Rozkład "Dobry wybór"
#1

Czasami musimy podjąć decyzję, gdy mamy konkretnie określone opcje, możliwości. 
Wówczas najlepiej sprawdzi się Rozkład Dobrego Wyboru. 
Przedstawiamy kartom wszystkie opcje, wykładamy z talii Koło Fortuny oraz losujemy liczbę kart o jeden mniejszą od dwukrotności dostępnych opcji. 
Następnie karty razem z Kołem Fortuny tasujemy i wykładamy w parach
Para w której znajdzie się Koło Fortuny wskazuje nam na jedną z opcji, natomiast druga karta opowie nam o okolicznościach lub możliwych skutkach.
Odpowiedz
#2

Dla mnie - jest to za bardzo skomplikowane.
Nie przesadzajmy z tymi "matematycznymi schematami"...
Im bardziej jest proste ( naturalne ) pytanie do Kart - tym lepiej - odpowiedź wtedy jest bardziej swobodna i wiarygodna ( trafna ).
Zresztą, każdy wróży ( stosowane rozkłady ) jak chce, co mu bardziej pasuje i czuje ...
Każda osoba wróżąca ma swój osobisty, indywidualny charakter wróżenia ( inny ), który sobie po jakimś czasie wypracowuje i na dane pytanie ( problem ) kładzie Karty "po swojemu".

Mikesz
Odpowiedz
#3

Jestem tego samego zdania co Mikesz. Nie lubię rozbudowanych i skomplikowanych (udziwnionych) rozkładów, wg mnie można nimi "zabłysnąć"- oczarować kogoś marketingowo Oczko . Na pewno warto o nich wiedzieć, znać je i ćwiczyć lub sprawdzać własne umiejętności w czasie wolnym. Na co dzień jednak korzystam z rozkładów od 3- 9 kart maksymalnie. W ten sposób mogę też sprawdzać różne opcje, a jeśli zadamy konkretne pytanie to i odpowiedź jest konkretna.Pozdrawiam Oczko
Odpowiedz
#4

Zdrowym rozsądkiem też można wyeliminować kilka opcji, które w danym momencie wydają się być korzystne, do tego nie trzeba kart ... myślę, że jeśli są tylko dwie możliwości równie obiecujące, wówczas mamy dylemat ... tarot może być pomocny.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości