Warsztat 114 - Zgapiony
#1

Witajcie,
Bezczelnie zgapie temat od poprzedniczki. Jeden z moich najlepszych przyjaciol, jak nie najlepszy nazywa sie Tomasz. Znamy sie od prawie 20 lat, bywaly czasy kiedy urywal sie nam kontakt, z racji moic przeprowadzek, ale prawdziwa przyjazn przetrwa wszystko i tak tez bylo w naszym przypadku.

Natomiast pytania ktore zadam odnosnie jego to sa dwa:
1. NIe nazywamy go Tomkiem, jego pseudonim w naszym gronie pochodzi od innej, znanej osoby, postaci historycznej. Po kim Tomasz dostal pseudonim i dlaczego¿ Nie oczekuje oczywiscie podania danych tej osoby, ale kim byla, czym sie zajmowala i powiazanie z moim kochanym Tomeczkiem

2. hobby Tomasza nie jest zupelnie zwiazane z natura jego przezwiska, natomiast jest on wielkim pasjonatem pewnej tematyki. No i oczywiscie prosilabym o podanie z czym zwiazana jest pasja Tomasza Uśmiech
Powodzenia!
Odpowiedz
#2

Witaj!

Pierwsze pytanie:
Król monet, as monet, Papież V
- no proszę jaka piękna historia.. Uśmiech
W takiej sytuacji mogłaby być to postać, która zabierała biednym i oddawała bogatym.. typu Robin Hood czy Janosik Rotfl Jednak na obu kartach mężczyzna siedzi zatem nie wydaję mi się, postać zapisała się w pamięci jako super aktywny bohaterJęzyk Kolejna opcja: postać, która była bogata i na własne życzenie pozostawiła bogactwa, by zdobywać doświadczenie, nauczać... taka np. historia Buddy Uśmiech Myślę, że kimkolwiek jest domniemany mężczyzna, była to osoba dobroduszna, pozytywnie zapisała się w historii!

No kolejne pytanie odpowiedź to:
IX monet, odwr. X mieczy i XI Moc
Tu mamy większe pole manewru i typuje, że jest to coś związanego ze zdrową żywnością, zdrowym trybem życia, troszczenie się o zwierzęta, psychologia, filozofia ? Może być to też coś związanego ze sportem, kondycja fizyczną, coś co na pewno dodaję mu dużo energii w codziennym życiu!

Dziękuję i pozdrawiam Buźki
Odpowiedz
#3

dziekuje pieknie LadySunset za udzial Uśmiech
Odpowiedz
#4

1. IX mieczy, Walet mieczy, VII kielichów
Po kimś, kto zmagał się z wieloma problemami, walczył, brał udział w wojnach. Może miał lekko romantyczną naturę, lubił sobie wypić, bawić się?
Zawisza Czarny albo Sobieski?
2. VIII mieczy, II monet, Sąd
Coś związanego z psychologią i coachingiem? Może prowadzi bloga? Może to kryminalistyka, interesują go profile seryjnych zabójców i psychopatów? Ewentualnie jeszcze religie dalekiego wschodu.

Dziękuję za warsztat Uśmiech
Odpowiedz
#5

Dziekuje Farfallo za udzial Uśmiech
Odpowiedz
#6

1.
XVII Gwiazda/ XIV Umiarkowanie/ 3 denary
Jego pseudonim nawiązuje do osoby życzliwej ludziom i światu. Nie przejdzie obojętnie obok nikogo, komu przydałaby się pomoc. Szlachetnie uczciwa, szczera i solidna. Potrzeba duchowego doskonalenia łączy się w nim z umiejętnością praktycznego podejścia do życia. Ponadto akceptuje swój los i raczej nie użala się na przeciwności. Robi to, co uważa za stosowne i konieczne w danej sytuacji. Łagodzi konflikty. Pracowity, ale powolny. Umie dawać jak i brać z wdziękiem. Oszczędny gospodarz. Może być branay za osobę zbyt ostrożną a nawet obojętną czy beznamiętną. Medium.

2.
5 pałek/ XVI Wieża/ XIX Słońce
Myślę, że jest pasjonatem historii, wojen, klęsk. Rycerskości i szeroko pojętych zbrojeń.
Może to się wiązać z jakimś dziecinnym, zniezrozumiały dla jego wieku zajęciem typu żołnierzyki z jego twarzą Oczko

Dziękuję za warsztacik Oczko
Odpowiedz
#7

Dziekuje Magú Uśmiech
Odpowiedz
#8

1. Kim była osoba, po której Tomasz dostał pseudonim? Cesarzowa, królowa pucharów
Hm no ciekawe... Dziwne karty. Ta osoba była na pewno wrażliwa na piękno, posiadała artystyczną duszę, być może nawet była kobietą. Bardzo ważne w tej postaci były emocje i to bardzo dojrzałe emocje. Romantyczny typ o dobrym sercu. Tomasz zatem musi być podobny. Wydaje się, że ta osoba posiadała wysoką pozycję. Ten ktoś raczej nie działał aktywnie, prędzej wydawał polecenia. To mógł być jakiś pisarz, projektant mody, młody królewicz.

2. Hobby/pasja Tomasza? Umiarkowanie, Koło Fortuny
Te karty trochę sobie przeczą, chciałbym zauważyć ^^ Chociaż z drugiej strony uzupełniają się, wskazują bowiem na niestabilne warunki i jednoczesną potrzebę zachowania równowagi. To takie przystosowywanie się do zmian - może trendów modowych, albo z zupełnie innej paki zabawa w survival. Kolejne hasło - powolne, stopniowe zmiany. Pasją Tomasza może być więc chemia - dużo przelewania, odmierzania i potrzebnej cierpliwości, a jednocześnie wielka różnorodność i zmienność. Koło sugeruje też jakby ta pasja odnosiła się do jakiś cyklicznych wydarzeń (może zależna jest od pór roku, albo wyjazdów). Na końcu jakoś wpadło mi do głowy ogrodnictwo. A i dużo skrzydeł na tych kartach - może ornitologia, albo zainteresowanie aniołami hihi.

Pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#9

Dziekuje za udzial Uśmiech
Odpowiedz
#10

Madrugado, a do kiedy jest ten warsztat? Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#11

Mysle, ze damy sobie czas do niedzieli¿

Moze byc¿ Uśmiech
Odpowiedz
#12

Jeśli o mnie chodzi to jak najbardziej. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#13

Moje odpowiedzi na pytania zadane przez Madrugadę.

- Od jakiej znanej postaci historycznej pochodzi pseudonim Tomasza ?
Rozkład na 3 karty

1. VI Kochankowie
2. As buław
3. Król buław

Według mnie od mężczyzny znanego w historii jako pogromca kobiecych serc. Moje propozycje CasanowaUśmiech, król Henryk VIII, Jan III Sobieski, Napoleon, Ludwik XIV . Na pewno mężczyzna silny, odznaczający się tężyzną fizyczną, zdecydowany i kochliwy. Jednocześnie znany ze swojego zdecydowania, waleczności i dużej pozycji jaką zajął w historii. Raczej król Uśmiech

- Jakie jest hobby Tomasz, jaka jest jego pasja ?
Rozkład na 3 karty

1. 0 Głupiec
2. XVI Wieża
3. 9 mieczy

Myślę, że Tomasz uprawia wspinaczkę górską, uczy również młode osoby jak się wspinać. Mogą to być inne sporty ekstremalne, ale związane z wysokością. Na pewno przekazuje swoją wiedzę młodym ludziom. Skoro nie sypia, może to nocne szukanie w terenie. Biegi w terenie nocą ? Może coś związanego z wojskowością, materiały wybuchowe, strzelanie. Coś z czego bierze się ogień Uśmiech
Jego hobby to przekazywanie wiedzy a jednocześnie obawa czy tą wiedzę uczeń właściwie przyswoi.
Można to też interpretować inaczej. To nowe hobby. Tomasz dopiero poznaje tajniki wiedzy. Uczy się, i ma chwile zwątpienia czy dobrze przyswoi zdobytą wiedzę.
Odpowiedz
#14

Dziekuje za udzial Joanno Uśmiech
Odpowiedz
#15

Jak dziś rozwiązanie, to się jeszcze załapię. Uśmiech

1. NIe nazywamy go Tomkiem, jego pseudonim w naszym gronie pochodzi od innej, znanej osoby, postaci historycznej. Po kim Tomasz dostal pseudonim i dlaczego¿ Nie oczekuje oczywiscie podania danych tej osoby, ale kim byla, czym sie zajmowala i powiazanie z moim kochanym Tomeczkiem.

Rycerz buław, 3 buławy, 7 mieczy.

Pierwsze skojarzenie postaci to oczywiście rycerz, postawny, rubaszny, hedonista, optymista, dusza kompanii, trochę zapominalski, lubiący przewodzić i działać. Lubiący przygody i wyprawy na Dzikie Pola. Używający forteli i podstępów, czasem udaje kogos innego niż jest w rzeczywistości, geszefciarz. Ponieważ na 3 buław mamy wodę, więc mi się skojarzyło z bohaterami Potopu Henryka Sienkiewicza i obstawiałabym dwóch, najpierw Zagłobę, a potem Kmicica, choć Rycerz buław bardziej by pasował do Kmicica. Powiązanie to oczywiście podobieństwo postury i sposobu zachowania.

2. hobby Tomasza nie jest zupelnie zwiazane z natura jego przezwiska, natomiast jest on wielkim pasjonatem pewnej tematyki. No i oczywiscie prosilabym o podanie z czym zwiazana jest pasja Tomasza Uśmiech
Powodzenia!


Paź denarów, 9 buław, 8 mieczy

A tu rzeczywiście pokazało mi się całkiem odmiennie od charakteru przydomka Tomka Oczko, bo przypuszczam, że pasja jest bardziej jednoosobowa niż zespołowa, coś co może kojarzyć się ze sportami ekstremalnymi, takimi bardziej elitarnymi, nie dla każdego, coś co może być niebezpieczne dla życia lu nie do końca bezpieczne. Sporty i zajęcia, ale raczej te poniżej poziomu morza, może nurkowanie, łażenie po grotach i jaskiniach, coś co wymaga lin lub asekuracji, a może nawet obcisłego stroju i tu mi się kojarzy pianka nurka. Może to być też surwiwal? Może to być także zainteresowanie przyrodą nie tylko uprawami na powierzchni ziemi, ale pod ziemią, czy pod wodą. Biologia? Minerały? Zdjęcia podwodne? Wydaje mi się, że jego hobby wymaga starannego planowania, wcześniejszego rozpoznania. Na pewno nie dzieje się ad hoc. Może lubić programy typu tych z Discovery. A tak bardziej przyziemnie to internet, może tworzenie stron, a może tylko gry strategiczne. Czytanie.

Dzięki za warsztat. Kwiatek Buziak
Odpowiedz
#16

dziekuje Anlano Uśmiech
Odpowiedz
#17

Mam nadzieję, że jeszcze się załapię. Uśmiech

1. Ksywka Tomka
Cesarz, Paź mieczy
Myślę że to jakaś postać historyczna.... trudne pytanie. Może cesarz? Rotfl . Skojarzyło mi się z teatrem, może jakimś poetą, może postacią z jakiejś sztuki, np. Hamlet, Romeo, lub coś takiego,ewentualnie księżniczka. Rotfl Wtedy zapewne ksywka pochodził aby od sposobu bycia/ mòwienia Tomka (na przykład skłonność do dramatyzowania, rubaszność, poważna mina, wesołkowatość itd.). Nie wiem dlaczego, ale przyszło mi też do głowy przezwisko wzięte od jakiegoś ulubionego dania Mniam

2. Hobby
5 mieczy, 5 pentakli
Wygląda na to, że Tomek coś kolekcjonuje... Tylko nie wiem co, to może być, miliony rzeczy... monety, figurki, modele, jakieś starocie, płyty z określonym gatunkiem muzyki, butelki po piwie, etykietki, znaczki... Myśli

Serdeczne dzięki za ciekawy warsztat. Buziak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#18

Wybaczcie opoznienie i to ze nie bede cytowania kazdej z wypowiedzi, ale operuje tylko tabletem obecnie i bez myszki Oczko

Odpowiedz na pytanie 1 to cesarz Franciszej Jozef I, wladca austro-wegier. Jego rzady byly charakteryzowane probamk utrzymania rozpadajacego sie imperium, nadaniem wiekszego znaczenia Wegrom. Byl wladca popularnym, jego zwiazek byl pelen milosci, rzadzil bardzo dlugo (LeCaro moze napisac wiecej na ten temat Oczko

Pasja natomiast zwiazana jest z pociagami i tramwajami. nawet swego czasu pracowal on na 1\8 etatu w tramwajach tyllo po to aby sobie pojezdzic Oczko
ciekawi mnke ze nilomu w zasadzie nie wypadl rydwan na to pytanie natomiast widzialam duzo miecxy ktore mysle ze pokazuja tory lub przewody elektryczne UśmiechWiaze sie to oczywiscie zmkolekcjonowaniem pociagow, ma specjalny pokoj po ktorym pociagi tudziez tramwaje jezdza Oczko


Jesli chodzi p pytanie 1 tutaj mielismy wiele bliskich odpowiedzi:Lady Sunset faktycznie jakby w swoich rzadach zapisal sie jako wlasca popularny, takze i przyznaniw wiekszej wladzy Wegrom mozna uznac za dzialanie Janosikowe Oczko co do drugiego pytania faktycznie interesuje sie historia ale to zachacza o poerwsze pytanie bardziej. MAG wspominala o lagodzeniu konfliktow, a LeCaro okreslila zen to cesarz i tutaj masz plus LeCaro gdyz faktycznie Tomasz prowadzi sie, wypowiada i gestykuluje i dramatyzuje jakby urodzil sie w innym wieku. Wiec


w zasadzie wiec zwycieztwo mysle ze nalezy sie LeCaro gdyz wspomnialas o kolekcjonowaniu, ktore jest zwiazane z jwgo pasj, aczkolwiek jest jego czescia.

Gratuluje Uśmiech
Odpowiedz
#19

Oklaski Le Caro

Frapujące pytanie, tyle odpowiedzi, ale udało się wyłonić zwycięzcę Uśmiech
Odpowiedz
#20

LeCaro gratulacje! Rotfl
Madrugado dziękuję za ciekawy warsztat
A moja talia do czyszczenia
Odpowiedz
#21

Pytanie okazalo sie trudniejsze niz myslalam i wylonienie zwyciezcy rowniez ppniewaz kazdy cos tam odgadl. Joana, gratuluje kolorku!!

Luks, Twoje karty pokazaly kolo (fortuny) zas sami umiarkowanie mi sie skojazylo z ... pradem Uśmiech Jeszcze tam rydwanu brakowalo Uśmiech
Zas jesli chodxi o karty kobiece, wazna role w zyciu cesarza odbywala jego malzonka Uśmiech
Odpowiedz
#22

madrugada napisał(a):Pytanie okazalo sie trudniejsze niz myslalam i wylonienie zwyciezcy rowniez ppniewaz kazdy cos tam odgadl. Joana, gratuluje kolorku!!

Luks, Twoje karty pokazaly kolo (fortuny) zas sami umiarkowanie mi sie skojazylo z ... pradem Uśmiech Jeszcze tam rydwanu brakowalo Uśmiech
Zas jesli chodxi o karty kobiece, wazna role w zyciu cesarza odbywala jego malzonka Uśmiech
Nie, w pierwszym pytaniu to coś źle poprowadziły... Albo zanieczyszczenie (ale inne kwestie dobrze pokazywały), albo moja koncentracja była za niska. Cóż, pobieżne oczyszczanie talia otrzymała. Jakoś jutro zapewnię jej takie porządne.
W drugim pytaniu Koło Fortuny rzeczywiście naprowadzało na coś kołowego. To Umiarkowanie mnie trochę zmyliło. Rydwanek by się przydał ewidentnie. Buźki
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości