Magiczny dom - porządki, czyszczenie, dobra energia
#1

Witajcie ciepło Uśmiech
Z nowym rokiem naszła mnie przeogromna chęć uporządkowania mieszkania tak na 100%, fajnie w nowy rok wejść z czystą energią w każdej sferzeOczko A wydaje mi się, że jeśli w domu będzie porządek to i życie będzie łatwiejszeUśmiech
Ostatnio przeglądałam różne książki z tym tematem związane, ale pomyślałam, że Wasze doświadczenie będzie cenniejsze!

No i moje pytania są następujące :
1) W jaki sposób porządkujecie swoje mieszkania? Czy macie swoje niezawodne sposoby? Bo ja mam problem z przetrzymywaniem rzeczy, a podczas porządku robi mi się bałagan i zniechęca mnie to do dalszej pracy.
2) Czy macie swoje sposoby na czyszczenie energetyczne mieszkań? ( z moich sposobów, to biała szałwia, aby złe energie usunąć, a później zapalam kadzidło sandałowe, aby wprowadzić pozytywną energię do mieszkania)
3) Jakie stosujecie zabezpieczenia przed niechcianymi energiami?
4) Czy znacie jakieś rośliny, które pozytywnie wpływają na mieszkanie i po prostu warto jest je mieć?
5) Czy macie jakieś naturalne przepisy na środki czyszczące?
6) To podpunkt dla każdego, co uważa za ważne w temacie mieszkaniaUśmiech
Jestem bardzo ciekawa Waszych odpowiedzi Buźki
Odpowiedz
#2

Oczyszczanie przestrzeni
Oczyszczanie przestrzeni z niepotrzebnych nam rzeczy, to dopiero wstęp do całkowitego jej oczyszczeniaOczko Musimy pomóc energetyce naszego domu, aby była przyjazna i biła pozytywnym przepływem.

Kilka sposobów oczyszczania przestrzeni:
ROBIENIE HAŁASU

Klaskanie w dłonie
Głośne klaskanie w dłonie w zakamarkach i wokół pokojów, rozbija zablokowaną energię. Na koniec umyj ręce , aby oczyścić się z negatywnej energii, która dłonie mogły przyjąć

Grzechotki, bębny i tamburyny
działanie podobne do klaskania w dłonie: usuwają zło i ciężkość i zapewniają właściwy przepływ energii.

Dzwonki
Dzwonki podnoszą wibracje i napełniają pomieszczenia świeżością i światłem. Wybierz takie, których dźwięk naprawdę Ci się podoba. Zadzwoń nimi przynajmniej raz w każdym pokoju (przestrzeni)

Monotonny śpiew
Powoli i dokładnie monotonnie śpiewaj dźwięk "Om" co najmniej trzy razy w każdym pomieszczeniu i na każdej przestrzeni. Dzięki temu w delikatny sposób oczyścisz zło i intensywnie podniesiesz wibracje w każdym pokoju. Głęboko oddychaj, skoncentruj się, a ręce przytrzymaj na wysokości serca (złóż je jak do modlitwy).

ODYMIANIE
- Szałwia biała (podnosi i oczyszcza energię przestrzeni)
- Szałwia pustynna ( Usuwa przeszkody na poziomie duchowym np. kiedy czujemy się zablokowani, pomoże nam odnaleźć rozwiązanie)
- Turówka wonna ( podnosi wibracje, wzywa przyjazne nam istoty)
- Kadziła
* Cedr i żywica olibanowa mają podobne właściwości do szałwii białej.
* Kopal oczyszcza i przepełnia pozytywną energią pomieszczenie, a także przywołuje przyjazne istoty
* Nag Champa delikatnie przyciąga pozytywną energię, tworząc taki typ wibracji, który przywołuje dobre duchy i nadaje przestrzeni duchowy charakter

Olejki eteryczne/ Mgiełki
Olejki eteryczne mają bardzo wiele domowych włściwości. Możemy używać ich do kominków zapachowych w celach aromaterapii, do czyszczenia mebli i domu z brudu, ale także w roli mgiełek.
* Woda różana - napełnia przestrzeń miłością, świeżością i wysokimi wibracjami
* Arcydzięgiel - usuwa negatywne wibracje, istoty, pomaga w usunięciu z przestrzeni ciężkiej, ciemnej i trudnej energii.
* Cedr - wzmacnia i oczyszcza. Tworzy świętą przestrzeń.
* Cynamon - podnosi energię i sprawia, że przemieszcza się ona we właściwy sposób; wprowadza serdeczność, podnosi na duchu, ugruntowuje, poprawia zdrowie.
* Szałwia muszkatołowa - tworzy jasność, oczyszcza przestrzeń; głęboko podnosi na duchu energetyzuje i dodaje otuchy.
* Goździk - poprawia stosunki między ludzkie, zwiększa parapsychiczne i magiczne moce, energetyzuje, przyciąga dostatek.
* Eukaliptus - wnosi świeżość, orzeźwia, uzdrawia, oczyszcza, energetyzuje, ożywia.
* Koper włoski - przynosi spokój, otwartość, uzdrawia, koi i energetyzuje.
* Jaśmin - wzmacnia miłość własną i akceptację siebie; koi i otwiera serce, przyciąga luksus, zwiększa bogactwo.
* Lawenda - odpręża, koi, uspokaja, uzdrawia, usuwa stres
* Cytryna - energetyzuje, podnosi na duchu, jest radosna, oczyszcza, podnosi wibracje, usuwa zło.
* Neroli (kwiat pomarańczy) - odpręża, otwiera serce, przyciąga, wzmacnia i harmonizuje długie związki, sprzyja miłości własnej i akceptacji siebie.
* Paczula - przyciąga luksus i bogactwo.
* Mięta pieprzowa - podnosi wibracje, rozjaśnia umysł i budzi poczucie spokoju; jest także odżywcza i energetyzująca; podnosi na duchu, oczyszcza.
* Róża - podnosi wibracje na bardzo wysoki poziom czystek słodyczy i miłości; jest oczyszczająca, harmonizująca, otwiera serce; przywołuje anioły i inne wysoko wibrujące istoty miłości.
* Geranium różane - podnosi wibracje, otwiera serce, wzmacnia umysł i ciało; dodaje odwagi; chroni przed złem
* Rozmaryn - rozjaśnia umysł i wzmacnia pamięć i inne zdolności mentalne; energetyzuje, podnosi na duchu.
* Mięta ogrodowa - koi, podnosi na duchu, delikatnie oczyszcza, ożywia i poprawia nastrój.
* Mandarynka - energetyzuje, podnosi na duchu; przynosi radość, oczyszcza.
* Ylang ylang - uzdrawia kwestie związane z wizerunkiem ciała i seksualności, odpręża, harmonizuje i otwiera serce.
źródło - "Magiczny dom" Tess Whitehurst
Odpowiedz
#3

Jak chcę oczyścić energetycznie pomieszczenia w swoim domu postępuję w następujący sposób. W każdym pomieszczeniu zapalam białą świecę, możliwie małą ponieważ musi wypalić się do końca.
Obchodzę po kolei wszystkie pomieszczenia ODWROTNIE DO RUCHU WSKAZÓWEK ZEGARA okadzając je szałwią. Szałwię mam zasadzoną w ogrodzie, parę odmian. Zbieram ją i suszę samodzielnie. Nie jest to biała szałwia, ale wg mnie działa podobnie.
Okadzam dokładnie skupiając się na wszystkich zakamarkach pomieszczenia. W każdy róg wsypuję szczyptę soli i kropię wodą. Podczas okadzania okna są zamknięte. Po obejściu wszystkich pomieszczeń, otwieram je i porządnie wietrzę. Świece w naturalny sposób wypalają się do końca.
Jeśli sprzątam i myje podłogi do wody dodaje odrobinę soli morskiej. Z natury jestem pedantką, więc często sprzątam i staram się nie trzymać w domu niepotrzebnych przedmiotów.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości