Wielka tablica - schemat
#1

Cześć,

w ramach samokształcenia jak zwykle musiałem poukładać sobie schemat w głowie, dzięki dziewczynom z forum bardzo spodobał mi się układ wielkiej tablicy, mam nadzieję że dopiszecie swoje sugestie i dodatkowe sposoby uzyskiwania informacji byśmy wspólnie się ucząc wprawiali się w tym i innych układach Kwiatek

Oto mała grafika z podstawowymi informacjami zawartymi w tym układzie
[ATTACHMENT NOT FOUND]

Karty narożne od których się zaczyna łączy się parami i uzyskujemy najważniejsze informacje z danego układu, budują one ramy wróżby wyznaczając najważniejsze punkty wróżby.
W sercu znajdziemy informacje dotyczące spraw bliskich sercu osoby pytającej, kwestii które leżą jej na sercu, które zajmują jej myśli...
W kartach przeznaczenia natomiast odkryjemy również sprawy które staną się dla osoby istotne w najbliższym czasie.

Następnie szukamy sygnifikatora osobowego - jeśli jest to kobieta to karty Pani, jeśli mężczyzna karty pana. Patrzymy co leży wokół niej/niego. Ważne jest to czy karta jest nad czy pod, czy za czy przed... Madrugada świetnie to opisała w wątku głównym i mam nadzieję że pomoże nam rozwinąć ten temat również tu... :kwaiatek:
Wyznaczamy również linie proste od karty osobowej by zobaczyć jakie energie i wydarzenia są jej udziałem w przeszłości, teraźniejszośći i co niesie jej przyszłość. Karty na skos mają dopełniać wróżbę i być niejako czynnikami wpływającymi na takie a nie inne zdarzenia...

Nastepnie przygądamy się kolejno sygnifikatorom różnych aspektów życia... posłużyłem się przykładem karty Kotwicy (35) która sygnuje aspekt pracy. Patrzymy co leży wokół naszej pracy, te karty będą wskazywały co tam w tej naszej pracy słychać... Dostakowe informacje uzyskamy z odbić lustrzanych, czyli kart jakby symetrycznie po przeciwnej stronie układu, oraz z kart które wyznaczamy skokiem szachowej figury KONIA. Na koniec sprawdzić możemy jaka karta leży w domu głównym naszej kotwicy (o domach pisały już dziewczyny w wątku głównym), czyl w pozycji nr 35. Tamta karta scharakteryzuje nasze sprawy zawodowe. Sprawdzamy również w jakim domu ta nasza kotwica wylądowała...

Tak postępujemy z kolejnymi kartami które nas interesują.

Cała sztuka polega na łączeniu kart.


Tak więc proszę o dopisywanie swoich uwag i wskazówek byśmy wycisnęli jak cytrynkę ten wszechstronny układ.

pozdrawiam
Odpowiedz
#2

Pięknie nam to zobrazowałeś Kwiatek że Ci się chciało w taki upał Zmęczony
Dodam kilka słów od siebie.
Są dwa schematy Wielkiej Tablicy 9x4 oraz 8x4+4 ..
Rozkład obejmuje okres 1-6 miesiecy...
Ja szczególną uwagę zwracam na sygnifikator osoby której wróżymy i jej odległość i pozycje w stosunku do innych sygnifikatorów...no i kolejność kart..te na samej górze będą nam mówiły o tym że coś dla nas teraz wyjątkowo ważne..te na końcu nie maja teraz aż tak dużego znaczenia, spychamy je na razie na dalszy plan.
Mój sposób jest taki, a czy dobry wyjdzie w praktyce Oczko
Odpowiedz
#3

Słowa uznania Sławku - super jest ten schemat, świetnie wszystko "układa w głowie", jak to określiłeś. :text-goodpost:

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

Dzięki dziewczyny, mam nadzieję że pociągniemy interpretacje dalej i zbierzemy wszystko co zasłyszeliśmy do tej pory Oczko

Z tego co jeszcze doczytałem istotne są kierunki na kartach, np. którą stronę podgryzają myszy, przy czym zbierają się ciemne chmury, czy też czy pan i pani patrzą na siebie czy w przeciwne strony. Jeżeli myszy podgryzają inną złą kartę to mają pomniejszać jej negatywny aspekt...
Odpowiedz
#5

Super w końcu zaskoczyłam, a jeszcze nie mam kart ... :text-goodpost: o tym też słyszałam, że trzeba na te szczegóły zwracać uwagę, mogą dokładniej zobrazować, wyklarować przekaz kart. Myśli
Odpowiedz
#6

Super schemat Uśmiech

Sama nie korzystałam z ruchu konika szachowego, myslac że to za dużo by było. Po Twoim poście Slawku, zainteresowałam się, i znalazłam, ze mają one pokazywać ukryte intencje, coś co osoba ukrywa.

http://learnlenormand.com/reading-lenorm...tableau-2/

W ten sposób, nie mieszkają się one z już dużą ilością informacji wynikającą z otoczenia, lustrzanek i domów, a ja wzbogacają Uśmiech
Odpowiedz
#7

slawek_88 napisał(a):Dzięki dziewczyny, mam nadzieję że pociągniemy interpretacje dalej i zbierzemy wszystko co zasłyszeliśmy do tej pory Oczko

Z tego co jeszcze doczytałem istotne są kierunki na kartach, np. którą stronę podgryzają myszy, przy czym zbierają się ciemne chmury, czy też czy pan i pani patrzą na siebie czy w przeciwne strony. Jeżeli myszy podgryzają inną złą kartę to mają pomniejszać jej negatywny aspekt...

Są istotne Uśmiech

Chodzi głównie o karty uznawane za negatywne, czyli chmury, lisa, krzyż, myszy, kosę.

Poza w przypadku innych połączeń może się zdarzyć ze kolejność będzie waż na. Na ten przyklad klucz ustawiony za ksiazka pokaże odkrycie tajemnicy; przed nią, tajemnica nadal jest ukryta, albo nie wszystko zostalo wyjaśnione
Odpowiedz
#8

świetne Oklaski dzięki Sławek ,widzę że Lenormand zaraża jak i mnie od jakiegoś czasu
Odpowiedz
#9

Sławek_88 ... po czasie i włożonej mojej energii w poznanie tego systemu oraz doświadczeniu jakie nabrałam (może i nie wielkie, ale zawsze zweryfikowane), to powiem ci, że te podane zdjęcia Wielkich Tablic, są jak najbardziej celujące, ale już interpretacja twoja sposobu odczytu tych tablic, naprawdę jest szerokim łukiem okrojona. Piszę to, nie po to, abyś czół się prze zemnie obrażany, a jedynie po to, aby inni (czytający ten temat) mieli tego świadomość. Na twoich umieszczonych zdjęciach, jest tylko i wyłącznie wzór Wielkiej Tablicy - WT (pozwólcie, że będę używać skrótu WT) 8x4+4 i bez jakiegokolwiek ograniczenia czasowego. Jedynie są podane pewne przykłady, samego sposobu odczytu, który i tak jest mylnie, co prawda nie w całości, zinterpretowany. W zupełności zgodzę się z określeniem tzw. przedziału czasowego, który jest widoczny w drugim (środkowym) zdjęciu, choć karty po skosie, czyli diagonalnie, również w odczycie spełniają inną rolę. W pierwszym zdjęciu, są tylko i wyłącznie zaznaczone pewne ważne aspekty do odczytania, ale sam sposób odczytu wg. tego co podałeś jest nie prawdą ... są odpowiednie powiązania między kartami narożnymi, 4 kartami tzw. przeznaczenia (4 na samym dole) oraz układu serca (zaznaczonego na zdjęciu) i choć prawdę napisałeś, że karty odczytuje się parami (to podstawa w Lenormand), to w żadnym razie nie wg. tego co napisałeś. Trzeciego zdjęcia, powiem szczerze że nie do końca rozumiem ... zdjęcie mi mówi co innego, opis tego zdjęcia co innego, a ty w ogóle napisałeś jeszcze coś innego ... Fakt, same techniki, sposoby, możliwości odczytu WT, są jak najbardziej możliwe do zastosowania, ale nie w ten sposób, nie w tej kolejności i nie wg tego znaczenia jaki podałeś .... no cóż ... Proszę nie zrozum mnie źle, nie chcę Tobie w jakikolwiek sposób zrobić przykrości, tym bardziej, iż wiem że jesteś naprawdę bardzo utalentowanym Astrologiem i Tarocistą, jednak zwracam na to uwagę, tylko z jednego powodu ... To jest Forum, ludzie tu nie muszą być zalogowani, a i tak czytają je ... myślę, ze dobrze by było, jeśli są tu odpowiednie informacje. Linia tzw. skocza szachowego, nie ma na celu ujawnienia czyiś ukrytych intencji, a jedynie wydobyciu jak najwięcej informacji. Kolejność odczytywania WT również jest nie co inna, choć to jest kwestia do wypracowania moim zdaniem, to jednak osobom początkującym (a sama nią byłam, to wiem) polecam zastosowanie się do pewnych nie pisanych reguł. Szczerze, twój post dla mnie, na tamten okres czasu, był bardzo pomocny, ale teraz widzę, że może on innych wprowadzić w błąd., a mi zależy na tym, aby na tym forum były naprawdę rzetelne informacje. W kartach Lenormand, jak najbardziej zwraca się uwagę na szczegóły, ale one same NIE są widoczne, w stricto zawartym obrazie graficznym danej karty, one są do odczytania w inny sposób. Karta 6 Chmury, czy też 10 Kosa, sam pomyśl, zawsze będzie mieć tą samą, jedna stronę, złą lub dobrą i teraz tak, nie ważne jest, z której strony karta 6 Chmury ma ciemniejszy obraz na karcie, nie ważne jest w jaką stronę skierowana jest Kosa z karty 10 Kosa, jedna talia będzie po lewej pokazywać, a druga po prawej ... no i co ... sam przyznasz, że wówczas dwie osoby, posiadające odmienne wizerunki na karcie, również mogą mieć odmienne odczyty ... 6 Chmury to chmury, 10 Kosa to kosa, 12 Ptaki to ptaki - nie ptaki - Sroki, które kradną pierścionek (bo np. taki ma wizerunek dana karta), w karcie 12 Ptaki nie chodzi o złodziejstwo, a i karta 10 Kosa, choć negatywna, to w swoim przekazie zawsze będzie konkretna, nie zależnie od tego, po jakiej stronie ma swe ostrze ... I z tym się zgodzę z Madrugadą, że to kolejna karta, będzie mówić jakie ma przesłanie negatywna lub pozytywna karta, a nie mistyczny lub czyjegoś autorstwa sam wizerunek danej karty, kogoś może to wprowadzać w błąd. Minimum 6 - 8 kroków trzeba wykonać, aby w samych podstawach odczytać WT, wraz z lustrzanymi odbiciami i liniami skoczka szachowego.
Odpowiedz
#10

Ja rowniez dziekuje teraz dopiero zobaczylam ten watek !Oczko

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#11

Dokladnie jest to forum i na tamten czas siedziałem tyle i tym co spostrzegłem i przeczytałem się podzielilem. Sam ukladalem sobie rzeczy w głowie i szczerze powiem liczyłem na dyskusję Oczko pozdrawiam
Odpowiedz
#12

Porozmawiać zawsze możemy, wymienić się poglądami itd., ale wiem jedno ... ogromna wiedza, na temat kart Lenormand, z pewnością jest do zdobycia na stronach internetowych. Jedno pytanie się nasuwa ... Kto, z czyich nauk będzie korzystać, słuchać Kotek
Ja w sumie mogę szczerze powiedzieć, że ponad rok poświęciłam tym kartom (jak ten czas szybko leci), nie wyrywkowo, nie górnolotnie, ale z pełnym zainteresowaniem i zaangażowaniem się. Z pewnością za eksperta nie uważam siebie w tej dziedzinie, ale w końcu sądzę, że jakieś podstawy opanowałam, podstawy wg których mogę bynajmniej sądzić, że są mylnie interpretowane, już same połączenia tych kart na niektórych polskich stronach,(jak i w innym języku), w grupach internetowych. Wiedza zaczerpnięta z "netu", choć bywa czasami właściwa, to jednak może być źle wykorzystywana. Z moją wiedzą doszłam do takiego punktu, że wiem iż omawianie WT jest rzeczą naprawdę skomplikowaną, zajmuje to dość sporo czasu i nie sądzę, aby to był właściwy temat do rozmowy na forum. Szczerze - WT wg. mnie, to są opublikowane dowody osobiste, życiorys, wszystko można z nich wyczytać, a nigdy nie wiemy, kto czyta nasze forum, kto jakie ma intencje i do czego może pewne informacje wykorzystać ... Uważam, że odczytywanie WT, choć wydają się łatwe w swojej praktyce, to jednak powinno to pozostać między osobą rozkładającą karty, a osobą pytającą. W ramach samokształcenia się, jak to ująłeś w pierwszym poście, myślę, że najwłaściwszą drogą jest, poznanie podstawowych połączeń 2 lub 3 kart, potem możemy przejść dalej do linii 5 lub 9 kart wraz z tzw. "domami" oraz iść dalej do maksymalnie 11 lub 17 kart w rozkładzie. Przede wszystkim, poznanie przypisanych technik, sposobów odczytywania kart do każdej WT, jest bardzo ważne, np. WT 8x4+4, śmiało można odczytywać wg dwóch odmiennych sposobów oraz ona sama może być w odmienny sposób rozkładana, przy czym jedna metoda jest powiązana z wieloma krokami np. 9 lub 12 punktami w odczycie i nie wiele ma wspólnego z odczytem wg drugiej metody, która ta z kolei, zawiera tylko jedną możliwość, ale zarazem w niej odmienne są, same pojedyncze interpretacje znaczeniowe danej karty. Nie mówię tu o WT 9X4 -ponieważ ta z kolei, cieszy się dość wielkim zainteresowaniem, została przerobiona, "spłycona", zmodyfikowana już w "naszych" czasach, dla ułatwienia odczytu, ale nie zawsze daje statystycznie, dobre rezultaty, rodzi dodatkowe pytania, jedynie jest łatwiej określić w niej tzw. czas, termin, jednak przy rozłożeniu tej WT, już bez żadnego pytania, odpowiada ona ogólnie. Jestem za tym, aby jak najwięcej rozmawiać na temat kart Lenormand, ale uważam że powinno się zacząć od podstaw, po mimo tego, że dla kogoś mogą podstawy wydawać się "zbyteczne". Karty te, same w sobie nie wydają się być skomplikowane dla kogoś, kto zajmuje się również np. Tarotem lub inną dziedziną ezoteryczną np. Runy czy też Astrologią, nie mniej jednak wymagają odpowiedniego przygotowania, tzw. "zaplecza" z wiedzą na temat tych kart. Do kart Lenormand jest wbrew pozorom przypisana ta mistyka, którą można z powodzeniem znaleźć w Tarocie, są do nich przypisane znaki zodiaku oraz planety (jak nie pełna, to bynajmniej częściowa Astrologia Uśmiech ), jest też możliwość czytania ich w odwróconych pozycjach, przy czym zaznaczam, że nie wystarczy odwrócić kartę, to będzie ona mówić od razu o przeciwieństwie dobra lub zła zawartego w danej karcie ... To forum dla osób, które naprawdę interesuje się tymi kartami, może być tzw. "kopalnią" wiedzy, ale warunek jest jeden, zacznijmy od podstaw, których tutaj nie widzę. Dla każdego, kto zajmuje się tymi kartami, myślę, że najlepszą wiedzą jest poznanie samych tych połączeń 2 lub do 5 kart ... tu jest cały haczyk pogrzebany Kotek ponieważ karty Lenormand to też i gramatyka oraz kojarzenie znaczeń, symboli, a tego, wierz mi, każdemu brakuje, choćby nie wiem jaką wiedzę posiadał .... Może zacznijmy od tego, np. w kolejnym temacie, jak prawidłowo powinno się odczytywać połączenia 2 kart lub na ile sposobów można odczytać tylko i wyłącznie 3 karty bez ogólnie przyjętych tzw. podsum (nie wiem dlaczego, one w ogóle są brane pod uwagę, ale domyślam się Oczko ) Oczywiście robi się te tzw. podsumy, ale nie w ten sposób, jak to można zauważyć, że np. sumujemy ilość kart ( 19 Wieża + 18 Pies + 24 Serce = 19 + 18+ 24 = 61 - (ilość kart) - 36 = 25 Pierścień). Same podsumy wykonuje się w określonej sytuacji i nie zawsze ... z powodzeniem mogą być zbyteczne przy małych rozkładach.
Odpowiedz
#13

Niestety mnie takie argumenty nie przekonują, gdyż z boku jak na to patrzę i czytam wygląda to na sytuację pt. "to co mówisz to głupoty, ja wiem, ale wam nie powiem". Ale czyż zostając specjalistką od tych kart zaczynając rok temu... nie szukałaś wyjaśnień jak w ogóle rozpocząć interpretację tego rozkładu który jest jednym z tych klasycznych jak krzyż celtycki w tarocie. Pozwól też innym rozpocząć poszukiwania, może nie są tak głupi jak Tobie się wydaje Oczko
Tak jak już pisałem schemat ten pokazywał graficznie (wiele osób wszak wzrokowcami) jak zacząć go czytać, które miejsca są szczególnie ważne itd. Układając go chciałem usystematyzować dotychczasowe inf. którymi wymienialiśmy się na samym początku powstawania wątku o tych kartach na tym forum, nie dać pełną instrukcję obsługi.
Karty są jak język obcy - posłużę się tym przykładem bo jest mi bliski zawodowo - rozpoczynając naukę ne wystarczy poznać poszczególne słówka, ale od samego początku rzucic się również na głęboką wodę, oglądać TV, słuchać muzyki... trzeba zatonąć w danym jezyku i potem szlifować.
Odpowiedz
#14

Skoro, to tak odebrałeś ... no to i niech tak będzie Rotfl tylko pozwolę sobie na podkreślenie faktu, że nie jestem specjalistką, o czym pisałam, a być może, jedynie moje doświadczenie, moja praca z tymi kartami, mój dorobek w późniejszym czasie będzie na to wskazywać, czego sobie życzę, tego nie ukrywam Rotfl
Wiesz, masz w zupełności rację, każdy sobie sam poszukuje tej wiedzy na temat kart, ale proszę nie nadawaj tonu moim wypowiedziom, wg swoich własnych odczuć, co do mojej wypowiedzi, cytuję: "może nie są tak głupi jak Tobie się wydaje" - tego ja nie napisałam, a jedynie zasygnalizowałam, że może być pewna wiedza, źle wykorzystywana. Są np. filmiki (jeden w szczególności), który to zjawisko pokazuje, nie będę go tu pokazywać, ponieważ myślę, że nie o to chodzi aby kogoś dyskwalifikować w oczach innych osób. Mogę wysłać na priv i tam możemy o tym porozmawiać. Problem w tym, że inni przyswajają tą wiedzę i uznają ją za słuszną ... Chyba sam przyznasz, że na rynku polskim nie ma zbyt wiele książek, grup które studiują widzę zawartą w kartach Lenormand, nie ma tak szeroko prowadzonego dialogu na temat tych kart, jaki jest on prowadzony na temat Tarota. Zauważyłam też jedną rzecz, ja zapłaciłam za pewne informacje, za uzyskanie pewnej wiedzy, nie uzyskałam jej za darmo, dlaczego mam komuś na "tacy" ją podawać? Zauważyłam również, że niektóre informacje w ogóle nie powinny być dostępne dla ogółu, są osoby które nie powinny znać pewnych informacji dla ich dobra, to dotyczy się również i karta Tarota (często na tym forum widać pewne niewłaściwe zachowanie, podejście do tych kart, w ogóle do zagadnień ezoterycznych). Zauważyłam również, z własnego doświadczenia, że my Polacy mamy postawę życzeniową i lubimy uzyskać jak najwięcej, w zamian nie wiele od siebie dając, przepraszam jeśli kogoś uraziłam, ale takie często odnoszę wrażenie i dziele się z tym z wami, oczywiście to zdanie nie wskazuje centralnie palcem na ciebie, na twoją osobę, tylko każdy sam doskonale wie jak postępuje, będąc uczciwym, nie poczujesz potrzeby identyfikowania się z tą wypowiedzią. Bardzo często jest stosowany plagiat, naruszanie praw autorskich i myślę, że jest to logiczne, iż darmowa wiedza w internecie nigdy nie będzie równała się tej, za którą się płaci ... to ma miejsce na całym świecie, jeśli zajmujesz się tym zawodowo, to chyba rozumiesz. W pełni płatne kursy nie miałyby sensu, skoro wszystko można uzyskać za darmo, wówczas jeśli ktoś prowadzi płatny kurs i przekazuje tylko tą szeroko dostępną darmową wiedzę, myślę, że nie jest do końca uczciwy. Piszesz, że nie wystarczy tylko poznać słówka, ale również należy rzucić się na szeroką wodę ... hmmm... Ja tak nie uważam i stanowczo to odradzam, akurat jeśli chodzi o karty Lenormand, aby móc odczytać WT, to właśnie należy w pierwszej kolejności przyswoić sobie te mniejsze połączenia kart, mieć bogaty zasób połączeń dwóch słów wywodzących się z danego połączenia. Dla mnie NIGDY połączenie A+B nie będzie znaczyć to samo, co połączenie B+A. I do jednego i do drugiego połączenia, potrzebny jest odmienny zasób słów. Tego tutaj możemy np. wspólnie uczyć, wymieniać się, wspólnie o tym rozmawiać. Inni "rzucając się" na szeroką wodę, mogą sobie tylko bałaganu narobić, jeśli Tobie tak wygodniej się uczyć, Ok. W moich początkach z kartami Tarota, z tego co ja pamiętam, to zanim zabrałam się za klasyczny "Krzyż Celtycki", upłynęło sporo czasu, w pierwszej kolejności poznawałam karty i ich znaczenie, a że jest ich aż 78, zajęło mi to trochę czasu, nie znając kart nie mogłabym odczytać tego rozkładu. Ja również zaczęłam tę rozmowę właśnie dlatego, aby poukładać tę wiedzę, ponieważ wprowadza ona w błąd, ale nie będę tutaj na forum publicznym prowadzić "szkolenia", ponieważ aby omówić akurat ten aspekt o tych WT, które tutaj przytoczyłeś, myślę iż wymaga dość szerokiej wiedzy na ten temat. Sposoby odczytywania WT, mają też w pełni swoje odzwierciedlenie z małych rozkładach, o tym z pewnością wiesz. W tej sytuacji proponuję, aby sobie na ten temat poszukać wiedzy, informacji nie tylko w internecie, jest tak wiele książek na ten temat, kursów, grup itd. gdzie można się wspólnie wymieniać własnymi doświadczeniami. Odczuwam z Twojej wypowiedzi, że czujesz się być może urażony lub krytykowany przeze mnie, bardzo za to przepraszam, choć w sumie nie powinno tak być, w sytuacji kiedy nie personalizujemy się z czyjąś wypowiedzią. Wiem, że posiadasz ogromną wiedzę na temat Astrologii i Tarota, nigdy nie było moim celem zdyskwalifikowanie Twojej wiedzy, z pewnością też nie małą widzę posiadasz na temat kart Lenormand, ale do tej pory ten post nie został usystematyzowany, jak to określiłeś, nie zostały dodane dodatkowe informacje i na tym mi tylko zależało, aby ktoś kto szuka takiej wiedzy, nie został wprowadzony w błąd.
Odpowiedz
#15

Wielka szkoda, ale niestety schemat Sławka przepadł podczas przeprowadzki naszego forum. Bezradny

Tutaj coś innego dla osób zainteresowanych Wielką Tablicą...

http://kartylenormand.weebly.com/wielka-tablica.html
kartylenormand.weebly.com

How to Do a Lenormand Grand Tableau:


Navigating Your First Lenormand Grand Tableau:

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#16

LeCaro ... linki na yt nie działają ...  Smutny
Odpowiedz
#17

działają... Oczko
https://www.youtube.com/watch?time_conti...QsCJNV5KHc
https://www.youtube.com/watch?time_conti...q3H3T9_SkI
https://www.youtube.com/watch?time_conti...BeXPjfv4SY

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#18

Krysiu, nie wiem jak ale przed chwileczką znów sprawdzałam i pokazuje mi się info, że :

"Ta witryna jest nieosiągalna

Nie udało się znaleźć adresu IP serwera ze stroną https. " 

.... Sugeruje mi inny link, który prowadzi na yt, aby oglądać zegarki "swatch"

 https://www.youtube.com/user/swatch
Odpowiedz
#19

Ja to widzę na przeglądarce Chrome...a Ty jaką masz przeglądarkę?

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#20

Też mam Chrome 
Tak, Krysiu, twoje linki działają i gorąco polecam właśnie te filmiki od  Donnaleigh  Buźki

p.s. Twoje linki wyświetlają mi się zupełnie inaczej niż linki od LeCaro ... no ale to tak tylko dla informacji technicznej ...
Odpowiedz
#21

Ojojoj, to nie mam pojęcia dlaczego nie działają, hmmm... może dlatego, że pisałam tamtego posta na innej przeglądarce?  Myśli ...

A teraz?...


Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#22

Nie, od ciebie Jednorożec LeCaro, nadal linki nie działają, a od Krysi tak ... widać taki nawias [ ... link ... ] może jak jego nie ma, to będzie ok? nie wiem  Myśli U Krysi tego nawiasu nie ma ...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości