Wróżba z 1 karty Tarota
#1

Częstym błędem adeptów Tarota jest dobór dużego rozkładu do małego pytania np. "czy zdam egzamin"
Ja też na początku na wszystkie pytania kładłem krzyż celtycki :mrgreen: Tymczasem wróżba z jednej karty daje szybką i prostą odpowiedź, albo wcale Rotfl

No właśnie, jak wróżyć z jednej karty?
Zdaje się że nie ma w tym przypadku ustalonych reguł jak w przypadku popularnych rozkładów. Najlepiej przed wróżbą umówić się z Tarotem co i jak.
Jeżeli mamy pytanie, na które można odpowiedzieć TAK/NIE to dla tych co stosują karty odwrócone sprawa jest prosta. Karta w normalnej pozycji oznacza TAK, zaś karta odwrócona NIE.
Przy niestosowaniu kart odwróconych można się umówić, że karty o pozytywnym wydźwięku (np. Słońce, 6 buław, 10 kielichów) oznaczają TAK i odwrotnie. Karty o negatywnym zabarwieniu (np. Diabeł, 10 mieczy, 5 denarów) odpowiadają NIE. Tu interpretacja zależy od tego jak zazwyczaj odbierasz daną kartę Tarota.
Jak ktoś chce, może dodatkowo umówić się z kartami na brak odpowiedzi. Kto wie :roll: może nastąpi sytuacja, w której odpowiedź TAK/NIE straci rację bytu. W takim przypadku karty niezbyt jasne uważamy za brak odpowiedzi (np. Kochankowie, Koło fortuny, 2 denary)

Wróżba z jednej karty też jest odpowiednia na pytania co robić, czego nie robić, czego potrzebuję aby ...
Warto ćwiczyć wróżbę z jednej karty i z niej korzystać, bo jest prosta i bardzo często trafna. Po co na proste pytanie rozkładać kilkanaście kart :? żeby ślęczeć nad rozkładem i zagmatwać sobie jeszcze bardziej badaną kwestię? Na proste pytania stosujemy proste rozkłady kart, a czasem wystarczy jedna.

Karta dzienna, to przecież wróżba z jednej karty Uśmiech

****************

Jakiś rok temu znajoma prosiła żebym powróżył jakiej płci będzie dziecko, bo nie było widać na USG (połowa ciąży). Nie miałem ochoty wcale wróżyć jej tego, ale jak już 3 raz zagadała o tym na GG, coś mnie tknęło. Wstałem od kompa, wyciągnąłem karty ze szkatułki i pociągnąłem jedną kartę. Nawet bez umawiania się z kartami co i jak. Wyciągnąłem jakiegoś rycerza chyba, albo pazia. W każdym razie cała wróżba trwała 20 sekund Rotfl Odpisałem na GG, że będzie syn, a znajoma pomyślała że robię sobie jaja, bo tak szybko. Musiałem się tłumaczyć jak wróżba przebiegła :geek:
Urodziła fajnego synka Rotfl
Odpowiedz
#2

Cytat:Karta dzienna, to przecież wróżba z jednej karty

No właśnie, jak to jest z tą jedną kartą dzienną? Wiadomo, są dni, gdy nic specjalnego się nie dzieje, ale też takie przepełnione wydarzeniami różnego gatunku. Wyciągając rano jedną kartę dzienną, nie wiemy, czy będzie on monotonny, czy też z natłokiem zdarzeń - czy wtedy jedna karta jest w stanie oddać całość tych rozmaitości? Właściwie co ma pokazać ta karta - ogólną atmosferę dnia, najważniejsze wydarzenie?
Odpowiedz
#3

Karta pokaże to, o czym pomyślisz. Wyciągając kartę możesz zadać pytanie jaki będzie cały dzień, bądź najważniejsze wydarzenie.
Jeżeli nie pomyslimy nic konkretnego, karta pokaże cały dzień, albo jakieś znaczące wydarzenie, to zależy już od własnego odczucia. Pierwsza myśl pochodzi od intuicji i jest najczęściej trafna.
Na przykład nie mamy nic konkretnego na myśli i wyciągamy Pustelnika. Trudno tu doszukać się jakiegoś zdarzenia, może spotkanie z kimś takim, ale będzie to raczej wróżba na cały spokojny dzień, wręcz nudny.
Innym razem wyciągniemy 7 mieczy, jak to przetłumaczyć na cały dzień :? Bedzie to raczej konkretne zdarzenie, zostaniemy okradzeni, oszukani, coś stracimy.
Widać zatem, że można po kartach poznać czego dotyczy wróżba Tarota, całego dnia, czy ważnego zdarzenia. Jakkolwiek najważniejsze jest intuicyjne odczucie po wyciągnięciu karty.
Karta dzienna, to bardzo dobry sposób na uczenie się własnych znaczeń kart Tarota - już wieczorem mamy weryfikację :mrgreen: i możemy wyciągnąć wnioski.
Odpowiedz
#4

Stosuję kartę dzienną do poznania energii talii Thota-Crowleya i karta pokazuje mi nie tylko plusy ale i minusy danej karty w ciągu dnia np wczoraj miałam asa kielichów i dokłądnie tak wczoraj mi się zrealizowała ta karta, dzień piękny radosny, podchody-umizgi między partnerami już prawie samo ciepełko i nagle wielka burza , afera dotycząca uczuć, ból-lód i chłód emocjonalny. Po kilku godzinach emocje wróciły do normy i znów było miło i ciepło ale to już nie to samo. Dwie strony karty Uśmiech
Odpowiedz
#5

A wracając do tematu wróżenia z jednej karty która ma dać odpowiedź na tak lub nie to wczoraj np. mój maż wyciągnął mi karty na pytanie jak będzie przebiegać sprzedaż sam. w dniu dzisiejszym i wyciągnął as pucharów gwiazda i księżyc. Był to rozkład równoległy i nie do końca byłam pewna księżyca więc z WA kazałam mu wyciągnąć kartę na potwierdzenie czy sprzeda i wyciągnął słońce. Wtedy byłam już pewna. A samochód sprzedał Rotfl
Polecam taką szybką wróżbę na 1 kartę tyle tylko , ze ja w tym wypadku stosuję WA
Odpowiedz
#6

a ja właśnie lubię wróżyć sobie z jednej karty. Przyznam, że mi osobie, niejako początkującej jest zdecydowanie łatwiej wyciagnąć wnioski z jednej karty, niż rozkładać pełny układ. Niestety związki i wzajemne oddziaływanie kart pozostają wciąż zagwostką. Dlatego odpowiedź z jednej karty może i bardziej lakoniczna jest po prostu klarowniejsza. Oczywiście czasami odpowiedź nie jest dla mnie jednoznaczna np. kiedy na pytanie o awans wyskakuje mi karta dworska (karty dworskie to temat na osobny wątek Uśmiech ). Wtedy analizuje wszystkie informacje jakie mogę znaleźć odnośnie tej karty, (chociażby tu na forum), a jeśli nadal mam problem z jednoznaczną interpretacją to dobieram drugą kartę.
Wróżba z jednej karty jest niezłym ćwiczeniem przed stawianiem całych układów
Odpowiedz
#7

Witam. Uśmiech Ja na początku również wyciągałam jedną kartę na jeden dzień... ale... ostatnio wpadłam na extra pomysł i okazał się on bardzo trafny. Rotfl
Otóż wyciągam 3 karty na trzy pory dnia. Rotfl Pierwsza to rano, druga popołudnie i trzecia to wieczór... można też czwartą na noc wyciągnąć. Uśmiech Stosuje to od niecałego tygodnia i naprawdę wszystko świetnie, trafne. Rotfl Mało tego jeszcze odnajduje nowe znaczenia dla kart. Uśmiech Np. 7 mieczy mi pokazało popołudnie ze łzami, smutkiem a 8 mieczy siedzenie w internecie. Rotfl (Na mojej 8 mieczy jest kobieta w sieci).

A tak ogólnie to często wróże z jednej karty. Uśmiech
Odpowiedz
#8

.......Ojjjjj cenna to rada dla początkujących ............ Ok
Dobrze ze dzielicie się tutaj swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Dziękuję za to ............ :bow-yellow:
P.s Upocilam się dzisiaj nad dużymi rozkladami ..... :angry-banghead:
Odpowiedz
#9

Ja lubie wyciągnąć jedną kartę na dzień. Zanim pójdę do pracy . Czasami wyciagam trzy karty tak jak tu koleżanka wyżej. Na rano, południe i wieczór . dziękitemu poznałam lepiej karty i poznaje nadal . To jest dobra szkoła na początek. Z czasem człowiek się rozkręca i robi coraz większe rozkłady. Ktoś tu kiedyś powiedziak ze z kartami to jest tak jak z nauka czytania. Pierw uczymy się liter -a potem czytamy całe wyrazy. Całe zdania.
Odpowiedz
#10

Dziękuję za sugestie Pitunia Ok .... nie omieszkam skorzystać - tym bardziej, że początki są najtrudniejsze.
Każdy z Was przecież je przechodził Tak Tak (z czasem pewnie się i o tym zapomina).
Odpowiedz
#11

Jedna karta to tzw Karta dnia.Mysl przewodnia na ten dzien i jakby pomoc w naszych aktualnych problemach lub rozterkach moze byc dlugo falowa.Zbierajac je mozna ulozyc fajny przewodnik i obraz siebie i innych
Ja stawiam rozklad trzech kart
Maxymalnie raz 9ciu ale wiekszosc nie potrzebuje takiego rozbudowanego wachlarzu kart
Ja zrobilam ostatnio prosty rozklad i wiecie co?zrobilam jak radza w sumie niemal od razu samo sie jakby zaczelo i sie wypelnilo i jest super a bylo zle(chodzi o uczucia).
Odpowiedz
#12

Benfica1 napisał(a):a ja właśnie lubię wróżyć sobie z jednej karty. Przyznam, że mi osobie, niejako początkującej jest zdecydowanie łatwiej wyciagnąć wnioski z jednej karty, niż rozkładać pełny układ. Niestety związki i wzajemne oddziaływanie kart pozostają wciąż zagwostką. Dlatego odpowiedź z jednej karty może i bardziej lakoniczna jest po prostu klarowniejsza. Oczywiście czasami odpowiedź nie jest dla mnie jednoznaczna np. kiedy na pytanie o awans wyskakuje mi karta dworska (karty dworskie to temat na osobny wątek Uśmiech ). Wtedy analizuje wszystkie informacje jakie mogę znaleźć odnośnie tej karty, (chociażby tu na forum), a jeśli nadal mam problem z jednoznaczną interpretacją to dobieram drugą kartę.
Wróżba z jednej karty jest niezłym ćwiczeniem przed stawianiem całych układów

Karty Dworskie tez odnosza sie do wydarzen,np.Paz Mieczy-spory,klotnie,plotki(Awans zagrozony)
Paz Bulaw-To dobre wiesci,powiew aktywnosci,awans tu jest mozliwy..
Rycerz Bulaw-to ruch,energia,czasem nerwowka,to tez podroz,zmiana domu...
Rycerz MIeczy-Nagla decyzja,klotnia,bojka,nawet napasc
Krol Kielichow-To dobry szef,ojciec,partner,przy takim kims napewno mozna liczyc na awana
Krol Mieczy-ostry,wymagajacy,taka menda upierdliwa czasem,czesto mundurowy,prawnik..
Krol Monet-biznesmen,to rowniez kontrakty,interesy,handel
Krolowa Kielichow(Patrz.Krol Kielichow)
Krolowa MOnet-(luksus,lojalna kobieta ceniaca komfort)
Krolowa Mieczy-Wymagajaca,inteligentna,samotna...ale to tez karta odciecia...

Powodzenia
Odpowiedz
#13

Lubie i polecam ksiazke ''Przepowiednia z jednej karty tarota'' autorka jest Barbara Antonowicz- Wlazinska.
Odpowiedz
#14

Jestem zwolenniczką wróżby na jedna kartę ... krótko, zwięźle i ... na temat Oczko
Odpowiedz
#15

A co na przykład z kartą, która akurat "wypadnie" z talii podczas tasowania przed wróżbą z jednej karty? Słyszałam, że praktyki są różne - albo powinno się do niej zastosować, bo ona się "wyrwała" z talii, albo po prostu nie zwracać na to uwagi.
Odpowiedz
#16

Ja akurat taką kartę uważam za najbardziej trafną wróżbę, ale nie ma na to "przepisów" i zależy od osobistych preferencji Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości