Warsztat 107 - Park
#1

Kochani,
warsztat będzie dotyczył parku przez który często przechodzę.

W parku od roku znajduje się nowy obiekt.
1. O jaki obiekt wzbogacił się park?
2. Czym zasłużyła się osoba, której imie nosi park?

Mam nadzieje, że warsztat nie będzie trudny, a Wasze interpretacje będą trafne.
Zachęcam do spróbowania swoich sił. Prawidłową odpowiedz podam w weekend.
Powodzenia!
Odpowiedz
#2

MAG napisał(a):Kochani,
warsztat będzie dotyczył parku przez który często przechodzę.

W parku od roku znajduje się nowy obiekt.
1. O jaki obiekt wzbogacił się park?
2. Czym zasłużyła się osoba, której imie nosi park?

(...)
1. 10 buław, 5 pucharów, Świat
Ten obiekt jest ciężki wagowo i bardzo solidny. Odnosi się do przeszłości, jest swego rodzaju pamiątką, znakiem pamięci, może wiązać się z poczuciem żalu. Może być to pomnik poległych żołnierzy, albo ważnej osoby, która już nie żyje. Ma charakter uniwersalny, zrozumiały dla każdego. Nie jest przeznaczony dla określonej grupy społecznej czy wiekowej, jest dla każdego.

2. Arcykapłanka, Koło Fortuny, 2 mieczy
No nie mów, że miała coś wspólnego z wróżbiarstwem... Sądzę, że osoba ta była pisarzem. Może to któryś z wieszczów. To ktoś kto mediował w sprawie, pomagał słowem. Ktoś kto swoim spokojem, opanowaniem i dyplomacją uratował od złych posunięć. Zdecydowanie chciał pokoju, być może w niespokojnych czasach. Działał z ukrycia, chciał pozostać niewidoczny. Bardzo możliwe, że park nosi imię jakiejś kobiety.

Pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#3

Luks, dziękuję za udział w warsztacie Uśmiech Buźki
Odpowiedz
#4

1. O jaki obiekt wzbogacił się park?- 7 Mieczy(-) 10 Denarów

Wydaje mi się ze park wzbogacił się o jakąs tablicę upamiętniającą, głaz z tablicą, byc moż tez jakas kapliczka, pomnik lub budynek

2. Czym zasłużyła się osoba, której imie nosi park?- Swiat(-) 9 Pucharów

Osoba rozsławiła Polskę w świecie, byc moze była to jakaś historyczna postać , osoba mogła być zołnierzem, cywilem uczestniczącym w wojnie, królem. Możliwe, ze nakręcono o niej film. Związana była z polityką, rządzeniem..lub chodzi o polskiego papieżaOczko
Odpowiedz
#5

Lady of Dreams, dziękuję za udział w warsztacie Uśmiech Buźki
Odpowiedz
#6

1, W jaki obiekt wzbogacił się park ?

Rydwan, Gwiazda, 10 pucharów- a ja bym powiedziała ,że jest to posąg ,a przy nim źródełko ,krankik coś takigo i ławeczka Uśmiech fontanna i ławeczki dookoła,

2, Czym zasłynęła osoba,której imę nosi park?

Król Mieczy,3Monet,3mieczy - tak patrzę na te karty i nie myślę o ich znaczeniu i nie wiem czemu,ale myślę ,że był to jakiś profesor może lekarz????albo żołnierz - 3 miecze w sercu
Odpowiedz
#7

Dzina, dziękuję za udział w warsztacie Uśmiech Buźki
Odpowiedz
#8

MAG napisał(a):1. O jaki obiekt wzbogacił się park?
2. Czym zasłużyła się osoba, której imie nosi park?
1. Gwiazda, 7 mieczy, Królowa buław.
Jaki obiekt? Hm, coś co kojarzy się z iluzją (sztuczny twór), pięknem, ochłodą w upały, pierwsze skojarzenie, które miałam to fontanna, ale raczej nie taka zwykła, tylko taka "regulowana" gdzie woda się wylewa i można regulować strumień wody, ewentualnie skały, po których leje się woda do oczka. Bezradny

2. Paź buław, 2 puchary, Sąd ostateczny.
Moim zdaniem osoba, o którą pytasz to społecznik, emisariusz, niewykluczone, że w sutannie, pomagający dzieciom i poświęcający się dla nich, tworzący społeczność i propagujący zdrowy sposób życia, sport.

Dzięki MAG za warsztat. Buziak Kwiatek
Odpowiedz
#9

Witaj MAG ! Chętnie wezmę udział w Twoim warsztacie, a więc do dzieła Uśmiech

1. O jaki obiekt wzbogacił się park ?
V Wiara, (-) XIX Słońce, 2 Buław

Wydaje mi się, że ten obiekt ma wspólnego coś z religią albo z pobożnym człowiekiem, jakiś posąg, jednakże władze zanim postawiły ten pomnik, musieli wybrać i zadecydować czy to aby na pewno spodoba się ludziom.
2. Czym zasłużyła się osoba, której imię nosi pomnik
IV Cesarz, (-) XIII Śmierć, (-) XVII Gwiazda

Same AW, uważam że była to bardzo ważna osoba w państwie, prezydent albo jakiś król, który kiedyś rządził. Nie zawaham się powiedzieć, że ten człowiek już nie żyję, bo tak jest. Uważam, że być może zginął w wypadku...

Taka dygresja, ostatnio po objęciu rządów przez PiS nastała moda na pomniki śp. Kaczyńskiego, nie wiem dlaczego, ale jak zobaczyłam te karty to pomyślałam o nim ..
Odpowiedz
#10

Anlano, dziękuję za udział w warsztacie Uśmiech Buźki

Angells196, dziękuję za udział w warsztacie Uśmiech Buźki

Wszystkich chętnych zapraszam do udziału.
Wyniki podam jutro ok 19.
Odpowiedz
#11

pyt.1-co w parku się znajduje,o co wzogacil sie park?
7 MIECZY-8 MIECZY-MAG-jak dla nie te karty pokazują teren zamknięty,moze to być ogrodzenie lub jakiś budynek...jest w nim duzo ruchu i tu bym obstawila ,ze jest to plac zabaw lub park rekreacyjny,ewentualnie obiekt typowo naukowy typu:oranzeria,palmiarnia,szklarnia itp...
pyt.2-czym zasluzyla sobie osoba,ktoej imię nosi park?
9 BUŁAW-GWIAZDA-2 MONET-mozliwe ,ze osoba ta wywodziła się z waszego miasta,uslyszal o niej Świat ,wrocila do WAS,nie wiem dlaczego ale przychodzi mi na myśl jakiś astronom,astrolog.....Ktoś typu Kopernik...

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#12

Izydo, dziękuję za udział w warsztacie Uśmiech Buźki

Zaraz przygotuję rozwiązanie...
Odpowiedz
#13

Czekamy, czekamyOczko
Odpowiedz
#14

Przepraszam najmocniej, domownicy mi przeszkadzają.

Dziękuję wszystki za udział w warsztacie!
Prawidłowe odpowiedzi to:
1. Nowym obiektem jest skatepark, który wzburzył mieszkańców oraz uruchomił lawinę protestów. Młodzież i duch miasta zwyciężył.
[Obrazek: 007340_r0_300.jpg] [Obrazek: gdynia-300x168.jpg]
2. Park nosi imię Lady Sue Ryder, która przyczyniła się do rozwoju lecznictwa onkologicznego w Gdyni. Była angielską pielęgniarką, wielką przyjaciółką Polski i Polaków, których poznała w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej.

Prawidłowe odpowiedzi wytłuściłam grubym czarnym drukiem, komentarze kursywą:
Luks napisał(a):1. 10 buław, 5 pucharów, Świat
Ten obiekt jest ciężki wagowo i bardzo solidny. Odnosi się do przeszłości, jest swego rodzaju pamiątką, znakiem pamięci, może wiązać się z poczuciem żalu. Może być to pomnik poległych żołnierzy, albo ważnej osoby, która już nie żyje. Ma charakter uniwersalny, zrozumiały dla każdego. Nie jest przeznaczony dla określonej grupy społecznej czy wiekowej, jest dla każdego.
Tak, to kawał betonu i duża powierzchnia parku. Obiekt jest przeznaczony raczej dla określonej grupy społecznej Uśmiech

Luks napisał(a):2. Arcykapłanka, Koło Fortuny, 2 mieczy
No nie mów, że miała coś wspólnego z wróżbiarstwem... Sądzę, że osoba ta była pisarzem. Może to któryś z wieszczów. To ktoś kto mediował w sprawie, pomagał słowem. Ktoś kto swoim spokojem, opanowaniem i dyplomacją uratował od złych posunięć. Zdecydowanie chciał pokoju, być może w niespokojnych czasach. Działał z ukrycia, chciał pozostać niewidoczny. Bardzo możliwe, że park nosi imię jakiejś kobiety.
Działała w okupacji. Niosła pomoc poszkodowanym, ranny.'

Lady of Dreams napisał(a):1. O jaki obiekt wzbogacił się park?- 7 Mieczy(-) 10 Denarów

Wydaje mi się ze park wzbogacił się o jakąs tablicę upamiętniającą, głaz z tablicą, byc moż tez jakas kapliczka, pomnik lub budynek

2. Czym zasłużyła się osoba, której imie nosi park?- Swiat(-) 9 Pucharów

Osoba rozsławiła Polskę w świecie, byc moze była to jakaś historyczna postać , osoba mogła być zołnierzem, cywilem uczestniczącym w wojnie, królem. Możliwe, ze nakręcono o niej film. Związana była z polityką, rządzeniem..lub chodzi o polskiego papieżaOczko

Karty bardzo dobrze Cie prowadziły Uśmiech Po wojnie stworzyła w całym świecie setki Domów Sue Ryder, w których opiekę znajdują chorzy m.in. na nowotwory i upośledzeni umysłowo. Za swoje działania na rzecz ludzi chorych, biednych i ofiar wojen na świecie w 1978 r. otrzymała od brytyjskiej królowej Elżbiety II tytuł szlachecki Lady of Warsaw.

Dzina napisał(a):1, W jaki obiekt wzbogacił się park ?

Rydwan, Gwiazda, 10 pucharów- a ja bym powiedziała ,że jest to posąg ,a przy nim źródełko ,krankik coś takigo i ławeczka Uśmiech fontanna i ławeczki dookoła,

2, Czym zasłynęła osoba,której imę nosi park?

Król Mieczy,3Monet,3mieczy - tak patrzę na te karty i nie myślę o ich znaczeniu i nie wiem czemu,ale myślę ,że był to jakiś profesor może lekarz????albo żołnierz - 3 miecze w sercu

Tak, była pielęgniarką! Bardzo dobra interpretacja Uśmiech
Karty na skatepark również dobre, ten rydwan...


Anlana napisał(a):1. Gwiazda, 7 mieczy, Królowa buław.
Jaki obiekt? Hm, coś co kojarzy się z iluzją (sztuczny twór), pięknem, ochłodą w upały, pierwsze skojarzenie, które miałam to fontanna, ale raczej nie taka zwykła, tylko taka "regulowana" gdzie woda się wylewa i można regulować strumień wody, ewentualnie skały, po których leje się woda do oczka. Bezradny

2. Paź buław, 2 puchary, Sąd ostateczny.
Moim zdaniem osoba, o którą pytasz to społecznik, emisariusz, niewykluczone, że w sutannie, pomagający dzieciom i poświęcający się dla nich, tworzący społeczność i propagujący zdrowy sposób życia, sport.

Jakby nalać wody tych skatowych ramp, to była by piękna fontanna kaskadowa Oczko
Tak, niosła pomoc bezinteresowanie, pomoc medyczną.


Angells196 napisał(a):Witaj MAG ! Chętnie wezmę udział w Twoim warsztacie, a więc do dzieła Uśmiech

1. O jaki obiekt wzbogacił się park ?
V Wiara, (-) XIX Słońce, 2 Buław[/b]
Wydaje mi się, że ten obiekt ma wspólnego coś z religią albo z pobożnym człowiekiem, jakiś posąg, jednakże władze zanim postawiły ten pomnik, musieli wybrać i zadecydować czy to aby na pewno spodoba się ludziom.
2. Czym zasłużyła się osoba, której imię nosi pomnik
IV Cesarz, (-) XIII Śmierć, (-) XVII Gwiazda
Same AW, uważam że była to bardzo ważna osoba w państwie, prezydent albo jakiś król, który kiedyś rządził. Nie zawaham się powiedzieć, że ten człowiek już nie żyję, bo tak jest. Uważam, że być może zginął w wypadku...

Taka dygresja, ostatnio po objęciu rządów przez PiS nastała moda na pomniki śp. Kaczyńskiego, nie wiem dlaczego, ale jak zobaczyłam te karty to pomyślałam o nim ..

Oj, nie podobał się ten pomysł skateparku mieszkańcom, szczególnie tym starszym. Zostali przegłosowani.
Sue Ryder zmarła w 2000r.



Izyda napisał(a):pyt.1-co w parku się znajduje,o co wzogacil sie park?
7 MIECZY-8 MIECZY-MAG-jak dla nie te karty pokazują teren zamknięty,moze to być ogrodzenie lub jakiś budynek...jest w nim duzo ruchu i tu bym obstawila ,ze jest to plac zabaw lub park rekreacyjny,ewentualnie obiekt typowo naukowy typu:oranzeria,palmiarnia,szklarnia itp...
pyt.2-czym zasluzyla sobie osoba,ktoej imię nosi park?
9 BUŁAW-GWIAZDA-2 MONET-mozliwe ,ze osoba ta wywodziła się z waszego miasta,uslyszal o niej Świat ,wrocila do WAS,nie wiem dlaczego ale przychodzi mi na myśl jakiś astronom,astrolog.....Ktoś typu Kopernik...

Bravo Izydo! Jest tam bardzo dużo ruchu i odgłosów skoków. Można powiedzieć, że to typ placu zabaw dla starszaków Uśmiech
W 1994 r. Rada Miasta gdynian nadała Sue Ryder honorowe obywatelstwo Gdyni.


Wygrywa Izyda. Oklaski Oklaski Oklaski
Jako jedyna trafnie opisała obiekt skateparku oraz element honorowego obywatelstwo Gdyni dla Sue Ryder.

Wyróżnienia przyznaję dla:
Luks
Dziny
Anlany

Gratulacje dla wszystkich! Oklaski Oklaski Oklaski
Odpowiedz
#15

Bardzo fajny warsztat Magu! Dziękuję!. Gratulacje Izydo Kwiatek
Odpowiedz
#16

MAG dziękuję za ciekawy warsztat Buźki
Gratulacje dla Izydy! Oklaski :banana-dreads:

Mmm 5 pucharów jako skatepark, faktycznie, bardzo się kojarzy Rotfl Chyba czeka mnie rozmowa z kartami... Jedyne co je ratuje to ten świat na końcu, który akurat źle zinterpretowałem.
Arcykapłanka jako pielęgniarka, to idealnie określone, nie wyłapałem tego. Koło Fortuny pokazywało mi, że nie była z Polski, ale widocznie cyklicznie wracała. 2 miecze to chyba igły ^^ ale to mogło od razu walnąć 10 mieczy ^^

W każdym bądź razie jeszcze raz dziękuję za nową wiedzę, warsztaty są bardzo pouczające.
Odpowiedz
#17

Kwiatek Kwiatek Kwiatek Dziekuje wszystkim bardzo,wspanialy warsztat,i sobie tez dziękuje za dobrą interpretację kart. Uśmiech
Nowy warsztat rozpocznę jutro bo muszę lecieć do pracy ...tak to już jest...jeszcze raz DZIĘKUJE Kwiatek

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#18

Gratuluje ! Uśmiech
Odpowiedz
#19

Luks, Twoja odpowiedź była bardzo bliska i miałam dylemat, komu nadać pierwsze miejsce. Ale u Izydy padła konkretna odp plac zabaw gdzi ejest duzy ruch. To zaważyło. Werdykty są trudne. Warsztat zmusił do wyobraźni, bo nie każdy park posiada skatepark. Dzina za to świtnie zobaczyła medyka. Dzięki!
Odpowiedz
#20

Magu a czy ten skatepark ma jakis duzy napis?
Odpowiedz
#21

Ma napis na słupie, tu na zdjęciu widać:
[Obrazek: z16348634Q,Choc-skatepark-nie-zostal-jes...-oddan.jpg]
Odpowiedz
#22

MAG napisał(a):Luks, Twoja odpowiedź była bardzo bliska i miałam dylemat, komu nadać pierwsze miejsce. Ale u Izydy padła konkretna odp plac zabaw gdzi ejest duzy ruch. To zaważyło. Werdykty są trudne. Warsztat zmusił do wyobraźni, bo nie każdy park posiada skatepark. Dzina za to świtnie zobaczyła medyka. Dzięki!
I bardzo dobrze wybrałaś Rotfl cieszę się na myśl o warsztacie Izydy - swoją drogą spokojnej pracy kochana
Zgadzam się, że jak pada konkretna odp, zwłaszcza jeśli trudno na nią trafić to należy ją punktować dodatkowo.
Ja po prostu po każdym warsztacie robię taki mini-podsumowanie i zastanawiam się nad tym co karty chciały mi przekazać. Uśmiech to jest też temat do ewentualnej dalszej dyskusji- co jak i u kogo karty chciały powiedzieć. Buźki
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości