoś się w Tobie "zakochał" albo wrzucili Ci miłosny liścik do plecaka :romance-hearteyes: , nie wiem jak się sprawy potoczyły ale koniec końców było Ci wstyd lub byłaś zła. Mógł też być to jakiś prosty psikus - nalali wody na Twoje krzesło, a ty na to usiadłaś Oczko

Pytanie 2: 7 Mieczy-As kielichów-1 Mieczy: było to kółko teatralne lub literackie

vega Kotek
Odpowiedz
#5

Dzięki vego Kwiatek Krążycie dziewczyny, krążycie... Cwaniak
Odpowiedz
#6

1. Psikus:

Krol Mieczy, Cesarz, Swiat-10monet - mam wrazenie, ze zostal on wykonany przez dwoch kolegow, moze starszych albo takich juz roslejszych; sam psikus byl zwiazany moze z ukryciem czegos, ale jakiegos przedmiotu, typu plecak; lekcje, potem musialas sie tlumaczyc.

2. Kaplanka i Slonce

Mysle, ze kolko bylo zwiazane z rozwojem i poglebianiem wiedzy. Slonce pasuje do teatru ale tez i do naprzyklad gier; ale takich typu szachy czy szarady. Mozliwe tez, ze poznawalas inny jezyk.
Odpowiedz
#7

Dziękuję Madrugado,ciepło...ciepło... są trafienia Buźki
Odpowiedz
#8

1. Gromada szkolnych urwisów robiła sobie różne psikusy. Jeden utkwił mi w głowie do tej pory.
Powiedzcie jaki głupi kawał zrobili mi koledzy?

7 kielichów - 9 mieczy - 8 mieczy
Kawał wiązał się ściśle ze szkołą... coś z książkami albo zeszytami... Może podmienili Ci zeszyt, albo włożyli coś do tornistra/plecaka i Ty się przestraszyłaś? Lub podrzucili Ci jakieś zwierzątko (żabkę, myszkę, pająka) prawdziwe albo sztuczne.

2.W szkole popularne były w tamtych czasach różne zajęcia pozalekcyjne.
Na jakie zajęcia uczęszczałam?

Gwiazda - Rydwan - Król mieczy
Zajęcia odkrywające coś nowego, wymagające inteligencji, ale jednocześnie przyjemne, podobały Ci się. Może jakieś kółko: czytelnicze, językowe matematyczne, biologiczne lub geograficzne? Może wycieczki połączone ze zdobywaniem oznaki PTTK, harcerstwo lub inne zajęcia na świeżym powietrzu?

Dziękuję Perełko za warsztacik. Uśmiech Buźki

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

LeCaro Oczko Dziękuję Ci za wzięcie udziału, coś jest na rzeczy... Kwiatek
Odpowiedz
#10

Ad 1- Kochankowie(-) As Mieczy(-) Smierć

Pozbawili Cie koledzy czegos do czego bylas przywiazana, moze ktos Ci obciął warkocz albo zabrał Ci cos ulubionego z plecaka, ewentualnie zniszczył , zabrał zeszyt, książke, plecak? Mogłas tez zostac ukłuta czyms lub usiasc na cos ostrego (pinezkę, igłę)

Ad.2 Uczęszczalas na zajecia związane z Twoim talentem, to mogły byc zarowno artystyczne jak i zwiazane ze sportem. Myślę , ze z tymi zajeciami mogły być zwiazane wyjazdy wakacyjne a wiec jakies obozy harcerskie czy sportowe.
Odpowiedz
#11

Dziękuję Ci Lady Kwiatek Ruszyłaś z miejsca punkt drugi Buziak
Odpowiedz
#12

1. 2 pucharów, Król mieczy, 10 buław...psikus mógł dotyczyć jakiejś Twojej miłości, być może zostałaś zamknięta w klasie z nim albo bez niego (teoretycznie miał tam być), żaba też mi się skojarzyła albo jakieś inne zwierzątko, mogli Cię czymś wystraszyć,,psem albo czymś skrzydlatym Rotfl
2.6 buław, 7 denarów..zajęcia teatralne, sport zespołowy, matematyka, plastyka, harcerstwo
Odpowiedz
#13

1. 2 miecze, Pustelnik,4 denary
Wydaje mi się, że Cię przywiązali do krzesełka – zaplątali w coś? Może w tą gumę, którą nosiłaś w tornistrze Uśmiech Było Ci z tego powodu bardzo przykro.

2. Księżyc, 2 puchary,8 pucharów
Stawiam na zajęcia, które miały rozwijać Twoją twórczość jak np. malowanie, rysunek itp.
Odpowiedz
#14

Dzięki Pat Kwiatek
Odpowiedz
#15

1. Jaki kawał zrobili mi koledzy?
8 kielichów/ 4 pałki/ 6 kielichów
Schowali Ci gdzieś plecak albo buty, jeden but i na boso wracałaś do domu.
Jeden z tych chłopaków się w Tobie podkochiwał, takie końskie zaloty. Do dziś wspominasz to czule.

2. Na jakie zajęcia uczęszczałam?
7 kielichów/ as monet/ królowa kielichów
koło teatralne, muzyczne, poetyckie, chór, dusza artystyczna

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16

Super, że jesteś, dziękuję i pozdrawiam Buziak
Odpowiedz
#17

5 buław 8 pucharów
może tak dla zabawy zaczęli się bić o Ciebie,oszukali ,że się zakochali Buźki
druga opcja,że zostawili Ciebie gdzieś w ciemnym lesie samą
zajęcie dodatkowe królowa mieczy 5 pucharów-pierwsze skojarzenia zajęcia matematyczne ale może jakieś zajęcia teatralne
Odpowiedz
#18

Cieszę się ayla, że wzięłaś udział w moim warsztacie, dziękuję Kwiatek
Odpowiedz
#19

8 Buław -7 Kielichów -Gwiazda
1. Myślę, że stało się to szybko i niespodziewanie. Stanęłaś przed wyborem sprowokowanym przez nich.
Miałaś nadzieję, ze dokonasz trafnego wyboru, a to był własnie żart chłopaków.
Intuicja mi podpowiada że chodzi tu o jakiś oszukany związek Uśmiech

6 Mieczy -Moc - Paź denarów
2. Wydaje mi się, że chodziło o garncarstwo, lepienie z gliny Uśmiech coś artystycznego na 100%

Pozdrawiam Uśmiech

"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy." Kotek
Odpowiedz
#20

Dziękuję Ci bardzo, że dołączyłaś do warsztatu, to fajna nauka. Pozdrawiam Kwiatek
Odpowiedz
#21

1. Gromada szkolnych urwisów robiła sobie różne psikusy. Jeden utkwił mi w głowie do tej pory.
Powiedzcie jaki głupi kawał zrobili mi koledzy? Paluszkiem - 8 Buław, Kapłanka, Qbuław - oszukali cię w czymś, kazali tobie coś zrobić, zrobiłaś to bo sądziłaś, że tak przekonasz do siebie te towarzystwo lub z "miłości" do chłopca z klasy, myślę, że musiałaś przebiec przez cmentarz, niebezpieczne miejsce, jakieś ruiny, był to nie lada wysiłek z twojej strony.
2.W szkole popularne były w tamtych czasach różne zajęcia pozalekcyjne.
Na jakie zajęcia uczęszczałam? - Moc, Paź denarów, Śmierć - kółko teatralne, j. polski - literatura, poezja, kojarzy mi się z jakimiś występami recytatorskimi.

UUfff zdążyłam Zmęczony stęskniłam się za wami kruszyny moje ... Buziak Buźki
Odpowiedz
#22

Ja się za tobą też stęskniłam, dziękuję, że wzięłaś udział w warsztacie Kwiatek Dziewczyny wybaczcie, ale dopiero co wróciłam z pracy i jestem zmęczona, podam rano odpowiedź, mam nadzieję że się nie pogniewacie Prosi
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości