Warsztat 110 - Perełka na Uniwersytecie
#1

Dzięki wyrozumiałości Luksa mam zaszczyt zaprosić Was do mojego kolejnego warsztatu, a oto moje pytania:
1. Kiedyś, aby uzyskać indeks, należało zdać egzaminy wstępne. Brakowało mi wiary w siebie i byłam pewna, że nie dostanę się na studia na wybranym kierunku bo konkurencja była duża – 10 osób na 1 miejsce – nie odważyłam się sprawdzić listy, która wówczas była wywieszana na tablicy przed budynkiem uczelni. Kto sprawdzał?
2. Moja praca magisterska wymagała przeprowadzenia badań i specjalistycznych praktyk – gdzie przeprowadzałam badania (w jakim miejscu).
Życzę powodzenia Kwiatek
Rozwiązanie w Nowy Rok wieczorem, jak odeśpię mojego pracowitego Sylwestra Muza
Odpowiedz
#2

perełka napisał(a):1. Kiedyś, aby uzyskać indeks, należało zdać egzaminy wstępne. Brakowało mi wiary w siebie i byłam pewna, że nie dostanę się na studia na wybranym kierunku bo konkurencja była duża – 10 osób na 1 miejsce – nie odważyłam się sprawdzić listy, która wówczas była wywieszana na tablicy przed budynkiem uczelni. Kto sprawdzał?
2. Moja praca magisterska wymagała przeprowadzenia badań i specjalistycznych praktyk – gdzie przeprowadzałam badania (w jakim miejscu).
1. Papież, Moc
To była osoba ważna dla Ciebie, autorytet. Zakładam, że starsza od Ciebie. Kobieta. Możliwe, że z rodziny - mama, siostra, ciocia, a nawet babcia. Ale mogła to być nawet nauczycielka ze szkoły średniej.

2. Wieża, Kochankowie, 2 monet
Wychodzi mi tu silny dualizm, może to były dwa miejsca - jedno poza uniwerkiem i jedno na uczelni, w pracowni. Wydaje się, że w jakimś budynku i to wysokim. Czyżby coś z architekturą związane? Miejsce jakby mało stabilne (wszystkie 3 karty o tym mówią), można spaść, możliwe, że w górach - Kochankowie i 2 monet sugerują jakby jednak na świeżym powietrzu. Możliwe też mosty, strychy, poddasza. Wieża i Kochankowie to jakby rozwód - może kancelaria prawna.

Mam tu wysyp Arkan Wielkich, dziewczyno emitujesz silną energię! xD
PS. Udanego sylwestra.

Pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#3

Jak to Skorpionica - energii mam mnóstwo, dziękuję Ci za udział...pozdrawiam Kwiatek
Odpowiedz
#4

1, 6 moet,Śmierć,Głupiec - na pewno ktoś bardzo Tobie bliski albo ówczesny partner ,albo może matka-ale ten głupiec na końcu...może młodszy brat ?
2, Wieża,2 monet- mam skojarzenia podobne do Luksa- kancelaria prawna, albo może ...gabinet terapii dla małżeństw, sąd ...
Odpowiedz
#5

Perełko, gratulacje wygranej Uśmiech

A co mówią moje karty o tym warsztacie:

1. Kto sprawdził wyniki egzaminu wstępnego Perełki na Uniwersytet?

9 pałek/ 10 kielichów/ XX Sąd
Myślę, że to była mama.

2. Gdzie Perełka przeprowadzałam badania do pracy mgr?
9 monet/ II Papieżyca/ III Cesarzowa
Tu mam trzy opcje:
A. Blisko przyrody i na świeżym powietrzu, las. Ew. zoo. Na każdej z moich kart jest ptak, może chodzi o ornitologię? Widzę malownicze tereny, wieś, dom, gospodarstwo.
B. Szkoła, uczelnia, miejsce nauki, biuro. Przedszkole.
C. Miejsce związane z jedzeniem czyli knajpka, restauracja, stołówka. To takie jedzenie jak u mamy, swojskie.

Dla wszystkich: udanej zabawy sylwestrowej! Uśmiech
Odpowiedz
#6

1. Kto sprawdził wyniki egzaminu wstępnego Perełki na Uniwersytet?- Wieża(-)

Sprawdzała wyniki jakaś kobieta z Twojej rodziny, byc może siostra.

2. Gdzie Perełka przeprowadzałam badania do pracy mgr?- 7 Pucharów(-) As Monet

Jakies laboratorium,szpital. Miejsce związane z chemią, farmacją, medycyną
Odpowiedz
#7

Dzina, Mag, Lady - dziękuję za udział...
Odpowiedz
#8

1. Kto sprawdził wyniki?
Królowa buław, 8 buław, Paź mieczy - myślę, że to Twoja przyjaciółka, być może też studentka tej uczelni lub zdawała razem z Tobą, wiadomość przekazała Ci telefonicznie lub smsem.

2. Gdzie przeprowadzałaś badania?
2 puchary, 6 buław, X Koło fortuny - hm... w miejscu, w którym spotykają się ludzie i jest spory ruch, może kawiarnia, kuchnia, ulica, hotel, lotnisko, dworzec, parking albo... dom weselny. Oczko

Dzięki za kolejny fajny warsztat. Kwiatek Buźki
Odpowiedz
#9

1. Kiedyś, aby uzyskać indeks, należało zdać egzaminy wstępne. Brakowało mi wiary w siebie i byłam pewna, że nie dostanę się na studia na wybranym kierunku bo konkurencja była duża – 10 osób na 1 miejsce – nie odważyłam się sprawdzić listy, która wówczas była wywieszana na tablicy przed budynkiem uczelni. Kto sprawdzał?
5 kielichów - Świat - Królowa pentakli
Pierwsza osoba jaka mi się nasunęła na myśl, to Babcia albo Mama. Uśmiech Ale moim zdaniem mogła to być również "przypadkowa" osoba, która znalazła się na tym miejscu... Mama Twojej koleżanki, ktoś obcy kto akurat był w pobliżu, inna osoba która również zdawała egzamin lub pracownik tej uczelni.

2. Moja praca magisterska wymagała przeprowadzenia badań i specjalistycznych praktyk – gdzie przeprowadzałam badania (w jakim miejscu).
Król pentakli, As pentakli, 10 mieczy

Rycerz pentakli pokazuje na miejsce mało romantyczne, prawdopodobnie ograniczone jakimiś przepisami, gdzie praca - by pokazała efekty - musi być wytrwała i żmudna (taka też mogła być ta praktyka i Twoje badania, uważam że sporo się namęczyłaś, ale było to dla Ciebie wyzwanie), w tym miejscu nie ma nic wesołego, nic nowatorskiego, ekstrawaganckiego, może nawet sprawiać surowe, przygnębiające wrażenie. 8 mieczy wskazywałoby na miejsce w jakiś sposób ograniczające wolność, ogrodzone. Więc może jakieś miejsce resocjalizacji dla młodych ludzi, albo nawet więzienie?

Dziękuję za ciekawy warsztat, Perełko. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

1. Kiedyś, aby uzyskać indeks, należało zdać egzaminy wstępne. Brakowało mi wiary w siebie i byłam pewna, że nie dostanę się na studia na wybranym kierunku bo konkurencja była duża – 10 osób na 1 miejsce – nie odważyłam się sprawdzić listy, która wówczas była wywieszana na tablicy przed budynkiem uczelni. Kto sprawdzał?
Rycerz mieczy 5 kielichów Paź mieczy
Stawiam że był to mężczyzna. Ktoś kto może już studiował bo jednak miecze to intelektualiści. Osoba bardzo bystra, szczera, asertywna. Starszy brat albo chłopak. Wydaje mi się że ta osoba jest teraz gdzieś daleko.

2. Moja praca magisterska wymagała przeprowadzenia badań i specjalistycznych praktyk – gdzie przeprowadzałam badania (w jakim miejscu).
Sprawiedliwość 7 buław Kapłanka 4 kielichów

Nie było tak łatwo dostać się do tego miejsca. Musiałaś obronić swój pomysł i go dobrze poznać. Miejsce gdzie trzeba zachować czujność i uwagę, jest tam jakiś ruch, kapłanka jako miejsce związane z wiedzą, 4 kielichów jako miejsce zamknięte . Może jakiś park przyrodniczy, zoo. Chociaż sprawiedliwość i buławy przy kapłance kojarzą mi się też ze szpitalem, coś związanego z rehabilitacją ludzi a sama kapłanka z uniwersytetem. Miejsce gdzie walczy się wiedzą. A może badania były w cyrku jak sugeruje 4 kielichów? Rotfl

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#11

Nadeszła pora na podanie rozwiązania.
1. Kto sprawdzał wyniki na tablicy ogłoszeń – moja mama z moim chłopakiem
2. Moja praca magisterska wymagała przeprowadzenia badań i specjalistycznych praktyk – gdzie przeprowadzałam badania (w jakim miejscu) – w zakładzie karnym ( a nawet dwóch).

Luks -
ad.1 To była osoba ważna dla Ciebie, autorytet. Zakładam, że starsza od Ciebie. Kobieta. Możliwe, że z rodziny – mama

ad 2.Wychodzi mi tu silny dualizm, może to były dwa miejsca - jedno poza uniwerkiem... Wydaje się, że w jakimś budynku i to wysokim. Miejsce jakby mało stabilne (wszystkie 3 karty o tym mówią), można spaść, możliwe, że w górach…
Tak, były to dwa zakłady karne, jeden w górach…
Dzina -
na pewno ktoś bardzo Tobie bliski albo ówczesny partner …
Mag-
ad.1. Myślę, że to była mama…
Lady of Dreams
Ad.1 Sprawdzała wyniki jakaś kobieta z Twojej rodziny…
Le Caro-
Ad.1.Pierwsza osoba jaka mi się nasunęła na myśl, to …mama..

ad.2 Rycerz pentakli pokazuje na miejsce mało romantyczne, prawdopodobnie ograniczone jakimiś przepisami, gdzie praca - by pokazała efekty - musi być wytrwała i żmudna (taka też mogła być ta praktyka i Twoje badania, uważam że sporo się namęczyłaś, ale było to dla Ciebie wyzwanie), w tym miejscu nie ma nic wesołego, nic nowatorskiego, ekstrawaganckiego, może nawet sprawiać surowe, przygnębiające wrażenie. 8 mieczy wskazywałoby na miejsce w jakiś sposób ograniczające wolność, ogrodzone. Więc może jakieś miejsce resocjalizacji dla młodych ludzi, albo nawet więzienie?
Afercia-
ad.1. Stawiam że był to mężczyzna. Starszy brat albo chłopak… Wydaje mi się że ta osoba jest teraz gdzieś daleko (tak pracuje za granicą),

ad.2.Nie było tak łatwo dostać się do tego miejsca. Musiałaś obronić swój pomysł i go dobrze poznać. Miejsce gdzie trzeba zachować czujność i uwagę, jest tam jakiś ruch, kapłanka…miejsce zamknięte … coś związanego z rehabilitacją ludzi...
Dziękuję Wam serdecznie, za wzięcie udziału w warsztacie...Anlana - faktycznie zostałam o wynikach powiadomiona telefonicznie, ale wtedy komórka nie była jeszcze dostępna dla każdego. Wszyscy mieliście fajne karty, szczególnie powtarzała się Wieża - ona była wymowna...

Jako zwycięzcę (choć jak zawsze nie jest łatwo wyłonić z tak dobrego grona uczestników) ogłaszam Le Caro.
Dziękuję jeszcze raz. Gratuluję i pozdrawiam w Nowym Roku...
Odpowiedz
#12

Perełko dziękuję za super warsztat , wybrałaś trudne miejsce na pisanie pracy Buźki Le Caro gratulacje Oklaski Oklaski Oklaski Oklaski

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#13

Naprawdę?? Szok
Dziękuję bardzo, nie spodziewałam się wygranej... Dziękuję Perełko! Uśmiech ... muszę pomyśleć nad nowym warsztatem. Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#14

Perełko dziękuję za ciekawy i pouczający warsztat Buźki
Jednorożcu LeCaro gratulacje! Kwiatek :banana-guitar:

Czyli ta Wieża wskazywała na zakład karny, no proszę Rotfl
Odpowiedz
#15

Gratulacje LeCaro Uśmiech
Czekam na kolejny warsztat.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości