Warsztat 97 - Wesele
#1

Witajcie,
przygotowałam dla Was warsztat.

W zeszły weekend byłam na weselu u znajomych. Młodzi chcieli zaskoczyć swoich gości i obrali inne miejsce zaślubin, niż miejsce zamieszkania. Stąd pytanie:
1. Jaka była specyfika tego miejsca, dlaczego akurat tam?
2. W co sie ubrałam na tę imprezę? Opiszcie mój strój. (Dodam, że w ostatniej chwili zmieniłam kreacje.)

Powodzenia!
Rozwiązanie podam w niedzielę wieczorem.
Odpowiedz
#2

Witaj Mag, spróbuję swoich sił w twoim warsztacie,
1. Jaka była specyfika tego miejsca, dlaczego akurat tam?
XX Sąd ostateczny, 5 denarów, paź kielichów, Głupiec – na wszystkich wyciągniętych kartach pojawiają się góry i otwarta przestrzeń, jezioro – być może ślub miał miejsce na świeżym powietrzu. Wchodząc w interpretację kart, mógł odbyć się też w jakimś pomieszczeniu – instytucji typu szpital, teatr. Wybór miejsca mógł być związany z zainteresowaniami młodej pary, ich hobby, lub wykonywaną pracą albo wyznaniem religijnym.

2. W co się ubrałam na tę imprezę? Opiszcie mój strój. (Dodam, że w ostatniej chwili zmieniłam kreacje.)

Królowa Kielichów, II Kapłanka, 2 miecze, 7 kielichów,- długa suknia, coś zwiewnego, delikatnego, powłóczystego, okrywającego całe ciało, może jakiś strój regionalny, symboliczny, związany z konwencją zaślubin np. Kimono, sari itp.
Odpowiedz
#3

Dziękuję za udział Perełko,
pozdrawiam ciepło :--)
Odpowiedz
#4

Wyszły mi hmm... dosyć specyficzne karty, ale spróbuję Uśmiech
3 kielichów, 9 buław, 4 buławy, 9 mieczy - Czy to jest miejsce, gdzie planują zamieszkać/wybudować dom? Specyfika tego miejsca; bogate zdobienia, drewniane elementy, możliwe, że podniszczone. Jakiś stary zabytkowy kościółek?

5 mieczy, 4 mieczy, Śmierć - Śmierć chyba odnosi się do zmiany kreacji, o której pisałaś. Natomiast z pozostałych kart wnioskuję, że miałaś na sobie jakieś elementy związane z przyrodą. To mogła być sukienka w kwiatki, albo motylki. Ale możliwe też, że to była sukienka związana z folklorem. Ew. to mi się jeszcze kojarzy ze strojem hipisowskim Oczko

Interesująco to wszystko wygląda z perspektywy moich kart, jestem ciekawa jakie jest rozwiązanie, czy udało mi się coś trafić Uśmiech
Odpowiedz
#5

Littlewolf, dziękuję za udział :--)
pozdrowionka
Odpowiedz
#6

Jeśli jest ktoś jeszcze chętny do zabawy, zapraszam :--)
Dziś wieczór podam rozwiązanie.
Odpowiedz
#7

1. Jaka była specyfika tego miejsca, dlaczego akurat tam? 3 mieczy, Siła, 6 kielichów. Wydaje mi się, że to mogło być na jakimś zamku lub we dworku... Było to miejsce, które kojarzy im się z miłymi wspomnieniami (być może z dzieciństwa któregoś z państwa młodych). Jakieś stare urokliwe miasto...
2. W co sie ubrałam na tę imprezę? Opiszcie mój strój. Koło Fortuny, Rycerz buław, 6 mieczy. Koło pokazuje, że faktycznie zmieniłaś w ostatniej chwili decyzję Uśmiech Może chciałaś się przełamać i zamiast typowej sukienki ubrałaś kreację ze spodniami? To, co chciałaś początkowo ubrać okazało się, że jednak nie pasuje albo uwiera, jest niewygodne.

Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#8

Dziękuję za udział Filifionko :--)
Odpowiedz
#9

To jeszcze sie zalapie na warsztacik - tylko mialam problem, ktora talie wziac, zeby opisac ten Twoj stroj..na pewno nie jakas z golasami - no chyba, ze to byl stroj Ewy, ale watpieOczko
Przy tasowaniu wyleciala mi (talia Mona Lisa) XIII. Smierc i w tej talii ten Arkan ma scene makijazowo-garderobiana, wiec w temacie tego Twojego zapytaniaUśmiech Do tego chyba pierwszy stroj i drugi byly diametralnie rozne stylem..a karty wyszly mi takie:
1. Jaka była specyfika tego miejsca, dlaczego akurat tam? Tu w zasadzie sa niemal dwa pytania, ale sprobuje: VII. Rydwan, 3 kielichow, 5 bulaw..moze ze wzgledu na dojazd - moze to bylo blisko miejsca zaslubin lub domu korejs z rodzin? Chodzilo o to zeby wszyscy sie faktycznie dobrze bawili - mozliwe, ze byla tam mozliwosc zrobienia czegos na zewnatrz - jakis pokaz lub weselny konkurs.
2. W co sie ubrałam na tę imprezę? Napisalas o weselu impreza, a nie np. okolicznosc, przyjecie, to automatycznie nie sugeruje to wykwintnego stroju, ale wedle moich kart: 6 mieczy, XI. Sprawiedliwosc, VIII. Sila..jesli popatrzec na ostatnia karte, to byla suknia, raczej nie mini i do tego byla jakas narzutka, w stylu stola, lub bolerko? Skromnie, bez nadmiernej golizny, a i tak sexy.
Pozdrawiam i ciekawa jestem rozwiazaniaUśmiech)
Odpowiedz
#10

Aprepope, cieszę się za dołaczyłaś.

Mona Lisa to moja ulubiona talia.
W pierwszym pytaniu po prostu chodziło o opis tego miejsca.
Odpowiedz
#11

Zaraz, zaraz - to jeszcze się załapię tak "na szybko" MAGu, już lecę po karcięta.... Uśmiech

Tym razem korzystałam z Wizards Tarot. Uśmiech
1. Jaka była specyfika tego miejsca, dlaczego akurat tam?
9 buław - Kochankowie - Karoca
Myślę, że jest to miejsce, gdzie teraz lub kiedyś była spora biblioteka, dużo książek. Raczej odosobnione w jakiś sposób (np. murem, lub w ogóle trochę na uboczu), ciche, spokojne, gdzie panuje poważna atmosfera, być może historyczne. Wydaje mi się, że to są jakieś stare mury, wiekowy budynek... pięknie tam jest. Uśmiech Być może jakiś stary pałacyk, posiadłość, biblioteka, ratusz, uczelnia, albo też stary ogród przy tego typu budynkach. Myślę, że samo miejsce jest bardzo nastrojowe, ale wydaje mi się, że wiąże się ściśle z jakimiś wspólnymi wspomnieniami dwojga młodych... może bawili się w okolicy kiedy byli dziećmi, może tam przyjeżdżali na wakacje, chodzili do tej samej szkoły lub na studia, a może po prostu to miejsce kojarzy im się z ich pierwszym spotkaniem lub tam właśnie wyznali sobie uczucia? Uśmiech

2. W co sie ubrałam na tę imprezę? Opiszcie mój strój. (Dodam, że w ostatniej chwili zmieniłam kreacje.)
6 kielichów - Świat
Coś sentymentalnego. Uśmiech Mam dwie koncepcje: albo była to zwiewna suknia, szata (może taka trochę "z epoki") plus fantazyjnie upięte włosy (np. jakaś ozdoba, opaska, chustka), albo zmieniłaś ubranie na "wygodniejsze", bardziej dopasowane do warunków w jakich odbywał się ślub - zrezygnowałaś ze szpilek i strojnej sukni na rzecz skromniejszego ubrania (nawet spodni).

Pozdrawiam serdecznie, jestem ciekawa rozwiązania MAGu. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

Dziękuję za tak liczny udział w warsztacie, który okazał się trudny. Myślę, że nawet bardzo trudny, bo nikomu nie udało zgadnąć żadnego z pytań. Jest mi smutno i nie wiem co zrobić.

Rozwiąznie:
1. Ślub odbył się na wyspie. Pan, jaki i panna młoda pochodzą z "głębokiej" Polski, a swojej rodzinie chcieli pokazać morze i uroki plaż.
2. Ubrałam się w krótką, żółtą sukienkę, bez wzorów i bez dekoltu. Miałam rozpuszczone włosy i bardzo wysokie szpilki. (Zmiana kreacji była moim widzimisię.)

Kolejny warsztat przekazuję aprepope, bo jest najmłodsza stażem i jeszcze żadanego z warsztatów nie prowadziła oraz za
aprepope napisał(a):Skromnie, bez nadmiernej golizny, a i tak sexy.
Karty z Twojej talii - 6 mieczy, XI. Sprawiedliwosc, VIII. Sila - świetnie mnie zobrazowały.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
MAG
Odpowiedz
#13

Dziekuje Ci MAG za mila propozycje Kwiatek Jeszcze nie bardzo sie orientuje, jak sie taki warsztat konstruuje..ale sprobuje w najblizszym czasie cos "zapodac"Oczko Dzieki za Twoj 97, pomysle nad 98Uśmiech
Odpowiedz
#14

O tego to się nie spodziewałam! Chyba muszę jeszcze raz zerknąć do kart Oczko

Dzięki Mag za ciekawy warsztat i pozdrowienia dla wszystkich uczestniczek! Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości