Warsztat 111 - Ulubiony serial
#1

Wybaczcie moi drodzy, ale mózg jakiś lekko przemęczony witaniem Nowego Roku... no to bardzo męczące było... no męczące strasznie... ufff. :obscene-drinkingbuddies:

A więc na początek coś prostego i nie-SKĄPLIK :confusion-confused: -owanego, abyście się nie przemęczyli zanadto. Oczko

...Bardzo lubię angielskie seriale komediowe. Osoba która jest głównym bohaterem jednego z moich ulubionych seriali jest bardzo specyficzna. Spróbujcie odgadnąć:

1). Jak wygląda ta osoba (no wiecie, płeć, wiek itp.), jej sposób bycia, cechy charakterystyczne?
2). Kim z zawodu jest ta osoba i o czym opowiada serial? (te dwie sprawy wiążą się ze sobą).


Ciekawa jestem co Wam karty pokażą… do dzieła - zapraszam i życzę powodzenia!

Rozwiązanie warsztatu w sobotę. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#2

Dla mnie dość ciężki warsztat, zwłaszcza, że znam kilka brytyjskich seriali komediowych i boję się trochę autosugestii... Zobaczymy Uśmiech

1. król buław, 5 buław, Księżyc, Arcykapłanka
To mężczyzna, w wieku dojrzałym, ale nie podeszłym (ok 40-50). Okrągły, krągły, z lekką nadwagą, brzuszkiem. Niezbyt atrakcyjny. Może to Rene z Allo Allo.

2. król pucharów, Koło Fortuny dobrana królowa pucharów
Powiedz mi, że to nie Rene xD król pucharów to jak nic właściciel kawiarni. Aczkolwiek nie widzę tu wojny (odp królowa pucharów). Za to są zmienne koleje losu. Serial mówi o wzlotach i upadkach kawiarni. No i chyba te romanse - para pucharowa (co prawda królowa dobrana).

Pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#3

Luksie, dziękuję Ci serdecznie. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#4

1). Jak wygląda ta osoba (no wiecie, płeć, wiek itp.), jej sposób bycia, cechy charakterystyczne?

Wieża, Król buław, Siła

Raczej wysoki, szczupły, w średnim wieku, raczej przystojny, bo to facet, pewny siebie, trochę maczo, Oczko ale też dobroduszny i naiwny, czasem mało delikatny i niezdarny, ale dba o swoją formę fizyczną.

2). Kim z zawodu jest ta osoba i o czym opowiada serial? (te dwie sprawy wiążą się ze sobą).

3 denary, 4 buławy, 6 denarów Uśmiech

Praca jego polega na badaniu szczegółów, a wręcz tropieniu i prowadzeniu śledztwa, rekonstrukcji zdarzeń, pomaga innym, według mnie to serial detektywistyczny, więc dużo się w nim dzieje, czasem w bankach. Oczko

Po przeczytaniu Twoich pytań warsztatowych, pierwsze skojarzenie jakie mi zaświtało w głowie to Różowa Pantera i inspektor Clouseau. Rotfl więc jak wyciągnęłam karty to tylko mi się śmiać zachciało i już sama nie wiem, czy aż tak się zasugerowałam, że wylosowałam karty życzeniowo. Szok

Dzięki LeCaro za warsztat. Buziak Rotfl
Odpowiedz
#5

Anlano... przesyłam całuski i dwie rybie łuski. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

Witaj LeCaro,

1). Jak wygląda ta osoba (no wiecie, płeć, wiek itp.), jej sposób bycia, cechy charakterystyczne?
2 miecze/ król monet/ 9 mieczy/ 10 pałek/ 9 pałek/ 6 pałek
Głównym bohaterem jest mężczyzna wieku średniego: mąż, ojciec, biznesmen. Prowadzi działalność, interes, nie liczy się z pieniędzmi, powodzi mu się, może sknerzyć. Żyje w ciągłym napięciu, pewnych spraw nie chce zobaczyć lub na odwrót lubi kontrolować wszystko, jest podejrzliwy. Z pozoru spokojny, a wewnątrz emocje kipią. Osoba przeciążona i przepracowana, zawalona obowiązkami, pracująca po nocach. Popularna w swojej okolicy.

2). Kim z zawodu jest ta osoba i o czym opowiada serial? (te dwie sprawy wiążą się ze sobą).

8 kielichów/ XV Diabeł/ XVIII Księżyc
Praca z uzależnieniem, z alkoholem, może chodzić o bar, klub, gastronomia (podawane na wynos). Tam odbywają się podejrzane i nieuczciwe interesy. To może też być praca na czarno. Praca nocą lub na zmiany nocne. W tym miejscu pojawiają się niespodziewane okoliczności i perypetie bohatera. Nie pilnuje on miejsca swojej pracy, ale dodatkowe zaskakujące przygody odrywają go od obowiązków.
W miejscu tym moga być też nieustające telefony, ruch, ciągłe nowe informacje.
Serial nie jest już kontynuowany. Został wyemitowany ostatni odcinek serialu (ktoś może czekć nowy sezon, ale czy się doczeka?).
Myślę, że jest to stary serial i dawno go nie widzieliśmy w tv.

Wszystko wskazuje na akcje serialu w kawiarni Café René...
Dziękuję za warsztat i czekam na rozwiąznie Uśmiech
Odpowiedz
#7

Szczerze mowiac to bardzo trudny warsztat, tym bardziej ze jestem troszke na bakier z angielskimi serialami ale sprobuję.

1). Jak wygląda ta osoba (no wiecie, płeć, wiek itp.), jej sposób bycia, cechy charakterystyczne- 7 Buław
To wysoki wysportowany mężczyzna, typ atletyczny,silny włosy ciemne, bujne, w "wieku reprodukcyjnymOczko (26-40 lat). Moze miec jakieś znamiona , blizny, lub charakterystyczny tatuaż. Przy sobie mozliwe ,ze nosi jakas charakterystyczny przedmiot, ktory moze byc bronią (sztylet, pistolet, jakis ostry przedmiot)
2). Kim z zawodu jest ta osoba i o czym opowiada serial? (te dwie sprawy wiążą się ze sobą). -7 Pucharów Słonce 6 Mieczy(-) Pać Monet As Monet

Z zawodu osoba ta jest zwiazana ze swiatem sztuki rozrywki, występuję na scenie, byc moze jest artystą, magikiem, czaruje na scenie, ewentualnie moze byc związana ze swiatem hazardu ,ma wolny zawod. Moze to jakis pokerzysta albo znany sportowiec? Serial opowiada oprzygodach miłosnych młodego mężczyzny, o jego wyprawie gdzies daleko po szczęscie i spełnienie. W czasie tej podrózy wplątuje się w siec przygod , intryg miłosnych, których jest bohaterem

Uff to tyle ode mnie.
Sciskam i pozdrawiam
Odpowiedz
#8

MAG, Lady of Dreams - dziękuję Wam serdecznie kochane. Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

1). Jak wygląda ta osoba (no wiecie, płeć, wiek itp.), jej sposób bycia, cechy charakterystyczne?
Pytałam się 3 talii i mi ciągle wyskakuje królowa Bezradny Zostaniemy już przy tym rozkładzie.
Królowa monet Wieża Koło
Kobieta, która swoje w życiu przeszła. Jest w średnim wieku. Ma swój styl ubierania- dość specyficzny ale lubi się stroić. Ma dłuższe włosy - brązowe lub rude i zielone albo niebieskie oczy. Ma dość zmienny charakter może dwubiegunowość Rotfl Jest dobrym przyjacielem, ale lubi zmiany. Często walczy z losem. Może lubi trochę pajacować i ma skłonności do przesadzania. Z budowy osoba dość szczupła, ale bez przesady.
2). Kim z zawodu jest ta osoba i o czym opowiada serial? (te dwie sprawy wiążą się ze sobą).
10 pucharów Król mieczy Siła
Może prawnik albo lekarz. Przychodzi mi na myśl, że w serialu życie towarzyskie tej osoby przeplata się z życiem zawodowym. Może główny bohater prowadzi jakiś biznes rodzinny. Musi mieć głowę na karku, lubi rządzić w pracy i czasami jest szorstki dla innych. Trochę taki czarny humor.

W życiu oglądałam tylko 4 seriale więc kompletnie nie wiem co to może być Rotfl ale brytyjskie poczucie humoru jest wyborne Rotfl

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#10

Afercia napisał(a):W życiu oglądałam tylko 4 seriale więc kompletnie nie wiem co to może być
I bardzo dobrze, bo w ten sposób niczym się nie sugerujesz przy odczytywaniu kart. Oczko Dziękuję Aferciu! Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Mogę jeszcze dodać że karty kim jest z zawodu kojarzą mi się z osobą która dba o bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad?

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz
#12

Możesz, Aferciu. Uśmiech

Może jeszcze ktoś się skusi na udział?... Znajomość seriali jest tu wcale niepotrzebna, nie wymagam podania tytułu. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#13

No dobrze, skoro nie ma więcej chętnych więc podam rozwiązanie warsztatu. Uśmiech

Serialem o który pytałam jest... "The Vicar of Dibley" (polski tytuł: "Pastor na obcasach" - jak zwykle idiotyczne tłumaczenie). Specjalnie wybrałam serial, który nie jest powszechnie znany w Polsce... chyba nigdy go tu nie emitowano, a jeśli - to dawno temu, ja w każdym razie się z nim nie zetknęłam w naszej telewizji. Wybrałam go też ze względu na bardzo barwną postać głównej bohaterki, która jest... pastorem na jednej z angielskich wsi, Dibley. Uśmiech Serial rozpoczyna się przybyciem pani pastor Geraldine Granger do konserwatywnego Dibley, gdzie na początku oczywiście wszyscy są nieprzychylni kobiecie na takim stanowisku (możliwość bycia pastorem anglikańskim dla kobiet wprowadzono dopiero w 1992 roku, a ten serial zaczęto kręcić w 1994), a kończy go jej ślub z niedawno przybyłym do wsi Harrym (panna młoda brała ślub w piżamie Oczko ), granym przez zabójczo przystojnego Richarda Armitage. Oprócz tego występuje tu cała plejada fantastycznie zagranych przezabawnych mieszkańców wioski, z których każde jest na swój sposób oryginałem. Dawn French fenomenalnie zagrała główną rolę, a zaznaczam że nie była wtedy młodziutką piękną długonogą blondynką, jak by się ktoś mógł spodziewać.Uśmiech Jej Geraldine to kobieta w wieku około czterdziestki/po czterdziestce, niewysoka, za to bardzo puszysta (no... po prostu gruba Oczko ), energiczna i głośna, z wielkim zamiłowaniem do słodyczy i przystojnych mężczyzn (w serialu pojawiali się w epizodach m.in. Johnny Deep i Sting), która z Bogiem "rozmawia" jakby był to jej kolega. Geraldine ma jednak złote serce, gotowa jest nieść wszystkim pomoc o każdej porze dnia i nocy w najdziwniejszych nawet spawach, a oprócz tego ma głęboką życiową mądrość - co w zetknięciu z wieloma hmmm... niegrzeszącymi rozumem mieszkańcami Dibley, owocuje wieloma przekomicznymi sytuacjami i rozmowami. Oczko Cóż… dodam tylko że jeden z nich jest z nich jest zoofilem, który nigdy nie całował się z kobietą (ale i w tej sprawie Geraldine służy swoją pomocą), a najbliższa współpracownica Geraldine wierzy że jest córką Boga i krewną Jezusa.Oczko

Serial zebrał bardzo wiele nagród (m.in. trzykrotnie British Comedy Awards), a ja go mogę oglądać bez końca. Oczko
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=-x2a8RME22w">https://www.youtube.com/watch?v=-x2a8RME22w</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=IgYoYWS_jZU">https://www.youtube.com/watch?v=IgYoYWS_jZU</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=r9DB27rnVVo">https://www.youtube.com/watch?v=r9DB27rnVVo</a><!-- m -->
A na deser… urocza składanka z Harrym i Geraldine – chyba dzieło jakiejś zagorzałej wielbicielki Richarda Armitage.Uśmiech)
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=H0QW59uVUkk">https://www.youtube.com/watch?v=H0QW59uVUkk</a><!-- m -->

[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]
[ATTACHMENT NOT FOUND]

A więc teraz zobaczmy co się Wam udało ustrzelić. Rotfl

Luks
Luks napisał(a):w wieku dojrzałym, ale nie podeszłym (ok 40-50). Okrągły, krągły, z lekką nadwagą, brzuszkiem. Niezbyt atrakcyjny.
Luks napisał(a):Za to są zmienne koleje losu. Serial mówi o wzlotach i upadkach
Luks napisał(a):No i chyba te romanse - para pucharowa
Luks, karty aż krzyczały o romansie i małżeństwie Oczko gdybyś się tak nie nastawił na tego Rene, to pewnie byś to zauważył.Uśmiech
I wyszła Ci Kapłanka - czy karty mogły lepiej pokazać kobietę - pastora? Rotfl
Księżyc - dobrze pokazał osobę otyłą.Uśmiech

Anlana
Anlana napisał(a):pewny siebie, trochę maczo, ale też dobroduszny i naiwny, czasem mało delikatny i niezdarny
Wszystko O.K., poza tym, że to kobieta.Oczko
Anlana napisał(a):pomaga innym

MAG
MAG napisał(a):wieku średniego
MAG napisał(a):Z pozoru spokojny, a wewnątrz emocje kipią. Osoba przeciążona i przepracowana, zawalona obowiązkami, pracująca po nocach. Popularna w swojej okolicy.
MAG napisał(a):pojawiają się niespodziewane okoliczności i perypetie bohatera. Nie pilnuje on miejsca swojej pracy, ale dodatkowe zaskakujące przygody odrywają go od obowiązków. W miejscu tym moga być też nieustające telefony, ruch, ciągłe nowe informacje.Serial nie jest już kontynuowany. Został wyemitowany ostatni odcinek serialu (ktoś może czekć nowy sezon, ale czy się doczeka?). Myślę, że jest to stary serial i dawno go nie widzieliśmy w tv.
Brawo! Oklaski

Lady_of_Dreams
Lady of Dreams napisał(a):włosy ciemne, bujne, w "wieku reprodukcyjnym
Lady of Dreams napisał(a):Przy sobie mozliwe ,ze nosi jakas charakterystyczny przedmiot
Super - chodziło o krzyż!

Afercia
Afercia napisał(a):Pytałam się 3 talii i mi ciągle wyskakuje królowa
Aferciu, trzeba ufać kartom - 3 razy pod rząd wyskakuje Królowa? To musi być jakaś charyzmatyczna kobietka! Oczko
Afercia napisał(a):Kobieta, która swoje w życiu przeszła. Jest w średnim wieku. Ma swój styl ubierania- dość specyficzny
Afercia napisał(a):Ma dłuższe włosy - brązowe lub rude i zielone albo niebieskie oczy. Ma dość zmienny charakter może dwubiegunowość Jest dobrym przyjacielem, ale lubi zmiany. Często walczy z losem. Może lubi trochę pajacować i ma skłonności do przesadzania.
Afercia napisał(a):w serialu życie towarzyskie tej osoby przeplata się z życiem zawodowym
Afercia napisał(a):Musi mieć głowę na karku, lubi rządzić w pracy i czasami jest szorstki dla innych.
Afercia napisał(a):karty kim jest z zawodu kojarzą mi się z osobą która dba o bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad?
Brawo! Dużo prawdy Oklaski


Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w warsztacie, pięknie Wam karty pokazywały Tak … a zwyciężczynią warsztatu zostaje…
AFERCIA!!!
:happy-wavemulticolor:
Gratulacje!

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#14

Gratulacje dla Aferci! Oklaski
LeCaro dziękuję za ciekawy warsztat. Buźki

Pozwolę sobie jeszcze odnieść się do Twojego komentarza:
Pierwsze pytanie: Stosuję zasadę kolejności kart. Nie ma tu kart otwierających ani zamykających, jest ciąg informacji. W zasadzie mogłem wyciągnąć 2 lub 3 karty i wtedy by tam Kapłanki nie było... Pierwsza karta daje mi najważniejsze wrażenie i odpowiedź na chronologicznie pierwsze pytanie. Skoro był to król, to założyłem iż jest to dojrzały mężczyzna, buławowy jest nieco młodszy od pozostałych trzech dziadków więc ogólnie wiek średni 40-50 lat. Na dojrzałą kobietę powinna wyjść królowa, w tym przypadku najlepiej chyba denarów. Po królu pojawiła się 5 buław, kolejna ognista karta - męska energia, potwierdzenie, że to mężczyzna. Za nią dopiero Księżyc, który mógłby mówić o kobiecości, ale mówi też właśnie o wyglądzie - krągły kształt (niekoniecznie osoba otyła, chodzi o krągłość np. brzuszek, okrągły kształt twarzy, nabrzmiałe policzki itd.). Na samym końcu Kapłanka... Ona powinna się pojawić jako pierwsza lub druga. Myślę, że kwestia jakie karty mi wyszły wynikała właśnie z autosugestii - dlatego zaznaczyłem, że to będzie dla mnie ciężki warsztat. I widać to w kartach, że są pomieszane - część własnych emocji i część prawdy, dokładnie pół na pół.
Drugie pytanie: Tam rzeczywiście widać było zmienne koleje losu małżeństwa - para pucharowa z Kołem Fortuny. Co do romansów, to nie było jasnej odpowiedzi, możnaby dedukować co powoduje te wzloty i upadki, to by mogły być romanse, ale nie tylko.
Odpowiedz
#15

Luks, dziękuję za komentarz.Uśmiech Ja bym jednak była za tym, żeby nie kierować się taką prostą zależnością król - to mężczyzna, królowa - to kobieta. Tarot wcale nie musi zawsze pokazywać płci, może pokazać też charakter postaci. Ty wyciągnąłeś naprawdę świetne karty: Króla buław - który idealnie pokazuje żywiołowy i mocny charakter, ale przy tym mądrość głównej bohaterki oraz konieczność bycia arbitrem w wielu sprawach (poza tym funkcja pastora była do niedawna zarezerwowana dla mężczyzn - stąd król, a nie królowa), 5 buław które mówi o zmaganiach Geraldine z dziwnymi problemami i rozumowaniem mieszkańców Dibley (czasami aż ręce opadają) ale również jej własne dylematy, Księżyc, który pokazuje jej wygląd zewnętrzny, ale również mówi (razem z Kapłanką) o zawodzie bohaterki (która jest łącznikiem pomiędzy ludźmi a Bogiem - czyli zajmuje się tym co niewidzialne i nieuchwytne), a na końcu Kapłankę która mówi, że pod tym silnym charakterem kryje się jednak duża wrażliwość.Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#16

Ojej Uśmiech Dziękuję za super warsztat Uśmiech Dobrze że moje karciochy takie uparte Uśmiech Serial wygląda na bardzo ciekawy ^^
jutro albo pojutrze wrzucę jakieś swoje pytanka Uśmiech

Nie pozwól się zadomowić swojemu nieszczęściu.
Call the Midwife
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości