Warsztat 106 - Praca brata
#23

Luks napisał(a):
Lady of Dreams napisał(a):Miło mi bardzo powitać bardzo serdecznie w moim warsztacie. Chcę do niego serdecznie zachęcic wszystkich i przypomnieć tylko, że w warsztatach nie ma przegranych a każdy kto bierze w nim udział jest zwycięzcą więc nie zrażajacie się proszę i próbujcie swoich sił.

A teraz do rzeczyOczko

1. Gdzie pracował mój brat jeszcze miesiąc temu?
2. Czym zajął się teraz?

Powodzenia! Buźki

Na pytanie pierwsze wyciągnąłem karty król mieczy + 8 monet
Pierwsze o czym pomyślałem przed rozłożeniem kart, to że może nigdzie nie pracował i nas podpuszczasz ^^ Ale po tych kartach stwierdzam, że pracował ciężko, nie raz po godzinach. Była to praca wymagająca skupienia i cierpliwości. Wydaje się, że miała ona związek z dokumentami. Stawiam na jakiś urząd, bardzo możliwy też sąd, albo uniwersytet (tutaj mógł się akurat zajmować czymś innym niż papierologią).

Na Twoje drugie pytanie wyszły 6 monet, król pucharów
Wg mnie 6 monet wskazuje na handel albo bankowość. Ale osoba króla pucharów może wskazywać na pracę związaną bezpośrednio z pomocą innym ludziom - np. praca w fundacji, albo jako wolontariusz, pracownik socjalny, psychoterapeuta.

Pozdrawiam Uśmiech
PS. Zdradź kiedy wyniki.
Odpowiedz
#24

The Chariot napisał(a):1. Paź mieczy, Koło Fortuny, 5 buław - raczej stresująca praca... może nauczał, pracował nad jakimiś projektami, siedział za biurkiem, ekonomista, bankier, miał też możliwość awansu, więc dodam jeszcze strażaka, policjanta lub wojskowego. Mogła to być również praca za kółkiem, tj. kierowca, taksówkarz, ew. ratownik medyczny.

2. Sprawiedliwość, 5 monet, Gwiazda - praca mająca wiele wspólnego z prawem, np. urzędnik, doradca prawny, albo no może ten policjant, strażnik więzienny, ochroniarz, albo wojskowy. Rotfl Ewentualnie jest to schronisko dla zwierząt lub bezdomnych, albo praca w szpitalu.
Odpowiedz
#25

MAG napisał(a):Uśmiech

1. Gdzie pracował mój brat jeszcze miesiąc temu?
z przełożenia król pałek
rycerz monet/ XXII Głupiec/ 2 puchary
Myślę, że była to praca dorywcza lub wolny zawód. Działał na własny koszt (może też przymuszenie do własnej działalności). Szeroko pojęta organizacja, która wiąże się z kontaktami z ludźmi, mediacją, sprzedaż, ubezpieczenia. Musiał być mobilny oraz narażony na niewygody i pewne ryzyko/niebezpieczeństwo. Wymagała od niego kreatywności i nietypowych i nienormowanych godzin pracy. Mogła być związana z zabawą, muzyką. Równorzędnie może się dokształcać lub po prostu odbywał praktyki. Mogła być to jego pierwsza praca, był nowicjuszem. Taka myśl: uczył, udzielał korepetycji (matematyka, kreślarstwo).

2. Czym zajął się teraz?
z przełożenia paź pałek
3 pałki/ XIV Umiarkowanie/ 2 monety
Praca słowem, praca, która daje możliwości przekonywania innych do swoich racji. Rozmowa, mediacja.
W paziu pałek rysuje się na obrotnego i ambitnego, jego pozycja jest niska jak to paź, ale wznosi go na wyżyny zarządzania. Może być w spółce z kimś lub pracować na dwie zmiany. Dwie prace
Praca, która ma związek z szeroko pojętą komunikacją czy pośrednictwem np. biuro podróży czy reklama, dziennikarstwo, sprzedaż, akwizycja, doradca, konsultant, kurier. Ponownie praca połączona z przemieszczaniem, podróżą. W tej pracy jest duży ruch, pośpiech, żeby nie powiedzieć czasem chaos. Musi być cierpliwy, wyważony, gotowy na kompromis.
Jeśli faktycznie coś sprzedaje, to jest to sprzęt medyczny lub leki.
A może po prostu jest fizjoterapeutą lub masażystą z dojazdem do klienta. Jest masazystą, masuje dorywczo

Lady, dziękuję za warsztat, bardzo jestem ciekawa rozwiązania Uśmiech
Cały czas jeszcze myślę nad tymi kartami, może coś jeszcze wydumam do poniedziałku Uśmiech
Odpowiedz
#26

Angells196 napisał(a):Witaj Lady Uśmiech
Chętnie wezmę udział w Twoim warsztacie, a więc do rzeczy

1. Gdzie pracował mój brat jeszcze miesiąc temu?
4 Kielichów, (-) Paź denarów , AS Denarów
przede wszystkim Twój brat Lady, pracował w miejscu gdzie co raz poznawał to nowych ludzi, było tam ich dużo, często się zmieniali, ktoś nowy dochodził, wydaje mi się, że Twój brat nie pracował długo w tej firmie, jednakże teraz zmienił pracę, ponieważ dostał lepszą ofertę, gdzie być może więcej zarabia w przeciwieństwie do poprzedniej, są tutaj karty towarzystwa, ale i dotyczące pieniędzy, więc obstawiam jakieś miejsce publiczne np. bank albo jakiś sklep Uśmiech
2. Czym zajął się teraz?
9 Buław, I Mag, (-) AS Kielichów
wydaje mi się, że brat spodziewał się jednak czegoś lepszego, lecz tego nie uzyskał, karty pokazują, że podjął już nową pracę, jednakże nie jest z niej specjalnie zadowolony, ale na dzień dzisiejszy nie będzie niczego zmieniał, uważam, że pracuje on na samodzielnym stanowisku,wydaje mi się, że jest jakimś kierownikiem, kimś kto zarządza.

Pozdrawiam Kwiatek
Odpowiedz
#27

barbara40 napisał(a):Myślałam, że załapię się jeszcze na warsztat Luksa... no cóż, jak widać, szybko mi czas ucieka, nawet nie wiem kiedy....

1. Gdzie pracował mój brat jeszcze miesiąc temu? - 2 mieczy, 6 kielichów, 2 buław - pracował w takim miejscu, gdzie nie było mowy o sentymentach, zmuszony był do podejmowania decyzji takich, które zmuszały do działania, jego działania lub innych ludzi, Mi się kojarzy to z Opieką Społeczną - jako urzędnik, Urząd pracy - jako urzędnik, Urząd Meldunkowy, Wojsko, Bank, jego praca miała wpływ na czyjeś losy, nie jednokrotnie miał dylemat jaką właściwą decyzję podjąć, jeszcze co mi się nasuwa na myśl to, stolarz, tapicer lub ochroniarz... nauczyciel, może nawet historii??

2. Czym zajął się teraz? - 8 kielichów, XVIII Księżyc, IX Pustelnik - jego praca była dla niego wszystkim, odejście od niej bardzo go zabolało, często emocjonalnie do niej podchodził, teraz czuje się zagubiony, nie potrafi niczego odpowiedniego dla siebie wybrać, zastanawia się co najbardziej jest dla niego najważniejsze w życiu, myślę, że nie ma teraz pracy, a jeśli już to nie spełnia ona jego oczekiwań i czuje się zagubiony ... Kotek
Odpowiedz
#28

Izyda napisał(a):Witaj! to i ja spróbuje Uśmiech
1- gdzie pracował twoj brat jeszcze miesiac temu?
2 BUŁAW+SIŁA+5 MIECZY=po tych kartach powiedziałabym,ze u kogoś ta Karta Siły pokazywałaby mi ,ze musiał używać siły fizycznej czyli praca ciezsza,musiał być silny psychicznie poniewaz w pracy tej było takie wyrachowanie,cwaniactwo,zawiść=wyscig szczurów,moze to jakiś zakład produkcyjny...
2-czym zajał sie teraz?
2 BUŁAW+5 BUŁAW+K-WA BUŁAW-tu bym powiedziała,ze też ma prace u kogoś,najprawdopodobniej u kobiety,praca zwiazana jest z ruchem,przemieszczaniem sie....jest trochę na takim stanowisku niezależnym czyli powiedziałabym,ze ma nienormowane godziny pracy....np.marketing,przedstawiciel handlowy....itp.
Pozdrawiam i dziękuje za warsztat. Uśmiech
Odpowiedz
#29

Anlana napisał(a):
Lady of Dreams napisał(a):1. Gdzie pracował mój brat jeszcze miesiąc temu?
2. Czym zajął się teraz?

1. Królowa buław, 7 mieczy, 9 buław

Przypuszczam, że to mogła być firma, która sprzedaje kosmetyki, farmaceutyczna lub dystrybująca rzeczy dla kobiet, a on mógł być przedstawicielem handlowym, reprezentantem, na pewno stanowisko samodzielne, na którym sam odpowiadał za wyniki pracy. Karty pokazują, że praca dawała okazję do poznawania nowych ludzi i szerokie kontakty biznesowe. Praca, w której potrzeba umiejętności przekonywania, a czasem wręcz "wciskania kitu".
Być może w miejscu pracy były także intrygi i nieuczciwa konkurencja. Czuł się w tej pracy wykorzystywany i wręcz okradany, bez szansy na rozwój, czy awans, nastąpiło wypalenie zawodowe, poczucie stagnacji.

2. 4 kielichy, 8 mieczy, Papieżyca

Wygląda na to, że w zasadzie nic nie robi, bo jest mu wszystko jedno, odizolował i sam nie bardzo wie, w którą stronę iść. Możliwe, że ma depresję i być może chodzi na terapię. Przeważnie siedzi w domu, ale może opiekować się jakąś chorą kobietą. Widać też rozmowy kwalifikacyjne. Krzyk
Rozmowy były z dziewczynami , ktore mialy sprzedawac w jego sklepie i faktycznie jest przygnębiony i zestresowany tym czy sklep mu wypali

Dziękuję Lady za warsztat. Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#30

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję i wszystkim poszło świetnie. Miałąm dylemat , kogo wybrac bo kazdemu z Was wyszły inne szczególy , ktore dopełniają całosci sytuacji.
Zwycięzczynią zostaje Mag, ponieważ podała naajwięcej szczegółow a wyróznienia dostają ; Luks, Anlana, Angells196

Gratuluję wszystkim!
Odpowiedz
#31

Lady dziękuję za wspaniały warsztat Buźki
Gratulacje dla MAG Oklaski :obscene-drinkingcheers:

8 monet fajnie mi pokazało księgowość, gdyby do tego był król monet a nie mieczy to bym pewnie bardziej załapał
6 monet to typowy handel; król pucharów? sklep ze sprzętem agd - to pewnie chodzi o pralki, żelazka i kuchenki, faktycznie używa się tam wody
Odpowiedz
#32

Luksie to drobny sprzęt agd, nie ma tam pralek i kuchenek.
Odpowiedz
#33

Gratulację dla MAG Oklaski Oklaski
Cieszę się bardzo, że moje karty się sprawdziły Hura
Odpowiedz
#34

Lady of Dreams napisał(a):Luksie to drobny sprzęt agd, nie ma tam pralek i kuchenek.
Acha Uśmiech takie coś jak robot kuchenny, waga kuchenna, toster, mikser, czajnik?
Hm jaka karta najlepiej by to pokazała?
Odpowiedz
#35

Gratulacje Uśmiech
Odpowiedz
#36

Luks napisał(a):
Lady of Dreams napisał(a):Luksie to drobny sprzęt agd, nie ma tam pralek i kuchenek.
Acha Uśmiech takie coś jak robot kuchenny, waga kuchenna, toster, mikser, czajnik?
Hm jaka karta najlepiej by to pokazała?

Łukaszku ogólnie Król Pucharów często pokazuje szefa kuchni, w tym przypadku szefa sklepu w ktorym sa akcesoria potrzebne w kuchniOczko
Odpowiedz
#37

Angells196 napisał(a):Gratulację dla MAG Oklaski Oklaski
Cieszę się bardzo, że moje karty się sprawdziły Hura


Bardzo ładnie się sprawdziłu AngellsOczko
Odpowiedz
#38

Bardzo mi miło, dziękuję Uśmiech Buźki

Również składam gratulacje dla wyróżnionych Oklaski

Zaraz rozpiszę nowy warsztat.
Odpowiedz
#39

Gratulacje dla wszystkich, no i oczywiście dla ciebie Mag Oklaski Oklaski Buźki Buźki
Odpowiedz
#40

Gratulacje dla MAG Oklaski a także dla wyróżnionych Oklaski Oczko
Dzięki bardzo za wyróżnienie dla mnie i warsztat. Buziak Kwiatek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości