Kolaboratywne talie

No dobra, to może zaktualizuję listę:

barbara40- As mieczy
Bronka- Król monet, Królowa buław
Joana- As buław, As kielichów, As monet
Karolina 11- Siła, 3 mieczy, Umiarkowanie, 10 mieczy, 5 buław, 2 mieczy, Kochankowie
LeCaro- Kapłanka, Rycerz mieczy, Król mieczy, Pustelnik, Wieża
Lunalicious- Księżyc
lune- 2 kielichów
Madrugada- Słońce, Gwiazda
MAG- 8 mieczy
Odpowiedz

Lune, bardzo ładne, kreatywne i pomysłowe 2 kielichy Oklaski Zupełnie oryginalne podejście do tematu.
Mi kojarzy się z motylem. Ruch skrzydeł, jedność i dwoistość... bardzo mi się podoba Uśmiech
Odpowiedz

Dziękuje Karolina i Joana. Joana trafiłaś idealnie z interpretacją "Ruch skrzydeł, jedność i dwoistość".
Motyle są delikatne, subtelne. Uczucia w 2 pucharów są bardzo ulotne, zwiewne, delikatne.. porównywalne do dwóch motających się między sobą motyli. Całość przedstawiona jest w sposób arkadyjny. Jest to błogi stan, beztroski, niewinny na poziomie poznawania się dusz. Tworzą one tzw symbiozę. Spotkanie dwóch niezbędnych pierwiastków.

La Lune
Odpowiedz

Melduję się po przerwie. Oczko
No więc tak:
-na Kochanków już od dawna mam pomysł, tylko że nie zabrałam się jeszcze za jego realizację...
-nad 2 mieczy ciągle myślę, bo mój pierwszy pomysł ostatecznie wydał mi się zbyt oklepany. Także muszę wpaść na coś lepszego
-no a co do 5 buław, to właśnie parę dni temu przyszedł mi do głowy pomysł, jak by mogła wyglądać, no i wymyśliłam sobie, że odniosę się do astrologicznych przyporządkowań tej karty (czyli Saturn w Lwie) i wobec tego moja 5 buław będzie przedstawiała wielkie ognisko "przyduszone" wielkim głazem. A wkoło- jako tło- burza (czyli pioruny i deszcz). Tylko że najpierw chciałabym poznać Waszą opinię odnośnie tego pomysłu- jak to widzicie? Czy taka idea, taki zamysł do Was trafia?
Odpowiedz

Karolina 11 jak najbardziej trafia Uśmiech do mnie. Dla mnie 5 buław to walka, konflikt. Ognisko przyduszone głazem jest metaforą przegranej walki. Głaz zdusił ognień. Dodatkowo ta burza i deszcz. Ogień, woda, szaleją żywioły i dużo się dzieje.
Mam talię Tarot Atlantis, tam buławy są pokazane jako głazy. Karta 5 buław to zmaganie się z ogromnym głazem, próba dźwignięcia go. Sama idea bardzo mi się podoba Uśmiech Powodzenia w tworzeniu karty.
Odpowiedz

Bardzo dziękuję, Joano; cieszę się, że ten pomysł do Ciebie trafia. Uśmiech
Uff, ostatnio mnie jakoś odciągnęło od kart, bardziej siedziałam w tematach duchowości i rozwoju, no i tak mi się przedłuża to tworzenie. Język Ale myślę, że w weekend mogłabym siąść i wreszcie coś konkretnego zrobić. Dobrze by było, w każdym razie.
Tymczasem jak tam u Was? Rok już minął, a naszej talii wciąż daleko do końca. Oczko
Odpowiedz

Został mi As denarów, obiecuję się za niego zabrać jak najszybciej. Fajnie by było, gdyby nasz talia ujrzała światło dzienne, można ją było wziąć w dłonie i rozłożyć Uśmiech Gdy będą projekty większości kart, można by o tym pomyśleć.
Odpowiedz

No dobra, 5 buław ciągle czeka na zrobienie... Ale wreszcie wymyśliłam coś, co byłoby dobre na 2 mieczy- także mam już pomysły na wszystkie trzy karty; trzeba je tylko zrealizować. Język
No więc w moim zamyśle ta 2 mieczy wyglądałaby tak:
bezchmurna noc, gwiazdy, księżyc... i jakaś rzeczka czy jeziorko. Tuż nad nim- niczym duch- starsza kobieta w srebrzystej sukni. Spokojna radość na twarzy, oczy zamknięte jakby we śnie, a ręce wyciągnięte- będzie to wyglądało tak, jakby wyciągała je do obserwatora, zapraszała do owego spokoju, wyciszenia. A na powierzchni wody, przed postacią, bladoróżowy kwiat lotosu.
Także tak by to wyglądało. Nie wiem, jak by mi to wyszło, bo nie dysponuję raczej talentem do rysowania, ale... W mojej głowie ładnie się ten obraz prezentuje. Oczko
No a co Wy o tym sądzicie? Może być?
Odpowiedz

Przypomniałam sobie o tym wątku.
A że częściej fotografuje niż rysuje, kilka z kart będzie w tej to technice.

   

   

   

   
Odpowiedz

MAG wspaniałe karty i fantastyczny pomysł. Intrygujące zwłaszcza  te 3 denary. Też zabierałam się do stworzenia własnej talii bazując na zdjęciach kwiatów i roślin ale zabrakło mi zapału... Ty natchnęłaś mnie nowymi pomysłami. Dziękuję za inspirację Buziak
Odpowiedz

Fajnie, cieszę się, czekam na Twoje karty.
Ja rozmyślam jeszcze nad kartą 3 buławy oraz 6 mieczy, są bliskie morzu i takie kadry w nich umieszczę.
Kuszą mnie też karty dworskie.
Odpowiedz

:--)

   

   
Odpowiedz

Podobają mi się Twoje zdjęcia, MAG; jak dla mnie, mogłabyś stworzyć w ten sposób całą talię, masz dobry potencjał! (Choć może i to trochę uprzedzona opinia, bo mam słabość do talii kart ze zdjęciami Język).
 
Ten As buław jest świetny, moim zdaniem, aż się czuje życie. I 3 buław ma taki obiecujący, przygodowy klimacik; bardzo atrakcyjne ujęcie.
 
Gdyby się czepiać, 4 buław troszkę smutnawo, ciężkawo mi się kojarzy. Z 5 monet, właściwie, głównie przez tą zimę: trudne, wyzywające warunki, straty, brak życia. Jako zdjęcie, bardzo mi się podoba (w dodatku, mało się widuje zimy w taliach, więc miło jest zobaczyć jej więcej), ale konkretnie jako 4 buław... moim zdaniem, niezupełnie pasuje. Z drugiej strony, to tylko moje czepianie się; zresztą, ktoś inny może uznać to zdjęcie za bardzo adekwatne dla 4 buław.

Zastanawia mnie jeszcze 2 mieczy: w Thoth Tarot reprezentuje ona spokój/pokój, więc bez tych chmurek byłoby bardzo adekwatnie. Domyślam się, że przy tej karcie bazowałaś na rider-waite'owskim znaczeniu?

Na marginesie (choć to nie takie mało znaczące): uważam, że te ramki są świetne: proste, czarne, nie rażą w oczy a raczej ładnie obramowują zdjęcia. No i czcionka jest prosta i czytelna, a to też na plus.
Odpowiedz

Hej, dzięki za obszerny post i miłe spostrzeżenia!

Tak, 4 buław jest dość smutnym ujęciem, gdyby tam tańczyły ptaszki, wierniej by oddały przesłanie tej karty.
2 miecze, najczęściej posiada w przedstawieniu kobietę z zasłoniętymi oczami, tu uważam, że mgła jest bardzo adekwatna.

Jak Twoje prace na kartami Karolino, narodziło się coś nowego? :--)
Odpowiedz

Tak mi się właśnie ta mgła kojarzyła z przepaską na oczy... Uśmiech Ciekawe przeinterpretowanie; chociaż mi osobiście na ten widok myśli natychmiast kierują się w stronę lenormandowego znaczenia (zresztą bardzo powszechnego symbolicznego znaczenia chmur w ogóle): przeszkody, problemy. Co w sumie pasuje... Choć uogólnia, w pewnym stopniu, bo 2 mieczy w typowej interpretacji bazującej na RWS oznaczałaby raczej problemy pt. "zamknięcie się na coś, ślepota, personalne blokady", itp., a chmury mają bardziej zewnętrzny wydźwięk (jeśli tak to można określić), niż wewnętrzny, patrząc na to, że stanowią warunki atmosferyczne, czyli coś zewnętrznego. Ale to już zależy, jak kto patrzy. Tak czy siak, Twoja wersja 2 mieczy jest całkiem ciekawa. Nieco inna. Podoba mi się co zrobiłaś: nie pokazując tego klasycznego obrazka a jednocześnie wciąż zachowując typowo przypisywane tej karcie znaczenie (odnosząc się do rider-waite'owskiego jej wizerunku).

Ze swojej strony, ostatnio chodzi mi po głowie Diabeł. Jeszcze nie jest to wyklaryfikowany pomysł, ale ogólny motyw pt. "jaki koncept chcę przedstawić", mam już jasny. Krótko mówiąc: chcę przedstawić go bardziej od korzeni jego znaczenia, niż od tej płytszej strony którą się tak często widzi.

Mojego starego pomysłu na 5 buław (opisanego wyżej w tym wątku) chyba nie przebiję; aczkolwiek zawsze ktoś inny może zrobić tę kartę zamiast mnie. Mogłyby też być dwie wersje (lub więcej), ewentualnie. Natomiast mam pomysł na konkretny styl, jaki moim zdaniem fajnie by pasował do tej karty, i który nie byłby chyba zbyt wysokim progiem na moje artystyczne nogi (brak umiejętności trochę jednak hamuje).

Ze swojej starej listy planowanych kart, mój stary pomysł na Kochanków uległ zmianie, i myślę, że na lepsze, aczkolwiek to w sumie każdy sam sobie będzie oceniał.

Tak więc te trzy karty. Na nic innego póki co nie mam specjalnie przyzwoitych pomysłów.
Odpowiedz

(21-02-2019, 17:21)MAG napisał(a):  Przypomniałam sobie o tym wątku.
A że częściej fotografuje niż rysuje, kilka z kart będzie w tej to technice.
Piękne karty Uśmiech
Odpowiedz

O, że też ja wcześniej nie zauważyłam Twoich zdjęciowych kart, MAG - są piękne, jak zawsze u Ciebie... masz super wyczucie i smak w ujęciach. Oklaski 4 buławy są trochę "samotne" (brak ptaszków w karmniku Oczko ), ale samo zdjęcie super... idealne 2 miecze, 6 kielichów i trzy buławy. Ok

P.S. świetny zielony avatar, MAG!

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Moja skromna wersja Kochanków. Artystycznie to słabizna, ale chyba da się patrzeć (no właśnie, a'propos: dajcie znać, czy nie jest dla Was za ciemne).
Bardziej może się kojarzyć z 3 kielichów, prawdopodobnie, natomiast mój zamysł był taki, by wyrwać się ze schematu kochanków jako pary, oraz, by zachować neutralność płciową, co może i nie jest specjalnie przydatne symbolicznie rzecz biorąc, aczkolwiek w interpretacjach może ułatwić nietrzymanie się tego typowego obrazka pary męsko-żeńskiej. Postacie stoją w wodzie, co w moim zamyśle ma symbolizować jedność emocjonalną. Zaś fajerwerki na niebie podkreślają typowe znaczenie karty: serce jako symbol romantycznej miłości, tzw. "strzały amora"; no a złotawy i błękitny fajerwerek robią za symboliczne przedstawienie yang i yin (z iskierkami w kolorze drugiego fajerwerka na końcach, jako odpowiednik tych "oczek" które widnieją w symbolu yin/yang). W luźnej interpretacji można fajerweki traktować jako aluzje do "eksplozji przyjemności" przy wspólnych (erotycznych, choć niekoniecznie) igraszkach.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz

I Diabeł. Ostatecznie wyszedł bardziej tradycyjnie, niż w moich oryginalnych zamierzeniach, i być może spróbuję podejść do tej karty raz jeszcze, ale na razie jest to.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości