Warsztat 87 - Niebieski fartuszek
#1

Cofnijmy się do moich lat szkolnych, czyli dawno…dawno temu, kiedy to nosiłam niebieski fartuszek z białym kołnierzykiem, długie warkocze z kokardami, podkolanówki, które wiecznie opadały- a w ogromnym tornistrze zestaw podstawowy do rozrywki w czasie przerw – gumę do skakania, rurkę i plastelinę oraz sztole (jeśli jeszcze ktoś pamięta co to jest i do czego to służyło).
1. Gromada szkolnych urwisów robiła sobie różne psikusy. Jeden utkwił mi w głowie do tej pory.
Powiedzcie jaki głupi kawał zrobili mi koledzy? Paluszkiem
2.W szkole popularne były w tamtych czasach różne zajęcia pozalekcyjne.
Na jakie zajęcia uczęszczałam? Plotki
Życzę Wam miłej zabawy i zapraszam wszystkich chętnych  Buźki
Rozwiązanie podam w piątek Cwaniak
Odpowiedz
#2

1. Królowa Mieczy, V Kielichów, IX Buław
Oszukali Cię, zasiali panikę, że coś się stało. Była to nieprawda, jednak Ty im w pełni uwierzyłaś. Może dotyczyło to wody? Że coś zalało?

2. Mag, VI Mieczy, VII Buław
Kółko plastyczne albo recytatorskie.
Odpowiedz
#3

Dziękuję za udział, pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#4

Perełko,

Pytanie 1: 7 kielichów-Rycerz Kielichów-5 Mieczy: kawał ten dotyczył jakiegoś oszustwa, albo złudzenia, może powiedziano Ci, że ktoś się w Tobie "zakochał" albo wrzucili Ci miłosny liścik do plecaka :romance-hearteyes: , nie wiem jak się sprawy potoczyły ale koniec końców było Ci wstyd lub byłaś zła. Mógł też być to jakiś prosty psikus - nalali wody na Twoje krzesło, a ty na to usiadłaś Oczko

Pytanie 2: 7 Mieczy-As kielichów-1 Mieczy: było to kółko teatralne lub literackie

vega Kotek
Odpowiedz
#5

Dzięki vego Kwiatek Krążycie dziewczyny, krążycie... Cwaniak
Odpowiedz
#6

1. Psikus:

Krol Mieczy, Cesarz, Swiat-10monet - mam wrazenie, ze zostal on wykonany przez dwoch kolegow, moze starszych albo takich juz roslejszych; sam psikus byl zwiazany moze z ukryciem czegos, ale jakiegos przedmiotu, typu plecak; lekcje, potem musialas sie tlumaczyc.

2. Kaplanka i Slonce

Mysle, ze kolko bylo zwiazane z rozwojem i poglebianiem wiedzy. Slonce pasuje do teatru ale tez i do naprzyklad gier; ale takich typu szachy czy szarady. Mozliwe tez, ze poznawalas inny jezyk.
Odpowiedz
#7

Dziękuję Madrugado,ciepło...ciepło... są trafienia Buźki
Odpowiedz
#8

1. Gromada szkolnych urwisów robiła sobie różne psikusy. Jeden utkwił mi w głowie do tej pory.
Powiedzcie jaki głupi kawał zrobili mi koledzy?

7 kielichów - 9 mieczy - 8 mieczy
Kawał wiązał się ściśle ze szkołą... coś z książkami albo zeszytami... Może podmienili Ci zeszyt, albo włożyli coś do tornistra/plecaka i Ty się przestraszyłaś? Lub podrzucili Ci jakieś zwierzątko (żabkę, myszkę, pająka) prawdziwe albo sztuczne.

2.W szkole popularne były w tamtych czasach różne zajęcia pozalekcyjne.
Na jakie zajęcia uczęszczałam?

Gwiazda - Rydwan - Król mieczy
Zajęcia odkrywające coś nowego, wymagające inteligencji, ale jednocześnie przyjemne, podobały Ci się. Może jakieś kółko: czytelnicze, językowe matematyczne, biologiczne lub geograficzne? Może wycieczki połączone ze zdobywaniem oznaki PTTK, harcerstwo lub inne zajęcia na świeżym powietrzu?

Dziękuję Perełko za warsztacik. Uśmiech Buźki
Odpowiedz
#9

LeCaro Oczko Dziękuję Ci za wzięcie udziału, coś jest na rzeczy... Kwiatek
Odpowiedz
#10

Ad 1- Kochankowie(-) As Mieczy(-) Smierć

Pozbawili Cie koledzy czegos do czego bylas przywiazana, moze ktos Ci obciął warkocz albo zabrał Ci cos ulubionego z plecaka, ewentualnie zniszczył , zabrał zeszyt, książke, plecak? Mogłas tez zostac ukłuta czyms lub usiasc na cos ostrego (pinezkę, igłę)

Ad.2 Uczęszczalas na zajecia związane z Twoim talentem, to mogły byc zarowno artystyczne jak i zwiazane ze sportem. Myślę , ze z tymi zajeciami mogły być zwiazane wyjazdy wakacyjne a wiec jakies obozy harcerskie czy sportowe.
Odpowiedz
#11

Dziękuję Ci Lady Kwiatek Ruszyłaś z miejsca punkt drugi Buziak
Odpowiedz
#12

1. 2 pucharów, Król mieczy, 10 buław...psikus mógł dotyczyć jakiejś Twojej miłości, być może zostałaś zamknięta w klasie z nim albo bez niego (teoretycznie miał tam być), żaba też mi się skojarzyła albo jakieś inne zwierzątko, mogli Cię czymś wystraszyć,,psem albo czymś skrzydlatym Rotfl
2.6 buław, 7 denarów..zajęcia teatralne, sport zespołowy, matematyka, plastyka, harcerstwo
Odpowiedz
#13

1. 2 miecze, Pustelnik,4 denary
Wydaje mi się, że Cię przywiązali do krzesełka – zaplątali w coś? Może w tą gumę, którą nosiłaś w tornistrze Uśmiech Było Ci z tego powodu bardzo przykro.

2. Księżyc, 2 puchary,8 pucharów
Stawiam na zajęcia, które miały rozwijać Twoją twórczość jak np. malowanie, rysunek itp.
Odpowiedz
#14

Dzięki Pat Kwiatek
Odpowiedz
#15

1. Jaki kawał zrobili mi koledzy?
8 kielichów/ 4 pałki/ 6 kielichów
Schowali Ci gdzieś plecak albo buty, jeden but i na boso wracałaś do domu.
Jeden z tych chłopaków się w Tobie podkochiwał, takie końskie zaloty. Do dziś wspominasz to czule.

2. Na jakie zajęcia uczęszczałam?
7 kielichów/ as monet/ królowa kielichów
koło teatralne, muzyczne, poetyckie, chór, dusza artystyczna

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16

Super, że jesteś, dziękuję i pozdrawiam Buziak
Odpowiedz
#17

5 buław 8 pucharów
może tak dla zabawy zaczęli się bić o Ciebie,oszukali ,że się zakochali Buźki
druga opcja,że zostawili Ciebie gdzieś w ciemnym lesie samą
zajęcie dodatkowe królowa mieczy 5 pucharów-pierwsze skojarzenia zajęcia matematyczne ale może jakieś zajęcia teatralne
Odpowiedz
#18

Cieszę się ayla, że wzięłaś udział w moim warsztacie, dziękuję Kwiatek
Odpowiedz
#19

8 Buław -7 Kielichów -Gwiazda
1. Myślę, że stało się to szybko i niespodziewanie. Stanęłaś przed wyborem sprowokowanym przez nich.
Miałaś nadzieję, ze dokonasz trafnego wyboru, a to był własnie żart chłopaków.
Intuicja mi podpowiada że chodzi tu o jakiś oszukany związek Uśmiech

6 Mieczy -Moc - Paź denarów
2. Wydaje mi się, że chodziło o garncarstwo, lepienie z gliny Uśmiech coś artystycznego na 100%

Pozdrawiam Uśmiech

"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy." Kotek
Odpowiedz
#20

Dziękuję Ci bardzo, że dołączyłaś do warsztatu, to fajna nauka. Pozdrawiam Kwiatek
Odpowiedz
#21

1. Gromada szkolnych urwisów robiła sobie różne psikusy. Jeden utkwił mi w głowie do tej pory.
Powiedzcie jaki głupi kawał zrobili mi koledzy? Paluszkiem - 8 Buław, Kapłanka, Qbuław - oszukali cię w czymś, kazali tobie coś zrobić, zrobiłaś to bo sądziłaś, że tak przekonasz do siebie te towarzystwo lub z "miłości" do chłopca z klasy, myślę, że musiałaś przebiec przez cmentarz, niebezpieczne miejsce, jakieś ruiny, był to nie lada wysiłek z twojej strony.
2.W szkole popularne były w tamtych czasach różne zajęcia pozalekcyjne.
Na jakie zajęcia uczęszczałam? - Moc, Paź denarów, Śmierć - kółko teatralne, j. polski - literatura, poezja, kojarzy mi się z jakimiś występami recytatorskimi.

UUfff zdążyłam Zmęczony stęskniłam się za wami kruszyny moje ... Buziak Buźki
Odpowiedz
#22

Ja się za tobą też stęskniłam, dziękuję, że wzięłaś udział w warsztacie Kwiatek Dziewczyny wybaczcie, ale dopiero co wróciłam z pracy i jestem zmęczona, podam rano odpowiedź, mam nadzieję że się nie pogniewacie Prosi
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości